Воєнно-патріотичне виховання

День Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Герої такі не вмирають,

Вони будуть вічно живі.

Героїв завжди пам’ятають

На небі й на рідній землі!

Ми є. Були. Ми будем вічно жити

І прославляти український рід,

З якого всі ми, звідки є ми діти –

Вкраїни-неньки найдорожчий цвіт.

Ми є. Були. Ми завжди будем.

Не малороси ми, а нація, народ

Наш гордий дух і волю не прогнути

Ніяким «градам» й армії заброд.

Ми є. Були. І будем вічно жити,

І з нами Україна – рідний край –

Розквітне в мирі й злагоді велично,

Немов весняний сонячний розмай.

Героям Крут присвячується...

29 січня 2022 року виповнюється 104 роки безсмертному подвигу борців за свободу України, які загинули в битві під Крутами.

Крути… Символ героїзму і відданості нашого юнацтва, символ національної трагедії. Цвіт української молоді, Герої, які склали іспит зрілості, ставши в обороні української Волі і Державності…

… 27 січня 1918 р. з Києва назустріч більшовицьким військам, що наступали на Україну, вирушив добровольчий Студентський Курінь. Він складався зі студентів Університету імені Святого Володимира (нині Київський Національний Університет ім. Т. Шевченка), новоствореного Українського Народного Університету, а також із гімназистів Київських гімназій. Вони майже не мали ніякої бойової підготовки. Курінь мав на меті допомогти українським частинам утримати станцію Бахмач. По дорозі прийшло повідомлення, що в Бахмачі уже ворог. Тому загін зупинився відразу за Ніжином, на станції Крути — за 120 км від Києва. Перемога під Крутами давала шанси відбити Бахмач, зруйнувати колії і почекати підтягнення до Києва військових частин з регіонів. Поразка відкривала ворогові шлях на столицю. Окопи українських бійців тягнулися обабіч залізничного насипу на 3-4 км. Поряд зайняли оборону більш досвідчені бійці Української Військової Школи, в кількості 250 осіб. Студентський Курінь становив до 300 юнаків. Проти них рухався передовий загін військ Муравйова кількістю близько 6 тисяч військових, який підтримувала вогнем артилерія з бронепотягів. У захисників Крут була тільки одна гармата.

103 роки тому 300 «мучнів українських» пішло в безсмертя. Юнаки-герої показали приклад мужності, відданості і незборимості духу. Герої не вмирають…Пам'яті Героїв Крут присвячена виставка газет "Борці за волю України" та відео, створені учнями 10 та 6 класів.

77-ма річниця вигнання нацистських окупантів із України

Пам’ятаємо! Не забуваємо!


28 жовтня Україна відзначає 77-ту річницю вигнання нацистських окупантів із України. В цей день вшановують українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів, будучи в лавах Червоної армії або Української повстанської армії чи партизанських загонах.

Делегації школярів від кожного класу напередодні та цього дня поклали квіти до пам’ятників та на могили загиблим воїнам.

Учні школи - захисникам

Учні школи долучилися до акції наших волонтерів і на передову для нашого земляка було відправлено не лише маскувальну сітку, а й солодощі та привітальні листівки від школярів.

До уваги! Зима не за горами. І незабаром постане питання про зимові маскувальні сітки та маскхалати. Ми у школі розпочали збір білої тканини для їх плетіння.

Запрошуємо усіх бажаючих долучитися до нашої акції! Приймається біла постільна білизна (не синтетична), яка вже вийшла з домашнього вжитку.

Акція "Учні школи - захисникам України!"

Напередодні свята захисників та захисниць України у школі проходила акція "Учні школи – захисникам України!". Зібрані солодощі – печиво, цукерки, чай, кава – відправлені нашим пораненим бійцям, які перебувають на лікуванні у Київському центральному військовому шпиталі.

Вдячні всім учням та їх батькам, хто взяв участь у благодійній акції.

Щоденник участі рою "Ратібор" в обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")

Перший тур ІІ (обласного) етапу гри «Джура» на Київщині розпочався з онлайн-таборування. Рій «Ратібор» вирушив на своє перше тривале таборування.

І день. 8 червня

О 10.00 заїхали на обрану територію, розбили наметове містечко. Цього дня все було згідно плану – відкриття таборівки з виконанням Гімну України, презентація програми таборівки, інструктаж з техніки безпеки та правила поведінки під час перебування в таборі, вправляння зі стрільби, спортивні ігри (футбол, баскетбол), заняття стройовою підготовкою, приготування їжі (обід та вечеря), вільне спілкування біля вогнища, а на завершення першого дня – лінійка-підсумок.

ІІ день. 9 червня

Другий день був надзвичайно насичений. Цього дня ратіборці поглиблювали свої знання з топографії, навчалися орієнтуванню на місцевості, проводили виснажливі тренування на туристичній смузі перешкод. Для рою цього дня було ще одне завдання – розчистити майданчики для гри в баскетбол та великий теніс. І це завдання було виконано на відмінно.

А ввечері до нас завітали місцеві волонтери – Петренко Т.В. та Фучило Т.В. Вони принесли нову книгу про війну на Сході у фотографіях та дві «кікімори» – маскувальні костюми, які вони роблять і відсилають на фронт. Після спільного чаювання гості допомогли бажаючим одягти ці костюми, походити в них по території та попробувати замаскуватися. На прохання наших волонтерів рій виконав свою пісню.

ІІІ день. 10 червня

Завершальний день – найважчий. Як завжди, день розпочався ранковою руханкою, яка завершувалася бігом на 1,5км. Після сніданку – заняття з військової підготовки. По завершенню заняття рій розділився на дві частини – одна залишилася на території, інша – здійснила марш-кидок на 4км з елементами топографії та орієнтування. Ще звечора група отримала завдання й проклала маршрут, яким буде добиратися до точки призначення. А збір групи був біля меморіалу жертвам фашизму у селі Раска. Біля меморіального комплексу проведено бесіду про трагедію села, ратіборці поклали квіти на могили.

Після обіду рій працював по наведенню порядку на території. По завершенню трудового десанту всі повернулися до школи.

За підсумками триденного таборування зробили невеличке відео, з якого видно, що "Джура" навчає по-справжньому дружити, відчувати свого товариша, допомагати йому і тим, хто цього потребує; виховує почуття патріотизму і відповідальності за те, що робиш.

До речі, двоє наших ратіборців обрали почесну професію – захисника України.

Продовжуючи виконувати завдання ІІ (обласного) етапу гри «Джура» на Київщині, ратіборці демонстрували свої знання, відповідаючи на запитання в інтелектуальному тестуванні «Відун» та «Знавці топографії». 17 червня об 11.20 ратіборці вирішували тестові завдання з тактичної медицини, а потім на шкільному подвір'ї виконували практичне завдання – надавали допомогу товаришу (поранення правої нижнньої кінцівки).

19 червня рій "Ратібор" виконав останнє завдання ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – конкурсна програма "Впоряд". І хоч рій не в повному складі – двоє відсутні. Та заміни вже робити нема як. Тому вийшли на старт в неповному складі. Всі старалися. Надзвичайна подяка Груші Дмитру, Грушецькому Антону, Цурулю Івану, Бондар Олександру, Шоботенко Карині та Іосіфовій Єлизаветі за відповідальне відношення до нашої спільної роботи, за підтримку і волю до перемоги. І яким би не був загальний результат цих змагань, ми впевнені, що перемога є – перемога над собою, своїми страхами і невпевненістю. А ще є переконання, що це не даремно, що це потрібно. І віра, що наступного року ці випробовування будемо долати не в онлайн-режимі, а як раніше – в таборовому містечку.

Вашій увазі пропонуємо підсумкові відеорепортажі з місця змагань та фотоальбом.

День перший

День другий

День третій

Підсумки триденного таборування

Медицина – допомога пораненому

Впоряд

Книга звитяг

Учні школи - захисникам України

Благодійність, доброчинність — безкорисливе надання допомоги потребуючим, які не є пов'язаними з благодійником. Для учнів та усього колективу школи це не прості слова, а вчинки, які приносять користь і знайомим людям, і незнайомим. Так, з ініціативи рою «Ратібор», нещодавно у школі проходила благодійна акція «Учні школи – захисникам України». Починання дітей підтримали учні та їх батьки, трудовий колектив школи та жителі громади. Велику допомогу в організації відправки посилки на фронт надав Венгльовський Василь Володимирович. Тож наша посилка – а це 11 коробів загальною вагою 140 кг – отримали бійці, які боронять нині нашу Україну під Авдіївкою (Донецька обл.).

Ми вдячні і учням, і їх батькам за розуміння і допомогу.

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра "Сокіл" ("Джура")

21 травня відбулися змагання І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), участь в яких взяли команди всіх навчальних закладів громади. Учасники змагались у вправності зі стрільби, демонстрували свої вміння на туристсько–спортивній смузі перешкод, перевіряли свої знання з топографії та історії козацтва, а також показали свої досягнення у конкурсі строю та пісні «Впоряд». Наша команда «Ратибор» в напруженій боротьбі виборола перше місце і почесне право представляти громаду на обласних змаганнях.


Привітаймо ж наших переможців!

Це: Сергієнко Василь, Лехно Вікторія, Груша Дмитро, Іосіфова Єлизавета, Хижняк Максим, Бондар Олександр, Цуруль Іван та наймолодший учасник – Лелях Максим. І наш перший вірний фанат – Шинкаренко Олександр. А ще ми вдячні всім, хто нас підтримував і допомагав.

І побажаєо нашим переможцям вдалого виступу на обласних змаганнях!

Змагання «Кубок МВПСТО Боривітер»

З 12 по 14 лютого 2021 року в Борисполі відбувалися військово-патріотичні змагання «Кубок МВПСТО Боривітер», організаторами якого стали ДПТНЗ «Бориспільський професійний ліцей» та ГО «МВПСТО «Боривітер». У змаганнях взяли участь 7 команд, серед них і наша команда «Ратібор» у складі Сергієнка Василя, Груши Дмитра, Цуруля Івана та Леляха Максима. Начальник команди – Дубас О.М., – керівник шкільного туристичного гуртка.

Змагання складалися з наступних завдань:

- стрільба зі стрілецької зброї;

- розбирання та збирання автомата (АК);

- наповнення магазину (АК);

- метання гранати на точність;

- метання ножів;

- пожежна підготовка;

- фізична підготовки (комплексна силова вправа);

- медична підготовка;

- метання сокири;

- стрільба з імітаційного міномета;

- проходження замінованого приміщення;

- мінна безпека.

В напруженій боротьбі наша команда виборола І місце зі стрільби з імітаційного міномета. А ще і команда, і її керівник були нагороджені похвальними грамотами за активну участь у змаганнях.

Побажаємо нашим гуртківцям нових звершень і досягнень. Та запрошуємо всіх бажаючих на заняття нашого туристичного гуртка «Ратібор», які відбуваються у вівторок та в четвер у приміщенні школи.

День Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне обстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України № 890 від 21 листопада 2014 року ста загиблим на Майдані громадянам присвоєно звання “Герой України” з удостоєнням ордена “Золота Зірка”. П’ятьом патріотам із числа Героїв Небесної Сотні – Олександру Бадері, Юрію Дяковському, Юрію Поправці, Володимиру Рибаку та Дмитру Чернявському звання “Герой України” посмертно присвоєно Указом Президента України № 94 від 20 лютого 2015 року.

У 2014 році Президент України заснував державну нагороду “Орден Героїв Небесної Сотні” (Указ № 844 від 3 листопада 2014 року). Його лицарями стали білорус Михайло Жизневський, грузини Давид Кіпіані та Зураб Хурція, українець Тарас Більчук.

Традиційно у школі відбувалися урочисті лінійки-реквієми Пам’яті Героїв Небесної Сотні. Цього року у класах були проведені Уроки Мужності, випущено загальношкільну газету, обладнано куточок Пам’яті Героїв та оформлено стенд «Герої не вмирають!».

За підсумками проведеної роботи творча група змонтувала невеличкий відеоролик.