Рада профілактики

Наказ про профілактику правоп (2).docx
Наказ Профради2022-23.doc
План ради профілактики_2022-2023.doc
Положення про Раду профілактики.doc
Наказ Профради2021-22.doc
План роботи Ради профілактики 2021-22.doc

Зустріч учнів з представником ювенальної поліції

«Профілактика жорстокого поводження з дітьми»

Ставлення до дітей є одним із показників соціальної зрілості суспільства, адже діти – майбутнє кожної країни, а створення для дітей безпечного середовища входить до  першочергових завдань дорослих. Але, на жаль, насильство - характерна ознака сьогодішнього світу, який нас оточує. У суспільстві, що зорієнтоване на високі загальнолюдські цінності, не можуть бути терпимі прояви жорстокого поводження з дітьми. Один німецький політик влучно сказав: «Діти, яких не люблять, стають дорослими, які ненавидять». Будь-яке домашнє насильство, незалежно від того, на кого воно направлене, на дитину чи на іншого члена сім`ї, травмує дитину. Діти відчувають та бачать усе, навіть коли дорослі цього не усвідомлюють. У сім’ях, де у стосунках переважають приниження, образа, надмірний контроль, обмеження у діях, почуттях, безпідставна критика думок, діти, зазвичай, виростають закомплексованими, не можуть постояти за себе і стають жертвами моральних та фізичних принижень з боку ровесників або, навпаки, самі стають агресивними. Будь-яка форма жорстокості показує дитині, що її не люблять і не потребують.

17 вересня 2021 року в НВО «Новомиргородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 – ДНЗ» психологічною службою школи (практичним психологом Наливайко С.А. та соціальним педагогом Жуковою В.О.) в рамках профілактики проявів жорстокого поводження в учнівському середовищі, домашнього насильства та булінгу було організовано просвітницько-профілактичний інтерактивний захід серед учнів 7-11 класів на тему: «Профілактика жорстокого поводження з дітьми», під час якого діти ознайомились з причинами, видами та наслідками жорстокого поводження з дітьми. Також на зустріч було запрошено представника ювенальної поліції Новомиргородського відділку поліції Німчінова Д.Р., який ознайомив учнів з окремими статтями Адміністративного, Кримінального кодексу України та відповідальність за порушення громадського порядку та посягання на права інших людей.

В кінці заходу наголошено на тому, що кожен із нас може долучитися до протидії насильству, якщо буде виконувати прості поради:

- ставтесь один до одного з повагою;

- уникайте образливої мови;

- розвивайте самоконтроль;

- думайте про наслідки своїх вчинків.

Адже, почуття самоповаги з’являється не тоді, коли ви пануєте над іншими, а тоді, коли вмієте панувати над собою. Проблема насильства над дітьми стосується кожного громадянина суспільства. Суспільство не повинно виявляти нерішучості у боротьбі з насильством над дітьми. Діти – це повноправні члени суспільства!

17.09.2021р.