День цивільного захисту

Відповідно до плану роботи закладу освіти на 2023/2024 навчальний рік, з метою відпрацювання учнями та працівниками закладу теоретичних знань і практичних дій у надзвичайних ситуаціях різного характеру, сьогодні у ліцеї було проведено День цивільного захисту.

Програма Дня цивільного захисту була змістовною, цікавою і насиченою. На високому науково-методичному рівні був проведений єдиний урок з учнями 1-11-х класів за темою «Надзвичайні ситуації мирного та воєнного часу».

З метою практичного відпрацювання дій, що унеможливлюють заподіяння учасникам освітнього процесу фізичного та психологічного насильства, за сигналом «Увага всім!» було проведено оповіщення здобувачів освіти та працівників ліцею про ризик нападу на заклад освіти. Учні під керівництвом учителів організовано, без паніки, відповідно до Алгоритму дій у разі нападу або ризику нападу на Селецький ліцей ім. О.Ващишина, який розроблено у ліцеї,  здійснили евакуацію в безпечну частину приміщення закладу освіти. Учасники заходу були проінформовані щодо можливих сценаріїв нападу на заклад освіти та  засвоїли порядок реагування  в разі ризику нападу або нападі на заклад освіти.

Високий рівень знань з безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки, показати учні 9 класу, які є членами шкільної дружини юних рятувальників пожежних «Іскра». З метою виховання у здобувачів освіти свідомого ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих, формування здорового способу життя та навчання основним правилам безпечної поведінки,  юні рятувальники презентували виступ «Про безпеку пам’ятай, цінуй життя – в біду не потрапляй».

До проведення Дня цивільного захисту було залучено працівників територіального  управління ДСНС. Так, провідний фахівець ВОППЗ та ЦЗ Сарненського РУ ГУ ДСНС України у Рівненській області Дмитро ДЕМЯНЧУК провів урок безпеки життєдіяльності для учнів 1-5 класів та урок мінної безпеки для старшокласників.

У публічно-шкільній бібліотеці діяла виставка методичної  та художньої літератури «Надзвичайні ситуації та дії населення під час них». До уваги відвідувачів  запропоновано книжки, брошури, альбоми з тематики «Цивільна оборона та захист населення», «Людина в екстремальних ситуаціях», «Людина та навколишнє середовище»,  «Знай та умій!», «Пожежна безпека у вашому житті», «Правила електробезпеки».

Протягом Дня ЦЗ учні та працівники закладу мали можливість удосконалити свої уміння та навички користуватися засобами індивідуального захисту, надавати домедичну допомогу потерпілому,  грамотно та чітко діяти в надзвичайних  ситуаціях.

Бережімо себе та тих, хто поруч!


Практичне заняття з учителями з теми  "Надання домедичної допомоги при невідкладних станах". 

У рамках тижня з охорони праці, сьогодні в ліцеї медичною сестрою було проведено практичне заняття з учителями з теми  "Надання домедичної допомоги при невідкладних станах". Під час заняття всі присутні вдосконалили навички з надання невідкладної домедичної допомоги при різних загрозливих життю станах, які можуть виникнути в учасників освітнього процесу і які потребують миттєвого реагування. 

Засідання медіаконсультпункту "Ефективне використання платформи ВШО.Інструкції з проведення загальнодержавного моніторингу якості освіти"

Сьогодні у нашому закладі відбулося засідання медіаконсультпункту "Ефективне використання платформи ВШО.Інструкції з проведення загальнодержавного моніторингу якості освіти".

Засідання було спрямоване на ознайомлення учасників із можливостями платформи, представлення додаткових функцій та оновлень, які зʼявилися під час повномасштабної війни. Педагоги дізналися, як ефективно використовувати платформу в освітньому процесі, отримали поради щодо створення персональних курсів.

Юлія ДВОРАК, ЗДНВР ліцею наочно продемонструвала учительству власно створений цифровий контент  уроків географії. Юлія Миколаївна наголосила, що перевагами платформи є продумана  система оцінювання успішності учнів, яка дозволяє здобувачам освіти оцінити прогалини у знаннях та додатково опрацювати погано засвоєний навчальний матеріал.

Навчаємось мінній безпеці!

Презентація 

Обізнаність про мінну безпеку необхідна для кожного українця, адже наслідки війни матимуть довге відлуння і повне очищення країни від мін, на жаль, не відбудеться швидко та триватиме роками навіть після завершення війни.

Через активні бойові дії у різних частинах країни зростає небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя. Шкода, якої можуть завдати ці предмети, непоправна та навіть смертельна. Інформування та навчання з попередження ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами, набуває все більшої актуальності.Зважаючи на це, сьогодні у нашому закладі відбулося навчання-інструктаж  педагогів з питань мінної безпеки.

Під час навчання вчителі дізналися про небезпечні предмети, ознайомилися  з різними видами мін, з'ясували, яку небезпеку несуть мінни, у яких місцях може ховатися небезпека, як діяти при виявленні вибухонебезпечного предмету. Також ознайомилися із сайтом https://bezpeka.info/ та  доступним на ньому онлайн-курсом для вчителів «Як навчати дітей мінної безпеки». Даний курс присвячений ефективному викладанню мінної безпеки  дітям і підліткам з огляду  на їхні  вікові та психологічні особливості  в інтерактивній формі, що відповідає міжнародним нормам мінної просвіти.

Дане навчання дозволило підвищити обізнаність педагогів про загрозу, яку несуть вибухонебезпечні предмети для здоров’я та життя людей. Дбаймо про  життя і здоров'я себе та своїх близьких! Хай небо буде мирним, а Україна чистою!

STEM-урок в сучасних умовах: ідеї та можливості для реалізації.

10 квітня у Селецькому ліцеї імені Олега Ващишина відбулося засідання творчої майстерні "STEM-урок в сучасних умовах: ідеї та можливості для реалізації". Педагоги обмінялися досвідом, поділилися цікавими ідеями та власними напрацюваннями. Адже STEM-освіта дозволяє вчителям наочно пояснювати необхідний матеріал, тому що поруч з теорією діти відразу бачать, як це виглядає в реальному житті. Учням вчитись стає по-справжньому цікаво. Як показує досвід, після STEM-уроків вони ще довго обговорюють набуті знання.

       STEM-навчання – це не просто технічна освіта. Вона охоплює значно ширше поняття. STEM - це вдале поєднання креативності та технічних знань.


Засідання МО вчителів художньо-естетичного циклу

Сьогодні, 4 квітня 2024 р., у Селецькому ліцеї імені Олега Ващишина відбулося засідання МО вчителів художньо-естетичного циклу, фізичної культури, ЗУ. На занятті педагоги поспілкувалися про важливість розвитку  професійної компетентності учителя. Атмосфера роботи МО була дружньою та цікавою. Кожен із учасників  отримав порцію позитивних емоцій та теплого спілкування. 

Методична майстерня

Сьогодні, 28 березня 2024 р., у Селецькому ліцеї імені Олега Ващишина у рамках роботи МО вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін працювала методична майстерня "Проєктна діяльність як засіб компетентнісного підходу до навчання". На занятті педагоги обговорили сучасне бачення методу проєктів як інструменту формування компетентностей, розглянули типи проєктів, а також взяли участь у практичному застосуванні проєктної методики на уроках. Методична майстерня працювала конструктивно, раціонально, ефективно, креативно, а значить - успішно! 

Засідання педагогічної ради

26 березня 2024 року в Селецькому ліцеї імені Олега Ващишина відбулось засідання педагогічної ради, на якому було обговорено низку питань. Медична сестра ліцею Руслана Крижанівська проаналізувала стан роботи з медичного обслуговування.Заступник директора з навчально-виховної роботи Ю.М. Дворак закцентувала увагу присутніх на особливостях реалізації виховної складової уроку в процесі  формування ключових компетентностей, співдоповідачі - О. Г. Ткачук, Н. І. Сидоришина та Л. Й. Островець продемонстрували  форми, прийоми та  методи  роботи, які допомагають реалізувати виховну складову. Атмосфера роботи педагогічної ради була робочою та дружньою. Засідання пройшло цікаво та плідно, кожен зміг узяти для себе щось важливе та корисне.  Далі більше... 

Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2024»

Сьогодні на базі Центру дитячої та юнацької творчості відбулося урочисте вшанування учасників обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024». Цьогорічний конкурс відбувався у номінаціях «Географія», «Образотворче мистецтво», «Українська мова та література», «Фізика».

            Привітали конкурсантів та вручили їм сертифікати на отримання грошових премій  заступник голови Дубровицької міської ради Микола КУХАРЕЦЬ, начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Ніна СТАСЮК.

            Найтепліші вітання адресуємо педагогам-конкурсанткам Селецького ліцею ім. О.Ващишина: учителю образотворчого мистецтва Людмилі ОСТРОВЕЦЬ, учителю географії Юлії ДВОРАК, учителю української мови та літератури Мирославі КРИШТАЛЕВИЧ та учителю фізики Ілоні БЕРЕСТЕНЬ.

            Шановні колеги, ви продемонстрували високий рівень професійної та інформаційно-комунікативної підготовки, володіння інноваційними освітніми технологіями, вміння вести діалог  у сучасному вимірі. Кожна із вас має свої педагогічні родзинки та працює над створенням індивідуального педагогічного почерку. Ви – наполегливі та завзятті, ви – творчі та ініціативні, ви – яскравий приклад для наслідування!

            Нехай весняним розмаєм квітують ваші педагогічні ідеї, новаторство та креатив! Бажаємо успіху в подальшому підкоренні нових професійних вершин!


Турнір з баскетболу пам'яті Олега Ващишина 

Сьогодні в нашому ліцеї відбувся баскетбольний турнір, приурочений пам’яті справжнього патріота своєї землі, чудового учня, сина та друга – Ващишина Олега Анатолійовича.

Олег був відданим сином своєї країни. Загинув 29 серпня 2014 року в Іловайському котлі. До ліцею, віддати шану загиблому Герою, сьогодні прийшли батьки Олега - Євгенія Іванівна та Анатолій Сергійович, староста села - Кузін Віктор Павлович, друзі, учнівський та педагогічний колективи закладу. На змагання прибули команди Дубровицького ліцею та Дубровицького ліцею №2. Боротьба за перемогу була запеклою та результативною. У підсумку першість у турнірі здобули представники команди №1 Селецького ліцею імені Олега Ващишина , ІІ місце посіла команда Дубровицького ліцею №2, а ІІІ - команда № 2 Селецького ліцею імені Олега Ващишина .

Щиро дякуємо батькам Олега за сина-Героя. Дякуємо учасникам турніру за активну участь.

Ми будемо продовжувати  традиції нашого закладу, а Олег і надалі буде зустрічати наших учнів та гостей ліцею привітною усмішкою з меморіальної дошки рідної школи! Разом переможемо

Більше тут... 


20 березня 2024 року у  Селецькому ліцеї імені Олега Ващишина відбулося заключне засідання атестаційної комісії I рівня за результатами якого успішно пройшли атестацію четверо педагогів закладу.

В ході атестаційної кампанії 2024 року всі педагоги продемонстрували високий рівень своєї професійної майстерності, ґрунтовні фахові знання з питань забезпечення всебічного розвитку здобувачів освіти, їх інтелектуальних, творчих і професійних здібностей, формування в здобувачів освіти необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні спрямувати свою діяльність на користь іншим людям і суспільству.

Засідання атестаційної комісії було проведено на засадах відкритості та колегіальності, гуманного та  об'єктивного ставлення до педагогів, які атестувалися. Рішення приймалися членами атестаційної комісії шляхом відкритого голосування.

Вітаємо колег з проходженням атестації та бажаємо наснаги і творчих успіхів у педагогічній діяльності!


Радо вітаємо наших юних баскетболістів з ПЕРЕМОГОЮ у ІІ територіальному етапі змагань Всеукраїнські шкільні ліги "Пліч-о-пліч".Хлопці ви круті!

#плічопліч_баскетбол

#переможемо

Пліч-о-Пліч (Дубровицька ТГ)


Засідання інституту наставництва

В рамках проведення самооцінювання забезпечення якості освітньої діяльності,  22 лютого 2024 року у Селецькому ліцеї імені Олега Ващишина відбулося засідання інституту наставництва.

Під час засідання, Юлія ДВОРАК, заступник директора з НВР, розглянула з педагогами закладу форму вивчення педагогічної діяльності під час проведення інституційного аудиту в закладах загальної середньої освіти, надала практичні поради та рекомендації щодо  організації педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності, а також  розвитку і формуванню у здобувачів освіти ключових компетентностей. Учасники засідання опрацювали підказки експертів Державної служби якості освіти щодо проведення самооцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників.

Об’єднавшись у групи, педагоги створили інтерактивний робочий аркуш-конспект та підсумували, що дотримання академічної доброчесності та розвиток і формування ключових компетентностей є головними завданнями освітньої роботи педагога, які мають відбуватись на кожному навчальному занятті. Далі буде...

Розвиток предметно-методичних та професійних компетентностей педагогів як засіб підвищення предметних та ключових компетентностей учнів.

Професія вчителя надзвичайно творча. Вимоги до результату освітнього процесу постійно змінюються і потребують від педагога нових ідей,  розв'язання нових завдань, креативного і мобільного мислення.

22 лютого 2024 року в Селецькому ліцеї відбулося чергове засідання методичного-об'єднання вчителів природничо-математичного циклу "Розвиток предметно-методичних та професійних компетентностей педагогів як засіб підвищення предметних та ключових компетентностей учнів."

Під час роботи було обговорено низку питань: про самоосвітню діяльність вчителя,  про створення та ведення портфоліо, про використання міжпредметних зв’язків та ІКТ на уроках. Особливу увагу звернули на те, як зробити свій урок сучасним та креативним, адже педагогічна наука не стоїть на місці. Педагоги нашої школи в постійному пошуку! Дякуємо усім колегам за сумлінну працю!


  GOOGLE ДИСК- простий спосіб обміну файлами.

Інструменти Google проникли майже в усі сфери нашого життя. Ми навіть не замислюємося над тим, що ми та наші учні, вже користуємося ними.Кращий вчитель той, хто дає актуальні знання, використовуючи при цьому звичайні технології.Саме тому в ліцеї відбулося практичне заняття для педагогічних працівників " GOOGLE  ДИСК- простий спосіб обміну файлами."У ході заняття керівник медіаконсультпункту  Мирослава Ракович ознайомила колег з використанням інструментів Google в освітньому процесі!

Педагогічні працівники ліцею ознайомилися з  деякими інструменти, які можуть стати в нагоді для сучасного вчителя. Розібралися з тим, що таке акаунт Google і для чого він потрібний.

Коротко переглянули, що таке Google Диск та деякі інші додатки.Навчилися створювати папки і надсилати файли.Як результат - засвоєнні вміння та навички, а також позитивний настрій)

Тримаємо освітній фронт! Віримо в ЗСУ

Самооцінювання закладу освіти: ефективний інструмент підвищення управлінської діяльності.


В рамках проведення  самооцінювання якості освітньої діяльності закладу, 09.02.2024 року відбулося засідання робочої групи з  вивчення  педагогічної діяльності педагогічних працівників.

Оскільки, основним джерелом отримання інформації про діяльність педпрацівників є спостереження за організацією та  провадженням ними освітньої діяльності  шляхом проведення уроків, голова робочої групи Юлія ДВОРАК  презентувала учасникам засідання форму спостереження за проведенням навчального заняття. Поруч із цим складено план-графік відвідування уроків та доведено до відома педагогів перелік тверджень  для самоаналізу їхньої  власної професійної діяльності. Далі буде…


Запобігти! Врятувати! Допомогти!

Ми часто бачимо у ЗМІ чи в соціальних мережах, як працівники ДСНС відвідують домівки пересічних громадян з метою попередження виникнення небезпечних ситуацій різного роду, застерігають їх, а також влаштовують громадські акції на кшталт «Запобігти! Врятувати! Допомогти!»

Приємною несподіванкою сьогодні було те, що ми не стали винятком, оскільки до нас завітав начальник караулу 14 ДПРЧ 5 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Рівненській області Сергій Дашук, щоб поспілкуватися з найменшими школярами про правила безпеки, нагадав про важливість дотримання простих правил аби вберегти домівку й власне життя від пожежі та інших небезпечних ситуацій.

А на завершення зустрічі діти були раді отримати брошури із цікавими завданнями та стікерами «Вартові безпеки», «Прогулянка з Патроном» та «Здорові зміни родини зачухриків», які допоможуть дітям вивчити основні правила безпеки вдома, правила безпечної поведінки з вибухонебезпечними предметами.


l етап шкільної ліги ігор з баскетболу "Пліч-о-пліч!"

25.01.2024 року в Селецькому ліцеї імені Олега Ващишина стартував l етап шкільної ліги ігор з баскетболу "Пліч-о-пліч!" у рамках проекту Всеукраїнських фізкультурно-оздоровчих змагань за ініціативи Президента України під гаслом "Разом переможемо!"

З вірою в серці та незламним духом пліч-о-пліч тримаємо стрій💪💙💛

#разомпереможемо

#плічопліч

#шкільніліги 

Засідання педагогічної ради

8 січня 2024 року в Селецькому ліцеї імені Олега Ващишина відбулось засідання педагогічної ради, на якому було розглянуто та обговорено низку питань. Зокрема, підведено підсумки моніторингу успішності учнів, відвідування навчальних занять, моніторинг стану організації інклюзивного навчання в закладі та моніторинг стану здоров'я здобувачів освіти за І семестр.Без уваги не залишилось питання про профілактику правопорушень. Атмосфера роботи педагогічної ради була робочою та дружньою. За результатами педради прийнято ряд важливих рішень, які будуть визначати головний вектор роботи ліцею в ІІ семестрі. Засідання пройшло цікаво та плідно, кожен зміг узяти для себе щось важливе та корисне.  Головне, педагогічний колектив працював у піднесеному настрої, творчому налаштуванні та ідейному натхненні! А по завершенню педради на кожного з нас чекали приємні сюрпризи та передбачення від колег, які стали приємним бонусом перед насиченими робочими буднями. Отож, з вірою в ПЕРЕМОГУ, світлими помислами вриваємось у навчальний процес ІІ-го семестру 2023-2024 навчального року. 

Семінар-тренінг 

«Я корабель, який ніколи не потоне»

Опікуйтеся своїм психологічним здоров’ям!

Війна принесла випробування у наше життя. Втім наш вибір – вистояти, перемогти й відродитися. А для цього нам потрібна психологічна стійкість – індивідуальна і колективна. Це те уміння, яке дозволить пройти усі випробування, залишаючись людьми світла, правди й любові, зберігаючи та плекаючи при цьому наше психологічне здоров’я.

Цікавим та змістовним видався семінар-тренінг «Я корабель, який ніколи не потоне», який для педагогів закладу сьогодні провела практична психологиня Антоніна КОНОНЧУК.

Учасники тренінгу дізналися про реакції організму на стрес, стадії стресу та способи саморегуляції і зменшення тривоги, пошуку ресурсів для боротьби.

В ході тренінгу педагоги мали можливість, за допомогою тесту, визначити свій рівень стресу та апробували навички психологічної самодопомоги, оволоділи методами релаксації, спрямованими на зменшення страху і стану підвищеної тривожності в емоційно травмуючих ситуаціях.

Бережімо своє психологічне здоров’я! Все буде Україна!!!


Флеш-тренінг "Формувальне оцінювання:від теорії до практики"

25 жовтня 2023 року у Селецькому ліцеї імені Олега Ващишина відбувся флеш-тренінг "Формувальне оцінювання:від теорії до практики" для новопризначених вчителів ліцею.Основну увагу було зосереджено на практичних вправах,техніках,інструментах формувального оцінювання.Присутні педагоги ознайомилися з онлайновими інструментами формувального оцінювання,набули навичок використання сучасних технік в роботі,що дозволить ефективно,спільно з учнями,коригувати підходи до навчання,формувати зрозумілі здобувачам освіти навчальні цілі,забезпечити активну участь у процесі пізнання.Форма флеш- тренінгу дозволила учасникам швидко,комфортно та якісно отримати великий обсяг актуальної інформації ,поділитися з колегами своїм досвідом. 

Практичне навчання "Інтерактивна панель.Давайте розберемося...."

Сьогодні в ліцеї відбулося практичне заняття з опанування інтерактивної панелі "Давайте розберемось...". У ході заняття керівник медіаконсультпункту Мирослава Ракович ознайомила колег з навичками користування новим освітнім гаджетом!Як результат - засвоєнні вміння та навички, а також позитивний настрій) 

Засідання атестаційної комісії 

Керуючись Положенням про атестацію педагогічних працівників, яке затверджено наказом Міністерства освіти і науки України № 805 від 09.09.2022 року, проведено засідання атестаційної комісії закладу освіти на якому затверджено список педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації, строки проведення їх атестації та графік проведення засідань атестаційної комісії.

Додатково члени атестаційної комісії визначили, що педагогічний працівник, який атестується, може до 20 грудня 2023 року подати до атестаційної комісії документи, що, на його думку, свідчать про педагогічну майстерність та професійні досягнення. Документи можна подати в паперовій або електронній формі, електронний варіант документів (формат РВЕ, кожен документ в окремому файлі) надсилаються на електронну пошту selets15@ukr.net.


#ВсеукраїнськийУрокЄДНОСТІ

Тема єдності та медіаграмотності у війну та і в мирний час, безперечно, є актуальною. Про єдність треба говорити, думати і працювати над цим постійно.Вихованці Селецького ліцею імені Олега Ващишина долучилися до Всеукраїнського уроку єдності,який присвячений темі протидії дезінформації та маніпуляціям.Підвищуємо рівень стійкості до

пропаганди та вдосконалюємо навички критичного мислення.


Інструктивно-методична нарада класних керівників

21.09.2023 року в Селецькому ліцеї імені Олега Ващишина відбулася інструктивно-методична нарада класних керівників! На засіданні було обговорено нагальні питання та проблеми виховної роботи, визначено ряд завдань та пріоритетів на 2023-2024 навчальний рік, розглянуто питання, які потребують вирішення у кожному класному колективі. Класні керівники поділились власним досвідом з новопризначеними колегами.З вірою у Перемогу та світлими надіями виховуємо майбутнє України 

Засідання команди психолого-педагогічного супроводу

Команда психолого-педагогічного супроводу є важливою частиною якісного інклюзивного навчання у закладі освіти. Адже саме вона розробляє індивідуальну програму розвитку дитини, моніторить її виконання, вносить зміни, створює умови для інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в освітнє середовище та допомагає вчителям організувати інклюзивне навчання.

19 вересня в нашому закладі відбулося перше засідання у цьому навчальному році, на якому було розглянуто та затверджено ІПР для дітей з особливими освітніми потребами.

На засіданні були присутні усі члени Команди,а також запрошені фахівці ІРЦ Георгієва Ірина Василівна та Боковець Марина Петрівна, які надали методичні рекомендації, конкретні поради щодо роботи в інкюзивних класах. Засідання пройшло на нотках взаєморозуміння, доброзичливості та високого професіоналізму.


Асистент вчителя в інклюзивному класі :обов’язки та особливості роботи

Сьогодні у нашому ліцеї відбулося засідання асистентів вчителів інклюзивних класів.Метою засідання було формування інклюзивної й організаційної компетентностей педагогів Селецького ліцею імені Олега Ващишина.Проведено воркшоп на тему «Асистент вчителя в інклюзивному класі :обов’язки та особливості роботи». За підсумками учасники отримали методичну допомогу для підвищення своїх професійних компетенцій. Щиро дякую усім за високий рівень підготовки! 

Першовересень завітав на подвір'я Селецького ліцею імені Олега Ващишина

Першовересень завітав на подвір'я Селецького ліцею імені Олега Ващишина.

Сьогодні ми радо зустріли тих,хто вперше ступив на шкільний поріг, а також тих, хто робить останній ривок у безтурботному шкільному житті.

Бажаємо ніколи не боятися і бути впевненими в собі, сміливо долати урок за уроком, сторінку за сторінкою,зошит за зошитом.

Нових відкриттів і вражень, безліч приємних незабутніх хвилин під мирним небом.

З вірою в Перемогу вступаємо в новий навчальний рік!

Засідання педагогічної ради 

#ми творимо"завтра"_вже сьогодні 

30 серпня 2023 року в Селецькому ліцеї імені Олега Ващишина відбулося засідання педагогічної ради. У ході роботи було розглянуто ряд організаційних питань щодо початку нового 2023-2024 навчального року. Директор ліцею Людмила Трохимівна Семенчук підвела підсумки роботи за минулий навчальний рік та окреслила завдання педагогічного колективу щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у 2023-2024 навчальному році.

Юлія Миколаївна Дворак - заступник директора з навчально-виховної роботи, проанонсувала завдання Нової української школи в контексті формування ключових компетентностей здобувачів освіти 5-6 класів та провела практичне заняття з навиків упровадження освітньої платформи "Нові знання".

Педагогічний колектив щиро вітав нових колег.

З вірою в нашу ПЕРЕМОГУ вступаємо в новий навчальний рік!

МИ ПАМ'ЯТАЄМО! 

Щорічно 29 серпня в Україні відзначається День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, які віддали життя за батьківщину, як нагадування про одну з найкривавіших подій війни на сході України - Іловайську трагедію.

Учні ліцею вшанували загиблих односельчан, які віддали найцінніше за нашу свободу - своє життя!


☝️Проводимо відпустку з користю!

Четверо педагогів закладу взяли участь у навчанні учасників групи спротиву. 

Теми занять: Способи носіння зброї . Прийняття різних положень для стрільби . Прості способи пересування на полі бою. Здійснення маскування на різноманітній місцевості. Заходи домедичної допомоги в умовах бойових дій.

В ході занять учасники мали можливість не тільки вивчити та повторити  теоретичні знання, а й набути та вдосконалити практичні навички. Дякуємо організаторам та тренерам, було цікаво і пізнавально!

Віримо, що УКРАЇНА 💙💛переможе!

Радо вітаємо цьогорічних випускниць-медалісток нашого ліцею, які взяли участь в урочистій церемонії нагородження медалістів-2023 Дубровицької територіальної громади.

Нехай щастить, красуні)


Урочисте вручення випускникам свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти

Сьогодні в нашому ліцеї відбулося урочисте вручення випускникам свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти. Цей день був сповнений тривоги, сліз, переживань та радості за наших учнів...З вітальним словом до усіх присутніх звернулася директорка ліцею Людмила Трохимівна.Напутні слова для своїх дітей адресувати батьки.

Дорогі випускники 2023! Щиро вітаємо вас з успішним завершенням учнівського життя! Нехай доля всміхається вам сонячним промінням, дорога в доросле життя встеляється яскравими квітами...Нехай мирне небо буде завжди над вашими головами... У добру путь, любі випускники


Звіт

директора Селецького ліцею імені Олега Ващишина Дубровицької міської ради про роботу у 2022/2023 навчальному році

Керуючись ст. 38 Закону України «Про повну загальну середню освіту», Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом МОН № 178 від 23.03.2005, 16.06.2023 року відбулося засідання загальних зборів колективу в рамках якого проведено звіт директора закладу освіти про роботу у 2022-2023 навчальному році.

Людмила Трохимівна, директор ліцею у своєму виступі детально зупинилася на основних напрямках діяльності закладу освіти та наголосила, що робота в 2022-2023 навчальному році була організована в умовах загальних викликів, які життя поставило перед людством – пандемія (пов’язана із поширенням COVID-19) та повномасштабна війна росії проти України. Основні зусилля педагогів були спрямовані на підвищення рівня організації освітнього процесу, створення належних умов для забезпечення рівного доступу для здобуття якісної освіти всіма дітьми та запровадження заходів спрямованих на збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу. В рамках проведеного звіту розглянуто питання виконання Стратегії розвитку, річного плану та освітньої програми закладу, а також результати самооцінювання внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Директорка зазначила, що учасники освітнього процесу Селецького ліцею імені Олега Ващишина об’єднані спільними цілями та прагненнями і завжди є відповідальними за кінцевий результат.

З метою якісної реалізації у новому навчальному році державної освітньої політики, було визначено пріоритетні завданнями роботи в 2023/2024 навчальному році.

Нажаль, під час звіту було оголошено сигнал «Повітряна тривога» і учасники засідання змушені були продовжити роботу у найпростішому укритті.

На завершення Людмила Трохимівна подякувала учасникам освітнього процесу за співпрацю, злагоджену роботу і партнерські взаємовідносини упродовж 2022/2023 н.р. та побажала всім присутнім миру, а закладу освіти – визнання та процвітання!

За результатами голосування роботу директора Селецького ліцею імені Олега Ващишина у 2022/2023 н.р. визнано задовільною.

Проведено засідання педагогічної ради

Відповідно до річного плану роботи ліцею 09 червня 2023 року було проведено засідання педагогічної ради. На засіданні педагогічної ради було проаналізовано результати моніторингу навчальних досягнень учнів за 2022/2023 навчальний рік та результати засвоєння навчального матеріалу дітьми з особливими освітніми потребами, відвідування учнями закладу освіти у 2022/2023 навчальному році, переведення учнів 1-8 та 10-х класів на наступний рік навчання та нагородження Похвальним листом «За високі досягнення у навчанні», переведення учнів 9-го класу на наступний рік навчання та видачу свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, відрахування учнів 11-го класу, видачу свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти та нагородження срібною та золотою медалями.

Аналізуючи та обговорюючи питання «Про результати комплексного самооцінювання якості освітньої діяльності Селецького ліцею імені Олега Ващишина та завдання педагогічного колективу щодо підвищення якості освітньої діяльності у 2023/2024 навчальному році», до участі у педраді приєдналися Ніна Стасюк , начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Дубровицької міської ради та Надія ЛУЩИК, головний спеціаліст Відділу.

Керівники робочих груп ознайомили присутніх з результатами комплексного самооцінювання якості освітньої діяльності. Було визначено сильні та слабкі сторони закладу, підготовлено рекомендації та пропозиції щодо удосконалення діяльності закладу освіти.

Головний спеціаліст Надія Лущик зазначила, що під час проведення самооцінювання якості освітньої діяльності було зроблено детальний аналіз усіх 4-х напрямків. Надія Миколаївна подякувала адміністрації закладу та педагогічному колективу за результативну роботу щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Варто зазначити, що Ніна Іванівна СТАСЮК приймала участь і минулого року у засіданні підсумкової педради закладу освіти. Саме завдяки розумінню проблем, які були озвучені торік, за сприяння та підтримки Ніни Іванівни, не зважаючи на важкі фінансові умови функціонування освітньої галузі під час війни, у закладі все таки вдалося значно покращити освітнє середовище: придбано та встановлено другий котел для якісного опалення приміщень закладу; ліцей забезпечено доступом до мережі Інтернет з Wi-Fi покриттям та розведено мережу Інтернет по робочих місцях усіх вчителів; облаштовано найпростіше укриття, зроблено заміну частини вікон на енергозберігаючі та вхідних дверей.

Отож, головні завдання роботи колективу у 2023/2024 навчальному році визначено! Проблем є багато, але знаємо, що згуртована командна робота дозволить досягти поставлених цілей. Рухаємося вперед! Далі буде…

P.S. Уже розпочато демонтажні роботи для ремонту шкільної їдальні!



«Суперзаклад-2023»


2022/2023 навчальний рік завершився і Селецький ліцей імені Олега Ващишина перегортає ще одну сторінку свого славного освітянського літопису.

Раді повідомити, що за високу результативність в обласних, всеукраїнських етапах учнівських олімпіад, творчих конкурсах обласного та всеукраїнського рівнів наш заклад освіти, за результатами 2022/2023 навчального року, отримав сертифікат якості освіти в номінації «Суперзаклад-2023».

Запорукою успіху стали натхнена праця, цілеспрямованість, творчість і креатив учнів та педагогів, підтримка та розуміння батьків!

Отож, вітання чудовій команді – ВЧИТЕЛІ-УЧНІ-БАТЬКИ!

Не зупиняємося на досягнутому! Далі буде….)


Свято Останнього дзвоника

Сьогодні в Селецькому ліцеї імені Олега Ващишина відбулося свято Останнього дзвоника, яке пройшло у форматі благодійного ярмарку на підтримку Збройних Сил України Учні, батьки та вчителі приготували різноманітні смаколики, а випускники ліцею пригощали всіх присутніх смачним козацьким кулішем За підсумками ярмарку, ми зібрали 24 212 грн Усі зібрані кошти будуть спрямовані на допомогу ЗСУ! Щиро дякуємо усім: учням, батькам, вчителям та гостям свята за щедрість і яскраві емоціїДякуємо нашим незламним захисникам, що сьогодні маємо можливість працювати і навчатися! Нехай береже Вас Господь Мирного неба нам усімРазом до ПЕРЕМОГИ Слава Україні! 

Засідання команд психолого-педагогічного супроводу

29 травня 2023р. у Селецькому ліцеї імені Олега Ващишина відбулося засідання команд психолого-педагогічного супроводу.До зустрічі було залучено фахівців Дубровицького ІРЦ в онлайн режимі.На засіданні було розглянуто підсумок роботи команд психолого-педагогічного супроводу осіб з ООП за рік у кожному інклюзивному класі ліцею. 

Успішна реалізація КОНЦЕПЦІЇ НУШ в базовій середній школі

Селецький ліцей імені Олега Ващишина радо вітає директорів шкіл у рамках  виїзного семінару “Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану: реалізація методичного супроводу в НУШ (5 клас); робота закладу під час повітряних тривог (огляд укриттів за наявності); перспективи створення класів безпеки.”

Методичний супровід концепції Нової української школи спрямований на професійну педагогічну взаємодію усіх учасників освітнього процесу.

Визначальними ознаками методичної роботи в нашому закладі є ОСОБИСТІСНИЙ і ПРОФЕСІЙНИЙ розвиток педагогів.

Вся робота побудована на добровільності і партнерській взаємодії.

Досвідом роботи з організації освітнього процесу у 5-му класі Нової української школи поділилися - вчитель мистецтва Островець Л.Й. та вчитель історії Хомич Л.М.Педагоги продемонстрували партнерську взаємодію вчителя та учнів Нової української школи.

В процесі роботи разом з усіма учасниками нашого заняття створили портрет «Педагог НУШ»,який є НОВАТОРом,  МОДЕРАТОРом,  ФАСИЛІТАТОРом,  ПАРТНЕРом,

агентом змін ,крім того має багато різнокольорових ідей, думок ,які буде продовжувати впроваджувати у НУШ.

ПОПРИ ВСЕ  Працюємо з переконанням :

«Бачу ціль – не бачу перешкод»

Перемоги нам усім! 

Дякуємо за співпрацю! Все буде Україна!


Щиро вітаємо команду "Life" із зайнятим ІІІ місцем в І-му етапі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу "Молодь обирає здоров'я"...Бажаємо успіхів та натхнення у подальших конкурсних випробуваннях.

Фестиваль-конкурс " Молодь обирає здоров'я"

...Колектив 4-го класу посів ІІІ місце у номінації "Фотографія" .Щиро вітаємо наших призерів та Ольгу Григорівну .Бажаємо подальших перемог. 

Вітаємо з заслуженою перемогою!

Учні  нашого ліцею своїми навчальними перемогами доводять нашу міцність і бажання будувати країну майбутнього – сучасну й технологічну, успішну й незалежну, вільну й щасливу! А педагоги ліцею підтримують і допомагають своїм школярам у всьому!Пишаємось нашими розумниками!

Перемоги на ІV (фінальному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології 


І етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу "Молодь обирає здоров'я"



День цивільного захисту

20.04.2023 року в ліцеї було проведено День цивільного захисту.

Основними цілями і завданнями цього дня було ознайомити, навчити учнівський та педагогічний колективи ліцею як поводитись з вибухонебезпечними предметами, як діяти під час виникнення пожежі, а також перевірити та закріпити знання і навички надання першої домедичної допомоги.

До участі в заходах було запрошено військовослужбовців ЗСУ та представників ДСНС Дубровицької міської ради.

Працівники ДСНС продемонстрували учням та вчителям  як діяти під час виникнення пожежі, ознайомили з правилами користування електричними приладами, а на завершення зустрічі показали практичні навики, як боротися з вогнем за допомогою вогнегасника та струменевої подачі води.

Військовослужбовці ЗСУ провели цікаву та змістовну лекцію щодо видів мін та вибухонебезпечних предметів. Військові медики, під час практичного заняття продемонстрували учням ліцею принципи та правила надання першої домедичної допомоги при різного виду та ступеня травмах і пораненнях.

Впродовж дня класні керівники 1-11 класів провели тематичні заходи з питань цивільного захисту, різноманітні вікторини, виховні години, урок-гра, диспути, переглядали навчальні мультфільми та відеоматеріали, практично ознайомилися із засобами індивідуального захисту.

Педагогічні працівники ліцею, під керівництвом медичної сестри, вчилися надавати першу медичну допомогу потерпілим при найпростіших видах уражень тіла в надзвичайних ситуаціях. Також проведена навчальна евакуація учнів, педагогів, працівників ліцею з приміщення .

Практична спрямованість заходів, що проводилися, викликала інтерес в учнів, спонукала їх до поглиблення знань із цивільного захисту та здобуття практичних навичок захисту від наслідків надзвичайних ситуацій.

Щиро дякуємо за співпрацю нашим захисникам ЗСУ та працівникам пожежно-рятувальної служби Дубровицької територіальної громади за набутті знання та практику.


Відбулося засідання педагогічної ради


Відбулося чергове засідання педагогічної ради у Селецькому ліцеї імені Олега Ващишина.На порядок денний виносилися питання «Педагогіка партнерства – формування сучасного стилю  співпраці учасників освітнього процесу»

Вчителі ліцею працювали над певними новаціями Нової української школи, а саме: формували модель сучасного, успішного вихованця,креативного педагога та сучасних батьків. У ході засідання дійшли висновків, що  нова школа працюватиме на засадах педагогіки партнерства, в основі якої – спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками.

Учні, батьки та вчителі, об’єднані спільними цілями та прагненнями, є добровільними та зацікавленими однодумцями, рівноправними учасниками освітнього процесу, відповідальними за результат,що і є основою педагогіки партнерства.

Також, впродовж засідання педагоги закладу обговорили актуальні питання:

- про організоване закінчення 2022/2023 навчального року та особливості проведення ДПА.

 - про підготовку річного плану, освітньої програми закладу на 2023-2024 н. р.

- про результати анкетування учнів 9-х класів, батьків щодо визначення вибірково-обов’язкових предметів та вибору предмета для вивчення на профільному рівні у 2023-2024 навчальному році

- про визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

- про схвалення вивченого досвіду роботи вчителя зарубіжної літератури Семенчук Л.Т. з теми «Використання медіатехнологій на уроках  мовно-літературної освітньої галузі».

 

 


Всеукраїнський юнацький фестиваль  

«В об’єктиві натураліста»

З 01 по 21 березня 2023 року підведено підсумки обласного етапу Всеукраїнського юнацького фестивалю  «В об’єктиві натураліста», який проводився з метою формування в учнівської молоді екологічної культури засобами кіно- та фотомистецтва. В обласному етапі фестивалю взяли участь учні 8 класу Яковець Іванна та Дворак Леонід, які представили свої роботи на тему «Дика природа» у двох  номінаціях: «Фоторобота», «Відеофільм».

Нагороджені  грамотами комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради переможці обласного етапу Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста»

у номінації «Фоторобота»:

ЯКОВЕЦЬ Іванна, учениця 8 класу Селецького ліцею імені Олега Ващишина Дубровицької міської ради Сарненського району, за роботу «На варті спокою» (керівник ДВОРАК Юлія) (ІІ місце);

ДВОРАК  Леонід , учень 8 класу Селецького ліцею імені Олега Ващишина Дубровицької міської ради:Сарненського району, за роботу «Поліський равлик» (керівник ДВОРАК Юлія) (ІІІ місце);

у номінації «Відеофільм»

ЯКОВЕЦЬ Іванна, учениця 8 класу Селецького ліцею імені Олега Ващишина Дубровицької міської ради Сарненського району, за роботу «Мій дружок ласунчик!» (керівник ДВОРАК Юлія) (І місце);

Доробки переможців конкурсу є авторськими, вони демонструють любов до рідного краю, навички природоохоронної та дослідницької роботи. Саме  роботу Яковець Іванни, яка посіла І місце направлено для участі у Всеукраїнському етапі фестивалю.

Щиро вітаємо наших учнів та їх керівника...Подальших перемог та злетів


Засідання атестаційної комісії


23.03.2023 року у ліцеї відбулося засідання атестаційної комісії. У 2022-2023 навчальному році атестацію проходило 4 педагоги ліцею та 3 вихователі дошкільного закладу "Сонечко". На засіданні були представлені творчі звіти вчителів і вихователів, які презентували свою роботу. У ході засідання було проведено цікаві інтерактивні завдання для тих, хто атестується , а саме - "Дерево очікування" та "Щасливий білет". Після виконання завдань учасники поділилися своїми відповідями,враженнями  та планами, а також отримали позитивні емоції від заняття.  Атестація завершилася успішно для педагогічних працівників ліцею та вихователів дошкільного закладу освіти. Тож бажаємо усім учасникам атестації позитивних емоцій, креативних ідей та успіхів на педагогічній ниві.


Підбито підсумки обласного туру ІІ Всеукраїнського екологічного конкурсу малюнка «Майбутнє планети у наших руках». Цьогоріч тема творчого змагання - «Вплив війни на природу України: наслідки та шляхи відновлення». 


Щирі вітання Юлії ОСТРОВЕЦЬ, яка посіла ІІ місце в обласному турі Всеукраїнського конкурсу на екологічну тематику!

Бажаємо ще більше перемог на творчому Олімпі!

Результати конкурсу 

І етап конкурсу "Юна зірка"

Талановита зірочка нашого ліцею - Островець Юлія

Бажаємо перемоги!


8 та 9 березня на базі спортивно-оздоровчого комплексу "Горинь" (м.Дубровиця), відбувся відкритий чемпіонат ДЮСШ Дубровицької міської ради з баскетболу серед дівчат та хлопців.

Учасниками цих змагань стали і наші учні. І ми щиро радіємо, що наші хлопці та дівчата показали хорошу та результативну гру.

Хлопці Селецького ліцею здобули перемогу у цих змаганнях.

За результатами суддівської колегії,  було відзначено кращих гравців. Серед дівчат ними стали Петрушко Ангеліна (11 клас) та Ващишина Ольга (11 клас), а серед хлопців кращими визнано Єрмійчука Іллю (11 клас) та Сидоришиного Владислава (10 клас).

Щиро радіємо перемозі наших хлопців та їх наставника Белелі В. П. Бажаємо подальших успіхів та перемог на спортивній арені.