BANK 

RADOM FUTURE

Dom Rzemiosła w Radomiu – modernistyczny biurowiec z lat 1983–1989, położony w Radomiu przy skrzyżowaniu ulic Focha i Kilińskiego. Gmach został wybudowany w latach 1983–1989. Projektantami budynku byli Bogusław Blum i Ryszard Stępień. W biurowcu mieści się m.in. Izba rzemieślnicza, Cecha Rzemiosł Różnych, Bank Spółdzielczy Rzemiosła     PL.WIKIPEDIA.ORG

Poniżej przedstawione wariancje AI mają za zadanie przewidzieć przyszłość zmian w miastach w perspektywnie nieodległej przyszłości 30 lat.  Czy miasta będą bardziej zielonymi ECO wyspami, czy bardziej technologicznymi obiektami czy będą ewaluować w duże aglomeracje miejskie jako centra regionów i przedmieść. Za zmianami społecznymi będą podążać zmiany stylów architektocznicnych, trendów urbanistycznych i systemu odczuwania estetyki miejsca.

Poniże propozycje są próbą odzwierciedlenia pożądanej przyszłości dla miasta Radom ale ni tylko dla innych miast również.

RADOM FUTURE: 

Jak Sztuczna Inteligencja może zmienić miejską przestrzeń

W "RADOM FUTURE" AI przerabia charakterystyczne budynki miasta w sposób, który ukazuje ich potencjał – czy to przez nowoczesne modyfikacje, czy pełną rewitalizację. Na przykładzie radomskiej architektury widzimy, jak przeszłość można zgrabnie połączyć z przyszłością. Ten eksperyment pokazuje, że nawet najbardziej zaniedbane obiekty mogą zyskać nowe życie i funkcję, wpisując się w tło współczesnego miasta. Radom, choć być może nie zawsze uchodzi za wzór nowoczesnej urbanistyki, ma ogromny potencjał, by stać się modelowym przykładem miasta, które z powodzeniem łączy przeszłość z przyszłością. "RADOM FUTURE" to tylko pierwsze kroki w tym kierunku, pokazujące, że nawet zaniedbane budynki mogą zostać przekształcone w coś, co nie tylko odpowiada nowoczesnym standardom, ale także podkreśla tożsamość miejsca. Architektura przyszłości nie musi oznaczać budowania od zera. Czasami wystarczy kreatywność, technologia i wizja, aby to, co stare, znów stało się nowe – bardziej funkcjonalne, bardziej estetyczne i bardziej przyjazne dla mieszkańców. Radom może stać się przykładem, że transformacja miejskiej przestrzeni jest nie tylko możliwa, ale też niezbędna. "RADOM FUTURE" to przykład, jak AI może pomóc miastom takim jak Radom. Daje nadzieję, że miejsca zapomniane mogą ponownie stać się przestrzeniami pełnymi życia, innowacji i funkcjonalności. W tej "zabawie" kryje się głębszy sens – pokazanie, że każde miasto ma potencjał, aby się odrodzić i sprostać wyzwaniom przyszłości.

Dowiedz się więcej o serii Radom Future

WYGENEROWANE PRZY POMOCY NARZĘDZI AI: TREŚCI, OBRAZY, ANIMACJE i DŹWIĘKI ZOSTAŁY WYGENEROWANE SYNTETYCZNE, ZMODYFIKOWANE LUB/I ZMANIPULOWANE