Методичне об'єднання вчителів початкових класів

      Реформування освіти в умовах Нової української школи диктує сьогодні нові підходи до підготовки учнів початкової школи. Пріоритетним стає всебічний розвиток особистості дитини, оволодіння ключовими та предметними компетентностями, наскрізними вміннями. необхідними життєвими й соціальними навичками, що забезпечують її готовність до життя.

       Учитель - основна дійова особа в реформуванні сучасної освіти. Змінюються орієнтири освіти – змінюється й сам учитель, змінюється мета й завдання його діяльності. Як зазначається у документах з реформування освіти, нова школа потребує нового вчителя, який може стати агентом змін. Особливо актуальним це питання є у період діяльності, пов’язаної з реалізацією концепції «Нова українська школа», підготовки вчителя до роботи в нових умовах. Для забезпечення якісного упровадження нового Держстандарту початкової загальної освіти та удосконалення педагогічної майстерності вчителів початкових класів працює методичне об’єднання у складі досвідчених учителів.

       Методичне об’єднання у 2020-2021 навчальному році  працювало над проблемою « Впровадження компетентнісно орієнтованого підходу в освітній процес».

       Робота методичного об’єднання була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів; інтеграцію у навчально-виховному процесі дітей з особливими потребами.

        Ефективним шляхом підвищення професійної майстерності вчителя є участь у різноманітних методичних заходах. Серед найпоширеніших форм методичної роботи є: психолого - педагогічні консультації, семінари – практикуми, теоретичні семінари, аукціони методичних ідей, співбесіди, консультації на актуальні теми, відкриті уроки і заняття, огляди навинок психолого – педагогічної та методичної літератури, круглі столи, майстер – класи, методичні оперативки.

       Свою діяльність вчителів початкових класів, вчителі фізкультури, ЛФК, реабілітологи спрямовують на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учнем та учителем.

Протягом 2020-2021 навчального року відбулося 5 засідань методичного об’єднання.

На першому засіданні опрацювали тему «Модернізація початкової освіти – актуальна вимога сьогодення». На засіданні були розглянуті інформаційно – методичні питання:

Друге засідання працювало над темою «Освітнє середовище, як чинник розвитку особистості здобувача освіти».

Третє засідання методичного об’єднання відбулось на тему: «Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів з порушеннями інтелектуального розвитку».

Голова методичного об’єднання Карпюк Л. І. ознайомила усіх вчителів початкових класів, вчителів фізкультури та ЛФК про зміни в критеріях оцінювання. Навчально – методичний посібник розроблений відповідно до Програми спільної діяльності Міністерства освіти і науки України, Інституту спеціальної педагогіки і психології, спрямований на виконання завдань Концепції Нової української школи, реформування змісту освіти дітей з особливими освітніми потребами.

Відбулось обговорення змін по критеріях оцінювання, обмін досвідом педагогів з проходження та тематики вебінарів і курсів.


Четверте засідання методичного об’єднання відбулось на тему : «Системно – діяльнісний підхід як філософія початкової школи».

На цьому засіданні педагоги центру ознайомились з Типовою освітньою програмою початкової освіти спеціальних закладів загальної середньої освіти для учнів 4 класу з порушеннями інтелектуального розвитку від 29.01.2021 року № 121.


П’яте засідання відбулось на тему: « Підсумок роботи методичного об’єднання за рік».

Були проведені підсумки роботи за 2020-2021 навчальні роки методичного об’єднання вчителів початкових класів, вчителів фізкультури, ЛФК, реабілітологів, головою методичного об’єднання Карпюк Л. І. Заслухали звіти педагогів про самоосвіту, творчі знахідки, склали перспективний план роботи методичного об’єднання на наступний навчальний рік. Члени методичного об’єднання вчителів початкових класів приймали активну участь в вебінарах, тренінгах, де розглядались важливі питання реформування освіти, розбудовування Нової української школи.

Протягом навчального року молодші школярі брали активну участь в різноманітних конкурсах. Це тематичні конкурси малюнків, різноманітні свята, які проводились в центрі.

В цілому роботу методичного об’єднання вчителів початкових класів за 2020-2021 навчальні роки можна вважати задовільною. Засідання методичного об’єднання здійснювались згідно плану.

Члени методичного об’єднання вчителів початкових класів дбають про те, щоб школа була: