НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета– створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання,  а й вміння застосовувати їх у житті. 

Школа починається з уроку. Від нього залежить усе: культура, доброзичливість у взаєминах між учнями, учителями і батьками. Час вносить корективи в структуру й типологію уроку, методи і засоби навчання, однак «авторитет» самого заняття настільки високий і міцний, що не підлягає сумнівам навіть у найсміливіших критиків.

Найголовнішою рисою у вчителя, як і сто років тому,  має бути любов до дітей. Вони навчаються в того, кого люблять. Друга, і не менш важлива риса ,— здатність відійти від авторитарного формату і бути на рівні з дітьми. Моніторингові дослідження довели, що чимало вчителів надають найбільшого значення знанням, умінням, навичкам і вважають, що у своїй повсякденній діяльності вони найбільш успішні саме в цій сфері. Друге місце посідають педагоги, переконані, що важливе значення має компетентність учителя; вони досягають успіхів саме в розвитку педагогічної компетентності. Третє місце посідають учителі, які вважають, що вони забезпечують особистісний інтелектуальний розвиток учня. Майже 70 % освітян приділяють особливу увагу розвитку вміння самостійно здобувати нові знання. Тобто, такі важливі компоненти якісної освіти як самостійність, самоосвітні навички ще перебувають в зоні сповільненого розвитку в деяких учителів.

 Учителі   Красилівської гімназії №2 мають усі риси вчителя, які має мати сучасний педагог. Вони   вміють мотивувати учня до розвитку, до вивчення предмета, до пізнання світу. Це можна зробити лише тоді, коли любиш свою працю, коли ти відповідальний і відкритий  світу. Без мотивації не буде результату.