Урок 31

05.02.2024р.

Тема уроку: Художнє конструювання форми та композиції оздоблення. Застосування засобів та методів художнього конструювання (замальовки, кла-узура, макетування тощо) під час розробки композиції предмету та його оздоблення. 

Домашнє завдання:  Виконати ескіз та клаузуру проектованого виробу використоючі улюблений метод проєктування..

Перевір  свої знання. Виконай інтерактивну вправи.

Теоритичні відомості. Перегляньте відео "Художне проєктування виробу"

 Ви знаєте, що виготовлення будь-якого технічного чи технологічного об’єкта починається з творчого задуму. Розмірковуючи над проблемою, дизайнер чи конструктор намагається відшукати  най вдалий задум, чи ідею.

Завжди існували науковці які вважали , що творчі відкриття – це результат випадковості, але сучасні спеціальні дослідження  показують що творчі відкриття можливе тоді, коли дослідницький пошук підготовлений системою знань, якому передує розумова діяльність людини. Людина створює банк ідей  та пропозицій, що прискорює процес вироблення  творчих ідей, створення нового об’єкта чи його удосконалення.

 

   Пошук інформації  щодо певної проблеми чи галузі виробництва супроводжується її накопиченням. Тому дизайнер намагається її впорядковувати і систематизувати. А для цього кожну нову ідею потрібно проаналізувати, виділивши позитивні та негативні сторони – якщо ідеться про виготовлення речі, і слід з’ясувати як будуть вирішуватися поставлені проблеми, чи будуть зручними у користуванні, чи задовольнятимуть технологічні потреби. Інакше кажучи, працюючи над створенням конкретного  об’єкта, дизайнер переглядає всі можливі способи  вирішення проблеми, що проявляються і вигляді набору образів майбутнього виробу – це банк ідей та пропозицій. До такого банку конструктор повертається протягом усього періоду роботи над проектом. 

 ЗАПИШІТЬ ДО ЗОШИТА ТА ЗАПАМ ЯТАЙТЕ!!!!!

       Кресленик – графічний конструкторський документ, що зображує виріб, визначає його конструкцію та містить дані, згідно якими його розробляють, виготовляють, контролюють, монтують, експлуатують та ремонтують цей виріб.

  Ескіз – графічний документ тимчасового користування, виконаний від руки без використання креслярських інструментів, в окомірному масштабі, із збереженням приблизної пропорціональності елементів зображуючого предмета з дотримання правил виконання.

Технічний рисунок – це наочне зображення предметів, побудоване від руки без застосування креслярських інструментів, в окомірному масштабі.


Практична робота. Створення графічного зображення виробу.

Завдання для практичної роботи на тему "Створення графічного зображення виробу":


Рефлексія

Сьогодні на уроці я дізналася……….

-   Найбільше мені сподобалося…………

-   Найскладнішим для мене було…………..