Урок 48


Тема урока: Виготовлення предмету інтер'єру. Виконання технологічних операцій відповідно до обраного виробу та технології його виготовлення. 

Домашнє завдання: Підготуйте інструкцію з технічних аспектів виготовлення виробу. Включіть креслення, опис послідовності операцій та вказівки щодо безпеки. 



Обереги – наші прадавні добрі символи-захисники, знаки віри у вище заступництво. 






Символи-обереги втілювались у побутових речах, їх шанували, про них складали легенди. Вишитий рушник, вишита сорочка, писанка, лялька, віночок, калина, верба, лелека – без них важко уявити нашу Україну.






Перевірте набуті знання на попередньому  уроці  на тему український оберіг. Виконайте тест.

Народні уявлення про домовичка досить різноманітні. За одними легендами — це кремезний чолов'яга, трохи більший за звичайну людину, подібний зовні до господаря хати, за іншими — це маленький, зростом із дитину, чоловічок у червоних штанях та рогатій шапці, який має цапині ноги й курить люльку. В деяких регіонах України портрет домовика  доповнюється переказом про те, як, пустуючи, він заліз під двері тієї миті, коли їх зачиняли, втратив п'ятку й від того шкутильгає.

Давні слов’яни вірили, що домовичок керує усіма справами людей: кар’єрою, домашнім затишком, взаємостосунками, добробутом. Наші пращури свято вірили: цей симпатичний дідуган живе у кожній оселі. Про домовиків згадує і література, а у наш час навіть мультик про симпатичного домовичка-Кузю відзняли. І хоч зараз, у час сучасних технологій, віра у домовиків не така сильна, більшість з нас не проти поселити у своїй оселі кумедного чоловічка, який берегтиме спокій у домі й просто покращуватиме настрій. Домовичку обов’язково потрібно дати ім’я. А місце...  Коли ви принесете його у будинок, одразу зрозумієте, куди посадити. Просто, домовичок сам собі знаходить місце.

Домовички  бувають різні, але об’єднує їх одне: усі вони створюють довкола себе казку. Частинку неземного світу вони дарують господареві, у оселі якого поселилися. На жаль, коли у минуле відходить дитинство, разом із ним іде з життя казка. Задумайтесь: скільки казкового у житті пересічного дорослого? Але є ляльки, призначення яких – не розважати дітей, а прикрашати домівку, а значить створювати казку дорослим. 

Теоретична частина


Модель 1.Домовичок виготовлений із солоного тіста та розфарбований акриловими фарбами. 

Модель 2. Домовичок виготовлений з мішковини, синтепону. Оздоблення виконане із природних матеріалів: шишок, квасолі, кукурудзи, та штучних квітів. 

Модель 3 Домовичок на підкові виготовлений із керамічної глини та розфарбований фарбами. Прикрашений стрічкою та штучним волостям.

 Модель 4.Домовичок з мішком виготовлений із мішковини, синтепону, трикотажу, лляної тканини та паралону. Для оздоблення використана стрічка, вишивка, бісер.                                      



Пояснення основних технологічних операцій, які використовуються в процесі виготовлення.


Технологія обробки текстильних матеріалів машинним способом.


Практична частина 


Презентація результатів 


Закріплення нових знань та умінь

Напишіть коротке есе або виконайте відео-запис, де поділіться своїм досвідом в підготовці до виготовлення предмету інтер'єру.  Опишіть труднощі, з якими стикалися, і висловте свої очікування від майбутнього процесу виготовлення.