Психологічна служба


Наш заклад долучається до Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Сьогодення вимагає особливої уваги до проблем ВІЛ/СНІД усього суспільства. Відповідальність за попередження ВІЛ-інфікування покладається на кожного громадянина в першу чергу його відповідальною безпечною поведінкою, якої слід дотримуватися в особистому житті. Молоді повинна знати про загрозу, пов’язану з поширенням цієї хвороби, та цінувати найдорожче, що є в житті-здоров’я. «Не дай СНІДу шанс»-під таким гаслом 1 грудня в НСШ № 38 відбулася година спілкування : «ВІЛ/СНІД-ти повинен це знати», на яку було запрошено учнів 8-10 класів. Метою цього заходу було ознайомити учнів із достовірною інформацією про ВІЛ/СНІД . Розширити значення здорового способу життя для профілактики передачі ВІЛ, навчити правильно оцінювати різні життєві ситуації, знаходити оптимальні шляхи вирішення проблем і формувати високоморальні якості особистості. Під час години спілкування з учнями школи було переглянуто фільм «Про СНІД», учні ознайомились з історією хвороби. Що таке «Червона стрічка» Також була проведена вікторина: «ВІЛ-інфекція»- на питання якої учні активно відповідали. На при кінці заходу було проведено анкетування щодо обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД.

СНІД розробка заходу.docx

Все частіше доводиться чути про булінг в українських школах, жорстокість дітей часто переходить усі межі!

Бійки між школярами і психологічне насилля можуть нанести непоправної шкоди дитині тому треба вжити усіх заходів, щоб протидіяти булінгу.

Одним із найважливіших напрямів психологічної профілактичної діяльності, спрямованої на протидію насильству в умовах навчального закладу, є просвітницька робота серед дітей та учнівської молоді. Проведення профілактичних заходів щодо насильства серед дітей сприяє правосвідомості і правової поведінки учнів, відповідальності за своє життя, розвиває активність, самостійність, творчість, створює умови для самореалізації особистості учня. При проведенні практичним психологом профілактики булінгу, індивідуальна робота з учнями або групова робота з колективом класу займає чільне місце.

Під час проведення занять учні знайомляться з поняттям булінгу, соціальними ролями у булінгу та стилями їх поведінки. Щоб навчити учасників заходів розпізнавати соціальні ролі булінгу проводяться такі вправи: «Тягар емоцій», «Відгадай особу», Візьми роль на себе», обговорення уривків фільму «Опудало», обговорення притчі «Все залишає свій слід», вправа «Скріпка» та ін.