Комплексна реабілітація

Соціально-психологічна служба

Логопедія

Напрямки роботи вчителя – логопеда

Мета корекційних занять реалізується розв’язанням таких завдань

Соціально-побутове орієнтування

Метою корекційних занять «Соціально-побутове орієнтування» є підготовка дітей з особливими освітніми потребами до самостійного життя, організації власного побуту, шляхом формування у них відповідних знань та практичних умінь, а також навичок життєвої та соціальної компетентності: виконання норм і правил культурної поведінки в суспільстві, родині, вирішення життєво необхідних побутових завдань, а саме догляд за житлом та одягом, харчування, лікування.

Відповідно до цієї мети у програмі з СПО визначено змістові лінії, які служать планом для опанування знань про основні сфери життєдіяльності, а саме:

Реалізація зазначених змістових ліній освітньої галузі СПО здійснюється у навчальному процесі (5-10 класи) за такими розділами програми:

У сучасному світі дитина з особливими освітніми потребами повинна на рівні з усіма жити, працювати, взаємодіяти з навколишнім середовищем. Тому потрібні зовсім нові напрями у соціально – побутовому вихованні і навчанні таких дітей.

Одним научуванням, наслідуванням і повторенням соціально – побутова адаптація, у дітей з ООП не сформується. Час диктує застосування більш ефективних методів, які повинні максимально наближати учнів до реального життя. Нові шляхи формування соціально – побутової адаптації дітей в умовах школи-інтернату, НРЦ бачаться мені наступним чином.

ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ

Іпотерапія

У загальному списку типів терапії для дітей, іпотерапії є найбільш ефективним способом реабілітації дітей. Іпотерапія – вид лікувальної фізичної культури, в основі якої лежить використання рухів коня для відновлення функцій організму людини. В загальному списку типів терапії для дітей, іпотерапія є найбільш ефективним способом реабілітації дітей. Іпотерапія для дітей по суті своїй є реабілітація з застосуванням лікувальної фізкультури, в основі якої лежить використання рухів коня для відновлення функцій організму людини.


Позитивний вплив на організм іпотерапії:

  • Активує рухову активність, оскільки задіює всі групи м’язів, в тому числі й уражені хворобою, поступово привчає хворого до фізичних навантажень.

  • Відновлює втрачені навички і порушені функції , а також сприяє виробленню нових.

  • Покращує координацію рухів, а при гіперкінезах (зокрема при ДЦП, хворобі Паркінсона та їм подібним) зменшує наявність та амплітуду мимовільних рухів.

  • Покращує кровообіг, адже температура тіла коня на 1-2 градуси вища, ніж в людини.

  • Здійснює унікальний мікромасаж кінцівок вершника – м’язи пасивно скорочуються тому, що вони притискаються до коня, який рухається.

  • Сприяє поліпшенню роботи нервової та ендокринної систем, що в свою чергу позитивно впливає на роботу внутрішніх органів.

  • Сприяє психологічній та соціальній адаптації хворого, допомагаючи подолати страх, невпевненість, позитивно впливає на мотивацію та волю, позбавляючи від почуття неповноцінності, безпорадності і ряду психологічний комплексів.

  • Задовольняє психоемоційну потребу в контакті і прихильності до домашніх тварин, тренує вольові процеси і навички спілкування не тільки з твариною, а й з людьми.

  • Перебування на свіжому повітрі та контакт з природою мають відомий загальнооздоровчий ефек.