Новини медіаосвіти

🤖Штучний інтелект в освіті: можливості та виклики

 

Шановні колеги!

07 лютого 2024 року о 14.00 Миколаївський ОІППО проводитиме вебінар до Дня безпечного Інтернету «Штучний інтелект в освіті: можливості та виклики» для педагогів Миколаївської області.

 

Спікери: Ольга Захар, к. пед. н., доцент, заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО, Максим Запорожченко, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури МОІППО, менеджер медіаосвітніх програм Академії української преси та Ганна Шевченко, методист центру цифрової освіти та медіакультури.

Для участі в заході та отримання даних трансляції необхідно до 06 лютого 2024 року включно зареєструватися за покликанням: https://forms.gle/5y6AspRYcQu5f2t19


🤩Поціновувачі друкованої якісної літератури, ця новина для вас!

 

АУП у партнерстві з Friedrich Naumann Foundation for Freedom Ukraine переклали з німецької навчальний посібник «Медіапедагогіка» (Даніель Зюсс, Клаудія Ламперт, Крістіна Трюльцш-Війнен).

 

Ми оголошуємо про старт передзамовлення видання «Медіапедагогіка» для усіх охочих!

⚡Посібник призначений для тих, хто тільки знайомиться з цією спеціальністю. Тому він охоплює величезне коло проблем та питань, пов’язаних з медіапедагогікою, медіаосвітою, медіакомпетентностями, медіаграмотністю. Книга має комплексний характер, вона дає достатньо повну картину стану цієї особливо важливої на сьогодні спеціальності. Посібник створений у німецькомовному європейському світі, над ним працювали дослідники з Німеччини, Австрії, Швейцарії, але він є актуальним і корисним для всіх, хто вивчає медіа, їхні впливи та методи роботи з ними. У себе на батьківщині книга витримала вже три видання, що також красномовно свідчить про її якість.


У цілому, ми маємо комплексний теоретичний та практичний посібник. Коли людина його прочитає, то отримає повне уявлення як про минуле, сучасне та основні перспективи майбутнього, так і про наріжні проблеми розвитку медіапедагогіки та основні шляхи їхнього вирішення.

 

✅ Видання поширюється безплатно.

✅ Оплата послуг доставки здійснюється замовником. 

✅ Відправлення будуть здійснені на початку грудня.

 

❗Встигніть замовити друковану версію, адже поширення повної електронної версії видання заборонено умовами ліцензійної угоди.

 

👉 Переглянути коротку електронну версію: https://www.aup.com.ua/book-review/mediapedagogika/

 

👉 Замовити друковану версію: https://forms.gle/2hY4rTgz6WWoMJC47

 

У разі запитань, звертайтеся до Юлії Рицик, асистентки проєктів АУП, (067) 372 27 33, info@aup.com.ua

📱Академія української преси запрошує освітян Миколаївщини долучитися до YouTube-ефірів з медіаекспертами в межах відзначення Глобального тижня медіа та інформаційної грамотності!

 

🔹24.10.2023, 14.00: Вебінар “Пропаганда і фейки: не переконливо, але результативно. Як з цим боротися?” (спікерка – Тетяна Ковтун).

 

🔸25.10.2023, 14.00: Презентація комплексу видань “Нариси з історії Криму: від середини XVIII ст. до 2022 року” (cпікери: Оксана Волошенюк, Станіслав Цалик, Олександр Мокрогуз).

 

🔹26.10.2023, 14.00: Вебінар "Як розпізнати ІПСО і не стати учасником масифікації емоцій у комунікаціях?" (спікерка – Тетяна Демуцька).

 

🔸27.10.2023, 14.00: Вебінар "Інфодетокс: як розвантажитись та збільшити свою продуктивність" (спікер – Максим Запорожченко).

 

Місце проведення – YouTube-канал АУП: https://www.youtube.com/@aup-foundation

 

Підпишіться, щоб не пропустити ефіри!

ЗУСТРІЧ МЕДІАПЕДАГОГІВ МИКОЛАЇВЩИНИ

05 жовтня 2023 року, в міжнародний День вчителя, в Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася зустріч педагогів закладів освіти освіти, які впроваджують Всеукраїнський експеримент “Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику”.

Під час заходу підбито підсумки дослідно-експериментальної роботи на Миколаївщині за 2017-2023 роки та відзначено кращих медіапедагогів за результатами експерименту.

До заходу долучилися та привітали освітян Алла Веліховська, директорка департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації, Василь Шуляр, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Любов Найдьонова, заступниця директора Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України, наукова керівниця Всеукраїнського експерименту.

За плідну участь у Всеукраїнському експерименті “Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику”, сприяння розвитку регіональної медіаосвіти педагогів експериментальних закладів відзначено подяками Інститут соціальної та політичної психології НАПН України та вручено комплекти медіаосвітньої літератури від Академія Української Преси. Вітаємо!

Модератор заходу – Максим Запорожченко, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури МОІППО, менеджер медіаосвітніх програм АУП, координатор Експерименту в Миколаївській області.


🔥Встигніть до 1 жовтня!

 

ℹ️Команда проєкту IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» спільно з Академія Української Преси та у співпраці з Міністерство освіти і науки України оголошують про старт набору до проєкту та запрошують активних вчителів/-льок долучитися до великої медіаграмотної спільноти! 🤩

 


Проєкт IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» спрямований на посилення стійкості до дезінформації та маніпуляцій через зміцнення навичок критичного сприйняття інформації та формування попиту на якісну інформацію серед освітян і учнівства, шляхом інтеграції інфомедійної грамотності у програму загальної

середньої освіти.

 

✨ Якщо ви бажаєте застосовувати цифрові методи викладання, проводити інноваційні

вправи та навчати учнів та учениць стійкості до дезінформації та маніпуляцій —

запрошуємо вас до реєстрації у проєкті: https://forms.office.com/r/YnhwyutJch

 

 

До участі у конкурсному відборі запрошуються вчителі/-льки, які викладають історію у 8-10 класах, українську мову та літературу в 8-9 класах і мистецтво у 9 класі. Проєкт

відкритий для закладів загальної середньої освіти усіх форм власності.

 

✍Набір учасників/-ць триває з 1 вересня по 1 жовтня 2023 року.

 

Більше деталей щодо набору за посиланням: https://l2d.in.ua/


Шановні медіапедагоги Миколаївщини, запрошую!

🔰27 вересня о 14.00 відбудеться презентація онлайн-курсу «Експрес-медіаграмотність для підлітків».

 

🔸Курс має на меті навчання ключовим навичкам інфомедійної грамотності та цифрової безпеки. Розрахований на школярів 13-17 років та є безкоштовним.

 

 👤Автор курсу: Максим Запорожченко, менеджер медіаосвітніх програм АУП, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури МОІППО.

 

▶️Захід відбудеться на YouTube-каналі Академії української преси: https://www.youtube.com/@aup-foundation

Травень кожного року в закладах освіти є особливим місяцем. Для дітей — це підбиття підсумків, фінальні контрольні роботи перед довгоочікуваними канікулами. Педагоги ж, після завершення роботи над звітною документацією, окрім думок про традиційну відпустку, вже планують свою підготовку до чергового освітнього сезону. Кожен навчальний рік — це нові виклики та завдання, які потребують удосконалення наявних та набуття нових підходів до викладання матеріалу. І ми хочемо вам, шановні освітяни України, допомогти в цьому!

Шановні колеги, запрошуємо!

25 травня 2023 року о 14.00 Академія української преси в партнерстві з Міністерством освіти і науки України проведе онлайн-зустріч із педагогами закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, післядипломної педагогічної освіти та центрів професійного розвитку педагогічних працівників під назвою «Плануємо навчальний рік із АУП: медіаосвітні видання та ресурси». 

Спікери заходу: 

Для участі в заході необхідно  до 22 травня включно зареєструватися за покликанням: https://forms.gle/82ioM7wbxQa5vqhd6.

Тривалість заходу: 1 година. Лінк на трансляцію заходу буде надісланий усім, хто зареєструється. 

Шановні колеги! Запрошую вас долучитися до вебінару "Інформаційна гігієна під час війни. Базові правила".

Під час Вебінару розглядатимуться такі питання:

- Українці та інформація в цифрову еру (дослідження). Як цим користуються ворог та маніпулятори.

- Чи є правда під час війни та де її шукати? Українські та іноземні медіа.

- Актуальні загрози в інформаційному полі: як розпізнати та зрозуміти.

- «Хороші росіяни» корисні для України? Дослідження.

- Правила інфогігієни під час війни.

Спікерка – Оксана Мороз, засновниця ініціативи з інформаційної гігієни «Як не стати овочем», медіаекспертка, письменниця.

Коротка довідка: Оксана Мороз понад 20 років працювала в комунікаціях (у корпораціях, агенціях, стартапах та власному бізнесі); спеціалізується на аналізі та формуванні інформаційного поля, вивчає поведінку людей у ньому. З 2015 року постійнка спікерка Києво-Могилянської бізнес-школи. Авторка трьох книг з інфогігієни, дві з них – переможці Всеукраїнського рейтингу «Книжка року – 2020» (номінація «Обрії»).

Для участі у Вебінарі необхідно до 06 лютого 2023 року (включно) зареєструватися за покликанням: https://cutt.ly/K9jzY9w.

Шановні медіапедагоги, вашій увазі - відеозапис вебінару "Креативні можливості медіаосвітніх коміксів", який проведено центром цифрової освіти та медіакультури спільно з Академією української преси для освітян Миколаївської області: 

Центром цифрової освіти та медіакультури Миколаївського ОІППО спільно з Академією української преси 01 лютого 2023 року о 13.00 проводитиметься вебінар «Креативні можливості медіаосвітніх коміксів» (далі – Вебінар).

Під час Вебінару розглядатимуться такі питання:

- Комікс як витвір мистецтва та засіб навчання.

- Як створюються комікси.

- Аналізуємо й декодуємо комікси. Освітній потенціал коміксу.

- Навчаємося інфомедійної грамотності разом з коміксом «Ми скоро повернемося».

Запрошуємо педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої (початкові класи), позашкільної освіти Миколаївської області.

Для участі у Вебінарі необхідно до 31 січня 2023 року зареєструватися за покликанням: 

Вийшла в світ перша частина видання "Інтеграція медіаграмотності в навчальні предмети основої та старшої школи". Цей збірник "Інтеграція медіаграмотності в навчальні предмети основної та старшої школи",  містить понад 50 практико-орієнтованих різнопланових вправ із медіаграмотності, що розроблені педагогами Миколаївської області, інтегровані в зміст навчальних предметів 5–11 класів, слугують орієнтиром для подальших напрацювань у цьому напрямі, відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти.

Видання буде корисним для педагогів, учнів, науковців і всіх, хто цікавиться питаннями розвитку української медіаосвіти.

 

Упорядник: М. В. Запорожченко, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Рецензенти:

В. І. Шуляр, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директор Миколаївського облас ного інституту післядипломної педагогічної освіти, за служений учитель України;

 О. В. Тараненко, кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики, менеджерка з розбудови потенціалу Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).

До Вашої уваги Український медіаосвітній бюлетень МОЕ 2022/1-4: Підсумки Головної сесії інноваційної інтернет-конференції «Розвиток медіапсихології та медіаосвіти в україні: медіаосвітня осінь - 2022»

 

ЗМІСТ

МОЕ 2022/1-4 включає підсумки заходу, який складався із трьох частин:

- Науковий семінар НАН України і НАПН України «Медіаосвіта як чинник соціалізації особистості в умовах системних змін»

- Всеукраїнська стратегічна нарада з розвитку медіаосвіти. Перший блок: рефлексії всеукраїнського експерименту. Продовження корегувального етапу і його задачі, обговорення стану експериментальних закладів і запитів.

- Всеукраїнська стратегічна нарада з розвитку медіаосвіти. Другий блок: ресурси всеукраїнського експерименту. Державна, міжнародна і громадська підтримка. Обговорення резолюції, підсумки.

 

МОЕ 2022/1-4 включає повідомлення про форму звітності для підведення підсумків шестирічної роботи в закладах освіти – базах експерименту.

 

Бюлетень з детальною інформацію доступний за посиланням:

❓Як минув Всесвітній тиждень медіа та інформаційної грамотності на Миколаївщині?

 

💥 🔝 Як завджди - активно, насичено та творчо!

Центр цифрової освіти та медіакультури Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  запропонував закладам освіти Миколаївської області долучитися до Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності під хештегом #ТижденьМІГ_Миколаївщина, а за результатами проведених заходів, заповнити невелику звітну форму.

 

✅Маємо чудові показники, адже закладами освіти нашої області протягом 24-31 жовтня 2022 року проведено понад 350 заходів із медіаграмотності, цифрової безпеки, інформаційної гігієни, присвячених протистоянню онлайн-загрозам, формуванню навичок критичного споживання інформації серед здобувачів освіти, працівників закладів освіти, батьків у різноманітних форматах:

- тематичні уроки, тренінги;

- майстер-класи, квести;

- години спілкування/класні години;

- калейдоскоп-гра/калейдоскоп активностей;

- інтелектуальні ігри;

- уроки ток-шоу, дебати;

- консультації;

- засідання методоб’єднань педагогів;

- батьківські збори;

- семінари, круглі столи;

- бібліофреш;

- створення медіапродуктів;

- інші види заходів.

 

Із міркувань безпеки не можемо поділитися із вами фотографіями заходів (а їх педагоги завантажили майже 800), але обов'язково зробимо це в більш сприятливий час.

 

Дякуємо всім активним закладам, педагогічним, батьківським, учнівським колективам, які в непростий для нашої області та України час зуміли провести фантастичну кількість заходів, привернувши увагу до критично необхідних навичок сьогодення.

 

Не зупиняймось і спільно тримаймо інформаційний фронт України!✊🇺🇦


Онлайн-зустріч педагогів експериментальних закладів освіти Миколаївщини 03.11.2022

💥ПІДСУМОВАНО П'ЯТИРІЧНУ МЕДІАОСВІТНЮ РОБОТУ НА МИКОЛАЇВЩИНІ!

 

На першому засіданні новоствореного Миколаївського обласного осередку Української асоціації медіапедагогів та медіапсихологів було презентовано новий збірник "Медіаосвіта Миколаївщини: із досвіду роботи експериментальних закладів освіти" (упорядник - Максим Запорожченко, рецензенти: Василь Шуляр, Любов Найдьонова).

 

Збірник містить опис досвіду реалізації програми всеукраїнського експерименту «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику» експериментальними закладами освіти Миколаївської області різних типів: дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), післядипломної педагогічної освіти, закладів освіти інтернатного типу та бібліотек протягом 2017–2022 років.

 

Наш Миколаївський ліцей № 42 долучився до створення цього цікавого продукту, який, сподіваємося, із плином часу стане цінним надбанням педагогічної галузі нашої області.

 

Видання доступне за покликанням: