Project 2 Simple Walker + Recycle Valley:
De opdracht is om uiteindelijk een Simple Walker op te leveren die een plastic zakje kan oprapen (binnen 2 meter) en kan meenemen. Wij hebben aan het begin van dit project een theorie- en praktijkles gehad. Bij de praktijkles gingen we afval prikken en tijdens de theorieles hebben we geëvalueerd wat we hebben gevonden. Ook hebben we informatie uitgewisseld over het langdurige traject van het verteren van afval.
Ik werkte aan dit project samen met: Otto, Farah en Saifeddine.
De gezamenlijke site:
Onze Planning:
Mijn leerdoel voor dit project is: Samenwerken
Specifiek: Beter leren luisteren naar anderen teamleden.
Meetbaar: Kunnen vertellen wat de ideeën zijn van anderen.
Acceptabel: Ja
Realistisch: Ja
Tijdsgebonden: Aan het eind van dit project.
Proces:
Dit project verloopt in mijn optiek erg stroefjes, we hadden veel opstartproblemen (andere robot gekregen en een leerling die per ongeluk al onze draadjes eruit heeft gehaald). Ook was het erg moeilijk om de robot op tijd af te hebben ivm met de toetsweek. Maar al met al hebben we nu (9/1/18) 3 deliverables af en zijn we bezig met de laatste puntjes op de i (aan de robot) voor de presentatie aan de opdrachtgever.
Reflectie:
Nee, ik ben niet "trots" op ons eindresultaat (dat komt ook omdat ik erg kritisch kijk), maar;
Ja, ik heb wel heel hard gewerkt en geprobeerd hier en daar samen te werken. Dus ik vind dat mijn leerdoel behaald is.
Mijn STARR:
Situatie: Onze teamleider was ziek en de robot was "per ongeluk" uit elkaar gehaald door een leerling.
Taak: Mijn taak was om samen met mijn groepje de robot weer in elkaar te zetten.
Actie: Ik heb samen met de 2 andere teamleden de robot weer in elkaar gezet.
Resultaat: De robot was weer in elkaar aan het eind van de les.
Reflectie: Ik denk dat ik samen met mijn team goed gehandeld hebt door een soepele samenwerking.
Verbeterpunt:
Ik neem altijd de leiding, of het op mijn bordje ligt of niet. Ik doe dit vaak onbewust, als er iets in mijn optiek fout gaat wil ik meteen inspringen. Tijdens dit project kreeg ik ook meer de neiging om voor leider te spelen, omdat de leider niet de taken uitvoerden die in mijn optiek een leider zou moeten doen. Ik sprak hem hier ook op aan, maar het veranderde niet erg veel dus heb ik uiteindelijk uit eigen initiatief een planning gemaakt en was ik steeds degene die een evaluatiemoment inplande. Volgende keer ga ik proberen om mij niet bezig te houden met de taak van anderen, maar alleen mijn eigen taken uit te voeren.
Ik heb altijd als ik een idee heb ook meteen een exacte uitvoering en dat blokkeert misschien mijn andere toekomstige ideeën, de aankomende projecten wil ik me realiseren dat ik niet mijn eerste "darlings" ook meteen moet gaan uitvoeren ("kill your darlings").