УРОК-ГРА
«Подорож до Королівства чарівного паперу»
1 клас
Предмет: «Технологія» (трудове навчання)
Тема: Створення паперової новорічної ялинки з іграшками.
Мета уроку: формувати естетичне сприйняття зимового свята;
виховувати дбайливе відношення до природи; розвивати художній
смак, самостійність, спостережливість, уміння створювати казкові
образи ялинкових іграшок; узагальнити знання й уміння по роботі з
папером; виховувати вміння колективної праці; уміння радуватися
результатам товаришів.
Обладнання:
- картон та кольоровий папір;
- плакат із зображенням ялинки (тимчасово прикритий
аркушем білого паперу);
- ножиці, лінійки, прості олівці, гумки, трафарети;
- запис пісні «Новорічні іграшки».
- емблеми Королівства чарівного паперу.
ХІД УРОКУ
1. Організаційний момент
а) Перевірка готовності дітей до уроку трудового навчання
(учитель нагадує місце кожного предмета на парті).
б) Перевірка постави учнів.
в) Інструктаж з техніки безпеки при роботі з ножицями.
2. Повідомлення теми й мети уроку
3. Вступна бесіда вчителя: ми з 1 вересня подорожуємо по
країні Знань, довідуємося багато нового, учимося писати, читати, а
сьогодні ми з вами відправимося в подорож у королівство чарівного
паперу і навчимося робити цікаві речі… А от на яку тему буде наш
виріб, Ви самі мені скажіть, коли прослухаєте пісню.
Звучить пісня «Новорічні іграшки».
Діти: Ми будемо створювати ялинку та іграшки.
Учитель: Правильно, діти, ми будемо створювати ялинку та
іграшки ялинкові. Всі ви знаєте, що незабаром у нас із вами буде
велике свято - Новий Рік. Ну а яким же може бути новорічне свято
без ялинки?
А чи знаєте Ви, що традицію наряджати ялинки до новорічного
свята ввів цар Петро І у 18 столітті, спочатку ялинки наряджали
шишками золоченими, цукерками, пряниками. Пізніше стали
виготовляти ялинкові іграшки з вати, картону, потім зі скла, дерева,
пластику.
Ми з вами дуже радуємося лісовій красуні вдома і не
замислюємося про те, що заради одного дня губляться стільки
дерев-ялинок, які дуже корисні. Наприклад, лікарі радять людям,
хворим на легеневі захворювання, ходити в ялиновому або
сосновому лісі, тому що ялинки й сосни виділяють особливі
речовини в повітря, які допомагають виліковувати легеневі й
простудні захворювання. Щоб виростити дерево, діти, потрібно 100
років, а щоб його спиляти – лише хвилин. Чи варто заради 1 дня
губити лісову красуню?
Давайте з Вами збережемо рідну природу. Адже ми любимо
свою Батьківщину, а раз так – то треба її берегти, а природа - це
частина нашої Батьківщини. Ну а тепер відправляємося в подорож і
поїдемо ми на паровозику до Королівства чарівного паперу.
Рухлива-гра під вірш:
Паровоз кричить:
«Ду-ду, я іду, іду, іду» (діти рухають руками)
А колеса говорять:
«Так, так, так так, так, так» (діти тупотять ногами)
4. Робота з новим матеріалом
Учитель: Ну, ось ми й приїхали з вами до Королівства
чарівного паперу. Сідайте по місцях, вийміть білий картон і
кольоровий папір перед собою.
Діти, білий картон – це основа, на нього ми будемо клеїти
ялинку.
А тепер, розпочали …….
Візьміть ваші трафарети з ялинкою, покладіть на зелений
папір і обведіть їх.
(діти виконують завдання)
Учитель: Обвели? Молодці!! А тепер акуратно вирізаємо
нашу ялинку.
(діти виконують завдання)
Учитель: Вирізали? Молодці!! А тепер акуратно наклеюємо
вашу зелену ялинку на білий картон. Зеленим кольором догори.
(діти виконують завдання)
Фізкультхвилинка «Зима»
(діти співають і виконують рухи)
У володарки Зими
Трішечки замерзли ми.
Грудень каже: «Пострибай!»
Січень просить: «Присідай!»
Встали — сіли, встали — сіли,
Розігріли наше тіло.
Лютий місяць нагадав:
Час нам братися до справ.
Сіли, дітки, всі гарненько.
Спинки держимо рівненько.
Учитель: Відпочили? А тепер продовжимо.
У вас уже є на картоні ялинка. Зелена і красива. Але чого на
ній не вистачає?
Діти: іграшок!
Учитель: Так, правильно! Візьміть ваші трафарети з
кружечками і обведіть їх кілька разів на кількох різних кольорових
аркушах.
(діти виконують завдання)
Учитель: Обвели? Молодці!! А тепер акуратно вирізаємо ці
кружечки
(діти виконують завдання)
Учитель: Вирізали? Молодці!! А тепер акуратно наклеюємо ці
різнокольорові кружечки на ялинку
(діти виконують завдання).
Учитель: І що у на вийшло?
Діти: Ялинка з іграшками!
Учитель: Молодці!
Після закінчення роботи вчитель ходить по класу, і показує
дитячі роботи всім, хвалить всіх і пропонує зробити іще раз
фізкультхвилинку.
Руки в сторони та вгору —
На носочки піднялись.
Підніми голівку вгору —
Й на долоньки подивись.
Присідати ми почнемо,
Добре ноги розімнемо.
Раз — присіли, руки прямо.
Встали — знову все так само.
Повертаємося вправно,
Все виконуємо гарно.
Вліво-вправо повернулись
І сусіду усміхнулись.
5. Узагальнення, підсумок уроку
Учитель: Діти! Що сьогодні нового ви довідалися? Чому
навчилися?
- Молодці, діти! Вами дуже задоволений Король - чарівний
папір і дарує вам на пам'ять медалі почесних гостей його
королівства.
(Діти одержують емблему з гербом Королівства чарівного
паперу).
Учитель: Ну, а тепер настав час нам повертатися додому.
Діти виконують рухи руками й ногами й вимовляють вірш:
Паровоз кричить:
«Ду-ду, я іду, іду, іду»
А колеса говорять:
«Так, так, так так, так, так»
6. Прибирання робочого місця
Урок:
06.042022 Р.
Навіть не віриться, що скоро Великдень. Ми тільки рахуємо дні, скільки триває війна і все надіємось, що вона от-от закінчиться. Щоб хоч якось відволіктися, пропонуємо прості ідеї, як приготувати крашанки з дитиною на Пасху.
З природними прикрасами
У вас будуть стильні крашанки, якщо на яйці буде чітко видно обриси листочка. Для цього прикладаємо листочок петрушки, кропу чи руколи до шкарлупи та закріплюємо капроновою шкарпеткою або шматком марлі. Кінці зв’язуємо. Занурюємо в розчин харчового барвника, залишаємо на ніч. Потім виймаємо яйце, прибираємо листок і отримуємо його силует на шкаралупі. Якщо цей варіант впізнаваний, то його різновиди малознайомі. Адже листок можна замінити дрібними квіточками чи пір’ям. А ще — вирізати з картону силуети тварин, улюблених речей: і не обов’язково бути митцем — необхідне зображення можна вирізати із журналу.
У фользі
Робимо густі розчини харчових барвників (замість склянки води на пакетик беруть 1–2 чайні ложки води). На фольгу наносимо кілька широких смуг різного кольору (одна під одною). Загортаємо в неї яйце. Залишаємо на кілька годин. Матимемо крашанку з незвичним орнаментом. Є спосіб ще простіший: загортаємо варені яйця в яскраву кольорову фольгу і так подаємо на святковий стіл. Якщо є час та бажання, можна зробити паперові квіти, бантики зі стрічок, вуха та очі кролика з паперу та все, що заманеться, і приклеїти клейовим пістолетом до фольги.
Вітальні
Напишіть «Великодень» — по одній літері на кожному з 10 яєць. Кожна крашанка має бути однотонною, але всі можуть бути різного кольору, а літери напишіть маркером. Виставте яйця на столі підряд, щоб читалося слово. Також можна зробити трафарети літер та пофарбувати так само, як у способі №1.
Практичний урок по виготовленню пасхальних яєць .07.04.2022 р..