БЕЗПЕЧНИЙ ПАТРУЛЬ

Для вас, батьки....

Скоро літні канікули. Як завжди, кожен із вас проведе їх по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів - все це чекає на дитину влітку. На жаль, вони не проходять без прикрих випадків (пожежі, утоплення) із вини дітей. Легковажне поводження учнів з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків. Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

ШАНОВНІ БАТЬКИ! Життя та здоров’я дитини залежить в першу чергу від вас! Щодня нагадуючи дитині елементарні правила безпеки, ви застерігаєте її від можливих травм.

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам’ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від вас самих! Не залишайте дітей без нагляду!

Звернення адміністрації Первомайського ліцею №7 до батьків

Шановні батьки!

Нагадуємо Вам, що стаття 55 Закону України «Про освіту»: « Права та обов’язки батьків здобувачів освіти» говорить, що» виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Батьки зобов’язані виховувати у дітей відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих». Тому Ви, батьки, несете повну відповідальність перед законом за виховання та поведінку своїх дітей, збереження їх життя і здоров’я під час літніх канікул.

Для того, щоб з вашими дітьми не сталося нещастя, або щоб вони самі не скоїли протиправних вчинків, учням віком до 18 років забороняється знаходитися поза межами свого житлового помешкання влітку після 22.00 години. Учням забороняється відвідувати дискотеки після вказаного часу.

Дітям заборонено займатися тютюнопалінням, вживати спиртні напої, в тому числі слабоалкогольні і пиво. Криміналом є вживання і розповсюдження наркотичних засобів.

Через численні каліцтва та часті нещасні випадки на дорогах учням заборонено самостійно виїжджати на дорогу з твердим покриттям на велосипедах до виповнення 14 років. Їзда на мопедах, скутерах, мотоциклах дозволяється при виповненні 16 років і при наявності водійських прав. Водіння транспорту дозволяється з 18 років при наявності водійських прав.

Без супроводу і контролю батьків неповнолітнім учням не дозволяється купатися у водоймах. Учням забороняється заходити і обстежувати територію нежилих приватних помешкань і будинків.

Учням заборонено проводити колективні походи і ночівлі на природі без контролю батьків.

Найбільший скарб кожної людини - її життя та здоров'я На жаль, розуміння цього до багатьох приходить лише тоді, коли трапляється лихо. Шановні батьки! Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖІ ВІД ПУСТОЩІВ ТА НЕОБЕРЕЖНОГО ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕМ

Щоб не допустити пожежі необхідно виконувати наступні правила пожежної безпеки:

  • зберігати сірники в місцях, недоступних дітям;

  • не дозволяти дітям розводити багаття;

  • не дозволяти самостійно вмикати електронагрівальні прилади;

  • не дозволяти користуватися газовими приладами

  • не допускати перегляд телепередач, користування комп'ютером за відсутності дорослих;

  • не вмикати електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем

  • не нагрівати лаки та фарби на відкритому вогні;

  • не заставляти шляхи евакуації (лоджії, балкони, коридори);

  • не зберігати в коридорах легкозаймисті речовини (бензин, мастила, ацетон);

  • не сушити речі над газовою плитою;

  • не влаштовувати піротехнічні заходи з балкону та поряд з будівлею.

Шановні батьки! Ставтеся негативно до дитячих ігор з вогнем! Роз'яснюйте, що їхні пустощі з вогнем можуть спричинити пожежу, загибель у вогні майна, та людей!

Шановні батьки! Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог. Пам'ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.

При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за телефоном «101».


ПРОФІЛАКТИКИ ІНФЕКЦІЙНИХ ТА КИШКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ДІТЕЙ

Щоб захистити дитину від отруєнь, кишкових та інфекційних хвороб необхідно дотримуватись наступних санітарно-гігієнічних правил:

  • утримувати дитину в чистоті;

  • мити руки після повернення додому з вулиці, після туалету, перед їжею;

  • овочі та фрукти мити під проточною водою та ошпарювати окропом;

  • пити тільки переварену або бутильовану воду;

  • у жодному випадку не годувати дитину грибами, сушеною чи в'яленою рибою, а також м'ясними, рибними та молочними стравами, які зберігалися неналежним чином або мають прострочений термін вживання;

  • не годувати дитину на вулиці (навіть фруктами чи цукерками);

  • не годувати дитину продуктами, що придбані у вуличних торгівців;

  • під час поширення інфекцій якомога рідше перебувати з дитиною в публічних місцях;

  • уникати контакту з людьми з підозрою на інфекційні захворювання;

  • при підозрі на захворювання негайно викликати лікаря та сповістити медичну сестру навчального закладу;

  • не займатися самолікуванням.

Швидка медична допомога – «103».


ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ БЕЗПЕКУ ДІТЕЙ У МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ

Пропонуємо декілька рекомендацій, які слід взяти до уваги:

  • розміщуйте комп’ютери з Internet-з’єднанням поза межами кімнати вашої дитини;

  • поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з яким вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються

  • цікавтесь, які веб сайти вони відвідують та з ким розмовляють;

  • вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль в Windows*;

  • наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм он-лайновим другом без вашого відома;

  • навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;

  • контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);

  • цікавтесь, чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;

  • навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій;

  • переконайтеся, що діти консультуються з Вами, щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет мережу;

  • інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах;

  • розмовляйте зі своєю дитиною як з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.

Використовуючи ці рекомендації, Ви маєте нагоду максимально захистити дитину від негативного впливу всесвітньої мережі Інтернет. Але пам’ятайте, Інтернет - це не тільки осередок розпусти та жорстокості, але й найбагатша в світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. Ви повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації.

Та найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед, оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти.


Для вас учні..

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей вашого віку змушує звернутися до кожного із вас. ...

Шановні учні 6- А класу ! Нагадую Вам, що навчальний рік закінчується. Скоро настануть літні канікули, кожен із вас вже має свої плани на їх проведення. Як завжди, кожен із вас проведе їх по-різному.Хтось із вас планує поїхати до бабусі, а хтось у подорож, а хтось просто залишиться вдома та буде багато часу спілкуватися зі своїми друзями. На жаль, вони не проходять без прикрих випадків із вини дітей. Легковажне поводження з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків. Щоб не сталося трагічних випадків, із вами протягом року були проведені бесіди з попередження дитячого травматизму. Залишилося підбити підсумки, отримати залік. Пройдіть підсумкове опитування ( тестування ) перед канікулами з правил безпеки життєдіяльності.

1.Правила безпеки на воді. Виконайте тестові завдання, відкривши посилання join.naurok.ua Код доступу 372762 Після входу до " Онлайн-тестів": - введіть своє прізвище, ім'я - код доступу -приєднайтеся .

2. Правила безпеки при користуванн газом Виконайте тестові завдання, відкривши посилання join.naurok.ua Код доступу 313274 Після входу до " Онлайн-тестів": - введіть своє прізвище, ім'я - код доступу -приєднайтеся .

3. Правила безпеки користування елекроприладами , при поводженні з джерелами елекроструму Виконайте тестові завдання, відкривши посилання join.naurok.ua Код доступу 875865 Після входу до " Онлайн-тестів": - введіть своє прізвище, ім'я - код доступу -приєднайтеся .

4. Правила протипожежної безпеки Виконайте тестові завдання, відкривши посилання join.naurok.ua Код доступу 688686 Після входу до " Онлайн-тестів": - введіть своє прізвище, ім'я - код доступу -приєднайтеся .

5. Правила дорожнього руху иконайте тестові завдання, відкривши посилання join.naurok.ua Код доступу 657413 Після входу до " Онлайн-тестів": - введіть своє прізвище, ім'я - код доступу -приєднайтеся

6. " Я обираю здоровий образ життя" Профілактика ВІЛ/ СНІДу Виконайте тестові завдання, відкривши посилання join.naurok.ua Код доступу 261267 Після входу до " Онлайн-тестів": - введіть своє прізвище, ім'я - код доступу -приєднайтеся .

7. Запобігання отруєнням иконайте тестові завдання, відкривши посилання join.naurok.ua Код доступу Після входу до " Онлайн-тестів": - введіть своє прізвище, ім'я - код доступу -приєднайтеся .

8. Правила безпеки з вибухонебезпечними предметами Виконайте тестові завдання, відкривши посилання join.naurok.ua Код доступу Після входу до " Онлайн-тестів": - введіть своє прізвище, ім'я - код доступу -приєднайтеся .

Правильно пишіть своє прізвище, формується електронна відомість з БЖД і вам ставиться ЗАЛІК. ( включно до 22. 05. 2020 р. ) Успіхів!

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Заходи безпеки при купанні

    • Купатися краще вранці або увечері, коли немає небезпеки перегріву. Температура води повинна бути не нижчою 17-19 градусів тепла.

    • Якщо не вмієш плавати, не заходи у воду глибше за пояс.

    • Плавати можна не більше 20 хвилин, і цей час збільшують поступово, починаючи з 3-5 хвилин.

    • Не можна доводити себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судоми, відбутися зупинка дихання, втрата свідомості.

    • Після тривалого перебування на сонці необхідно відійти в тінь, охолонути і тільки потім входити у воду, оскільки при різкому охолоджуванні може наступити рефлекторне скорочення м'язів і зупинка дихання.

    • Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, треба вибирати безпечне місце для купання з твердим, бажано піщаним, не засміченим дном, поступовим схилом. Ніколи не стрибайте в місцях, не обладнаних спеціально: можна ударитися головою об камінь або інший предмет.

    • Не запливайте далеко, оскільки можна не розрахувати своїх сил. Відчувши стомленість, не розгублюйтесь і не прагніть швидше допливти до берега. Слід "відпочити" на воді, перекинувшись на спину і підтримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг.

    • Якщо захопило течією, не намагайтеся з нею боротися. Пливіть вниз за течією, поступово, під невеликим кутом, наближаючись до берега.

    • Якщо Ви потрапили у водоверть, наберіть більше повітря в легені, зануртеся у воду і, зробивши сильний ривок убік, спливіть.

    • У водоймах з великою кількістю водоростей пливіть у самої поверхні води, не зачіпаючи рослин і не роблячи різких рухів. Якщо ж руки або ноги заплуталися в стеблах, зробіть зупинку, прийнявши положення "поплавець" і звільниться від них.

    • Не плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітер або течія можуть віднести їх далеко від берега, а хвиля - захлеснути. Якщо із надувних плавзасобів вийде повітря, вони втратять плавучість.

    • Діти до 16 років катаються на човнах та водних велосипедах тільки з дорослими. Не перенавантажуйте човен, водний велосипед.

    • Не пустуйте на воді, не лякайте інших. Неприпустимо організовувати на воді ігри, пов’язані з пірнанням і захватом тих, хто купається.

    • купатися необхідно в добре знайомих місцях;

    • перше купання повинно бути короткотривалим (до 10 хвилин), далі в воді можна знаходитися до 20 хвилин за один раз;

    • дітям старше 10 років можна купатися при температурі води вище +19С;

    • купатися рекомендовано вранці і ввечері;

    • не слід купатися наодинці;

    • не запливати за буйки чи за огородження;

    • не стрибати зі споруд та плавальних засобів, не призначених для цього;

    • не запливати на надувних матрацах далеко від берега;

    • не купатися без нагляду дорослих;

    • не пустувати у воді - це заважає оточуючим і може бути небезпечним;

    • не стрибати головою донизу у місцях із невідомою глибиною.

РЯТУВАННЯ ПОТОПАЮЧОГО

Потопати може людина, яка не вміє добре плавати, фізично ослаблена або стомлена, яка вживала алкогольні напої або випадково упала в холодну воду. Про те, що людині потрібна допомога можуть свідчити такі ознаки:

- спроба плисти не призводить до просування вперед;

- на обличчі людини з’являється вираз відчаю;

- людина кличе на допомогу або махає руками. щоб привернути увагу;

- людина намагається наблизитися до плавзасобу, хапається за пліт, човен;

- людина плескає руками, намагається висунутися з води, щоб набрати повітря замість того, щоб плисти. Ці намаганні мимовільні та продовжуються недовго;

- тіло у воді знаходиться у вертикальному положенні, ноги не виконують плавальних рухів.

У такій ситуації особливе значення має правильний вибір способу надання допомоги потерпілому. Слід розуміти, що потопаюча людина діє несвідомо та інстинктивно, вона може учепитися за вас і потягнути на дно. У такому випадку ви не тільки не допоможете, але й самі можете потонути. Справа порятунку на воді далеко не проста і часто під силу лише рятувальникам-професіоналам. Тому, якщо Ви побачили, що людина тоне, кличте на допомогу дорослих, зверніть їх увагу на те, що відбувається. Багато хто з дорослих уміє плавати і зможе надати допомогу потопаючому. При рятуванні потопаючого ваша мета: витягнути потерпілого на берег з якнайменшою небезпекою для вас. Виберіть найбезпечніший спосіб - дистанційної подачі рятувальних засобів: по можливості залишайтеся на березі і намагайтеся дотягнутися до потопаючого рукою, палицею або киньте йому предмет, що плаває (рятувальний круг, мотузка тощо), так, щоб потопаючий зміг за нього вхопитися. Стежте за тим, щоб утримувати рівновагу (ухопиться за берегові предмети, чагарник, дерево), оскільки потопаючий може стягнути вас у воду. Не входьте у воду, поки не переконаєтеся що це украй необхідно. Якщо нещастя сталося на мілководді та є змога наблизитися до потопаючого вбрід, щоб подати рятувальний засіб, тримайте цей засіб так, щоб він був між вам і потерпілим. Міцно стійте ногами на дні, тримайтесь однією рукою за яку-небудь опору, а у разі, коли свідків нещасного випадку багато – утворіть живий ланцюг, міцно взявшись за руки.Якщо іншого виходу немає і рятувати потопаючого приходиться уплав – пливіть до нього, тримаючи перед собою плаваючий предмет (краще рятувальний круг). Подавайте його на витягнутих руках, щоб потопаючий зміг схопитися за рятувальний засіб, а не за вас. Підтримуйте з потопаючим зоровий та голосовий контакт, підбадьорте його, переконайте працювати ногами у той час, коли ви за допомогою рятувального засобу будете буксувати його до берега.

ЯК ЗВІЛЬНИТИСЯ ВІД ЗАХВАТІВ ПОТОПАЮЧОГО

    • При захваті за руки - різким ривком у бік великих пальців звільнити руки, розвівши їх. Ногами в груди відштовхнути потопаючого від себе.

    • При захваті за шию спереду - долонею однієї руки упертися в підборіддя потопаючого, великим і вказівним пальцями тієї ж руки затиснути його ніздрі, іншою рукою утримуючи за поясницю, різко штовхнути в підборіддя. В крайніх випадках - ударити коліном в пах.

    • При захваті за шию ззаду - схопити однією рукою за кисть руки потопаючого, а інший різко підняти його лікоть вгору і вислизнути із захвату.

    • При захваті за тулуб під руки діяти як при захопленні за шию спереду. При захваті за тулуб через руки спереду завдати різкого удару великими пальцями в область ребер потопаючого.

    • При захваті за ноги спереду схопивши за скроню і підборіддя повертати голову потопаючого на бік, поки він не ослабить захват.

НАДАННЯ ПЕРШОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОТЕРПІЛИМ НА ВОДІ

  • Послідовність надання першої медичної допомоги залежить від типу втоплення. Розрізняють два типи: синій і блідий.

  • Синій тип. Потопаючий не відразу занурюється у воду, а намагається утриматися на її поверхні. При вдиху він заковтує велику кількість води, яка переповняє шлунок і потрапляє в легені. Розвивається різке кисневе голодування, що обумовлює синюшний колір шкіри.

  • Блідий тип. Потопельник не намагається боротися за життя і швидко йде на дно. Це часто спостерігається під час перекидання байдарок або плотів, коли людина занурюється у воду в стані панічного страху. Під дією холодної води може наступити раптова зупинка серця і дихання. Вода в легені при цьому не потрапляє.

  • При синьому типі утоплення спочатку треба швидко видалити воду з дихальних шляхів. Для цього, стоячи на одному коліні, укладають потерпілого на своє зігнуте коліно так, щоб на нього спиралася нижня частина грудної клітки, а верхня частина тулуба і голова звішувалися вниз. Потім однією рукою необхідно відкрити рот потерпілого, а іншій поплескати його по спині або плавно натиснути на ребра з боку спини. Коли витікання води припиниться, поверніть потерпілого на спину і укладіть на тверду поверхню. Бинтом або носовою хусткою швидко очистить порожнину його рота від піску. Проводьте реанімаційні заходи, штучне дихання, закритий масаж серця - до появи самостійного дихання і відновлення серцевої діяльності. При блідому типі утоплення на березі негайно приступають до серцево-легеневої реанімації (штучне дихання, непрямий масаж серця).

ШТУЧНЕ ДИХАННЯ, НЕПРЯМИЙ МАСАЖ СЕРЦЯ

При відсутності дихання приступають до штучного за способом «рот в рот» або «рот в ніс». Тіло повинне лежати на твердій поверхні, а голова повинна бути максимально відхилена назад (щоб повітря потрапляло в легені, а не в шлунок). Штучне дихання проводять через марлю або хустку. При зупинці серця одночасно роблять непрямий масаж серця, натискаючи на грудину декілька разів між вдихами. Краще це робити удвох. Попросить присутніх негайно викликати «швидку медичну допомогу». Пам’ятайте, що інтенсивність серцево-легеневої реанімації залежить від віку постраждалого. Для профілактики переохолодження: зніміть з постраждалого мокрий одяг, укрийте ковдрою, дайте гаряче пиття. Потерпілого слід госпіталізувати, навіть якщо йому стало краще.

ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

  • Ходити тільки по правiй сторонi тротуару;

  • дорогу переходити не поспiшаючи;

  • не можна переходити дорогу навскіс;

  • переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини зупинитися i подивитися направо;

  • якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;

  • якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти назустріч транспорту, що рухається.

ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

  • Ходити тільки по правiй сторонi тротуару;

  • дорогу переходити не поспiшаючи;

  • не можна переходити дорогу навскіс;

  • переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини зупинитися i подивитися направо;

  • якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;

  • якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти назустріч транспорту, що рухається.

ПРАВИЛА ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ

  • Під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з розетки за шнур;

  • категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;

  • не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під напругою;

Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ

  • До виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;

  • забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;

  • не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;

  • виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, школу, вiйськкомат.

ПРАВИЛА ПРОТИПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

  • Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;

  • гра з вогнем — одна з причин пожежi;

  • дотримуйтесь правил протипожежної безпеки під час відпочинку на природі.

ПРАВИЛА КУЛЬТУРИ ПОВЕДІНКИ (ПРАВИЛА В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ)

  • Завжди прагніть бути культурною людиною;

  • поступайтеся місцем людям похилого віку;

  • поважайте старших, не будь грубим;

  • не гуляйте пiзнiше 21 години;

  • не сидіть цілодобово бiля телевізора, комп’ютера;

  • більше читайте художньої літератури.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

  • Ходити на територiї новобудов;

  • купатися без догляду дорослих;

  • розводити вогнище в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;

  • iздити на велосипедi, роликах, скейтах на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.

СУВОРО ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ

  • дорожнього руху;

  • користування газовими, електричними приладами;

  • поведiнки дiтей на водi;

  • протипожежної безпеки.

Гарного вам відпочинку!