Медіаконсульпункт

Семінар-супутник: «Онлайн-простір як ключовий осередок реалізації вчительського  партнерства»

КІБЕРГІГІЄНА – БЕЗПЕЧНИЙ ОСОБИСТИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПРОСТІР Кількість інтернет-шахрайств, фактів втручання в особистий інформаційний простір, поширення неправдивих відомостей тощо нині набуває рис епідемії. Тож таке поняття як кібергігієна є звичайною та актуальною темою сьогодення. основні Виклики сучасного технічного прогресу вимагають знання загроз в цифровому просторі, розуміння, яка інформація є головною метою хакерів та засвоєння основних рекомендації щодо захисту власних даних, а також безпечного користування гаджетами та інформаційними ресурсами. Слід звернути увагу на збільшенням отримання фішингових листів в інформаційному просторі суспільства, що містять шкідливе програмне забезпечення урядова команда реагвання на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA (спеціалізований структурний підрозділ Державного центру кіберзахисту Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України) пропонує основні правила кібергігієни:

1. Будьте особливо обережними з відкриттям вкладень до електронної пошти від невідомих осіб. Під час роботи з поштою потрібно перевіряти розширення вкладених файлів та не відкривати файли навіть з безпечними розширеннями.

2. Не переходьте за невідомими посиланнями та не завантажуйте файли, що мають потенційно небезпечне розширення (наприклад: .exe,.bin,.ini,.dll,.com,.sys,.bat,.js тощо) та навіть безпечне (наприклад: .docx,.zip,.pdf), адже можуть використовуватися вразливості, макроси та інші небезпеки.

 3. Використовуйте ліцензійні/легалізовані операційні системи, інші програмні продукти, своєчасно й систематично їх оновлюйте.

4. Користуйтеся антивірусним програмним забезпеченням

 5. Здійснюйте регулярне резервне копіювання даних, зберігайте резервні копії на зовнішніх носіях інформації (SSD, HDD тощо) та налаштуйте функцію «відновлення системи».

 6. Забороніть доступ до мережі Інтернет програмам, які потенційно можуть бути використані зловмисниками, якщо це не вплине на стабільність їх роботи.


Практичне навчання "Інтерактивна панель.Давайте розберемося...."

Сьогодні в ліцеї відбулося практичне заняття з опанування інтерактивної панелі "Давайте розберемось...". У ході заняття керівник медіаконсультпункту Мирослава Ракович ознайомила колег з навичками користування новим освітнім гаджетом!Як результат - засвоєнні вміння та навички, а також позитивний настрій) 


GOOGLE ДИСК- простий спосіб обміну файлами

Інструменти Google проникли майже в усі сфери нашого життя. Ми навіть не замислюємося над тим, що ми та наші учні, вже користуємося ними.Кращий вчитель той, хто дає актуальні знання, використовуючи при цьому звичайні технології.Саме тому в ліцеї відбулося практичне заняття для педагогічних працівників " GOOGLE  ДИСК- простий спосіб обміну файлами."У ході заняття керівник медіаконсультпункту  Мирослава Ракович ознайомила колег з використанням інструментів Google в освітньому процесі!

Педагогічні працівники ліцею ознайомилися з  деякими інструменти, які можуть стати в нагоді для сучасного вчителя. Розібралися з тим, що таке акаунт Google і для чого він потрібний.

Коротко переглянули, що таке Google Диск та деякі інші додатки.Навчилися створювати папки і надсилати файли.Як результат - засвоєнні вміння та навички, а також позитивний настрій)

Тримаємо освітній фронт! Віримо в ЗСУ

Засідання медіаконсультпункту "Ефективне використання платформи ВШО.Інструкції з проведення загальнодержавного моніторингу якості освіти".

Сьогодні у нашому закладі відбулося засідання медіаконсультпункту "Ефективне використання платформи ВШО.Інструкції з проведення загальнодержавного моніторингу якості освіти".

Засідання було спрямоване на ознайомлення учасників із можливостями платформи, представлення додаткових функцій та оновлень, які зʼявилися під час повномасштабної війни. Педагоги дізналися, як ефективно використовувати платформу в освітньому процесі, отримали поради щодо створення персональних курсів.

Юлія ДВОРАК, ЗДНВР ліцею наочно продемонструвала учительству власно створений цифровий контент  уроків географії. Юлія Миколаївна наголосила, що перевагами платформи є продумана  система оцінювання успішності учнів, яка дозволяє здобувачам освіти оцінити прогалини у знаннях та додатково опрацювати погано засвоєний навчальний матеріал.