Новини

Сьогодні 31 жовтня для вихованців комунального закладу позашкільної освіти «Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості» була проведена розважально- ігрова програма «День осіннього гарбуза».


Семенівський краєзнавчий музей

Народ, що не знає своєї історії – це народ сліпців. Кожен з нас повинен знати історію свого народу, своєї держави. Освідчена людина завжди розуміє, що без минулого немає майбутнього, без традиційного немає нового, без колишнього немає теперішнього. В умовах сьогодення ми повинні знати й історію рідного краю, бо це не просто минуле, це наша душа.

Скарбницею історичної та культурної спадщини є музеї, а носіями безцінної інформації про історію та культуру краю – музейні експонати. Сьогодні орда, яка увірвалася зі зброєю до нашої країни, нищить усе на своєму шляху. Українські музеї зазнають обстрілів, їх розграбовують. Безцінні експонати вивозяться ворогом як трофеї, трощаться російськими солдатами та горять у вогні.

В центрі нашого селища розмістився один зі скарбів краю – КУ «Семенівський краєзнавчий музей» – місце, де можна заглибитися в історію боротьби за незалежність України, відчути патріотизм і память про Героїв. Цей музей слугує нагадуванням про наші коріння, сильний дух і незламну волю українського народу. Тому керівники гуртків БДЮТ зі своїми вихованцями вирішили відвідати місцеву скарбівню. Під час екскурсії діти дізналися цікаву інформацію про відомих людей, поетів та письменників нашого краю, побували в галереї, де зібрані мистецькі твори місцевих художників. Захопилися експозицією, де відтворений інтер'єр української хати та розміщені експонати українського сторою, яким більше ста років.

Особливі емоції у гуртківців пробудили експозиції зали російсько-української війни, а портрети загиблих Героїв-захисників схвилювали вихованців, викликали сльози шани, поваги та подяки...

Дякуємо захисникам України за можливість жити, працювати, навчатись та чекати перемоги. А завідувачу музею Яровій Лілії Станіславівні та екскурсоводу Любицькій Ользі Миколаївні за те, що бережуть історичний та культурний спадок краю, викохують кожен експонат та дбають про музей.


                                          Конкурс "Україна жива і вічно буде жити!"

      Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України у 2023 році було організовано і проведено Всеукраїнський бліц конкурс патріотичного плакату на тему «Україна жива і вічно буде жити!». Всеукраїнський бліц конкурс передбачав формування засобами візуального мистецтва національної свідомості українців, активного патріотичного суспільства; привернення уваги громадськості до історії України, подвигу українського воїна-захисника; виховання у молодого покоління незламного духу свободи, честі і гідності; підтримки військовослужбовців, які забезпечують захист та відновлення територіальної цілісності України, а також волонтерського руху. На конкурс було надіслано понад 300 робіт з усіх регіонів України. Найбільш цікаві роботи отримали з Львівської, Дніпропетровської, Одеської, Кіровоградської, Рівненської, Житомирської, Донецької, Вінницької, Волинської, Київської, Чернігівської, Полтавської, Сумської, Хмельницької, Запорізької, Луганської, Харківської, Черкаської областей.

      Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за участь у Всеукраїнському бліц конкурсі патріотичного плакату на тему «Україна жива і вічно буде жити!» відзначена Романюк Анастасія, учениця Заїчинського ліцею Семенівської селищної ради (керівник Штокаленко Лариса Миколаївна).

Вітаємо та бажаємо успіхів!


21 та 28 вересня 2023 року НЦ МАНУ було проведено науково-популярні лекції в рамках Всеукраїнського освітнього проєкту «День з професором», що присвячені визначним діячам науки та культури України, а також пам’ятним подіям.

Участь у лекціях взяли здобувачі освіти Семенівської ТГ:

·        Комунальний заклад позашкільної освіти «Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості » Семенівської селищної ради (Клевчук Анна, Бардалим Поліна, Литвиненко Анастасія, Сокоревська Вероніка, Щочка Яна, Голодна Тетяна);

·        Очеретуватська гімназія Семенівської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області (Серьогіна Андрій, Одновол Андрій).

Щиро вдячні за можливість взяти участь у цих лекціях. Ці щорічні зустрічі стали традиційним спілкуванням фахівців різних галузей із здобувачами освіти. Саме така форма спілкування дозволяє більш глибоко та предметно розглядати важливі питання, створює умови для дискусій, налагодження наукового діалогу.

 

   

                            Захід до дня туризму

    27 вересня 2023 року  комунальним закладом позашкільної освіти «Семенівський БДЮТ» було проведено семінар-практикум для вихованців, закоханих у туризм, в парку цукрозаводу (біля Семенівського  ліцею №2). Змагання були проведені з метою підвищення  туристичної  майстерності  школярів учнівської молоді, популяризації і подальшого розвитку туризму, як одного із засобів фізичного, патріотичного виховання молоді та перевірки рівня туристсько - спортивної майстерності юних туристів.

   Проведено туристсько - спортивну естафету. Вихованці були нагороджені  грамотами та медалями, а в кінці куштували смачну туристичну кашу.

   Дякуємо керівникам туристичного напрямку за проведений змістовний семінар.

   І звичайно дякуємо всім воїнам ЗСУ за змогу навчатися і змагатися! Разом до Перемоги!


БДЮТ ВІТАЄ ВАС!

Комунальний заклад позашкільної освіти « Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості » Семенівської селищної ради запрацював новими барвами та чекає на своїх вихованців. Ми – повноцінна ланка в системі неперервної освіти, яка надає учнівській молоді широкі можливості для розвитку творчого потенціалу, вільного самовизначення та самостійності кожного вихованця.

Бачити яскраві, щирі посмішки та щасливі оченята малечі – це завжди радість! Дитинство обов'язково має бути щасливим та безтурботним і ми робимо все для того, щоб наші діти максимально легко перенесли події, що нині відбуваються в Україні. А сама гурткова робота розглядається як ефективний шлях формування компетентної та творчо спрямованої особистості.

Сьогодні на майстер-класах від керівників гуртків бісероплетіння та образотворчого мистецтва діти отримали позитивні емоції, змогли пізнати та надихнути себе. Безперечно, прекрасне життя починається з прекрасних емоцій!

    29  2023 серпня у центрі селища відбувся меморіальний захід та фотовиставка «Пам'ять жива!», присвячений Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України.

У заході взяли участь керівники гуртків декортивно – прикладного мистецтва КЗПО «Семенівський БДЮТ» – Лугова Лілія Іванівна та Задорожна Тетяна Іванівна. Ними було виготовлено дерево пам’яті. Учитель історії Веселоподільського ліцею Семенівської селищної ради Коваленко Володимир Миколайович  провів виставку – екскурс на тему: «Трагічні віхи російсько – української війни», де увічнений героїзм військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за Батьківщину. Відважні українські воїни стали символом гідності, кожен з них вчинив подвиг, повставши проти насилля та несправедливості, віддавши життя за нову, відроджену Україну. У заході взяли участь учні та колективи ліцеїв ЗО Семенівської селищної ради. Згадали кожного, хто віддав своє життя за Україну, хто сьогодні боронить н






Літня юридична школа

22-25 серпня 2023 року "Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді" проводила літню юридичну школу у форматі онлайн за допомогою дистанційних технологій.

Метою заходу було звернення уваги молоді на вітчизняні та міжнародні механізми захисту прав і свобод людини і громадянина у період воєнного стану, способи захисту дитини в освітньому середовищі та цифровому світі ХХІ століття, зацікавлення перспективними шляхами науково-дослідницької роботи у галузі правознавства.

Участь у заході взяли здобувачі освіти Устимівського ліцею Семенівської селищної ради - Лошик Анна, Мацковський Іван, Ченчова Аліна. Вони пройшли курс навчання, успішно склали фінальне тестування та отримали сертифікати.

Потрібно знати і шанувати закони, щоб почувати себе в безпеці й бути впевненим у своєму майбутньому.

Просвітницький онлайн-консталтинг «Україно моя незламна»

У 32 річницю Незалежності України колективом Полтавської обласної Малої академія наук було проведено просвітницький онлайн-консталтинг «Україно моя незламна». До заходу долучилися учні Біляківського ліцею Семенівської селищної ради (Приходько Євангеліна, Даценко Назар, Черненко Богдан, Попко Богдан) та учень Веселоподільського ліцею Семенівської селищної ради -Любицький Андрій.

Спікери заходу – кандидатка історичних наук, доцентка, керівниця гуртка «Історія України» Полтавської обласної МАН Жалій Тамара Віталіївна та докторка філософії, методистка освітньої установи Вікторія Сергієнко – у процесі роботи з учасниками консалтингу розкрили чинники, які сприяли проголошенню Незалежності України в 1991 році, з’ясували історичне значення Незалежності України у всеукраїнському і світовому контекстах. З використанням інтерактивного інструментарію здійснили обмін знаннями про національну символіку, атрибути державотворення в різні історичні періоди.

У ході заходу було закцентовано, що наразі триває 547-й день російсько-української війни. Увесь цей час українці відстоюють своє право на цілісність, непорушність кордонів та державний суверенітет. Занадто дорога ціна Незалежності!..

Пам’ятаймо про наших захисників, позаяк саме завдяки їм ми маємо можливість жити, творити та будувати майбутнє нашої незламної Держави.


Дослідницький симпозіум «Українська державність – надбання століть»

28 липня 2023 року Україна вдруге відзначає День Української Державності.          

 З метою вшанування державного свята та популяризації здобутків державотворчих процесів серед молоді колективом Полтавської обласної Малої академії наук було проведено дослідницький симпозіум «Українська державність – надбання століть» у форматі онлайн.

Спікери заходу – кандидатка історичних наук, доцентка, керівниця гуртка ПОМАН Жалій Тамара Віталіївна та докторка філософії, методистка ПОМАН Сергієнко Вікторія Володимирівна. З вітальним словом до учасників заходу звернувся наш краянин – відомий дослідник-археолог Роман Луговий, який наразі боронить незалежність та суверенітет України в лавах ЗСУ. У науковому симпозіумі взяли участь гуртківці Полтавської МАН, її філій та понад 80 учасників з різних куточків Полтавщини. Учні Семенівської територіальної громади також долучилися до заходу:

·         Приходько Євангеліна, Коваленко Вадим, Даценко Назар, Черненко Богдан (Біляківський ліцей Семенівської селищної ради);

·         Кузьменко Анна, Тверда Софія, Тютюникова Єва, Перетяка Альбіна, Груднін Ярослав, Щербак Злата (Устимівський ліцей Семенівської селищної ради );

·         Жирнова Софія, Любицький Андрій (Веселоподільський ліцей Семенівської селищної ради).

У результаті спільної роботи та наукових пошуків були проаналізовані традиції українського державотворення, які мають понад тисячолітню історію.

Дякуємо організаторам симпозіуму за можливість вивчати, аналізувати й популяризувати здобутки нашої держави!

    

Курс «Світ очима тварин»

Національним центром «Мала академія наук України» в період з 19 квітня до 10 травня 2023 року було проведено курс «Світ очима тварин» у рамках Всеукраїнських профільних шкіл Малої академії наук України.

Курс відбувався у рамках проєкту «Крок до науки» від Дитячої академії «Футурум».

Люди мріють встановити контакт з позаземними цивілізаціями, знімають про це фільми та пишуть книжки. Але зовсім поряд живуть ті істоти, світ яких повністю відрізняється від нашого — тварини.

Про все це дізналися учні під час курсу «Світ очима тварин».

Від Семенівської територіальної громади участь в курсі взяли учні:

·  Устимівського ліцею Семенівської селищної ради (Кузьменко Анна, Тверда Софія, Мушенко Наталія, Мацковський Іван, Лошик Анна, Тютюникова Єлизавета, Коновалова Каріна), керівник Котовенко Яна Сергіївна;

·        Біляківського ліцею Семенівської селищної ради (Третяк Вікторія, Стороженко Неля, Дем'яненко Олександр, Даценко Назар, Приходько Єва, Коваленко Вадим), керівник Ярова Галина Григорівна;

·   Криворудського ліцею Семенівської селищної ради (Дудка Олександра, Демешко  Єлизавета, Колотій  Єлизавета, Царану Ростислав), керівник Календарь Оксана Сергіївна.

Слухачі ознайомилися з етологією як наукою про поведінку тварин, дізналися про методи її дослідження та виклики, що стоять перед науковцями. За результатами навчання учасники отримають сертифікати.

Тварининаші найкращі друзі. Ми повинні любити і оберігати їх, адже ми відповідаємо за тих кого приручили.

Дякуємо організаторам за пізнавальний курс та виховання бережливого ставлення до тварин!


Спецкурс

«ПОВСЯКДЕННЯ КРІЗЬ ВІКИ:

ДИВНА ІСТОРІЯ НАШИХ ЗВИЧОК, РЕЧЕЙ ТА УЯВЛЕНЬ»

Національний центр «Мала академія наук України» організував та провів з 22 березня по 3 травня спецкурс «Повсякдення крізь віки: дивна історія наших звичок, речей та уявлень».

Від Семенівської територіальної громади в курсі взяли учні Устимівського ліцею Семенівської селищної ради (Голобокіна Оксана, Голобокін Владислав, Хляпатура Олександра, Гуржій Інна, Шулещенко Артем), керівник Тимошенко Марина Володимирівна та учень Біляківського ліцею Семенівської селищної ради Петраковський Володимир, керівник Яровий Віктор Олексійович.

Програмою спецкурсу було передбачено 7 занять (5 лекцій, 1 практичне заняття та проєктна робота з презентацією учасниками напрацювань на підсумковому занятті). На заняттях спецкурсу лекторка Ольга Казакевич, завідувачка відділу української філології Науково-дослідного інституту українознавства, докторка історичних наук, професорка, ознайомила учасників з окремими аспектами історії повсякденних практик у різні історичні епохи, такими як історія дитинства, формування культури гостинності й подарунків, гастрономічних традицій, історією подорожей та регіональними особливостями повсякденного побуту, висвітлила й проаналізувала практичне та символічне значення речей в житті людини.

Наше історичне минуле – це здобутки та досягнення предків, забувати або нехтувати ними – означає визнавати себе людьми, які не знають для чого живуть і чого повинні досягти. Тому ми маємо вивчати історичне минуле, щоб звільнитися від фальшивих знань про український народ.

Дякуємо організаторам за можливість поринути в минуле та зрозуміти, що без нього немає майбутнього. Змінюймося самі й змінюймо наше майбутнє!


«Власне висловлювання: принципи створення»

З 18 по 28 квітня 2023 року в рамках Всеукраїнської філологічної школи Малої академії наук України проведено курс «Власне висловлювання: принципи створення». Програма курсу передбачала підготовку учнів старших класів до написання власних висловлювань на різну тематику та випрацювання компетенцій, пов’язаних із висловленням власної думки, її аргументуванням та здатністю аналізувати та, зрештою, робити висновки з того чи того питання.

Курс передбачав 4 заняття онлайн та навчання і самостійну роботу в Google Classroom.

Лекторка курсу Олеся Сулима, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, методистка лабораторії культурної освіти та гуманітарних дисциплін висвітлила особливості будови тексту, етапи написання текстів, розповіла про аргументації в тексті, стилістику, лексичні та граматичні норми.

Участь у курсі від Семенівської територіальної громади взяли здобувачі освіти Семенівського ліцею №1 імені М.М. Хорунжого Семенівської селищної ради (Андрущенко Альона, Кухар Богдана, Руденко Вероніка, Кондратенко Дар’я) - керівник Левченко Оксана Олексіївна та учениця Веселоподільського ліцею Семенівської селищної ради Гаврилова Лілія, керівник Любицька Алла Іванівна.

Навчання передбачало лекційні та практичні заняття, самостійну роботу та консультації. Учасники, які пройшли курс навчання та успішно виконали 70% усіх завдань, отримають сертифікати.

Дякуємо організаторам за чудовий курс та можливість розвиватися й висловлюватись влучно!


Гра

дитячо-юнацької військово-патріотичної

                        гри «Сокіл» («Джура»)  в Семенівській громаді

   

      25 та 26 квітня 2023 року комунальним закладом позашкільної освіти «Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості» Семенівської селищної ради та відділом освіти, сім’ї, молоді  та спорту Семенівської селищної ради був проведений очний та заочний І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)  з метою формування в учнівської молоді патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадянського конституційного обов’язку.

    Відбірковий етап проводився на базі Біляківського ліцею Семенівської селищної ради.

   У конкурсі взяли участь команди-рої (старшої та середньої вікових категорій) закладів загальної середньої освіти. У заочному турі взяли участь рої Богданівського (старша вікова група) "Богданові нащадки" та Устимівського (середня вікова група) "Єдність" ліцеїв, в очному – рої Біляківського (старша вікова група) та Веселоподільського (середня вікова група) ліцеїв.

     У (відбірковому) етапі Конкурсна програма для старшої (15-17 років) та середньої (11-14 років) вікових категорій складалася з таких конкурсів: військово – прикладний конкурс-комплекс «Козацька звитяга», який включав конкурс строю та маршової пісні «Впоряд» та конкурс «Спорядження магазину автомата набоями»;  фізкультурно-спортивний комплекс «Козацький гарт» складався з двох вправ: «Прес «Гармошка» та «Стрибки через скакалку вперед»; інтелектуально-мистецький конкурс «Козацькі забави» складався з: інтелектуальної гри-вікторини «Відун» та інтелектуально-творчого змагання «Основи топографії»; також учасникам було запропоновано позмагатися  у медично-рятувальному комплексі «Козацька безпека» - це конкурс «Рятівник».

  У конкурсі «Козацька звитяга» посіли такі місця:

середня група:

-       рій «Козацька слава» Веселоподільського ліцею, І місце;

-       рій «Єдність» Устимівського ліцею, ІІ місце;

старша група:

  -  рій «Козацька шабля» Біляківського ліцею, ІІ місце;

  - рій «Богданові нащадки» Богданівського ліцею, І місце.

  У конкурсі «Козацький гарт» посіли такі місця:

середня група:

-     рій «Козацька слава» Веселоподільського ліцею, І місце;

-     рій «Єдність» Устимівського ліцею, ІІ місце;

старша група:

-     рій «Козацька шабля» Біляківського ліцею, І місце;

-     рій «Богданові нащадки» Богданівського ліцею, ІІ місце.

  У конкурсі «Козацькі забави» посіли такі місця:

середня група:

-     рій «Єдність» Устимівського ліцею, І місце;

-     рій «Козацька слава» Веселоподільського ліцею, ІІ місце ;

старша група:

-     рій «Козацька шабля» Біляківського ліцею, І місце;

-     рій «Богданові нащадки» Богданівського ліцею, ІІ місце.

  У конкурсі «Рятівник» посіли такі місця:

середня група:

-     рій «Козацька слава» Веселоподільського ліцею, І місце ;

 -    рій «Єдність» Устимівського ліцею, І місце;

      

старша група:

-     рій «Козацька шабля» Біляківського ліцею, І місце;

-     рій «Богданові нащадки» Богданівського ліцею, ІІ місце.

Переможцями стали: у старшій віковій категорії рій «Козацька шабля» Біляківського ліцею, а у середній віковій категорії рій «Козацька слава» Веселоподільського ліцею. Вітаємо наших вихованців з перемогою.

Велике і щире дякуємо за спільну роботу, за теплу і дружню атмосферу, за відмінний і оптимістичний настрій. Бажаємо нашим переможцям подальших успіхів в обласному конкурсі.

 


Про що розповідає сучасне мистецтво

 

З 13 по 30 березня 2023 року Національний центр «Мала академія наук України» проводив курс «Про що розповідає сучасне мистецтво» в рамках Всеукраїнської школи з мистецтвознавства Малої академії наук України.

Мета курсу: поглибити знання з мистецтвознавства та філософії, розвинути навички науково-критичного мислення.

         Навчання здійснювалося на платформах «Zoom» і «Google Classroom» та складалося з аудиторної роботи, самостійної роботи, домашнього завдання й консультацій протягом тривалості курсу.

Сокуренко Уляна та Шеремет Анастасія, учениці 8 класу Біляківського ліцею Семенівської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області, під керівництвом Третяк Юлії Олександрівни взяли участь в курсі.

Дякуємо організаторам за можливість ознайомитися з основними поняттями сучасного мистецтва, естетичними ознаками та особливостями, які відрізняють його від класичного мистецтва. Учасники мали можливість заглянути в історичний екскурс та пошукати відповіді у залах і галереях найвідоміших музеїв світу. Учениці зрозуміли чому сучасне мистецтво таке дивне, але має поціновувачів у всьому світі.

 

Майстер-класи до Великодня

Великдень — одне з найбільших й найшанованіших після Різдва християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа. До свята готуються заздалегідь — печуть паски, роблять крашанки й писанки. Тому керівники гуртків декоративно-прикладного напрямку та бісероплетіння провели майстер-класи для вихованців комунального закладу позашкільної освіти «Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості» Семенівської селищної ради. На гуртку "Бісеринка" (керівник Пащенко Тетяна Петрівна) діти плели пасхальне курча — символ відродження та появи нового життя. Як же не подарувати таке зворушливе диво найкращому другу до Пасхи? Керівник гуртка «Весела майстерня» Задорожна Тетяна Іванівна виготовила з дітками великодні листівки. Традиція великодніх вітальних листівок прийшла з Європи. У 1896 році в вийшла перша пасхальна листівка. Наші вихованці мали можливість зробити маленький барвистий подарунок рідній людині. Лугова Лілія Іванівна — керівник гуртка «Вишиваночка» запропонувала  вихованцям зробити великодній декор, а саме на великодній кошик, що є чудовою прикрасою свята.

Великдень для християн є одним із найважливіших свят, зі своїми традиціями і звичаями. Тому ми щиро вітаємо всіх із Світлим святом й бажаємо добра, миру та злагоди в кожному домі.

Обласне методичне засідання педагогів 

декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва

12 квітня 2023 року Полтавським ОЦЕВУМом було проведено обласне методичне засідання педагогів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва (координатор Оксана ФЕДОРЕНКО), участь у якому взяли 70 педагогів.

   Роксолана Дудка, мультидисциплінарна мисткиня, розповіла про популяризацію народного українського мистецтва та пошуки сучасних форм його вираження.

   В обласному засіданні педагогів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва взяла участь Тетяна ЗАДОРОЖНА, керівник гуртка образотворчого мистецтва «Етюд» комунального закладу ,,Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості", яка   розкрила секрети створення малюнку у техніці крапкової графіки.

    Дякуємо за запрошення та можливість вдосконалюватися й популяризувати графічні техніки  зображувального мистецтва серед учасників позашкілля.

 

                          Семінар організаторів гри «Сокіл» («Джура»)

  5 квітня 2023 року Комунальним закладом позашкільної освіти «Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості» Семенівської селищної ради та відділом освіти, сім’ї, молоді  та спорту Семенівської селищної ради був проведений семінар для організаторів І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

  До семінару приєдналися 17 учасників - організаторів І етапу гри «Сокіл» («Джура») із 8 закладів освіти.

 Директор КЗПО «Семенівський БДЮТ» Наталія Вайло звернулася до учасників  семінару та  наголосила про необхідність постійного розвитку й підтримки національно-патріотичного виховання в закладах освіти.

  Під час семінару обговорено порядок організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»),  із урахуванням вимог воєнного стану  в закладах освіти  та організації І етапу гри, підготовки роїв-переможців до участі у ІІ (обласному) етапі.

  Володимир Коваленко, керівник туристсько – краєзнавчого гуртка, ознайомив з  умовами проведення окремих конкурсів та змагань, надав методичні рекомендації щодо підготовки роїв до участі в І (відбірковому) етапі гри.

  Проведення І (відбіркового) етапу гри планується у квітні цього року. Бажаємо учасникам бути ініціативними та наполегливими на шляху до перемоги.

Різдво Христове

Одне з найважливіших церковних свят —  Різдво Христове, воно завжди наповнене світлом і родинним теплом.  Однак різдвяні свята починаються зі Святвечора, в який за давніми звичаями співали колядки, що символізують добробут та здоров'я. Напередодні свята вихованці КЗПО «Семенівський БДЮТ» Семенівської селищної ради також вирішили заколядувати, щоб закликати в кожну українську родину щастя та мир.

Різдво — це сімейне свято, але  цьогоріч Захисникам доводиться святкувати його з іншою сім'єю — зі своїми побратимами. Тому дітки виготовили різдвяні листівки для Героїв, у які вклали свою душу, світлі мрії та найкращі й найщиріші побажання. Листівки будуть передані волонтерам та відправлені Захисникам від нашої територіальної громади.

Бажаємо, щоб збулися всі добрі надії і світлі дитячі мрії, щоб чудове свято подарувало велику радість — Перемогу, щоб для щасливого життя не було ніяких перешкод. З Різдвом Христовим!

Майстер - клас "РІЗДВЯНІ ПРЯНИКИ"

У такий складний для всіх час діти потребують уваги в першу чергу, а особливо перед новорічними святами, коли вони так чекають на диво. Попри  всі перешкоди, педагоги БДЮТ продовжують дарувати вихованцям посмішки, святковий настрій, надихати їх на творчість.  Вихованці отримують позитивні емоції, віру в новорічну казку, де добро завжди перемагає. Адже маленькі українці незламні та повні впевненості, що все змінюється на краще.

Вітаємо вихованців БДЮТ  з прийдешніми святами та бажаємо, щоб кожна дитина була щасливою!

Майстер – клас "Янгол"

Милішої новорічної прикраси, ніж різдвяний янгол, мабуть, складно знайти. А якщо його виготовити власноруч, то янголятко можна ще й подарувати близькій людині. Той, кому буде адресовано цей теплий подарунок, обов’язково відчує вашу любов і оцінить старання, з якими ви виготовляли янголятко, адже подарунки, зроблені своїми руками, випромінюють тепло.

Кожна іграшка несе якийсь символ. Янголи – це охоронці сім’ї. Тому 28 грудня 2022 року вихованці КЗПО «Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості» Семенівської селищної ради відвідали гурток «Бісероплетіння» (керівник Пащенко Тетяна Петрівна), де пройшов майстер-клас з виготовлення янгола з бісеру.

Напередодні новорічних свят у вихованців гуртка спільне бажання – щоб янгол охоронець захистив своїм крилом Україну та вберіг кожного в складні часи. Дітки створили свого «охоронця сім’ї», порадувати рідних та близьких незвичайними подарунками.

Вихованці отримали гарні враження та позитивні емоції.

Майстер – клас "Новорічна ялинка"

І, хоч за віконцями замість снігової хурделиці тумани і дощі, але на календарі останні дні старого року. А з ними пов'язано приготування оселі до зимових свят. Адже скоро Новий рік та Різдво Христове. Сьогодні для вихованців  був поведений майстер – клас виготовлення новорічної ялинки у номінації «Іграшка - сувенір»  (керівники Задорожна Тетяна Іванівна та Лугова Лілія Іванівна) провели цікаве заняття.  Гарненькі ялиночки створили затишок і гарний настрій усім. 

Семінар МАН

5 жовтня 2022 року з метою підвищення якості освітнього процесу та рівня організації роботи з дослідницько-експериментального напрямку Комунальний заклад Полтавської обласної ради провів семінар  на тему «Формування наукових компетентностей здобувачів освіти Полтавської обласної Малої академії наук: 10 років інтелектуального подвижництва» в режимі онлайн за допомогою дистанційних технологій освіти.

Метою семінару-практикуму було підвищення якості освітнього процесу і рівня організації роботи з дослідницько-експериментального напрямку Полтавського територіального відділення Малої академії наук України у 2022/2023 н. р.

Участь у семінарі взяли керівники та спеціалісти територіальних громад, що координують роботу з  обдарованою молоддю в системі Малої академії наук України, представники адміністрацій загальноосвітніх закладів та вчителі- керівники науково-дослідницьких проєктів МАН з усіх наукових профілів.

Наукове товариство учнів «Олімп» та завідувач відділу з освітньої діяльності МАН комунального закладу позашкільної освіти «Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості» Семенівської селищної ради висловлюють подяку організаторам семінару та доповідачам за можливість вдосконалювати свої знання, вміння і компетенції та в результаті підвищувати рівень організації роботи з дослідницько-експериментального напрямку.

Навчання – це наш освітній фронтПрацюємо та навчаємось заради перемоги!

Обласні семінари-практикуми

З 20 по 23 вересня на базі Полтавської обласної Малої академії наук, з використанням для комунікації дистанційної платформи ZOOM, відбулися  обласні семінари-практикуми для керівників науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України з різних профілів наукової діяльності: гуманітарного, суспільного, природничого, фізико-математичного та технічного.    

У семінарах-тренінгах взяли участь 30 вчителів від Семенівської територіальної громади. Учасники семінарів дізналися про правила проведення Конкурсу-захисту, його нормативно-правову базу та перелік документів, які мають супроводжувати науково-дослідницький проєкт на Конкурс-захист.  Своїм досвідом із вчителями    поділилися провідні науковці області, доценти  та професори кафедр. Також у семінарах взяли участь призери ІІІ етапу Конкурсу-захисту, які поділилися з педагогами власним досвідом.

Кожен учасник семінару отримав електронний пакет матеріалів семінару та методичних рекомендацій.

Наукове товариство учнів «Олімп» комунального закладу позашкільної освіти    « Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості » Семенівської селищної ради щиро дякує організаторам семінарів (Салюк Наталії Віталіївні, Нагорному Віталію Віталійовичу, Бикову Валерію Олександровичу та Даниленко Ірині Сергіївні) та доповідачам за цінну інформацію та неймовірно цікавий досвід. Бракує навіть слів, щоб висловити своє захоплення!

Дякуємо, що в ці непрості часи Ви підтримуєте систему освіти!


ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ МАН!

Найбільш  значущим заходом, спрямованим на формування в інтелектуально обдарованої учнівської молоді елементів наукового світогляду є Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт членів Малої академії наук. Саме Мала академія наук учнівської молоді покликана формувати в учнів уміння та навички культури наукового дослідження.

10 липня 2022 року були оголошені результати ІІІ Всеукраїнського етапу Конкурсу, за якими Притула Анна, учениця 10 класу Заїчинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Семенівської селищної ради та її науковий керівник Власенко Клавдія Іванівна вибороли І місце.

Вражає, що переможці навіть попри війну продовжували працювати над своєю роботою, разом вони пройшли довгий та тернистий шлях цікавих досліджень, здобули величезний досвід в галузі науки «Ботаніка» та збагатилися новими відкриттями.

Кладія Іванівна зі своєю ученицею працювали над темою «Мохоподібні ботанічної пам’ятки «Заїчинські схили» Кременчуцького району Полтавської області» і в результаті  досліджень вперше встановили видовий склад мохоподібних ботанічної пам’ятки природи «Заїчинські схили», з’ясували їх морфолого-біологічні та еколого – ценотичні особливості. Також доповнили список мохоподібних Кременчуцького району Полтавської області новими місцезростаннями видів мохів.

Дорогі переможці, вітаємо Вас і дякуємо за плідну працю та величезний внесок у розвиток не тільки наукової галузі, а й популяризацію рідного краю та особливо такої цінної та багатої на унікальну рослинність  Ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Заїчинські схили».

Бажаємо Вам так само красиво перемагати й у будь-якому життєвому бою, так старанно і гідно йти до вершин своїх успіхів, до своїх мрій. Удачі, підтримки рідних і друзів, оптимізму і внутрішньої впевненості!  Ми пишаємося Вами!

Життя-буття гуртка  «Друзі природи» КЗПО «Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості», який працює при Криворудському ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Складна ситуація сьогодні в нашій країні. Навчання в онлайн не подобається не вчителям, не учням. Та іншого виходу немає. Криворудські екологи не ховаються від проблем і намагаються хоч трохи покращити ситуацію. Вийти в парк, помилуватися весняним квітуванням хочеться всім. Але «Друзі природи» знають, що для того, щоб парк розцвітав і розвивався треба прикласти багато зусиль. І тому гуртківці взялися за роботу. Цієї весни для інтродукції у дендропарку була завезена колекція магнолій, рододендронів, хвойних прищеплених рослин. Ці дарунки отримали криворудці від працівників БС ім. Академіка Фоміна, зокрема заступника директора Коломійчука В.П.  та куратора магнолій Палачечі Р.М.

Працівники РЦ «Криворудський» все висадили згідно інструкції, а гуртківці взялися їх доглядати. Полили з добавкою добрива ярос, яке є біологічною добавкою і не засмічує грунт. Потім взялися мульчувати пристовбурні кола. І, звичайно, поливати, поливати. Крім згаданої колекцієї висадили ще інші цікаві рослини. Зокрема, гортензію плетисту, нові сорти ялівців, метасеквою, кипарис болотяний, каштан їстівний та інші. Всі вони потребують тривалого догляду.

У нашому селі зараз багато переміщених осіб, в тому числі і дітей. Розповідаємо їм про наш дендропарк, історію створення. Проводимо екскурсії. Довелося декого з них перевиховувати: не смітити, не ламати, не руйнувати. Частково нам це вдалося і деякі з них стали в ряди «Друзів природи». Допомагають нам поливати і доглядати рослини.

І останнє. Мали ми на своєму рахунку певну суму коштів, що отримали як премії та за зібране насіння лісових культур. Вирішили і закупили для воїнів ЗСУ 200 пар носків. Тепер передаємо їх нашим воїнам.


 День захисту дітей 

  День захисту дітей - міжнародне свято, яке відзначається 1 червня. Це свято створене з метою нагадати нам, що діти - це самостійні особистості зі своїми страхами і проблемами. Всі діти потребують підтримки та захисту від дорослих. Особливо важливим це свято здається під час війни, коли багато дітей стали сиротами, позбулися будинку або Поїхали з рідного міста.

   Наш позашкільний заклад вітає з днем захисту дітей наших вихованців! Бажаємо благополуччя в кожній родині. Здоров'я і достатку, душевної теплоти і сердечності, повноцінної уваги, турботи і розуміння. Бережіть дітей, адже вони наше майбутнє!

 

Хай небо буде чистим, без хмаринок.

Хай сонечко лоскоче до нестями!

Нехай здоровими зростають діти

І хай щасливі будуть мами!

Тому любіть своїх дітей.

Учіть в любові світ пізнати.

З Днем захисту дітей,

Із вашим святом!

Гурткова робота

Війна – надзвичайно складний час для усіх, а діти потерпають від неї найбільше. Саме тому в умовах збройної агресії російської федерації комунальний заклад позашкільної освіти «Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості » Семенівської селищної ради продовжував активно працювати, організовуючи освітній процес, виховання, розвиток творчих здібностей дітей та учнівської молоді, забезпечуючи їх змістовне дозвілля та психологічну підтримку.

Залежно від безпекової ситуації освітній процес у нашому позашкільному закладі освіти здійснювався за дистанційною та змішаною формами навчання. В останній період ми мали змогу проводити очні заняття для  вимушено переміщених дітей та гуртківців БДЮТ.

Керівники гуртків доклали всі зусилля аби зацікавити та згуртувати діток. Так з вихованцями були проведені заняття з національно-патріотичним, морально-етичним та культурно-естетичним напрямом на базі таких гуртків:

-          гурток образотворчого мистецтва – (керівник Задорожна Тетяна Іванівна);

-          гурток іграшка - сувенір – (керівник Лугова Лілія Іванівна);

-          гурток бісероплетіння – (керівник ПащенкоТетяна Петрівна).

Під час війни заклад позашкільної освіти є осередком, який дає змогу дітям отримувати психологічну підтримку, емоційний стан, спілкування, переключення уваги, відволікання від новин, впевненість, відчуття приналежності до спільноти. Тому надзвичайно важливо гнучко підходити до організації роботи закладу та налаштовувати освітній процес так, щоб він був комфортним і безпечним для дітей та педагогів.

Гурткова робота

В сучасній Україні національно-патріотичне виховання дітей та молоді є основною складовою розвитку нашої держави, великого майбутнього Українського народу. Почуття патріотизму багатогранне за змістом. Це і любов до рідних місць, і гордість за свій народ, і відчуття своєї нерозривності з минувшиною, і бажання зберігати й примножувати багатство своєї країни. Саме тому керівники гуртків комунального закладу позашкільної освіти «Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості» Семенівської селищної ради з метою подальшого розвитку в гуртківців національної свідомості, формування почуття патріотизму на засадах духовності та моральності, популяризації духовно-культурної спадщини Українського народу провели ряд навчально-виховних занять, присвячених Дню вишиванки та популяризації українських традицій.

Гуртківці та діти тимчасово переміщених громадян й селища Семенівки мали можливість відвідати такі гуртки:

- гурток образотворчого мистецтва –(керівник Задорожна Тетяна Іванівна).

- гурток іграшка - сувенір – (керівник Лугова Лілія Іванівна);

- гурток «Пізнаємо рідний край» – (керівник Федорів Оксана Анатоліївна) .

- гурток бісероплетіння – (керівник Пащенко Тетяна Петрівна).

Сподіваємося, що спільними зусиллями, завдяки співпраці виховаємо справжніх патріотів.  Всі разом ми маємо робити все для того, щоб патріотизм став нормою життя молодого покоління, щоб поняття честі, обов'язку та відповідальності стали переважати в усіх починаннях та звершеннях. Більше гарних і добрих вчинків – це і є патріотизм.


                                                       ОГОЛОШЕННЯ

    Комунальний заклад позашкільної освіти « Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості » Семенівської селищної ради» (директор Н.Вайло) з 18 травня 2022 року запрошує дітей тимчасово переміщених громадян та селища Семенівки на гуртки (безкоштовно).

   До вашої уваги графік роботи гуртків :

18 травня:

-         гурток образотворчого мистецтва – 14.00-14.45(керівник Задорожна Тетяна Іванівна).

19 травня:

-         гурток іграшка - сувенір – 14.00-14.45(керівник Лугова Лілія Іванівна);

-         гурток «Пізнаймо рідний край» – 15.00-16.00 (онлайн) (19 травня  о 15.00 ), (керівник Федорів Оксана Анатоліївна) .

Посилання для підключення Zoom

https://us04web.zoom.us/j/78349962249?pwd=KNKhx8px2p0T_ZvsGn8Rj76to27p0i.1

Ідентифікатор конференції: 783 4996 2249

Код доступу: 12345)

20 травня :

-         гурток бісероплетіння – 14.00-14.45(керівник ПащенкоТетяна Петрівна).

Гуртки проходитимуть  на базі комунального закладу позашкільної освіти за адресою: с-ще Семенівка, вулиця Миру, буд. 9- А.

                            

Шановні батьки та гуртківці!

Відповідно  до листа Міністерства освіти і науки України від 18.03.2022 № 1/3544-22 «Про забезпечення освітнього процесу в закладах позашкільної освіти під час воєнного стану» повідомляємо, що з 14 березня 2022 року на території України поновлено освітній процес в закладах позашкільної освіти. Сьогодні заклади позашкільної освіти відіграють важливу роль не тільки в питаннях патріотичного виховання підростаючого покоління, але і забезпечують психологічну підтримку дітей у цей нелегкий для країни час та організовують змістовне дозвілля. Тому, звертаємо увагу, що комунальний заклад позашкільної освіти «Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості» Семенівської селищної ради проводить навчання в дистанційній формі як для гуртківців, так і для  дітей, які евакуйовані з районів проведення бойових дій. Нашим закладом організовуються заняття для різних категорій учнівської молоді. Долучитись до заняття може будь-яка дитина, незалежно від того, чи займається вона в закладі позашкільної освіти. Всі заняття у вільному доступі. Закладом позашкільної освіти розроблено сучасні цікаві майстер-класи, відеоматеріали, презентації, які розміщені на сайті у розділі «Гуртки».

https://sites.google.com/view/sem-bdut

Крім того, щотижнево на сайті МОН і на сайтах державних центрів висвітлюється розклад дистанційних занять та навчальні матеріали

 - Національний центр «Мала академія наук України» (http://man.gov.ua/ua);

- Національний еколого-натуралістичний центр (https://nenc.gov.ua/);

 - Український державний центр національно- патріотичного виховання, краєзнавства та туризму учнівської молоді (https://patriotua.org/);

 -Український державний центр позашкільної освіти (https://udcpo.com.ua/).

 

Чекаємо Вас у нашій дружній та творчій родині! 

День відкритих дверей 2020

   Вже стало доброю традицією розпочинати новий навчальний рік у Будинку дитячої та юнацької творчості днем відкритих дверей. Не став виключенням і цей рік, навіть попри карантинні обмеження. 15 вересня заклад гостинно відчинив свої двері для всіх, хто прагне удосконалення, пошуку нового, вміє фантазувати, мріяти, веселитися, співати й танцювати.

  Варто сказати, що для  вихованців Будинок дитячої та юнацької творчості «заграв новими фарбами». За літні канікули установа буквально перетворилася на справжню галерею образотворчого мистецтва. Стіни кабінетів, фойє та коридорів забуяли різнобарвними квітами, яскравими кольорами та неповторними пейзажами. А створили всю цю красу керівники гуртків Семенівського БДЮТ.

  На сьогодні в Семенівському БДЮТ навчається понад 500 вихованців на базі  навчальних закладах району та ОТГ. В закладі створені всі умови для гармонійного розвитку особистості, її творчого та інтелектуального потенціалу у вільний від навчання час. Є безліч різноманітних гуртків, де кожен може знайти справу до душі і при бажанні  сповна реалізувати себе в тому чи іншому напрямку.

   Попереду новий навчальний рік, який неодмінно буде сповнений цікавими подіями, новими зустрічами, веселими іграми, цікавими конкурсами та багатьма змістовними справами, адже в Будинку творчості ніколи не буває нудно. Головне надбання  БДЮТ — це щасливі, усміхнені діти, які з задоволенням і великою користю для себе опановують нове ремесло, цікаво проводять своє дозвілля й досягають нових вершин. Для педагогічного колективу закладу — це найбільша радість і гордість.


 

      Днями в Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді підвели підсумки відбіркового (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу дітей та учнівської молоді «За нашу свободу».

      На розгляд журі було подано 96 робіт у номінації «образотворче мистецтво» та 34 художні твори у номінації «поезія».

     Семенівський районний Будинок дитячої та юнацької творчості активно долучився до участі у конкурсі і в підсумку маємо  такі результати:

Чернецька Єлизавета, вихованка літературної студії «Муза» ( керівник: Заложчик Зоя Володимирівна) – диплом І ступеня (молодша вікова категорія) у розділі «поезія» за художній твір «Синові Вкраїни»;

Пасько Тетяна, вихованка літературної студії «Муза» ( керівник: Заложчик Зоя Володимирівна)  – диплом ІІІ ступеня (старша вікова категорія) у розділі «поезія» за художній твір «Благословенні долею».

    Роботи переможців, направлені на Всеукраїнський конкурс «За нашу свободу» в Український державний центр позашкільної освіти.

Тож, щиро вітаємо  талановитих вихованців та їх керівника  і бажаємо  високих досягнень також і на Всеукраїнському рівні!


Шановні колеги!

        Прийміть щирі та сердечні вітання зі святом - Днем позашкілля! Нехай Ваша доброта і педагогічна майстерність перетворять кожен день для вихованців в день радості та щастя.

          Миру, здоров'я, благополуччя, творчих ідей у Вашій благородній справі!

 

Колектив Семенівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості 

Шановні ветерани туристичної ниви ,керівники гуртків туристичного напрямку та їх вихованці!

   Прийміть сердечні вітання з нагоди Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, який святкують 27 вересня!

Щиро бажаємо вам гарних емоцій, приємних вражень від  подорожей, туристичних змагань.

    Нехай у вашому житті завжди панує злагода та нехай вас завжди переслідують

лише приємні щасливі емоції.

     Зі святом вас дорогі туристи!!!


У нашому закладі відбулося Новорічне свято для молодших вихованців.

Вітаємо колектив, гуртківців та батьків із прийдешнім 2021 роком!

Хай в цьому році Вас чекає багато щастя, удачі, посмішок, світла і тепла!

Хай він буде наповнений яскравими фарбами, приємними враженнями і радісними подіями! Нехай цей рік буде роком здійснення мрій і втілення в життя всіх заповітних бажань! 

З Новим роком!


До уваги вихованців гуртків, їх батьків та інших відвідувачів Будинку!

Повідомляємо, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» заняття гуртків та проведення масових заходів до 22 червня відновлено не буде.

Початок роботи гуртків – попередньо 1 вересня 2020 року. 

Бажаємо ВСІМ вдалого літнього відпочинку та до зустрічі восени!


         День відкритих дверей 2021

  15 вересня  комунальний заклад позашкільної освіти « Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості » Семенівської селищної ради зібрав активних і творчих дітей   на  свято «День відкритих дверей», гостинно відкрив двері для всіх тих, хто прагне удосконалення, пошуку нового, хто вміє фантазувати, мріяти, веселитись, співати і танцювати. Метою заходу було ближче ознайомити із гуртками, які будуть працювати в цьому році на базі нашого закладу.

     Вихованці  закладу  підготували  концертну програму.

Директор  КЗПО «БДЮТ» Наталія Петрівна Вайло, привітала  дітей з початком  навчального року  і наголосила, що всі діти унікальні особистості,  а для того щоб займатися в гуртках їм потрібно багато завзяття, натхнення, творчості, допитливості, бажання  і терпіння.

     Педагогічному колективу приємно було бачити вихованців, які  уже не один рік відвідували  БДЮТ, щоб зайнятися справою, яка їм до душі. І не менш приємно  було зустріти нових вихованців, які   прийшли вперше до гуртків. На завершення свята діти  прийняли  участь у майстер – класах.

       Батькам, які прагнуть розвивати та вдосконалювати творчі здібності дитини запрошуємо до нас на навчання  до будинку дитячої та юнацької творчості!

Унікальність нашої історії й нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Тож, напередодні Дня захисників України та Дня козацтва,  12 жовтня у Семенівському Будинку дитячої та юнацької творчості  був проведений майстер клас  «Ми – нащадки козацької слави» для вихованців молодшої і середньої групи.   

Перед заняттям керівники гуртків, Пащенко Тетяна Петрівна та Лугова Лілія Іванівна, провели виховну бесіду, яка була спрямована на виховання в гуртківців патріотизму, інтересу до вивчення історії своєї країни та вшанування традицій і звитяг українського народу.

 З метою подяки за мужність, бойовий подвиг і героїзм захисників незалежності і територіальної цілісності України, дітки виготовили обереги в патріотичних кольорах та прикрасили ними тематичне дерево – символ української духовності.

З 15 листопада 2021 року Комунальний заклад Полтавської обласної ради „Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді” на базі Полтавського обласного наукового ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ступенів при Кременчуцькому педагогічному коледжі імені А. С. Макаренка розпочав роботу навчально-тренувальних зборів учасників ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України у 2021/2022 навчальному році.

До 21 листопада 2021 року діти з різних куточків Полтавської області отримували глибокі знання з різних навчальних дисциплін та якісно готувалися до написання й захисту науково-дослідницьких робіт на І та ІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту.Для занять з обдарованою молоддю долучилися найкращі педагогічні працівники та науковці Полтавської області.

Від Семенівської територіальної громади участь у навчально-тренувальних зборах взяла Притула Анна (науковий керівник Власенко Клавдія Іванівна – учитель біології) учениця 10 класу Заїчинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Семенівської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області.

Наукове товариство учнів Семенівської селищної ради бажає  учасникам Конкурсу успіхів у всіх починаннях, творчої енергії та волі до перемоги.


22 листопада, в рамках річного плану роботи  наукового товариства учнів «Олімп» Семенівської селищної ради, відбулася конференція з використанням  дистанційної платформи ZOOM, в якій взяли участь наукові керівники гуртка «Творча обдарованість(МАН)» комунального закладу позашкільної освіти «Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості» Семенівської селищної ради Махно Валентина Іванівна та Шудря Наталія Василівна. Також до конференції мали можливість долучитися наукові керівники, які виявили бажання та творчий потенціал працювати з учнями в науково-дослідницькій сфері. Такими керівниками стали Власенко Клавдія Іванівна – учитель Заїчинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів та Шудря Наталія Василівна – учитель Семенівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2.

Конференція була проведена завідувачем відділу з освітньої діяльності МАН – Федорів Оксаною Анатоліївною. Учасники обговорили шляхи мотивації учнів до науково-дослідницької діяльності та взяли до уваги методичні рекомендації щодо роботи з обдарованими учнями. Ключовим питанням конференції була підготовка учнів та наукових керівників до участі в І та ІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Федорів О.А. висвітлила основні аспекти в написанні науково-дослідницьких робіт та наголосила на важливих моментах підготовки дослідницької роботи на всіх етапах Конкурсу (заочне оцінювання робіт, портерний захист, наукова конференція).

Учасники конференції отримали в електронному вигляді необхідні методичні матеріали, які допоможуть їм в подальшій роботі над дослідженнями.

Бажаємо учасникам Конкурсу-захисту наполегливості на шляху до перемоги!

15 листопада 2021 року на базі Українського державного центру позашкільної освіти підведені підсумки фінального етапу Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді "За нашу свободу".

Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Український державний центр позашкільної освіти, Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, Громадська спілка "Вища координаційна рада з питань ветеранів та учасників антитерористичної операції".

     У конкурсі взяли участь вихованці (учні) закладів позашкільної, загальної середньої, професійної освіти та інших установ. Цього року було подано найбільшу кількість робіт за весь час проведення заходу – 1021. На конкурс були представлені роботи у розділах: образотворче мистецтво (676 малюнків) та поезія присвячена значущим подіям захисту України (345 віршів).

       Дипломом І ступеня Українського державного центру позашкільної освіти у розділі «Поезія» (вірші) на тему «Листи на фронт» нагороджено Куценка Тимура, вихованця літературної студії «Муза» комунального закладу позашкільної освіти «Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості» Семенівської селищної ради Полтавської області, за роботу «Мій дядько – Герой!»( керівник Заложчик Зоя Володимирівна).

    Дипломом ІІІ ступеня Українського державного центру позашкільної освіти у розділі«Образотворче мистецтво»:

Варнавську Поліну, вихованку КЗПО «Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості» Семенівської селищної ради Полтавської області, за роботу «За свободу»( керівник Задорожна Тетяна Іванівна).

           Вітаємо вихованців та керівників! Подальших перемог!

Полтавський міський центр позашкільної освіти провів  регіональний відкритий онлайн - конкурс дитячої творчості «Дивосвіт».

Конкурс проводився з 26 по 29 жовтня 2021 року.

Конкурс проходив у три етапи:

І етап – до 22 жовтня 2021року прийом  заявок та фото однієї роботи, що відповідає обраній номінації (техніці);

ІІ етап – виконання практичного конкурсного завдання у додатку ZOOM;

ІІІ етап – нагородження учасників. Вихованці нагороджені грамотами та кубками. Наші вихованці взяли участь за такими  номінаціями:  малюнок, бісероплетіння, м’яка іграшка і отримали такі результати: 

- номінація малюнок (середня вікова категорія) –  Варнавська Поліна, ІІ місце (керівник образотворчого гуртка «Етюд» Задорожна Тетяна Іванівна);

- номінація малюнок (молодша вікова категорія) –  Головін Софія, ІІІ місце (керівник образотворчого гуртка «Етюд» Задорожна Тетяна Іванівна);

- номінація бісероплетіння (молодша вікова категорія) –  Тригуб Анна, ІІ місце (керівник  гуртка «Бісеринка» Пащенко Тетяна Петрівна);

- номінація м’яка іграшка (середня вікова категорія) –  Варнавська Поліна, ІІ місце (керівник образотворчого гуртка «Етюд» Задорожна Тетяна Іванівна).

                  Вітаємо вихованців та їх керівників!

Пам' ятки, в яких наведено практичні рекомендації громадянам щодо зменшення можливостей стати потерпілим від кримінальних та адміністративних правопорушень й уникнення впливу від деяких фонових для злочинності явищ у період пандемії.

https://drive.google.com/file/d/17iRj1gNmYcME8Wm84YfN1Jiw4JUnfiAa/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/15WIxAPjy-Aj8T-14LJLh4T6ZaIBahNxV/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1z924q3kp3Ml1v53tjiPRSojCPVb06hVn/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1BzOaX3h3Ztmjp5KAGzqIdpBfzWndwTJU/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1ass_ehyYyGRs-vTi2HYx1b5vI6VsD-WP/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/14A1CzC7A-GRLbGbkHUKJTu2cUNQd1OrU/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1k0xgfbe9Tir43JJhMxlkm96kgWvZ8X3o/view?usp=sharing


Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів- членів Малої академії наук України є одним із провідних заходів МАН. Конкурс проводиться з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей країни, виховання їх у дусі патріотизму і демократичних цінностей, створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації.

Основними завданнями конкурсу є виявлення і підтримка обдарованих дітей, залучення інтелектуально й творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи, формування активної громадянської позиції учнів, виховання в них самостійності, наполегливості, вміння формувати й обстоювати власну думку.

Щороку близько 100 тисяч обдарованих дітей з усієї України беруть участь у відбіркових І етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Заявки на участь у І етапі конкурсу в 2021/2022 навчальному році від Семенівської територіальної громади подали два кандидата:

Секція етнологія:

      Телешун Дар’я, учениця 10 класу Семенівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 Семенівської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області («Регіональні особливості жіночого стилю українського одягу населення Семенівщини»), науковий керівник Шудря Н.В.;

Секція ботаніка:

      Притула Анна, учениця 10 класу Заїчинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Семенівської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області («Мохоподібні ботанічної пам’ятки «Заїчинські схили» Кременчуцького району Полтавської області»), науковий керівник Власенко К.І.

      Учні та наукові керівники активно готуються до І етапу конкурсу-захисту МАН, поглиблено досліджують проблематику обраних тем, обробляють результати дослідження, укладають роботи згідно вимог щодо написання, оформлення та представлення  науково-дослідницьких робіт. Конкурсанти презентуватимуть результати власних наукових досліджень під час постерного захисту та наукової конференції.

Бажаємо учасникам успішного захисту науково-дослідницьких робіт та перемоги в Конкурсі.

З метою популяризації наукової діяльності та розвитку наукового світогляду, пошуку й підтримки обдарованої учнівської молоді 10 грудня 2021 року проведено І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів наукового товариства учнів «Олімп» Семенівської селищної ради.

Журі секцій відзначили цікавий тематичний аспект наукових проєктів, високий рівень захисту постерів та науково-дослідницьких робіт.

За результатами заочного оцінювання робіт, постерного захисту та захисту науково-дослідницьких робіт визначено переможців у 2 наукових секціях:

І МІСЦЕ:

Секція етнологія:

      Телешун Дар’я, учениця 10 класу Семенівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 Семенівської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області («Регіональні особливості жіночого стилю українського одягу населення Семенівщини»), науковий керівник Шудря Н.В.;

Секція ботаніка:

      Притула Анна, учениця 10 класу Заїчинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Семенівської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області («Мохи ботанічної пам’ятки природи «Заїчинські схили» Кременчуцького району Полтавської області»), науковий керівник Власенко К.І.

Мала академія наук сприяє пошуку та підтримці обдарованої молоді, є стартовим майданчиком до нових відкриттів, сходинкою на шляху до самовдосконалення кожної особистості. 

Бажаємо нашим переможцям цьогорічного конкурсу-захисту не зупинятися на досягнутому, нових  звершень і успіхів на шляху до нових знань і перемоги на обласному етапі!

           Майстер-клас "Новорічна іграшка"

           "У кожній роботі велику вагу має не тільки її зміст, а й те, як той зміст вироблено", – писав Панас Мирний🤔. Саме тому свою роботу ми робимо з великим натхненням та любов'ю♥️. Але, поринаючи в працю, ми часто забуваємо про себе, і піднявши голову вгору, тільки й помічаємо як одна пора року змінює іншу🍁❄️. Ось так і зараз - пора зимова, а новорічний настрій на нулі🥴. Для того, щоб виправити цю ситуацію, комунальний заклад позашкільної освіти " Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості" Семенівської селищної ради розпочав підготовку до Нового року🎄☃️. В ході підготовки до різноманітних конкурсів та проєктів на новорічну тематику, керівник гуртків  Задорожна Тетяна Іванівна вирішила провести майстер -клас по виготовленню новорічної іграшки🎁. З величезним задоволенням участь у заході взяли працівники БДЮТ та Семенівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів #1 імені М.М. Хорунжого. 

           Під час майстер-класу колеги не тільки навчилися виготовляти новорічну іграшку, а й встигли обмінятися педагогічним досвідом🖊️📚. 

Щиро дякуємо як організаторам заходу, так і учасникам за позитивні емоції, чудовий майстер-клас та здобутий досвід💐.

          Новий рік- це ідеальний привід підняти собі настрій, тому купуйте подарунки близьким🎁, читайте новорічні книжки📕, дивіться святкові фільми📺, прикрашайте ялинку🎄, запасайтесь мандаринками🍊 і приходьте до нас на майстер - клас👩‍🏫!

Вітаємо з Новим роком!!!

Полтавська область,Семенівський БДЮТ, Військовослужбовцям з любов,ю.mp4

Позашкільна діяльність розглядається сьогодні як одна з головних ланок безперервної освіти в системі виховання всебічно розвиненої особистості, найповнішого розкриття її задатків та нахилів. Найбільш дієвою позашкільна освіта є в співпраці з загальноосвітніми навчальними закладами, тому завідувачем відділу з освітньої діяльності МАН Федорів Оксаною Анатоліївною з використанням платформи «Zoom»  була проведена конференція-екскурс  «Стежками історії, діяльності та здобутків юних науковців МАН». У заході взяли участь вихованці гуртка «Творча обдарованість» комунального закладу позашкільної освіти « Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості » Семенівської селищної ради, учні Семенівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 імені М.М. Хорунжого та учні Семенівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2.  В ході конференції слухачі дізналися про історію створення МАН, її діяльність, проведення Всеукраїнських та обласних конкурсів МАН.

Спільною працею педагогів та керівників гуртка «Творча обдарованість» Махно Валентиною Іванівною та Шудрею Наталією Василівною ми створюємо умови для розвитку індивідуальності вихованців, їх інтересів та творчих здібностей. Керівники гуртка сприяють підвищенню рівня наукової підготовки вихованців, формують в учнів інтерес і потребу до наукових досліджень, розвивають їх творче мислення й наукову самостійність.

Щиро дякуємо вчителям за співпрацю та сподіваємось, що спільними зусиллями поповниться новими  інтелектуальними іменами наша творча, креативна й талановита Манівська родина.

 

12.01.2022 р.

      Відповідно до Положення про проведення обласного конкурсу вихованців гуртків художньо-технічного профілю „ Візерунки фантазій” Полтавським обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради з 01 до 16 грудня 2021 року був проведений дистанційно за допомогою онлайн - відеоконференції обласний конкурс  художньо-технічного профілю „ Візерунки фантазій” .

   У Конкурсі взяли участь 90 учасників. Конкурс проводився з метою розвитку здібностей учнівської молоді у виготовленні оздоблень різних виробів, розвитку творчої уяви, формування навичок в конструюванні та моделюванні виробів.

  Програмою Конкурсу передбачалося виготовлення виробу за запропонованими фото, викрійкою або за власним задумом дитини відповідно до номінацій: „В’язання гачком”, „Вишивка хрестиком”, „Бісероплетіння”, „М’яка іграшка”, „Кераміка”. Вихованці комунального закладу позашкільної освіти «Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості» Семенівської селищної ради  взяли участь у конкурсі та посіли призові місця , за що були нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації:

-       дипломом ІІІ ступеня  нагороджено Жирнову Софію,номінація

„ Вишивка хрестиком” (молодша вікова група) ,керівник Лугова Лілія Іванівна;

-       дипломом ІІ ступеня  нагороджено Варнавську Поліну,номінація

„ Мʼяка іграшка ” (середня вікова група) ,керівник Лугова Лілія Іванівна;

-       дипломом ІІ ступеня  нагороджено Деʼмяненко Валерію,номінація

„ Кераміка ” (молодша вікова група) ,керівник Задорожна Тетяна Іванівна;

-       дипломом ІІ ступеня  нагороджено Петулько Софія,номінація

„ Кераміка ” (молодша вікова група) ,керівник Задорожна Тетяна Іванівна;

         Вітаємо вихованців та керівників! Подальших перемог!

Інформаційний марафон

 «10 років розвитку і становлення»

З нагоди 10-річчя Полтавської обласної Малої академії наук 27 січня 2022 року на youtube-сторінці закладу був презентований Інформаційний марафон „10 років розвитку і становлення”.

Мета марафону: привернути увагу до розвитку дослідницько-експериментального напряму позашкільної освіти на Полтавщині.

Адміністрація комунального закладу позашкільної освіти                    «Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості» Семенівської селищної ради, керівники гуртків та учні закладів загальної середньої освіти

Семенівської селищної ради також долучилися до перегляду марафону.

      Ми щиро вдячні організаторам інформаційного марафону за перегляд цікавих та яскравих моментів МАНівської родини, за цінний досвід та можливість вдосконалюватись і досягати нових цілей.

У рамках заходу «Всеукраїнський онлайн-флешмоб освітян до Дня безпечного інтернету» 08 лютого 2022 року було проведено відкритий захід із трансляцією через прямий ефір YouTube для закладів освіти України.

Під час заходу були презентовані:

·        можливості цифрових інструментів Google Workspace for Education;

·        переваги використання Google Класів для організації освітнього процесу;

·        «Посібник із безпеки дітей в Інтернеті».

Учасники:

·        виконували вправи у віртуальних кімнатах разом з освітянами України;

·        отримали рекомендації щодо обережності і відповідальності під час роботи в інтернеті;

·        дізналися як використати готові методичні рішення для формування навичок інформаційної безпеки;

·        отримали у подарунок підготовлений кейс для впровадження в освітній діяльності.

Працівники комунального закладу позашкільної освіти « Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості» Семенівської селищної ради також взяли участь у флешмобі та отримали цифрові бейджі.

З 11 по 14 лютого 2022 року в м. Полтаві відбувся ХХХІ  ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України. Від Семенівської територіальної громади участь в Конкурсі взяли дві учениці, які за результатами заочного оцінювання робіт, постерного захисту та захисту науково-дослідницьких робіт вибороли призові місця у 2 наукових секціях:

                                                                                І місце

Секція ботаніка:

      Притула Анна, учениця 10 класу Заїчинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Семенівської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області («Мохоподібні ботанічної пам’ятки «Заїчинські схили» Кременчуцького району Полтавської області»), науковий керівник Власенко К.І.

ІІІ місце

Секція етнологія:

      Телешун Дар’я, учениця 10 класу Семенівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 Семенівської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області («Регіональні особливості жіночого стилю українського одягу населення Семенівщини»), науковий керівник Шудря Н.В.

 

Щиро вітаємо з перемогою учнів та наукових керівників, які завзятістю та непосильною працею вибороли переможні місця! Бажаємо Вам успіхів, досягнення цілей, сил та наснаги до нових звершень й перемоги в ІІІ (фінальному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України!