Костянтинівська СРШ І-ІІІ ступенів

"ПРОМЕТЕЙ"

з поглибленим вивченням предметів

Шановні батьки!

Запрошуємо Ваших дітей на навчання  в Костянтинівську СРШ І - ІІІ ступенів "ПРОМЕТЕЙ" з пвп за українськими програмами.

Ми пропонуємо такі форми здобуття освіти:


-        очна (денна)  - навчання онлайн (під час дії воєнного стану);


-        індивідуальна: екстернатна*, сімейна**, педагогічний патронаж ***


*Програма повністю засвоюється самостійно, наприкінці навчального року дитина виконує підсумкові річні роботи.


**Спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками. Двічі на рік діти виконують онлайн-підсумкові семестрові роботи.


***Зарахування здійснюється за заявою батьків, довідкою ЛКК та висновком ІРЦ (за наявністю).


Якщо Ваші діти навчались в нашому закладі, але втратили з нами зв'язок, бажаєте відновити навчання, звертайтесь. 

Школа  "ПРОМЕТЕЙ" чекає на Вас.

Дякуємо за Ваш вибір.

Пошта для листування prometejskola2022@gmail.com    

 

Форма реєстрації на навчання 



З повагою, адміністрація та вчителі Костянтинівської школи "ПРОМЕТЕЙ" з пвп КСР МР ЗО



21.02.2022

Україна єдина

Патріотичне виховання підростаючого покоління – основа стабільного розвитку країни в майбутньому. Формування патріотичних відчуттів багато в чому залежить від розвитку емоційної сфери дітей та юнацтва. Під патріотичним вихованням розуміється поступове і неухильне формування у молоді любові до своєї Батьківщини та рідного краю. Патріотизм — одна з найважливіших рис всебічно розвиненої особи. У дітей та юнацтва повинне вироблятися відчуття гордості за свою Батьківщину і свій народ, пошану до його великих звершень і гідних сторінок минулого.

#УКРАЇНАЄДИНА

20.02.2022

Вшануймо Героїв Небесної Сотні

Їх назвали Небесною Сотнею - українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

З нагоди Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні в закладі освіти було проведено ряд заходів:

- виховні години "Герої не вмирають...", "20 лютого - День пам'яті Героїв Небесної Сотні" для учнів 1-11 класів;

- книжково-ілюстративна викладка "... І вічна пам'ять на землі настала" в бібліотеці школи;

- виховний захід "Вшануймо Героїв Небесної Сотні" за участі членів учнівського самоврядування ГАРТ.

Ми завжди повинні пам`ятати відвагу, силу духу та стійкість людей, які віддали своє життя за майбутнє України. Подякувати всім, хто відстояв Майдан як яскравий приклад мужності, чесності та патріотизму!

16.02.2022

Батьківщина в нас єдина

16 лютого, в Україні відзначається День єднання. Цього дня закликають підіймати національні прапори та прикріплювати до одягу синьо-жовті стрічки.

Педагогічний колектив та учні школи "ПРОМЕТЕЙ" доєдналися до відзначення цього важливого дня та виконали всі разом Державний Гімн України.

У радісну й скрутну хвилину,

запам'ятайте доню й сину,

що Батьківщина в нас єдина

І в єдності ми маєм силу!

#UAразом #Обєднані_Україною #День_єднання

15.02.2022

Ти вічний біль – Афганістан...

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

День встановлено в Україні «… На підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов'язок на території інших держав…» згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» від 11 лютого 2004 р. № 180/2004.

15 лютого зазвичай переважно зазначався як День закінчення збройної інтервенції до Афганістану без жодних святкувань чи церемоній.

У бібліотеці для відвідувачів, протягом дня, представлена книжково-ілюстративна виставка "Ти вічний біль – Афганістан, ти - наш неспокій"

08.02.2022
Всеукраїнський онлайн-флешмоб освітян "Разом для найкращого Інтернету”

В рамках проведення Дня безпечного Інтернету, який традиційно відзначається у другий вівторок лютого, вчителі нашої школи долучились до Всеукраїнського онлайн-флешмобу освітян "Разом для найкращого Інтернету”. Захід відбувся в межах співпраці Google України та Міністерства освіти та науки України, з метою залучити небайдужих до розбудови безпечного Інтернету. Під час заходу були презентовані можливості цифрових інструментів Google WorkSpace for Education, "Посібник із безпеки дітей в Інтернеті".

Педагоги мали змогу практично закріпити набуті навички в віртуальних кімнатах та отримали рекомендації щодо обережності та відповідальності під час роботи в Інтеренеті. Кульмінацією заходу стало фіксування рекорду України щодо виконання освітянами цифрових вправ у віртуальних кімнатах for Education та додавання мітки школи "ПРОМЕТЕЙ" до спільної карти учасників.

#ФлешмобДБІ2022

05.02.2022

Дорогі випускники різних поколінь!

Знову на порозі важливе шкільне свято. Це свято усмішок, добрих спогадів, приємних зустрічей, свято передчуття весни.

Ви стали дорослішими на рік, дорогі випускники! Хтось із вас святкуватиме сьогодні десятиліття свого дорослого життя, хтось - п’ятиліття, хтось розпочне відлік наступного року, а хтось у кого спогади про школу найсвіжіші, взагалі забуде про те, що він не учень.

Життя схоже на бурхливий океан, тому всі випускники і вчителі школи відзначають сьогодні шкільне свято. Хтось зараз, можливо, далеко від рідних берегів, але ми віримо, що думкою він лине сюди, до рідного порогу.

Кожен з вас давно вже не дитина. Ви подорослішали, у кожного свій шлях, але ніколи не забудеться чудовий час – це шкільна пора. Завжди хочеться повернутися в той щасливий і безтурботний час, де ти ще малий, а попереду ще багато цікавих і незвіданих стежок. Ви разом пройшли через багато – пізнавали світ, вчилися, списуючи один у одного, дружили, дорослішали й закохувалися. Це незмінно у вашій пам’яті. Бажаємо вам такої ж дитячої та безтурботної радості, легкості, цілеспрямованих рішень і величезного щастя. Нехай те, що ще не досягнуто, обов’язково до вас наблизиться! Нехай будуть всі щасливі, успішні і здорові. Нехай у вашій скарбничці пам’яті почесне місце займатимуть шкільні спогади. Бажаємо, щоб іскорка дитинства завжди горіла в ваших серцях і висвітлювала все навколо в темні часи. 

Звіт  про  проведення  Тижня зарубіжної літератури, російської мови та мистецтва з  24.01.2022 по 28.01.2022

      Тиждень проходив за складеним планом, вчителі-предметники намагалися охопити якомога більше дітей.

 Так в 6-А,6-Б,6-В класах пройшли бесіди про етикет «Здравствуйте»(вчитель Кірєй Г.В.). Учні переглянули навчальне відео, обговорили ситуації з поведінки в школі , використовуючи епізоди із дитячого кіножурналу «Єралаш».

  Для учнів 5-Б класу було організовано та проведено квест-гру "У країні образотворчого мистецтва"(вчитель Берегова Д.А.) Учні утворили три команди і перше завдання було придумати цікаву назву. В результаті почалася запекла гра між командами "А4", "Пензлики" та "Фломастери". Всі команди показали свою кмітливість та знання матеріалу з образотворчого мистецтва, отримали заряд позитиву та творчого натхнення. 

  Для учнів 6-А та 6-В було організовано на уроках образотворчого мистецтва (вчитель Берегова Д.А.) час творчих ігор. Кожен учень працював над індивідуальним завданням, розгадували загадки, встановлювали відповідності, складали слова, зображали свій настрій. Усі заходи були направлені на те, щоб відкрити в дитині найпотаємніші, найтонші почуття прекрасного  

 27 січня 2022 року виповнилося 190 років Льюїсу Керроллу, англійському письменнику, автору книг про Алісу. Саме цьому було присвячено засідання гуртка «Зарубіжні письменники та Україна» (керівник Кірєй Г.В.). Учні 9-А класу згадали свої враження від книг письменника, говорили про нього як талановитого математика.

Учні 5-А класу разом з учителем Янаковою Ю.Ф. провели урок – вікторину за повістю М.Твена «Пригоди Тома Сойєра». На урок за твором Джека Лондона запросила учнів 6-А класу вчитель Акопджанян Н.О. У 5-Б класі йшла розмова «Чи є сюжет у музиці?» на уроці музичного мистецтва (вчитель Кононенко А.В.)

Завершився Тиждень засіданням  МО вчителів мовно-літературного циклу шкіл Костянтинівської ОТГ. На засіданні вчитель зарубіжної літератури Костянтинівської СРШ І-ІІІ ступенів «ПРОМЕТЕЙ» з  пвп Кірєй Г.В. ознайомила колег із досвідом роботи по компаративному аналізу творів та запросила на урок позакласного читання в 11 класі за оповіданням Майка Гелпріна «Свіча горіла…» І учні, і дорослі говорили про те, як зберегти у підростаючого покоління прагнення читати книги, бо  як вчить народна мудрість: «Золото добувають із землі, а знання – з книжок ».

31.01.2022

Увага! Оголошення

Шановні батьки та учні!

У зв'язку з погіршенням епідиміологічної ситуації серед учнів початкових класів прийнято рішення з 01.02.2022 року організувати освітній процес  для учнів 1 - 4 класів  з використанням дистанційних технологій за основним розкладом.

Вітаємо з перемогою

 27 - 28 січня на базі Костянтинівської СРШ І-ІІІ ст. "ПРОМЕТЕЙ" з пвп відбулися територіальні змагання з волейболу серед юнаків та серед дівчат в залік Спартакіади школярів закладів освіти Костянтинівської сільської ради.

Щиро вітаємо команду хлопців та команду дівчат Костянтинівської СРШ І-ІІІ ст. "ПРОМЕТЕЙ" з перемогою та зайнятим І місцем у змаганнях! Ми пишаємося вами та дякуємо за ваше бажання, активну гру та позитивні емоції!

Змагання проходили в напруженій боротьбі і лише останні ігри визначили всіх переможців змагань, яких було нагороджено почесними грамотами та кубками.

Усім учасникам та наставникам висловлюємо подяку та бажаємо подальших перемог!

   Тиждень зарубіжної літератури

28 січня 2022 року в рамках тижня зарубіжної літератури вчителем Акопджанян Н. О. було проведено урок «Джек Лондон «Жага до життя». Учні та присутні гості пройшли стежками людських доль, спробували розібратись, що таке справжнє людське щастя. Намагалися також проникнути у психологію та мотиви людських вчинків. Девізом уроку були такі слова: «Перемагають лише сильні».

   Учні шукали відповіді на запитання: Як жити? Яким бути? Чи варто боротися за життя? А ще розробили шість правил виживання в екстремальних ситуаціях.

Увага! Оголошення

Шановні батьки та учні!

За рекомендацією Міністерства освіти України, щодо запобігання розповсюдження вірусних захворювань на засіданні Педагогічної ради прийнято рішення з 31.01.2022 року запровадити навчання для учнів 5 - 11 класів  з використанням дистанційних технологій за основним розкладом.

"Ми різні - і в цьому наше багатство, ми єдині - і в цьому наша сила"

День Соборності- це нагадування про те, що сила нашої держави - в єдності українських земель!

З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в навчальному закладі було організовано та проведено інформаційно-виховні години направлені на донесення ідеї єдності та гордості за Україну, а саме:

1. "Україна - єдина країна" для учнів 1-4 класів;

2. "Ми різні - і в цьому наше багатство, ми єдині - і в цьому наша сила" для учнів 5-9 класів;

3. "День Соборності. Погляд у минуле та сучасність " для учнів 10-11 класів.

Разом з учнівським центром самоврядування "ГАРТ" було провено конференцію " Ми - українці ", де учні ознайомилися з витоками ідеї соборності та долучилися до символічної акції єднання " живий ланцюг "

Єдність українців, незалежно від регіону їх проживання - на Заході чи Сході, на Півдні чи на Півночі або у Центрі України - це сила українців. Тільки коли ми об'єднані - ми спроможні на все!

Конкурс фахової майстерності «Без бар’єрів»

Протягом грудня-січня у Костянтинівській СРШ І-ІІІ ступенів  «ПРОМЕТЕЙ» з пвп вперше проходив конкурс фахової майстерності «Без бар’єрів», в якому взяли участь учителі початкової школи, фізичної культури та лікувальної фізичної культури, а також понад 60 учнів, в тому числі діти з особливими освітніми потребами.

На уроках педагогічні працівники впроваджували інноваційні форми організації безбар’єрної рухової активності дітей з метою розширити діапазон розуміння інклюзії учасниками освітнього процесу за межі спеціальної корекційної педагогіки та корекційно-розвиткової роботи, популяризувати засоби фізичної культури як інструмент адаптації та соціалізації здобувачів освіти.

Для визначення переможців були залучені адміністрація закладу освіти Алла Сігіда, Анастасія Левченко, Анастасія Кононенко, Оксана Квітко, психолог Ганна Яценко та директор інклюзивно-ресурсного центру Наталія Куцевалова.

Роботи переможців фахового конкурсу «Без бар’єрів», а саме: Геннадія Сігіди, Тетяни Коновальської, Катерини Свілєвої, Людмили Сівак та Вікторії Кошель направлені на ІІ (обласний) етап. Бажаємо впевнено іти до своєї мети та здобути перемогу!


День Святого Миколая

19 грудня - день Святого Миколая, одне з найочікуваніших свят у році для усіх дітлахів. Тож в цей день малеча з нетерпінням чекає цього гостя до себе з подарунками. Щоб принести іскорку казковості, порадувати дітей та привітати їх із цим чудовим святом 17 грудня до Костянтинівської СРШ І-ІІІ ст. "ПРОМЕТЕЙ" з пвп завітав сам Святий Миколай. Роздаючі солодощі, він бажав учням бути чемними, робити добро, не ображати нікого, не сваритися, добре вчитися. Ще довго лунали привітання та веселий сміх щасливих дітей.

Тож, нехай Миколай-чудотворець дарує всім радість, щастя і довголіття!

Тиждень "Географії, історії та правознавства"

З 6 по 10 грудня відбувся тиждень "Географії, історії та правознавства" для учнів 5-11 класів. Для учнів були організовані різноманітні конкурси, ігри, вікторини, квест. Діти проявили цікавість, з задоволенням брали участь у різноманітних заходах де показали свої знання з предметів. Вчителі Бєлік О.В., Сергенюк Ю.В. та Ландарь О.О. проявили креативність у підготовці, завдання були різноманітними, цікавими, учні з захопленням поринули у світ географії, історії та права. 

 інтерактивне заняття «Бережіть жінок»

В рамках щорічної акції «16 днів проти насилля» метою якої є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім`ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок – розпочато впровадження плану заходів щодо даної акції в нашій школі.

25 листопада 1999 році Генасамблея ООН проголосила цей день – Міжнародним днем за ліквідацію насилля по відношенню до жінок.

З учнями центру ГАРТ було проведено інтерактивне заняття «Бережіть жінок». З учасниками було проаналізовано статистику насильства серед жінок, гендерну нерівність, розглянули історичні факти формування жіночої краси в різні вікові епохи, працювали з технікою «Жінка-стихія».

Заходи до Всесвітнього дня прав людини

Протягом тижня в нашій школі проводилися заходи до Всесвітнього дня прав людини.

    Основною метою цих заходів було:

– формування у дітей правової культури та ціннісного ставлення до себе й до інших;

– вироблення навичок відповідальної поведінки підростаючого покоління, здатності супротиву до негативних впливів соціального середовища;

– виховання інтересу до активної суспільної діяльності в межах правового поля;

– розвиток громадянської свідомості школярів.

    Найцікавішим для дітей був урок-квест на заявлену тему.

    На початку змагання учасники презентували свої команди, шляхом представлення назви, а далі квестори рухалися за відповідними маршрутами, виконуючи різні завдання і набираючи відповідну кількість балів.

    Під час квесту діти змогли пригадати та застосувати свої правові знання, вміння та навички, розв’язати кросворд, знайти зашифровані слова, відповісти на запитання про Конвенцію, дізнатися про права та обов’язки дітей, віднайти відповіді щодо порушення права дитини на належне харчування, та дізналися, які права можуть порушуватися.

    Школярі усвідомили, що однією з головних функцій громадянського суспільства є забезпечення прав і свобод громадян. Дотримання прав людини дозволяє підвищити цінність окремої особистості і захистити її права і свободи. Але свобода не може бути справжньою, якщо людина не буде знати, що є її обов'язком.

    Таким чином, у дітей сформувалися знання про права дитини, поняття про нерозривний зв’язок прав та обов’язків, уявлення про захист прав дитини в Україні, вміння розрізняти дійсне та уявне порушення прав, виховувати повагу до прав людини, співчуття до людей, чиї права порушуються, взаємоповагу та толерантність.

 Акція «Ми проти СНІДу, ми обираємо здоров'я»

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Не залишились осторонь  цієї проблеми педагоги і учні Костянтинівської СРШ І-ІІІ ст. "ПРОМЕТЕЙ" з пвп. З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, зокрема, ВІЛ/СНІДу, та толерантного ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД, в школі було проведено акцію «Ми проти СНІДу, ми обираємо здоров'я» в якій прийняли участь члени учнівського самоврядування. Лідери ГАРТу провели тематичні бесіди з учнями класу на виховних годинах, в яких розглянули питання будови Вірусу імунодефіциту людини, розвитку, діагностики ВІЛ-інфекції. Заходи проводилися під гаслом: "Здоров’я – найвище благо", тож цінуймо та бережімо його! 

тематичні уроки доброчесності 

Навчання доброчесності – це надання знань та навичок необхідних для запобігання проявам недоброчесної поведінки у повсякденному житті, а також формування доброчесних стратегій поведінки.

В рамках превентивно-просвітницької акції "16 днів проти насилля" в закладі освіти були проведені тематичні уроки присвячені доброчесності.

Мета заходів – знайомство учнівства з поняттям “доброчесність“, актуалізація та поглиблення знань про корупцію та її

негативні наслідки.

Доброчесність – це чинити правильно, навіть коли ніхто не бачить, тож пам'ятайте, що найважливіше - залишатися чесним перед самим собою.

просвітницька акція «16 днів проти насилля»

Превентивно – просвітницька акція «16 днів проти насилля» охоплює наступні важливі дати:

25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня - Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня - Міжнародний день волонтера

6 грудня - Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня - Міжнародний день прав людини

Протягом цього періоду в нашій школі було організовано та проведено тематичні уроки, лекції, круглі столи, брейн-ринги направлені на  формування та усвідомлене розуміння поняття «життя», його унікальності, значущості для кожної особистості, усвідомлення підлітками глибинного змісту і суті прав дітей на здоровий спосіб життя. Адміністрацією закладу, психологічною службою школи  було проаналізовано актуальні проблеми та дієві способи допомоги, які стосуються дітей з особливими освітніми потребами, з’ясовано рівень  особистісної та соціальної компетентності щодо проблеми ВІЛ/СНІД

Тиждень української мови та літератури

Протягом 29.11 - 03.12.2021 у стінах школи проходив  тиждень української мови та літератури, у рамках якого вчителі демонстрували свою педагогічну майстерність, ділилися  набутим досвідом,  впроваджували новітні технології.   А учні, у свою чергу, закріпили вивчене у незвичних формах, розкрили свої таланти  під час творчих робіт та отримали масу позитивних емоцій.

На уроці української літератури учні 8-Б класу  ( учитель Тутік Т.М. )занурилися в загадковий та неповторний світ рідного слова й декламували вірш В. Сосюри «Любіть Україну!». Кожна інтерпретація була оригінальна та неповторна. Та головне – учні закликали по-своєму любити нашу неньку-Україну!

Учні 8-Б класу на уроках української мови та літератури  ( учитель Тутік Т.М. ) сервіс Kahoot просто обожнюють! І, звісно ж, недарма: переможців обрано, оцінки виставлено, почесне звання «ЕРУДИТ 8-Б КЛАСУ» присвоєно, гарний настрій гарантовано.

Протягом тижня учні 6-х класів на уроці української мови (учитель Тутік Т.М.) змагалися й показували свої знання та здібності в інтелектуально-пізнавальній грі «НАЙРОЗУМНІШИЙ». А сервіс Kahoot не тільки обрав переможців, а й подарував позитивні емоції та незабутні враження!

Урок  із використанням сучасних хмарних та інтерактивних технологій в 11 класі з теми: "Складні  й  багатокомпонентні речення. Стилістичні особливості складних речень" ( учитель Квітко О.В. ). Були використані такі форми та методи: робота з тег-хмарою термінів, створення  учнями в програмі IMGonline.com.ua  мотиваторів та демотиваторів щодо підготовки до ЗНО та робота у спільній презентації, тестування в Google формі  на платформі Google Classroom та багато інших.

За відгуками присутніх урок був надзвичайно насиченим, сучасним, креативним, цікавим, інтерактивним, динамічним та  психологічно комфортним.

У 6-В класі  (учитель Квітко О.В.) було проведено літературну вікторину: "Дочка Прометея" та було визначено найкращих знавців біографії Лесі Українки. Учні із задоволенням відповідали на питання з презентації, що містила наочні варіанти відповідей, а в ході проведення цифрового диктанту закріпили набуті знання.

Під керівництвом Біленької І.В. учні  7-А, 8-А, 8-Б  класів  залюбки  пограли в квести " Знавці української мови та літератури",  " У царстві рідної мови".

Учні 5-А та 5-Б (учитель Біленька С.О.) на уроках української мови узагальнили свої знання з теми: «Фонетика». Під час уроку-гри команди дівчат та хлопців  пробували себе в ролі читців скоромовок, демонстрували свої асоціації зі звуками української мови, встановлювали відповідності за характеристикою визначених звуків у словах. Впевненість у своїх знаннях, командний дух нікого не залишили невдоволеними.

Учні 10 класу (учитель Біленька С.О.)  спробували себе в ролі  режисерів та передали своє бачення,  розуміння змісту поезії І.Франка « Чого являєшся мені у сні?» Відеороботи вражали своєю індивідуальністю та творчим підходом. А головне те, що таким чином учні більш зрозуміли тему,  ідею, основну думку твору, який входить до програми ЗНО з української літератури.

Під керівництвом учителя української мови та літератури Левченко А.О. дві команди учнів 5-б класу «Браві козаки» (Дахно Гліб, Кутовий Єгор, Левченко Єгор, Халілов Мурат) та «Україночки» (Барчукова Катерина, Занкова Софія, Седракян Наріне, Рослякова Кароліна) стали учасниками інтелектуально-розважальної гри «Хлопці проти дівчат». Учні боролись за звання кращих знавців української мови. Весело та жваво проходили конкурси «Бліц», «Вірю! Не вірю!», «Ми не скажемо, а покажемо», «Відгадай мене», «Буква до букви - і виникло слово». З невеликим відривом перемогла команда дівчат «Україночки».

У п’ятницю учні 7-б класу разом із вчителем української мови Левченко А.О. шукали відповідь на питання «Де логіка?». У ході інтелектуально-розважальної гри команди «Соняшники» (Адмут Меріка, Глущенко Андрій, Пристижнюк Віталіна, Сердобінцев Артем) та «Варенички» (Корж Олег, Ляшенко Злата, Решетнікова Катерина, Сухіна Софія) розширювали свої знання з української мови та літератури, формували вміння розмірковувати та мислити несуперечливо і послідовно, чітко висловлювати думку та аргументувати власну позицію.

За підсумками 5 раундів «Що спільного?», «Було та загуло», «Плюс-мінус», «Вгадай мене», «Фразеологізми» та фіналу «Логічний пінг-понг» перемогла команда «Соняшників».

Вітаємо директора школи

Сьогодні святкує свій День Народження прекрасна жінка, чудова людина, мудрий керівник, директор Костянтинівської СРШ І-ІІІ ступенів "ПРОМЕТЕЙ" з пвп - Алла Василівна СІГІДА! 

Шановна Алло Василівно! 

Прийміть найщиріші вітання з Днем народження! Бажаємо Вам  невпинного руху вперед, успішного здійснення всіх планів і задумів, а підґрунтям щасливого життя та плідної професійної діяльності хай буде міцне здоров’я, серце, сповнене любові і добра, натхненна думка й щирі почуття. Щоб життя було світлим і радісним, а дружні привітання додали наснаги у скарбничку Вашої душі. Нехай шана Ваших учнів і колег буде подякою Вам за плідну працю та чуйність. 

Щиро бажаємо невичерпної енергії, міцного здоров'я, натхнення, оптимізму і нових здобутків. А ще воліємо, щоб поряд із Вами завжди була працьовита, віддана і випробувана славна команда, яка завжди підтримуватиме Вас. 

З повагою та найкращими побажаннями, 

педагогічний та учнівський колектив школи

Звіт про проведення Тижня початкових класів «Тиждень доброти»

         Щорічно ми поринаємо у багатогранний світ почуттів та емоцій, яскравих зустрічей та неперевершених пригод, цікавих уроків та творчих конкурсів, повчальних заходів та розваг, що організовуються в режимі Тижня початкових класів.

         Цього року середина листопада видалася по особливому теплою на яскраві посмішки, прихильною на чуйні та відверті розмови. У проведенні тижня активну участь взяли молодші школярі 1 – 4 класів. Головна організаторська роль належала учителям. Їх ентузіазм, творчий підхід допомогли зробити цей тиждень справжнім улюбленим святом як для дітей, так і для дорослих. Цікаво, весело та пізнавально для молодших школярів пройшов цей тиждень. Конкурси, ігри, змагання розвивали творчість школярів, вчили бути спостережливими, кмітливими та креативними. Тиждень проходив під гаслом: «Добре діло роби сміло»

Під час проведення Тижня початкових класів працювала виставка  «Місто майбутнього - Леголенд».

Маленькі школярі із задоволенням розфарбовували мегарозмальовки «Усі ми рівні – усі ми різні» присвячені Дню толерантності.

У 2 – А класі ( вчитель Свілєва К.В.) пройшов урок мистецтва, на якому діти не тільки виявили власні творчі здібності, а і проявили турботу про птахів – частину живої природи.

Ранкові зустрічі додали позитивних емоцій та спонукали до проявів доброти маленьких здобувачів освіти.

Вихованці групи подовженого дня також не залишились осторонь і виготовили стінгазету до дня толерантності.

На фотоакції-smile "Подаруй світу усмішку" діти ділилися  щирими усмішками

Тиждень початкових класів став яскравою сторінкою шкільної родини. І на завершення… Ми, вчителі, прагнемо зробити нашу школу острівцем людяності і гуманізму, творчості й постійного пошуку. А допоможуть у цьому наші вихованці та їхні батьки.

Тиждень толерантності

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей з 16 по 19 листопада 2021 року в Костянтинівській СРШ І-ІІІ ст. "ПРОМЕТЕЙ" з пвп, було проведено тиждень толерантності.

План проведення тематичного тижня був насичений та різноманітний. Упродовж тижня Толерантності всі учні школи приймали активну участь в заходах, які змінювали один одного

Тиждень толерантності пройшов активно, весело, творчо та толерантно!


16 листопада на бібліохвилинку "Будьмо толерантними!" завітали учні 2-а класу, класний керівник Свілєва К.В., асистент Войцеховська Т.О. та учні 11 класу, класний керівник Сігіда Г.В.

Олександр Довженко писав: «…людина повинна бути Людиною…» - це і стало темою обговорення відвідувачів. Цей вислів учні пояснювали тим, що кожен із них повинен замислитися над своїм відношенням до інших, вмінням правильно підтримати один одного, поважати людей, бути терпимими. Усі разом: учні, вчителі та бібліотекар читали афоризми про толерантність, відгадували загадки про совість, дружбу, правду, розум. По завершенню зустрічі переглянули відео «Толерантність врятує світ»

Національний урок з безпеки дорожнього руху "Безпечна дорога додому"

З метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод та привернення уваги молоді до правил поведінки на дорогах 19 листопада 2021 року було проведено Національний урок з безпеки дорожнього руху " Безпечна дорога додому" серед учнів 1-11 класів 🚦🧍‍♂️

Участь у Конкурсі "Найкращий скоромовець"

Щорічно, другого тижня листопада, відзначається день скоромовок.

Скоромовка, швидкомовка, чистомовка - жанр як фольклорного, так і літературного походження: дотепна гра спеціально скомпонованих важковимовних слів і звуків, що створюють труднощі для швидкої й виразної вимови слів. Зазвичай,має форму ритмізованої прози, іноді римованої. Зміст скоромовки найчастіше жартівливий.Скоромовку можна застосувати для тренування артикуляційного апарату. Також скоромовки - поширений засіб, за допомогою якого виправляються дефекти мови у дітей. 

У Костянтинівській СРШ І - ІІІ ст. "Прометей" з пвп учні початкових класів на корекційних заняттях з логопедом вивчили багато віршів та скоромовок на різні звуки. З цими учнями було проведено конкурс "Найкращий скоромовець".

Усі учасники конкурсу отримали звання "Найкращий скоромовець", а також солодкі призи.

Трудовий колектив щиро вітає Сігіду Аллу Василівну з перемогою в конкурсі на посаду директора Костянтинівської СРШ І-ІІІ ступенів «Прометей» з пвп. 

Переконані, що Ваш професійний досвід, енергія, управлінський талант і організаторські здібності дозволять Вам домогтися значних досягнень на цьому високому і відповідальному посту.

Нехай Ваша повсякденна нелегка діяльність буде щедрою на нові ідеї, відкриття, мудрі й далекоглядні рішення, які допоможуть реалізувати поставлені завдання й здійснити задумані плани. Хай ніколи не вичерпується Ваша особиста людська принадність, доброта, відкритість, порядність, толерантність, прагнення прийти на допомогу до всіх, хто її потребує.

Бажаємо, щоб Вас завжди супроводжували творче натхнення й наснага, оптимізм, добро, гармонія, успіх, повага, удача, розуміння та підтримка колег і однодумців. Легкого вирішення складних справ, успіхів, благополуччя, натхнення та задоволення від результатів роботи! 

Шановні наші 11 – класники!

Попереду для вас відповідальний етап у житті – складання ЗНО! Занепокоєння, хвилювання, а часом зневіра у власні сили може стати причиною невдалого складання іспиту. Психологічна служба школи запрошує кожного з вас до каб. 319 кожного дня о 10.00 та 11.00 (перерви після 2 та 3 уроку) де ми разом будемо працювати із психологічним компонентом готовності, з тим, щоб ви показали найкращий для себе результат, при цьому зберегли своє здоров’я і психологічне благополуччя. Ми розберемо прийоми вольової мобілізації, які ви можете за­стосовувати під час підготовки до ЗНО, навіть якщо вам здається, що у вас немає особистісних якостей, що дозволяють бути вольовим і ціле­спрямованим. Ці прийоми дозволять включити­ся в роботу, налаштуватися на підготовку. Навіть якщо вам не хочеться готуватися, ви зможете після виконання вправ з мобілізації подолати існуюче у вас небажання.

Інформація

про звітування керівника

Костянтинівської спеціалізованої різнопрофільної школи

І-ІІІ ступенів «ПРОМЕТЕЙ» з поглибленим вивченням предметів

Алли СІГІДИ

 

26.05.2021 р.  о 16.00 год.  в актовій залі школи на загальних зборах відбулося звітування директора Костянтинівської спеціалізованої різнопрофільної школи І-ІІІ ступенів «ПРОМЕТЕЙ» з поглибленим вивченням предметів. Присутні члени трудового колективу, представники громадськості та батьківського самоврядування ( всього 63 особи).

На порядку денному стояло одне питання:

1)  Звіт керівника про роботу закладу освіти за 2020 - 2021 н.р. перед педагогічним колективом, батьківською громадськістю.

Доповідала директор школи Алла СІГІДА, яка детально охарактеризувала всі напрямки діяльності закладу протягом 2020 -2021 н.р. (освітній та виховний процес, методична робота, господарська діяльність тощо). Закцентувала увагу, як  на досягненнях так і питаннях, які потребують особливої уваги наступному навчальному році. Доповідь тривала до 40 хвилин.

В обговоренні доповіді брали участь представники трудового колективу Бєлік Олена, Якубова Ірина, Ковальова Наталя, а також представник депутатського корпусу Мелітопольського району Запорізької області Бунчук Людмила, батьківського самоврядування Краєвська Катерина та Кумеда Лариса.

Всі виступаючі дали високу оцінку роботи керівника закладу Алли СІГІДИ, відмітивши при цьому її високий професіоналізм, компетентність, педагогічний такт, уміння знайти підхід до кожного здобувача освіти та членів педагогічного колективу і обслуговуючого персоналу  та запропонували роботу Алли СІГІДИ вважати задовільною.

Результати голосування: «одноголосно».

 


Практичні поради психолога батькам для складання ЗНО

 

Психологічна підтримка - це один з найважливіших чинників, що визначають успішність Вашої дитини в здачі ЗНО. Як же підтримати випускника?

 

Існують помилкові способи, так типовими для батьків способами є гіперопіка, створення залежності підлітка від дорослого, нав'язування нереальних стандартів, стимулювання суперництва з однолітками. Справжня підтримка повинна ґрунтуватися на підкресленні здібностей, можливостей позитивних сторін дитини.

 

Підтримувати дитину - значить вірити в неї. Підтримка заснована на вірі в природжену здатність особи долати життєві труднощі при підтримці тих, кого вона вважає значущими для себе. Дорослі мають немало нагоди, щоб продемонструвати дитині своє задоволення від його досягнень або зусиль. Інший шлях - навчити підлітка справлятися з різними задачами, створивши у нього установку: «Ти можеш це зробити».

 

Щоб показати віру в дитину, батько повинен мати мужність і бажання зробити наступне:

забути про минулі невдачі дитини;

допомогти дитині знайти упевненість у тому, що він справиться з даною задачею;

пам'ятати про минулі успіхи і повертатися до них, а не до помилок.

Існують слова, які підтримують дітей, наприклад: «Знаючи тебе, я упевнений, що ти все зробиш добре», «Ти знаєш це дуже добре».

 

Підтримувати можна за допомогою дотиків, сумісних дій, фізичної співучасті.

 

Пам'ятайте основні принципи психологічної підтримки, особливо важливою в період підготовки до іспиту:

Надайте дитині увагу (цікавтеся його настроєм, станом здоров'я, проявляйте турботу про його потреби).

Поклопочіться, щоб удома було щось смачненьке, що любить ваша дитина, це знижуватиме його емоційну напругу (при цьому не зловживайте солодощами і борошняними виробами).

Залиште йому на період іспитів мінімальний круг домашніх обов'язків, давайте йому зрозуміти, що оберігаєте його.

Виражайте йому готовність допомогти і допомагайте в різних питаннях підготовки.

Розказуйте про свій досвід здачі іспитів, де це доречно. Розкажіть, що ви випробовували перед іспитами.

Самі постарайтеся регулювати своє хвилювання і не переносити його на дитину.

ОГОЛОШЕННЯ

 

УВАГА! КОНКУРС!

 

Костянтинівська сільська рада Мелітопольського району Запорізької області оголошує конкурс на посаду керівників:

 

Костянтинівського районного навчально-виховного об’єднання «Гімназія - Мала академія наук №1 «Таврія» Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області;

- Костянтинівської спеціалізованої різнопрофільної школи І-ІІІ ступенів «ПРОМЕТЕЙ» з поглибленим вивченням предметів Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області;

- Вознесенської гімназії «Орієнтир» Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області.

 

Розпорядження сільського голови від 28.04.2024 №107-к «Про проведення конкурсів на посади керівників комунальних закладів загальної середньої освіти Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області»

https://drive.google.com/file/d/1UL5JTg_yTmyrrQBj0xjyVcZobiALjbip/view?usp=sharing

 

Рішення сесії від 31.03.2021 №5 «Про затвердження Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області» https://drive.google.com/file/d/1EmDUL2C7U5MaCGRNUf4AdBx_lPZEiEhk/view?usp=sharingт

Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області

https://drive.google.com/file/d/1BA3v6YSY_oP7DSgHWMUDGaeRmqQ2Fa_f/view?usp=sharing

 

Рішення сесії від 22.04.2021 №3 «Про затвердження складу комісії з відбору кандидатів на посаду керівників комунальних закладів загальної середньої освіти Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області»

https://drive.google.com/file/d/1yUIolxS5JFkeKtfOOg1o4F7YEQIQr3jv/view?usp=sharing

 

Наказ МОН України від 19.05.2020 №654 «Щодо примірного переліку питань»

https://drive.google.com/file/d/1mnBgFgGU0fuXhujEtKdNn2xkICx8IubY/view?usp=sharing

 

Шановні батьки та учні!

В зв`язку з запровадженням червоної карантинної зони в Запорізькій області з 09.04.2021 року навчання для учнів 1-11 класів  буде проводитись з використанням дистанційних технологій за основним розкладом.

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації щодо проблем аутизму

Щорічно другого квітня у світі відзначається День поширення інформації щодо проблем аутизму, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 2007 році. В цей день організовуються різні освітні заходи, присвячені інформуванню суспільства про проблему аутизму і розраховані на аудиторію дітей, батьків, вчителів, медичних працівників.

Мета цієї дати – підкреслити необхідність допомоги людям, що страждають від невиліковного захворювання, адже чисельність дітей, які страждають аутизмом, висока у всіх регіонах світу і має величезні наслідки для дітей, їх сімей, громад і товариств.

Поширення інформації про аутизм допоможе сім’ям, в яких народжуються такі діти, рухатися правильним шляхом. Адже чим раніше буде виявлено аутизм у дитини, тим більший ефект дасть терапія захворювання.

Наша школа – адміністрація, вчителі, учні також долучилась до Дня поширення інформації щодо проблем аутизму.

Опубліковано: 02.04.2021

До уваги батьків майбутніх першокласників

Костянтинівська спеціалізована різнопрофільна школа "ПРОМЕТЕЙ" з 24.04.2021 по 31.05.2021 оголошує прийом документів для вступу учнів до перших класів в 2021/2022 н.р.

В наявності 60 місць.

Для зарахування до школи необхідно надати такі документи:

Опубліковано: 30.03.2021

Опубліковано: 08.03.2021

П’ятниця, 26 лютого. Підсумки.

Тиждень УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ фінішував!

Тож яким він був?

         З  нагоди Міжнародного дня рідної мови, учні 11 класу (вчитель Тутік Т.М.)  поринули в літературну подорож "Стежками рідного слова", де залюбки декламували вірші та створювали відеопрезентації до улюблених поезій.

         На уроці ЛРК у 8-А класі (вчитель Біленька С.О.) «Пори року в творчості поетів Запорізького краю» учні читали вірші під музичний супровід Антоніо Вівальді «Пори року». А поетеса Ольга Дунаєва, яку запросили на урок, ознайомила присутніх зі своєю творчістю.

          Учні 5-А та 5-Б класів (вчитель Тутік Т.М.) продемонстрували свої знання та інтелектуальні здібності під час квесту "В пошуках мовознавчих скарбів".

         Цікавими були для учнів 8-Б класу (вчитель Чайка А.В.) поезії поетів-класиків, покладені на музику. Особливо вразив вірш «Заповіт» Тараса Шевченка, що звучав на тлі подій на Майдані. Звучав реп, присвячений Лесі Українці.

         На уроці української літератури 9-А клас (вчитель Біленька І.В.) поринув у часи козацької доби. Розглядаючи повість М. Гоголя «Тарас Бульба», учні пройнялися патріотизмом та вірою в майбутнє.

        Під час засідання фан-клубу знавців української мови, учні 7-Б класу               (вчитель Тутік Т.М.) добирали цікаві факти про українську мову, складали сенкани, писали листа мові та ще раз переконалися в красі та мелодійності рідного слова.

         Проявили себе здібними та розумними учні 5-Б та 7-А класів (вчитель Біленька І.В.), які залюбки взяли участь у мовному квесті «Лабіринти мови».

         А учні 6-А, 8-А, 9-А класів (вчитель Біленька С.О.) охоче опанували фразеологічну гру «Хто зверху?». В усіх класах перемогу отримали дівчата.

         Протягом тижня учні 6-Б класу (вчитель Левченко А.О.) готували цікаві факти про українську мову для інформаційної рубрики «Чи знаєте ви, що ...». Підібраний матеріал Шафоростової Вероніки, Ковешнікова Тимура та Гончаренко Поліни був змістовний та викликав зацікавлення в учнів.

         Також під керівництвом Левченко А.О. відбувся учнівський проєкт «У ріднім слові - цілий світ». Вихованці «Прометея» декламували вірші українських поетів про рідну мову. Кращі роботи (Бєлік Анастасії, Ільєнко Ксенії, Клименко Вікторії) увійшли до загального відео, яке можна переглянути в шкільній групі.

         У межах підготовки до ДПА з української літератури учні 9-А класу (вчитель Біленька С.О.) взяли участь у квесті «Стежками літературних творів», під час якого мали змогу пригадати вивчені твори в І семестрі.

        Цікавою та оригінальною виявилася виставка «Парад цитат до 150-річчя з дня народження Лесі Українки» (вчитель Квітко О.В.).

         На уроці української літератури учні 11 класу         (вчитель Тутік Т.М.) створювали інформаційні постери про життєвий і творчий шлях Лесі Українки.

         Також до 150-річчя з дня народження Лесі Українки учениці 11 класу: Євтєєва Діана, Волкова Влада, Кім Анастасія, Ландарь Валерія, Сухіна Дар'я, Фанта Діана (вчитель Тутік Т.М.) та учениця 2-Б класу Тутік Поліна (керівник: бібліотекар Чихлатих Н.М.) взяли участь в обласній акції "Вічно живий голос!" (організований КЗ "ЗОІППО" ЗОР). Євтєєва Діана, Волкова Влада та Тутік Поліна не оминули І Міжнародний (VІІ Всеукраїнський, ХVІІ Всекримський) фестиваль-конкурс учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвячений 150-річчю з дня народження Лесі Українки.

          Із захопленням та цікавістю переглянули усі бажаючі книжково-ілюстративні виставки: до Міжнародного дня рідної мови «Звучи, моя мово чарівна!» та «Ні! Я жива! Я буду вічно жити!» (до 150-річчя з дня народження Лесі Українки), які підготувала бібліотекар Чихлатих Н.М.

          Ураховуючи всі вищезазначені заходи, можна з упевненістю сказати, що ці п’ять незабутніх днів промайнули цікаво, пізнавально, повчально та весело!

Опубліковано: 26.02.2021

Тиждень УКРАЇНСЬКОЇ в КСРШ "ПРОМЕТЕЙ". Четвер, 25 лютого... 

ЛЕСЯ УКРАЇНКА                                                 

Її життя нас вражає!

Сила духу нам допомагає!

Творчість нас надихає!

Саме ці фактори надихнули учнів нашої школи взяти участь в обласній акці "Вічно живий голос!" (організований КЗ "ЗОІППО" ЗОР до 150-річчя з дня народження Лесі Українки). 

Щиро вдячні ученицям 11 класу: Євтєєвій Діані, Волковій Владі, Кім Анастасії, Ландарь Валерії, Сухіні Дар'ї, Фантї Діані (вчитель Тутік Тетяна Миколаївна) та учениці 2-Б класу Тутік Поліні (вчитель Кошель Вікторія Анатоліївна), що поринули в чарівний світ поезії Лесі Українки й зрозуміли її кожен по-своєму. 

МОЛОДЦІ! ПИШАЄМОСЯ ВАМИ!

Більш детальніша інформація на сторінці ФБ.

3. Полина Тутік Барвіночку мій...mp4
5. Діана Євтєєва. Відповідь.mp4
Сухіна Дарья Скрізь плач, і стогін....mp4
1. Колискова читає Тетяна Тутік .mp4

Опубліковано: 25.02.2021

Тиждень УКРАЇНСЬКОЇ в КСРШ "ПРОМЕТЕЙ". Середа, 24 лютого... 

Учні 5-А та 5-Б (вчитель Тутік Тетяна Миколаївна) класів продемонстрували свої знання та інтелектуальні здібності під час квесту "В пошуках мовознавчих скарбів". Шість станцій, дванадцять запитань і "скарби" знайдено: правила повторено, частини мови згадано, орфограми з'ясовано, традиції виявлено, сюрпризи отримано й чудовий настрій гарантовано! МОЛОДЦІ, завдання виконано! 

Опубліковано: 24.02.2021

Тиждень УКРАЇНСЬКОЇ в КСРШ "ПРОМЕТЕЇ". Вівторок, 23 лютого... 

Сьогодні, 23 лютого, урок УКРАЇНСЬКОЇ в 7-Б класі (вчитель Тутік Тетяна Миколаївна) виявився незвичайним, бо проходив у формі засідання фан-клубу знавців української мови під гаслом:"Лунай, прекрасна наша мово!" Учні добирали цікаві факти про УКРАЇНСЬКУ МОВУ, складали сенкани, писали листа МОВІ та ще раз переконалися в красі та мелодійності рідного слова. Кожна робота виявилася оригінальною та неповторною, втім, як і 7-Б клас. МОЛОДЦІ, ТАК ТРИМАТИ! 

Опубліковано: 23.02.2021

Тиждень УКРАЇНСЬКОЇ в КСРШ "ПРОМЕТЕЇ". Понеділок, 22 лютого... 

З 22 лютого 2021 року в Костянтинівській СРШ І-ІІІ ст. "ПРОМЕТЕЙ" з пвп стартував ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ. Протягом тижня заплановано безліч конкурсів, вікторин, квестів тощо. 22 лютого, з нагоди Міжнародного дня рідної мови,  учні 11 класу поринули в літературну подорож "Стежками рідного слова" (вчитель Тутік Тетяна Миколаївна), де залюбки декламували вірші та створювали відеопрезентації до улюблених поезій. Детальніше...

Фанта Діана Як парость виноградної лози....mp4
Тітова Дар'я Інфанта.MOV
Тітова Дар'я Задивляюсь у твої зіниці.MOV
Сухіна Дар'я Рідна мова.mov
Ландарь Валерія Мова.mp4
Перебінос Ілля Лебеді материнства.mp4
Євтєєва Діана Мова солов'їна.mp4
ВІДЕО ПРО УКР МОВУ1.avi
План проведення тижня української

Опубліковано: 22.02.2021

БЕЗПЕКА ТА ЗАХИСТ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

За даними світового огляду впливу пандемії коронавірусу на дітей в онлайн (David Wright. COVID-19: expectations and Effects on children online, June 2020) під час карантину діти стали проводити на 80% більше часу в онлайн. Підвищились звернення щодо випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в Інтернеті збільшилась вдвічі.


В Україні запущено інформаційно-освітню кампанію з захисту дітей від сексуального насильства в Інтернеті #Stop_sexтинг за підтримки компанії Київстар, Уповноваженого Президента України з прав дитини. Випустили серію відеороликів, тематичних плакатів.

https://www.youtube.com/c/StopSextingUkraine/videos

https://stop-sexting.in.ua/wp-content/uploads/2021/01/1545-ne-movchy.png

https://stop-sexting.in.ua/wp-content/uploads/2021/01/1545-batky-1.png

https://stop-sexting.in.ua/wp-content/uploads/2021/01/poratl-report.png

Для підтримки батьків та дітей щодо питань безпеки в Інтернеті працює урядова консультаційна лінія 1545 (далі обрати 3). Фахівці лінії надають кваліфіковані консультації, а також підвищують рівень обізнаності дітей, батьків, фахівців, що працюють в контакті з дітьми. Здійснювати дзвінки на лінію можна цілодобово, безкоштовно і анонімно.

Лінія створена Урядовим контактним центром в партнерстві з освітнім проєктом #Stop_sexтинг та за підтримки телеком-оператора «Датагруп» спільно з Патронатною службою Віце-прем’єр міністра-міністра цифрової трансформації України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством внутрішніх справ України, Уповноваженим президента України з прав дитини та World Childhood Foundation.

Також у рамках проєкту #Stop_sexтинг працює інтернет-портал повідомлень про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми. Портал працює як лінія звітування: Ви можете повідомити про контент сексуального насильства над дітьми, який виявили в Інтернеті. Ці повідомлення допомагають захистити дітей та не допустити їх подальшої сексуальної експлуатації. https://stop-sexting.in.ua/send/.

Портал було створено за підтримки Internet Watch Foundation, Служби порятунку дітей, End Violence Against Children та уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби.

#Stop_sexтинг розробляє навчальні матеріали для вчителів, що можуть провести уроки щодо безпеки в Інтернеті.

https://stop-sexting.in.ua/category/materials/

Крім цього, в Україні також запущено чат-бот #Stop Sexting з метою захисту дітей від сексуального насильства в Інтернеті. Діти й підлітки зможуть отримати інструкцію, що робити та куди звертатися, якщо їх шантажують в Інтернеті й вимагають контент сексуального характеру.

Чат-бот працює на сайті https://stop-sexting.in.ua/chatbot/ та у Telegram @StopSextingBot

Опубліковано: 12.02.2021

Літа, літа, чом ви не журавлі?

Чом вас не можна з вирію вернути?

Чом юності щасливі, добрі дні

За стільки літ ніяк не можна нам забути.

5, 10, 15, 20, 25 років - багато чи мало? Для нинішніх учнів школи - це ціла епоха, а для наших ювілярів вони здаються короткою миттю. Неначе вчора ходили до школи, рахували дні до канікул, отримували оцінки і зауваження, а ось сьогодні святкують свій ювілей.

Кожен із вас знайшов своє місце в житті, але в кожного бентежно стукає серце при згадці про шкільні роки, які літами пливуть від вас у вічність. З'являється бажання відшукати пристань, пройти шкільним коридором, посидіти за своєю партою, зустрітися в рідному класі.

На жаль, в цьому році вечір зустрічі випускників не проводиться у традиційній формі через карантинні обмеження, але пригадати незабутнє дитинство та юність ви зможете переглянувши створене відео.

Опубліковано: 06.02.2021

Реєстрація для участі у зНО розпочалась!

Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 розпочалась 1 лютого і триватиме до 5 березня. Такий термін встановлює календарний план підготовки та проведення ЗНО 2021 року, затверджений наказом МОН від 30.09.2020 №1210.

До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться за таким графіком: 

Результати зовнішнього незалежного оцінювання буде розміщено на інформаційних сторінках учасників ЗНО до 30 червня.

Участь в основній сесії ЗНО є безкоштовною. Кожен учасник має право скласти тести не більш як із 5-ти навчальних предметів.

Опубліковано: 01.02.2021

Моє село, 

мій рідний край... чарівний і прекрасний !

У рідному краї і серце співає,

Лелеки здалека там весни несуть.

У рідному краї і небо безкрає,

Потоки, потоки, мов струни течуть.

Шановні жителі села Костянтинівка! Від щирого серця та з великим задоволенням вітаємо усіх з Днем села! День села – це свято єднання. Саме в такі моменти ми пробуджуємо в своїх серцях любов і гордість за свою малу батьківщину, сповнюємося відчуттям єдиної родини.  

Костянтинівка... особливе село, як для  його жителів, так і для багатьох  гостей, що відвідали та милувались його красою та величчю.  Воно зігріває душу кожного з нас, це тепло проникає глибоко до серця! 

Бажаємо односельчанам, перш за все, миру, міцного здоров’я, родинного щастя, благополуччя і здійснення найзаповітніших мрій. Хай кожен наступний день буде зігрітий добром і теплом, повагою та порозумінням рідних і близьких. А  Костянтинівці - процвітання, стабільності та розвитку. Бути і надалі вічно квітучим і красивим селом, де життя кожної людини, кожної родини наповнюється  радістю і надією на краще! 


з днем народження, рідна школо! 

На перехресті семи доріг, семи вітрів,

Часів минулих, прожитих років,

Є місце, де в усьому незабутнє:

Країна, що народжує майбутнє.

В ній перше слово і вітання,

В ній завжди зустріч і прощання,

Це оберіг дитинства,

Що ніколи не згаса,

У ньому нашого життя невичерпна душа!

10 жовтня школа святкує свій 29–й день народження. 

29 років - час, коли, озирнувшись назад, оцінюєш досягнення, перемоги, сумуєш через помилки, стверджуєш традиції, тому що попереду ще все життя і можна перевіряти, змінювати, дивувати, захоплювати та захоплюватися, надихати і прагнути.

День народження школи – це свято для всіх!
Хай лунає в ній завжди учнів радісний сміх.
Хай збирають нас дзвоники ранком щодня,
Хай щасливою буде уся шкільна сім’я!
Бо ж навчила нас школа не тільки читати,
А й говорити від серця, дружити, прощати,
Творити добро і мети досягати,
Бути вдячними і людей поважати!  


Зробимо Україну та Світ чистими разом! 

З метою поліпшення екологічної ситуації України, розвитку Всеукраїнського волонтерського руху, спільного прагнення до кращого майбутнього в розбудові екологічного сектора Всеукраїнський міжнародний рух "Let’s do it Ukraine" спільно з міжнародним рухом "Let’s do it World" 19 вересня 2020 року провів щорічну соціально-екологічну акцію з прибирання зелених зон та благоустрою територій. Міжнародна акція «Всесвітній день прибирання – World Cleanup Day» відбулася в 24 регіонах України та 180 країнах світу з дотриманням карантинних норм та обмежень.

Трудовий колектив Костянтинівської СРШ І-ІІІ ст. "Прометей" з пвп також не залишився осторонь і долучився до акції. “Всесвітній день чистоти”– це масштабний привід, щоб привернути увагу людей до проблеми забруднення навколишнього середовища та навчити суспільство, як кожен може робити внесок у поліпшення глобальної екологічної ситуації. Працювати наодинці — не ефективно, тому ми робимо заклик до дій та прибирання планети в один день. 

Мільярди тонн сміття потрапляють в навколишнє середовище кожного року, але разом із жителями України та мільйонами людей зі 180 країн світу ми можемо змінити це – Зробити світ чистим разом! 

До уваги здобувачів освіти та їх батьків!

Шановні учні, батьки, вчителі!

Вітаємо Вас із початком нового навчального року. Хай він буде плідним, творчим і спокійним. Перший навчальний день пройшов, принісши масу задоволень і учням, і вчителям від зустрічі.

Цей рік особливий, ми починаємо працювати в умовах карантину з дотриманням протиепідемічних заходів. Школа готова до освітнього процесу. Ми прикладемо всі зусилля, щоб час, проведений дітьми в школі, був спокійний і безпечний.

Всі приміщення школи приведені у відповідність до Постанови ГДСЛ України № 50 від 22.08.2020 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширення корона вірусної хвороби (COVID-19)». Заклад освіти забезпечено рідким милом, безконтактними термометрами, антисептичними засобами та засобами для дезінфекції поверхонь, організовано місця для обробки рук, у будівлі школи розміщено інфографіки про дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю, на кожному поверсі розміщено контейнери з кришками для використаних ЗІЗ, розроблено гнучкий графік освітнього процесу учнів 1-11 класів та маршрути руху учнів приміщеннями закладу.



День знань – всенародне свято мудрості, добра, натхнення та нових відкриттів!


Адміністрація школи щиро вітає всіх із традиційним вересневим святом першого дзвоника – Днем знань, який відкриває світ пізнання та сходження до одвічних життєдайних джерел цивілізації. День знань став по-справжньому всенародним святом молодості і надій. Це свято насамперед тих, хто вперше у житті переступає поріг школи. Тих, хто прийшов сюди зі своїми дітьми чи онуками. Тих, хто щоденно віддає їм свої знання та тепло сердець, навчає і виховує з любов'ю.


Адміністрація та педагогічний колектив щиро вітають усіх зі святом Останнього дзвоника – святом прощання зі школою!

Для багатьох школярів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаємо Вам гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання.

Для вас, випускники, цей дзвоник справді є останній. Передзвін якого відкриває нову сторінку вашого життя – дорослого життя. Вам, молодим і талановитим, самостійно приймати свідомі рішення, здобувати досвід, власними силами і здібностями будувати своє щасливе майбутнє, яке повинно бути нерозривно пов'язане з майбутнім нашої держави. Головне – будьте чесними і добрими людьми.

З шкільного найріднішого порогу,

З найкращої юнацької весни

У добрий час, у світлу путь-дорогу

Благословляємо вас, доньки і сини!

І хлібом-сіллю радо проводжаєм,

Щоб вам жилось в достатку і теплі.

Ми від душі вам, діточки, бажаєм

Любові, миру, щастя на землі!

Ви дорослі, красиві, натхненні,

Кращі з кращих на цілій землі.

Не тримайте синицю у жмені,

Хай вас кличуть удаль журавлі.

Ви до мрій своїх линьте крилато,

Не спиняйтеся, щоб не було...

Хай удачі у вас буде багато

І людське зігріває тепло.

А життя – це робота і диво.

В нім печалі і радощі є.

Йдіть упевнено, вперто, сміливо,

Вибирайте найкраще, своє!

Але, щоб усміхнулося небо

І удача жадана прийшла,

Самостійно трудитися треба,

Наполегливо, в поті чола.

Бо життя – це серйозно, не жарти,

Що посієте – те й зберете!

Дорогі діти, батьки, шановна родино Костянівської школи «ПРОМЕТЕЙ»!

Загальнонаціональний карантин, який мав тривати до 3 квітня , продовжено на 21 день – до 24 квітня включно. Відповідне рішення Уряд ухвалив 25 березня 2020 року. Будуть внесені зміни до порядку закінчення навчального року, проведення ЗНО та вступної кампанії.

З понеділка учні продовжать отримувати знання та спілкуватись з вчителями на дистанційній платформі Classroom, де розміщено усі завдання для дистанційної освіти учнів для 5-11 класів та на Гугл диску (посилання на сайті школи) для 1-4 класів,  які доповнюються згідно розкладу уроків.

Вчителі-предметники школи постійно працюють над навчальними матеріалами для учнів, прагнуть зробити дистанційний освітній процес доступним і зрозумілим. Отримують і перевіряють виконані завдання, виставляють оцінки, які будуть перенесені до класного журналу після завершення карантину. Учителі роблять усе можливе, щоб карантин якомога менше вплинув на процес навчання і діти засвоїли програму.

Опрацювання навчального матеріалу на час карантину - це особиста відповідальність кожного учня. Допомагайте нам мотивувати дітей до навчання.

Також нагадуємо, що існує можливість індивідуальних консультацій і запитань в режимі он-лайн у Viber спільнотах класу.

Шановні батьки, сподіваємося на тісну співпрацю і постійний зв’язок з учителями. Просимо контролювати виконання завдань та дотримання дітьми індивідуального графіка навчання, наданого класним керівником.

Навчаймося разом: учні – здобувати освіту не в школі, а вдома, а педагоги – учителювати дистанційно.

Нагадуємо Вам,що на території України з 25 березня запроваджено надзвичайна ситуація. Контролюйте переміщення дітей вулицями. Порадьте своїм дітям залишатися вдома та не виходити на вулицю без особливої потреби.

Бережіть себе та свою родину!

Шановні батьки майбутніх першокласників! 

На сайті «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти» Ви маєте можливість подати заяву на вступ дитини до Костянтинівської школи І-ІІІ ступенів «ПРОМЕТЕЙ»  в 2020 році https://school.isuo.org/school/view?id=571 

Для цього необхідно зареєструватись на сайті, обрати заклад загальної середньої освіти, створити заявку та підтвердити її документами у закладі. Детальна інструкція, щодо реєстрації https://drive.google.com/file/d/19uqikZlaGBu0102V1G7XsmVgrN1Boakz/view

Шановні батьки!

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19», листів Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 № 1/9-154, Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 12.03.2020 № 03.2-16/297 «Про вжиття заходів» в школі запроваджується карантинні заходи та призупинення навчальних занять з 13.03.2020 по 03.04.2020 (орієнтовно).Терміни карантину можуть бути змінені в залежності від епідемологічної ситуації. Розробляються заходи щодо забезпечення навчальних занять за допомогою дистанційних технологій.

день безпечного інтернету - 2020

У 2020 році світ відзначає день безпечного Інтенету 11 лютого. Наша школа долучилася до святкування цього дня. Вчителями інформатики було підготовано інформативну стіну з цієї теми. Також, учні різних класів долучалися до заходів присвячених безпеці в Інтернеті. Учням 2 - 4 класів було запропоновано гру-квест, виконуючи завдання якої діти дізнавалися про правильнеповодження в Інтернеті. Учні 5 - 7 класів залучалися до веб-квесту "Безпечний Інтернет". А учні 8 - 11 класів прийняли участь в онлайн-заході «День Безпечного Інтернету 2020 разом з Програмою Академій Cisco», в рамках якого переглядалися інформативні відео і обговорювалися питання, які в них піднімалися, спираючись на особистий досвід учнів. Вчителі інформатики Квітко Д.В. та Самойлова С.О також долучилися до заходу "Цифрова година", присвяченому Дню безпечного Інтернету. 

Заходи з пожежної безпеки

На виконання листа МОН України 10.12.2019 № 1/9-752 «Про посилення протипожежного та техногенного захисту об’єктів, проведення позапланових інструктажів з безпеки життєдіяльності», з метою попередження травмування і загибелі учасників освітнього процесу,  а також попередження виникнення надзвичайних ситуацій в школи було проведено ряд заходів з пожежної безпеки, серед них:

1)      позаплановий інструктаж із учасниками освітнього процесу та підлеглими  посадовими особами з безпеки життєдіяльності з реєстрацією у відповідних журналах, повторення  порядку дій у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації;

2)      проведено позапланове тренування з евакуації учасників освітнього процесу та посадових осіб у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації.

 Під час  тренування дії учнівського та трудового колективів були продумані, 

злагоджені та чіткі, адже такі тренування в школі проводяться щороку. Хоча центральний вихід було перекрито, але  згідно з планами евакуації, розміщеними на кожному поверсі евакуацію було здійснено через запасні виходи, які знаходяться у належному стані.

Класними керівниками постійно проводиться  роз’яснювальна робота  щодо дотримання  правил пожежної безпеки, бесіди з питань попередження пожеж від пустощів з вогнем. 

Превентивно – просвітницька акція «Анти - СНІД» 

Протягом грудня місяця в нашій школі проходила превентивно – просвітницька акція «Анти - СНІД». Класними керівниками були проведені цікаві та пізнавальні виховні заняття, щодо роз’яснення базової інформації  учням про ВІЛ/СНІД та інші інфекції, про те, як люди інфікуються ВІЛ та як можна захиститися від нього. 

Для старших класах були проведені лекторії, де учні дізналися куди звертатися по допомогу з питань репродуктивного здоров’я. На заняттях з елементами тренінгу учні мали змогу ознайомитись з навичками впевненої поведінки, які допоможуть їм в майбутньому досягти успіху в житті і вберегти здоров’я від згубної дії алкоголю та наркотиків.

Практичний психолог закладу разом з педагогом організатором Левченко А.О. провели заняття з елементами тренінгу для учнів 9-11 класу «ВІЛ/СНІД - поговоримо». Школярі були ознайомлені зі статистикою поширеності захворювання на ВІЛ/СНІД по Запорізькій області, історією походження «червоної стрічки». Працюючи в групах шукали відповіді на хвилюючі питання, аналізували ризиковану поведінку, вчились толерантному ставленню до ВІЛ-позитивних людей, вмінню надавати їм необхідну підтримку та допомогу.

Відзначаємо День гідності та свободи!

21 листопада 2019 року  Україна відзначатиме День гідності та свободи на честь початку двох знакових подій - Помаранчевої революції та Революції гідності. 

Цього дня у 2013 році на Майдані Незалежності в Києві відбулась перша акція протесту проти рішення влади Януковича призупинити укладання угоди про асоціацію  між Україною та Європейським союзом. Увечері на Майдані Незалежності в Києві зібралося близько 1,5 тис. громадян, а наступного дня до акції доєдналася вся Україна під гаслом "Україна - це Європа!". Українці вийшли з мирним протестом, аби відстояти власні цінності та свободу. 

Саме ці події згадували і обговорювали сьогодні учні 11 класу разом із вчителем історії Ландарь  Оксаною Олександрівною. Урок був присвячений  реалізації  однієї  з ключових вимог Революції гідності - європейської інтеграції як цивілізаційного вибору України.


текст на сайт

Місячник боротьби з туберкульозом

З 22 березня по 22 квітня 2019 року в школі було організовано інформаційно-просвітницьку кампанію в рамках Місячника боротьби з туберкульозом.

На виконання наказу відділу освіти Мелітопольської РДА ЗО 22.03.2019 № 118 «Про проведення просвітницьких заходів, присвячених Всеукраїнському дню боротьби із захворюванням на туберкульоз», з метою попередження випадків захворювання на туберкульоз серед учнів школи, збереження здоров’я та життя дітей в період з 22 березня до 22 квітня 2019 року в школі було проведено заходи в рамках місячника боротьби з туберкульозом.

В рамках інформаційно-просвітницької кампанії в було організовано:

·         написання тематичних диктантів, проведення бесід та виховних годин, виступів агітбригад учнівських санітарних формувань, ярмарок милосердя, конкурсів дитячої творчості, виставок відповідної літератури в медіатеці, оформлення тематичних стіннівок залучивши до їх здійснення громадські організації, волонтерські формування, санітарні пости тощо;

·         в бібліотеці школи організовано тематичну експозицію ілюстративних матеріалів: «Обери життя без туберкульозу»;

·         медичною сестрою Нікітенко Г.Г. проведено лекторій на тему: «24 березня – День боротьби з туберкульозом», були проведенні бесіди з учнями старших та середніх класів (280 учнів) на тему: «Туберкульоз виліковний».  З дітьми молодших класів були проведенні бесіди на тему: «Що ви знаєте про туберкульоз?»(220 учнів).  Проведена роз’яснювальна робота з батьками дітей, які щорічно не роблять Р Манту  та не відвідують лікаря фтизіатра (7 батьків).  40 учнів-старшокласників пройшли обстеження на туберкульоз(флюорографія). На базі нашої школи було проведено щорічне заняття з медсестрами району з метою покращення запобігання захворюваності   на туберкульоз,  та відпрацьована техніка постановки Р Манту. Проводили заняття: лікар-фтизіатр Касьянова Т. О. та лікар Дьомін  Г.С.  

З метою формування у підлітків позитивної мотивації на збереження та поліпшення свого здоров’я, виховання патріотизму, пропаганди здорового, активного способу життя і фізично розвинутої особистості, формування знань з профілактики захворювань і травматизму, набуття досвіду надання першої допомоги, популяризації навчального предмету «Основи здоров’я», розвитку волонтерського руху та сприяння всебічному розвитку дитини, її самопізнанню й самовдосконаленню команда школи взяла участь у конкурсі «Обери життя – 2019» та посіла ІІ місце в районі.

Туберкульоз це не вирок, а знання - це сила. Бережіть себе!

10 фактов про аутизм, которые стоит знать каждому

Аутизм означает, что человек развивается иным образом и имеет проблемы с коммуникацией и взаимодействием с другими людьми, а также необычные виды поведения, такие как повторяющиеся движения или увлеченность очень узкоспециализированными интересами. Однако это лишь клиническое определение, и это не самое важное из того, что необходимо знать об аутизме.

Итак… что же должен знать об аутизме обычный человек? Существует огромное количество заблуждений, важных фактов, о которых люди даже не подозревают, и несколько универсальных истин, которые всегда игнорируются, если речь идет об инвалидности. Так что давайте перечислим их.

1. Аутизм разнообразен. Очень, очень разнообразен. Когда-нибудь слышали поговорку: "Если вы знаете одного аутичного человека, то вы знаете… только одного аутичного человека"? Это правда. Нам нравятся совершенно разные вещи, мы по-разному себя ведем, у нас разные таланты, разные интересы и разные навыки. Соберите группу аутичных людей и посмотрите на них. Вы обнаружите, что эти люди так же сильно отличаются друг от друга, как и нейротипичные люди. Возможно, аутисты отличаются друг от друга даже сильнее. Каждый аутичный человек индивидуален, и вы не можете сделать никаких предположений о нем только на основе его диагноза, кроме как "Наверное, у этого человека есть проблемы с коммуникацией и социальным взаимодействием". И, согласитесь, это очень общее заявление.

2. Аутизм не определяет личность человека… но он все равно является фундаментальной частью нашей сущности. Кое-кто любезно напомнил мне о пропущенном втором пункте в этом списке, так что я только что его добавила! Я то и дело что-то пропускаю… особенно если речь идет о чем-то вроде "Если написано, что речь идет о списке из десяти пунктов, то пунктов должно быть десять". Все дело в том, что мне трудно воспринимать картину в целом, и вместо этого я постоянно сосредотачиваюсь на деталях вроде "Не допустила ли я орфографическую ошибку?" Если бы у меня уже не было первазивного нарушения развития, то у меня бы диагностировали нарушение внимания вроде СДВГ – в голове у меня не только аутизм. На самом деле аутизм – это лишь одно из множества явлений, и большинство из них не являются диагнозами. Я аутистка, но также у меня огромные проблемы с организацией своих действий и с переключением на новую задачу, которые обычно бывают у людей с СДВГ. Мне отлично дается чтение, но есть серьезные проблемы с арифметикой, но не со счетом. Я альтруистка, интроверт, у меня есть собственное мнение по любому поводу, и я придерживаюсь умеренных взглядов в политике. Я христианка, студентка, ученый… Как много всего входит в идентичность! Однако аутизм все это немного раскрашивает, как будто вы смотрите на что-то сквозь цветное стекло. Так что если вы думаете, что я была бы тем же самым человеком без моего аутизма, то вы однозначно заблуждаетесь! Потому что как можно остаться тем же человеком, если ваш разум начнет по-другому думать, по-другому учиться, и у вас появится совершенно другой взгляд на мир? Аутизм – это не просто некая добавка. Это сама основа для развития личности аутичного человека. У меня только один мозг, а "аутизм" - это просто ярлык, который описывает особенности работы этого мозга.

3. Наличие аутизма не делает вашу жизнь бессмысленной. Инвалидность в целом не означает, что ваша жизнь бессмысленна, и в этом отношении аутизм не отличается от любой другой инвалидности. Ограничения в коммуникации и социальном взаимодействии вкупе с трудностями в обучении и сенсорными проблемами, которые нам свойственны, не означают, что жизнь аутичного человека хуже жизни нейротипичного человека. Иногда люди предполагают, что если у вас есть инвалидность, то ваша жизнь по определению хуже, но я думаю, они просто слишком склонны смотреть на все с собственной точки зрения. Люди, которые всю свою жизнь были нейротипиками, начинают думать о том, что бы они почувствовали, если бы внезапно потеряли свои навыки… в то время как в реальности надо представлять, что у них никогда этих навыков и не было, или что у них развились иные навыки и иной взгляд на мир. Сама по себе инвалидность является нейтральным фактом, а не трагедией. В отношении аутизма трагедия – это не сам аутизм, а связанные с ним предрассудки. Неважно, какие ограничения есть у человека, аутизм не мешает ему быть частью своей семьи, частью своего сообщества и человеком, чья жизнь имеет неотъемлемую ценность.

4. Аутичные люди способны на любовь в той же степени, что и любые другие люди. Любовь к другим людям не зависит от способности бегло говорить, понимать выражение чужих лиц или помнить о том, что когда пытаешься с кем-то подружиться, лучше не рассказывать о диких кошках в течение полутора часов без остановки. Возможно, мы не умеем копировать эмоции других людей, но мы способны на такое же сострадание, что и все остальные. Мы просто иначе это выражаем. Нейротипики обычно пытаются выразить сочувствие, аутисты (по крайней мере, те из них, которые похожи на меня, как я уже говорила – мы очень разные) пытаются исправить проблему, которая изначально расстроила человека. Я не вижу причин считать, что один подход лучше другого… О, и еще одно: хотя я сама асексуалка, среди людей спектра аутизма я в меньшинстве. Аутичные взрослые, с любой формой аутизма, могут влюбляться, вступать в брак и заводить семью. Несколько моих знакомых аутистов женаты или ходят на свидания.

5. Наличие аутизма не мешает человеку учиться. На самом деле не мешает. Мы растем, и мы учимся в течение всей жизни, точно так же, как и любой другой человек. Иногда я слышу, как люди говорят, что их аутичные дети "выздоровели". Однако на самом деле они лишь описывают, как их дети растут, развиваются и учатся в подходящей обстановке. Они фактически обесценивают усилия и достижения собственных детей, списывая их на последний препарат или другое лечение. Я прошла долгий путь от двухлетней девочки, которая почти круглосуточно плакала навзрыд, постоянно бегала кругами и устраивала бурные истерики от прикосновения шерстяной ткани. Теперь я учусь в колледже, и я почти добилась независимости. (Шерстяную ткань я, правда, до сих пор не выношу). В хорошей обстановке, при хороших учителях обучение будет практически неизбежным. Именно на этом должны сосредоточиться исследования аутизма: как лучше всего научить нас тому, что нам необходимо знать об этом мире, который не приспособлен для нас.

6. Происхождение аутизма почти полностью генетическое. Наследственная составляющая аутизма составляет около 90%, что означает, что почти каждый случай аутизма можно свести к определенной комбинации генов, будь это "гены ботаников", которые передались от ваших родителей, или же это новые мутации, которые возникли только в вашем поколении. Аутизм никак не связан с теми прививками, которые вам делали, и он никак не связан с тем, что вы едите. По иронии, несмотря на аргументы противников вакцин, единственная доказанная не генетическая причина аутизма – это синдром врожденной краснухи, который возникает, когда беременная (обычно не прошедшая вакцинацию) женщина заболевает краснухой. Люди, делайте все необходимые прививки. Они спасают жизни – миллионы людей, которые каждый год умирают от заболеваний, которые можно было предотвратить вакцинами, с этим согласились бы.

7. Аутичные люди – это не социопаты. Я знаю, наверное, вы так и не думаете, но все равно это следует повторить еще раз. "Аутизм" часто связывают с образом человека, которому абсолютно плевать на существование других людей, в то время как в реальности, это просто проблема коммуникации. Нам не плевать на других людей. Более того, я знаю нескольких аутистов, которые так панически боятся случайно сказать "что-то не то" и задеть чужие чувства, что в результате постоянно стесняются и нервничают. Даже невербальные аутичные дети проявляют такую же привязанность к своим родителям, что и не аутичные. В реальности, аутичные взрослые совершают преступления гораздо реже, чем нейротипики. (Впрочем, не думаю, что это связано с нашей врожденной добродетельностью. В конце концов, очень часто преступление – это социальная активность).

8. Нет никакой "эпидемии аутизма". Другими словами: растет число людей, у которых диагностирован аутизм, но общее число аутичных людей остается прежним. Исследования, проведенные среди взрослых, показывают, что уровень аутизма среди них такой же, как и среди детей. С чем же связаны все эти новые случаи? Просто с тем, что теперь ставятся диагнозы и при более мягких формах аутизма, в том числе благодаря признанию того, что синдром Аспергера – это аутизм без задержки речи (раньше диагноз не ставился, если вы могли говорить). Кроме того, начали включать людей с умственной отсталостью (как оказалось, помимо умственной отсталости у них очень часто есть и аутизм). В результате, число диагнозов "умственная отсталость" снизилось, а число диагнозов "аутизм", соответственно, возросло. Тем не менее, риторика про "эпидемию аутизма" имела и положительный эффект: благодаря ей мы узнали о реальной распространенности аутизма, и мы знаем, что он не обязательно бывает тяжелым, и мы знаем, как именно он проявляется, что позволяет детям получать необходимую поддержку с самого раннего возраста.

9. Аутичные люди могут быть счастливы и без исцеления. И речь не идет о каком-то второсортном счастье по принципу "лучше что-то, чем ничего". Большинство нейротипиков (если они не художники и не дети) никогда не заметят красоту в расположении трещин в асфальте мостовой, или как великолепно играют цвета на разлитом бензине после дождя. Они, наверное, никогда не узнают, каково это целиком и полностью отдаться определенной теме и изучить про нее все, что только можно. Им никогда не познать

красоту фактов, которые были приведены в определенную систему. Они, вероятно, никогда не узнают, каково это махать кистями рук от счастья, или каково это забыть обо всем из-за ощущения шерсти кошки. В жизни аутистов есть прекрасные аспекты, как, скорее всего, они есть и в жизни нейротипиков. Нет, поймите меня правильно: это трудная жизнь. Мир не приспособлен для существования аутистов, а аутичные люди и их семьи каждый день сталкиваются с чужими предрассудками. Однако счастье при аутизме не сводится к "мужеству" или "преодолению". Это просто счастье. Не обязательно быть нормальным, чтобы быть счастливым.

10. Аутичные люди  хотят быть частью этого мира. Мы действительно этого хотим… просто на наших собственных условиях. Мы хотим, чтобы нас принимали. Мы хотим учиться в школе. Мы хотим работать. Мы хотим, чтобы нас слушали и услышали. У нас есть надежды и мечты о нашем будущем и о будущем этого мира. Мы хотим внести свой вклад. Многие из нас хотят завести семью. Мы отличаемся от нормы, но именно разнообразие делает этот мир сильнее, а не слабее. Чем больше будет образов мышления, тем больше будет найдено способов решения той или иной проблемы. Разнообразие общества означает, что при возникновении проблемы, у нас под рукой будут разные умы, и кто-нибудь из них найдет решение.

Представленный выше материал — перевод текста "Ten Things Everyone Should Know About Autism".

Місячник профорієнтації «Професійний орієнтир - 2019»

На виконання наказу відділу освіти Мелітопольської РДА ЗО 15.02.2019 № 077 «Про проведення Місячника профорієнтації «Професійний орієнтир» в закладах освіти Мелітопольського району», з метою розширення профорієнтаційного інформування учнівської молоді, батьків, вчителів щодо питань професійного визначення, формування готовності учнів до усвідомленого вибору професії, побудови кар'єри та позитивного ставлення до робітничих професій, запровадження сучасних іноваційних форм профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю, в школі з 18.02.по 18.03.2019 року проводився Місячник профорієнтації «Професійний орієнтир - 2019».

звіт Профорієнтація ПРОМЕТЕЙ

Урок-тренінг "Друзі з обмеженими можливостями"

      Вже три роки поспіль в Костянтинівській спеціалізованій різнопрофільній школі « Прометей» з пвп впроваджується інклюзивна освіта,пов’язана з переосмисленням ставлення до дітей з особливостями психофізичного розвитку.

   22 лютого у 2 –А класі цього закладу відбувся урок-тренінг з основ здоров’я "Друзі з обмеженими можливостями"  (вчитель Г.П.Наконечна). Заняття  мало на меті сприяти розвитку емпатії і поваги до людей з вадами здоров’я,мотивувати учнів надавати підтримку дітям з особливими потребами. Під час тренінгу другокласники демонстрували уміння висловлювати підтримку таким людям,наводили приклади видатних людей з вадами здоров’я,які досягли життєвого успіху.

У рідній школі – рідна мова

За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи землі  відзначають     Міжнародний  день  рідної  мови. 

Як  гарно  звучала  наша  рідна  мова  під час проведеного 8-Б класом (вчитель Квітко О.В.) лекторію «Її величність – Мова». Багато зворушливих  слів  почули  ви про  нашу  рідну  українську  мову. Хочемо,  щоб  ви  полюбили  її  і  ніколи  не  цуралися  рідної  мови, де б ви не були, щоб зростали  в  ріднім  краї із рідними  словами. 

Говорімо Українською, пишімо Українською, пишаймося Українською!

До Міжнародного дня рідної мови у нашій школі відбувся конкурс відеопоезій серед учнів 10 класу. Найкращою виявилася робота Сівак Вікторії, вчитель - Тутік Тетяна Миколаївна. Вітаємо Вікторію та бажаємо подальших творчих успіхів та перемог!

ВІДЕО ПРО УКР МОВУ1.avi

До дня рідної мови учні 10 класу написали есе "Розмовляй українською", вчитель Біленька Інна Вікторівна

«Відеоурок з Олександром Авраменком»,  проведений вчителем Квітко О.В. в 11 класі, є корисним не лише для підвищення рівня знань з української мови, а й стане у нагоді випускникам для підготовки до ЗНО – 2019.

З метою якісної підготовки учнів 9-х класів до ДПА та з нагоди Міжнародного дня рідної мови учні написали диктант "Мова - це глибина тисячоліть", вчителі - Тутік Тетяна Миколаївна, Біленька Світлана Олександрівна.

"Любіть Україну у сні й наяву,

Вишневу свою Україну,

Красу її, вічно живу і нову,

І мову її солов"їну " - 

закликав нас Володимир Сосюра. Саме під таким гаслом 21.02.2019 року відбувся відкритий урок з української мови у 5-Б класі, вчитель - Тутік Тетяна Миколаївна. На уроці діти повторили вивчені орфограми, виконали інтерактивні вправи в  Learning Apps, не залишили нікого байдужими вправи в сервісі Kahoot. Під час уроку учні отримали не тільки гарні оцінки, а й позитивні емоції. 

Для шестикласників, під час вивчення теми «Відмінювання прикметників», були запропоновані групові завдання. Учні самі назвали свої групи: «Рідна мова», «Неймовірна калина», «Веселі солов'ї», «Барвисті слова» і виконали наступні завдання: із слів скласти прислів'я про мову, виписати прикметники й провідміняти їх.(вчителі:  О.В.Квітко,І.В.Біленька, С.О.Біленька)

Учні 7-х класів виявляли свою ерудицію, логічне мислення, знання рідної мови під час проходження квесту "Знавці рідної мови". Цікаві завдання, дух суперництва, отримані призи  запам'ятаються семикласникам надовго. (вчителі: І.В.Біленька, С.О.Біленька)

 Складання асоціативного куща до словосполучення "рідна мова" сприяло розвитку критичного мислення учнів і стало родзинкою уроку для учнів 6-7-х класів (вчителі: О.В.Квітко, І.В.Біленька, С.О.Біленька)

Флешмоб "Ой яка чудова українська мова" 2 - 4 класи

ВІДЕО ПРО УКР МОВУ1.avi

Ранкова зустріч 1-А клас

"Слово до слова - зложиться мова" 1-Б клас

День Безпечного Інтернету - 2019 

5 лютого 2019 року наша школа приєдналася до відзначання Міжнародного Дня безпечного Інтернету під гаслом "Разом для найкращого інтернету".

У 2 - 4 класах був проведений конкурс малюнків до Дня безпечного Інтернету і виставка дитячих робіт на стенді.

Також, у рамках Дня Безпечного Інтернету було оформлено виставку "Разом для найкращого Інтернету".

Протягом тижня з 04.02.19 до 08.02.19 учні 5-8 класів долучаються до гри "Подорож на Астеріск" а учні 9 - 11 класів виготовили презентації до Дня безпечного Інтернету.

проведення онлайн-опитування

З метою дослідження освітніх орієнтацій учнівської молоді та їх батьків просимо взяти участь в проведенні анкетування щодо створення в Запорізькій області ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою для дівчат або ліцею-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів.


Посилання щодо опитування за допомогою електронної форми розміщено за адресами:

Анкета для батьків:

 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBHaa2hzKkeFrzT_AeCDQr4qL2mR4Vlmqw5tScWeShhb0p5g/viewform?usp=sf_link;

Анкета для здобувачів освіти: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc5xWcXgzZ8uG5z-63yOMb5yQb9MeCrtqa5ghN2dijU_Z729A/viewform?usp=sf_link.

Положення про академічну доброчесність в закладі

Економічна доброчесність.pdf
dovidnyk-SAUP.pdf

Як ми попрацювали в 2017/2018 навчальному році

Барвиста моя вишиванка

Вишивання моє, вишивання…

Чорний – сум, а червоний – кохання.

Синій – небо, зелений – буття.

Вишиванка – це наше життя!

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Сьогодні масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як у третій четвер травня, ви не побачите ніде.

Вже стало доброю традицією святкувати День вишиванки щороку в третій четвер травня. Наша школа не лишилась осторонь і 17 травня заквітчалася рясно вишиванками. Різноманітні візерунки, піднесений настрій, патріотичний дух додали в навчально-виховний процес школи яскравих барв. 

Також на другому поверсі була організована виставка «Барвиста вишиванка». Учні 1-11 класів поділилися своїми роботами, малюнками. 

Вітаємо усіх зі святом! Слава Україні!

ДАРУНОК ДЛЯ МАТУСІ

 У житті кожної людини мати займає найважливіше місце. З народження і протягом усього подальшого життя вона піклується, виховує і формує людину. В Україні День матері відзначають у другу неділю травня.  Учні 6-А класу люблять свої матусь, тому 11 травня, напередодні святкування Дня матері, разом зі своїм класним керівником С.О.Біленькою влаштували для мам справжнє свято - відкриту виховну годину "Дарунок для матусі". Діти для своїх найдорожчих людей і співали, і танцювали, декламували  вірші, розігрували гумористичні мініатюри з життя матусь. Матусі, в свою чергу, охоче брали участь у різноманітних конкурсах. Наприкінці всі присутні отримали солодкі подарунки. Свої привітання з Днем матері висловила і присутня на святі адміністрація ( директор школи А.В.Сігіда, ЗД з ВР А.В.Кононенко, практичний психолог школи Г.С.Яценко)



02.05.2018

Про затвердження вибору підручників для 

 5 та10 класів на 2018-2019 н.р. 

Витяг із протоколу9.pdf

Акція "За чисте довкілля"

Уже стало доброю традицією долучатися всім свідомим громадянам України до щорічної всеукраїнської акції з благоустрою "За чисте довкілля" . Учасники рою "Сокіл" Костянтинівської спеціалізованої різнопрофільної школи І-ІІІ ступенів "ПРОМЕТЕЙ" з поглибленим вивченням предметів не стали винятком й активно взяли участь у прибиранні та реставрації таких об'єктів: меморіальний комплекс "Загиблим воїнам -визволителям                        с. Костянтинівки", пам'ятник жертвам фашизму "Живі - пам'ятайте!", парк відпочинку на вул.Головній (с.Костянтинівка); патріотичний стріт-арт                        (м.Мелітополь).


Сила духу батька і сина. 

Зустріч з воїном АТО

Існує думка, що добра справа може бути лише матеріальною або виконанням якогось дійства, та чомусь забули про моральну сторону. А інколи так не вистачає добрих слів, співчутливого погляду, лагідної усмішки. Навіть буває доречним просто бути слухачем і дати людині висловитися не порожнім стінам, а людям, що виявляють зацікавленість до тебе, твоєї долі. 

Учасники рою “Сокіл” багатогранні особистості: можуть не лише лад навести на певних об'єктах  і дарувати радість оточуючим, а й вміють вислухати й підтримати словами.  

Зустріч з односельцем, воїном АТО, С.В.Носовим була хвилюючою, адже учасники  рою "Сокіл" почули "з перших вуст " про події на сході України; дізналися про те, що війна — це місце, яке демонструє найгірші і одночасно найкращі прояви людського характеру. Сім’я Носових є справжнім взірцем, у якій дотримуються традицій патріотизму  та духовності, адже не лише батько пішов захищати Батьківщину, а і його син Олександр, випускник Костянтинівської СРШ І-ІІІ ст. "ПРОМЕТЕЙ"  з пвп, не став осторонь, коли проливається кров українців.  Що може бути більш цінне  та вражаюче, ніж чоловіча дружба і сила духу батька і сина, які разом воюють в АТО?! Бесіда з воїном АТО справила неабияке враження на підростаюче покоління нашої держави, зміцнило їх патріотичні погляди й вселило віру в краще майбутнє України.

2. 26.04.18 заявка 10 клас (1).pdf
1. 26.04.18 заявка 5 клас.pdf

Акція "За здоров'я дітей та молоді"

20 квітня 2018 року учні 6-А класу КСРШ І-ІІІ ст. «ПРОМЕТЕЙ» з пвп долучилися до проведення превентивної просвітницької акції «За здоров’я дітей та молоді». Під час виховної години, що проходила на спортмайданчику, шестикласники демонстрували різноманітні фізичні здібності, які можливі лише за умови дотримання здорового способу життя. Чудова погода, веселий настрій, демонстрація власних можливостей переконали присутніх, що пропагування здорового способу життя, профілактика шкідливих звичок лише покращать умови для збереження і зміцнення здоров’я дітей і молоді.

Присутні: 20 учнів, 4 батьків.  

Всеукраїнська науково-практична конференція «Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект»

3-4 квітня 2018 року у місті Запоріжжя проходила Всеукраїнська науково-практична конференція «Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект».

         Учасниками конференції стали керівники закладів освіти, фахівці інклюзивно-ресурсних центрів, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, представники вищих навчальних закладів усіх рівнів та громадських організацій, науковці, науково-педагогічні та педагогічні працівники Запорізької області та інших регіонів України (Дніпропетровської, Донецької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Тернопольської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької областей та м. Київа).

           В рамках І етапу Освітнього марафону «Без бар’єрів» проводився  науково-практичний захід «Аукціон педагогічних ідей».  Творчою групою Костянтинівської СРШ І–ІІІ ступенів «ПРОМЕТЕЙ» з пвп ( Сігіда А. В., директор школи, Квітко О. В., заступник директора, Яценко Г .С., практичний психолог, Москаленко Н. В., вчитель початкових класів, Костюченко О. В., асистент учителя, Юдіна А. В., вчитель образотворчого мистецтва, Свілєва К. В., вчитель початкових класів,  Ковальчук А. В., асистент учителя, Степанова А. В., учитель-логопед) презентовано власний досвід створення інклюзивного освітнього середовища. Під час заняття з елементами тренінгу, ділової гри та майстер-класу розглянуто питання щодо впровадження сучасних технологій навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами, професійного розвитку педагогів в умовах реалізації інклюзивного навчання.

Винагородою стали подяка та захоплені схвальні відгуки учасників заходу, вручення сертифікатів членам творчої групи.

Засідання районної творчої групи педагогічних працівників з організації інклюзивної практики

27 березня 2018 року на базі Костянтинівської СРШ І–ІІІ ступенів «ПРОМЕТЕЙ» з пвп відбулося засідання районної творчої групи педагогічних працівників з організації інклюзивної практики для учнів та вихованців з особливими освітніми потребами з теми «Інклюзивна освіта як умова ефективного навчання дітей з особливими освітніми потребами». Заступник директора з навчально-виховної роботи Костянтинівської СРШ «ПРОМЕТЕЙ» Оксана Квітко презентувала присутнім інклюзивну систему роботи закладу освіти та разом з практичним психологом  Ганною Яценко провели для учасників творчої групи заняття з елементами тренінгу на тему «Пізнай світ іншого». Методичні аспекти використання ейдетичних технік та Монтессорі-терапії у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами розкрила методист РМК Тетяна Удовиченко. Педагогічні працівники Костянтинівської СРШ «ПРОМЕТЕЙ» презентували присутнім аукціон педагогічних ідей інклюзивної освіти: вчитель початкової школи Наталія Москаленко провела ділову гру на тему «Використання ейдетичних прийомів у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами»; асистент вчителя Оксана Костюченко показала, як можна використовувати друдли та асоціації на уроках в інклюзивному класі; вчитель мистецтва Аліна Юдіна провела майстер-клас по використанню арт-технологій в рамках педагогічного супроводу інклюзивного навчання; вчитель початкових класів Катерина Свілєва та асистент вчителя Аліна Ковальчук презентували педагогічну майстерню «Монтессорі-терапія в комплексній реабілітації дітей з особливими освітніми потребами»; логопед Аліна Степанова розкрила секрети виготовлення гри за методикою Монтессорі.  Засідання пройшло у творчій та доброзичливій атмосфері, усі присутні були активними учасниками аукціону педагогічних ідей та отримали корисну інформацію.

3–4 квітня 2018 року творча група Костянтинівської СРШ І–ІІІ ступенів «ПРОМЕТЕЙ» з пвп візьме участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції  «Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект» та представить ученим та практикам різних регіонів України власний досвід щодо створення інклюзивного освітнього середовища. Бажаємо успіху!

Звіт про заходи проведені під час місячника  профорієнтації  «Професійний орієнтир – 2018» в Костянтинівській СРШ І-ІІІ ст. «ПРОМЕТЕЙ» з  пвп  

виховні заходи.docx

Виховні заходи під час проведення місячника профорієнтації

виховні заходи.docx

Флешмоб на вірш В. Сосюри "Любіть Україну" 

Для вшанування пам'яті В. Сосюри Костянтинівська СРШ "Прометей" з пвп взяла участь у флешмобі на вірш "Любіть Україну". Організатори флешмобу, вчителі української мови та літератури І.В. Біленька, С.О. Біленька, зазначили, що "прометеївці" декламували рядки поезії, що стала візитівкою українського соловейка.

Особлива подяка висловлюється учениці 9-Б класу Сівак Вікторії, яка створила цей чудовий відеоролик.

Одвічна загадка любові 

22 лютого, для учнів 9-11 класів було проведено захід "Одвічна загадка любові". В ході літературно-музичної композиції учні дізналися про неймовірні історії кохання Т. Шевченка, І. Франка, Лесі Українки, В. Сосюри, Ліни Костенко, декламували вірші поетів, інсценували свій варіант освідчення в коханні. Родзинкою заходу стала пісня "Весільна заметіль", яку подарувала глядачам ЗД з НВР Квітко О.В. Завершився захід легкокрилим вальсом, який закружляв учнів 9-Б класу.

Висловлюємо подяку учням, які брали участь у заході: Біленькому В., Бурцевій Я., Горбатенко І., Дребот А., Ємельянову В., Зоренко А., Квітко Є., Костюк О., Курінній М., Міщенко І., Проценюку К., Саютіну Р., Сівак В., Синяковій Г., Шпакову І., Дорошенко Г., Прядко Д. 

https://plus.google.com/u/0/photos/photo/108287074774628568298/6525780251886557058?icm=true&iso=false&ftu=false    

Ярмарка в честь свята Масляної 

16 лютого на базі Костянтинівського БК була влаштована ярмарка в честь свята Масляної. Наша школа приймала участь, 100 млинців з маком та згущеним молоком красувалися на столі, гарно прикрашеному українськими рушниками. Наша СРШ І-ІІІ ст."ПРОМЕТЕЙ" з пвп була найбільш успішною та найпершою продала свої млинці! Вторговані гроші були пожертвувані на лікування діток хворих на рак. 

Протокол засідання педагогічної ради про підручники 5 клас 2018 

pidruchniki5.pdf

Увага! Вибір підручників для 5 класу. 

Підручники зі вступу до історії України, інформатики та української мови для ЗЗСО з навчанням мовами національних меншин, кримськотатарської та новогрецької мов для ЗЗСО з навчанням українською мовою будуть замовлятися після проведення конкурсного відбору проектів підручників із зазначених предметів. 


День Безпечного Інтернету - 2018 

6 лютого 2018 року в рамках Міжнародного Дня безпечного Інтернету, для учнів 10 - 11 класів був проведений тренінг під гаслом "Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою"(вчитель Квітко Д.В.).

У ході тренінгу були розглянуті питання: Як встановити, де та межа коли Інтернет починає впливати на психіку людини? Як розпізнати фейк і не стати жертвою шахраїв? Які можливості пропонує користувачу Інтернет? Чого варто остерігатися? Були розглянуті небезпечні ситуації з якими може зіткнутися сучасний користувач Інтернету, ходи їх вирішення, та як не потрапити у такі ситуації.

Також, у рамках Дня Безпечного Інтернету вчителем Квітко Д.В. було оформлено виставку "Види шахрайства в Інтернеті".

Протягом тижня з 05.02.18 до 09.02.18 учні 5-9 класів мають змогу долучитися до Мультимедійного навчального курсу безпечного користування ресурсами мережі Інтернет.