Формування у дітей позитивної навчальної мотивації

(поради психолога)

Стежте за тим, щоб на­вчальні завдання не лише відповідали віковим обмеженням, а й мали рівень оптимальної складності, сприяли виявленню май­стерності та компетентності дитини. Регулюйте рівень складності завдань, щоразу підвищуючи їх.

Підбирайте навчальні завдання з елементом новизни та непередбачуваності, що сприяє формуванню внутрішнього інтересу під час його виконання.

За можливості скасуйте нагороди і призи за правильно ви­конанні завдання, обмежуючись лише похвалою.

Якомога менше використовуйте на заняттях ситуацію зма­гання. Краще привчати дитину до аналізу і порівняння своїх особистих результатів та досягнень. Ситуацію змагання можна переключити на ігрові види діяльності.

Пам'ятайте пре те, що негативна оцінка чи покарання за неправильне вирішення навчальних завдань є найостаннішим і найменш ефективним заходом, який завжди викликає негативні емоції й негативно впливає на ставлення дитини до навчання.

Намагайтеся уникати вста­новлення часових обмежень там, де це можливо, тому що це не лише пригнічує розвиток творчості, а й перешкоджає розвиту внутрішньої мотивації

Пам׳ятайте, що підвищення пізнавальної активності, успішне засвоєння навчальної програми стає неможливим у ситуації, коли будь-які стимули, що не стосуються навчання, стають основними.

Пам’ятайте :

Творче ставлення до роботи й навчання — запорука ефективного заняття.

Якщо ваш голос виказує роздратування, розчарування та зневіру, діти запам’ятають саме ці емоції, а не мудрість, яку ви намагалися до них донести.

Добрій пам’яті передує пильна увага.

Кожна дитина по-своєму сприймає матеріал. Зважайте на це.

Якщо дитина дивується — вона починає мислити.

Зацікавленість — найдужча мотивація до навчання.

Успіх — головне джерело мотивації дітей до навчання