Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

2024/2025 н.р.

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Дати початку та завершення акції вибрані не випадково, вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною є порушенням її прав.

Період кампанії «16 днів проти насильства» охоплює наступні важливі дати:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

• 1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом;

• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

• 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

• 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

• 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Практичним психологам та соціальним педагогом було організовано та проведено інформаційно-просвітницькі та профілактичні заходи, а саме: інформаційні кампанії, виставки, круглі столи, тематичні уроки, лекції, розмови, дискусії, презентації та  покази фільмів, щоб ще раз нагадати учням про важливість даної теми. 

2023/2024 н.р.

Тетерівський ліцей імені Ніни Сосніної приєднується до Всеукраїнської акції #16днівпротинасильства#. Метою даного заходу є виховання в учнів людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини, нетерпимості до насильства, формування здорового способу життя!

Розірви коло насилля!!! 

Я проти насилля! А ти?

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

У світі постійно відбуваються війни, напади, дискримінація, приниження. Але коли насильство чиниться поруч із нами ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства».

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:
• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
• 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
• 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
• 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
• 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
• 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

«16 днів проти насильства »

з 25 листопада по 10 грудня 2023 року

«Сигнал про допомогу» був створений Канадським жіночим фондом (англ. Canadian Women's Foundation) і представлений 14 квітня 2020 року. Незабаром він поширився через соціальну відеоплатформу TikTok і був прийнятий міжнародною Мережею фінансування жінок (англ. Women's Funding Network, WFN).

 

Міжнародний знак «допоможи мені» - це стриманий сигнал, який ми можемо надіслати комусь із знайомих або зовсім незнайомому нам.

Він повідомляє вам, що ми є жертвою насильства. Однак ми не можемо встати і голосно кричати про допомогу. Як наслідок, нам може загрожувати жорстоке покарання від нашого мучителя, з яким ми живемо і спілкуємось щодня.

Багато людей стають жертвами домашнього насильства, пандемія і війна також не залишила вибору, нам нікуди втекти. Жертви домашнього насильства часто залишаються самотні. Вони щодня переносять насилля своїх близьких. Вони не можуть просити допомоги, перебуваючи вдома. Саме тому цей знак був створений.

Ми можемо зробити цей знак під час чату у відеочаті або махаючи кoмусь із вікна, приймаючи пакунок у кур’єра або стоячи за нашим мучителем, коли він з кимось розмовляє. Нам не потрібно використовувати слова для цього. З іншого боку, виглядає так, ніби ми з кимось вітаємось або прощаємось. Людина, яка бачить цей знак і знає, що він означає, може розкодувати тихий крик про допомогу, який ховається за ним.

 

Що робити, коли хтось показує нам цей знак?

Ми не повинні показувати жодних ознак того, що щось не так. Особливо, коли за нами спостерігає людина, яка потенційно може бути катувачем. Потерпілий може зіткнутися з наслідками. Зв’язок з поліцією. Закінчуємо зустріч чи розмову так, ніби нічого не сталося, потім потрібно зв’язатися з поліцією за екстреним номером 102 і пояснити ситуацію, а також повідомити, що ця людина звернулася до нас по допомогу таким чином.