Список робіт за 2022-2023

Протокол № 1 від 14.09.2022 р.

Усього розглянуто – 25

затверджено – 25, із них:

затверджено з технічним доопрацюванням – 5

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА МИСТЕЦТВ  

Укладач:  Дніпровська Н.Г. Діте Л.А. 

Назва роботи: практикум «Хорова поліфонія в освітньому компоненті «Диригування»» 

Експерт: Четаєва Людмила Петрівна  

Анотація роботи: Практикум створено відповідно до навчальної програми освітнього компоненту «Диригування» зі спеціальності Середня освіта (Музичне мистецтво) за освітнім рівнем «молодший бакалавр». Він містить поліфонічні твори для дитячого хору, котрі мають художньо-педагогічну цінність і рекомендовані до вивчення в системі підготовки вчителів музичного мистецтва. До практикуму ввійшли також навчально-методичні матеріали, словник музичних термінів. Видання розраховане на здобувачів освіти, музично-педагогічних працівників освітніх закладів, музичних шкіл, шкіл мистецтв та естетичного виховання; керівників дитячих хорів та вокальних ансамблів; слухачів академії післядипломної освіти. 


КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ  

Укладач:  Слабінська Любов Дмитрівна 

Назва роботи: методичний посібник «Каліграфія (графіка письма)» 

Експерт: Харківська Алла Анатоліївна 

Анотація роботи: У методичному посібнику подано  систему практичних занять з каліграфії для здобувачів освіти спеціальності 013 Початкова освіта,  розміщено теоретичний блок до кожної теми практичного заняття, блок завдань  для самостійного опрацювання теоретичних питань  і практичних вправ.  

Методичний посібник  стане у нагоді  здобувачам освіти спеціальності  013 Початкова освіта, викладачам педагогічних фахових коледжів, які готують майбутніх фахівців початкової школи 

КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ  

Укладач:  Слабінська Любов Дмитрівна 

Назва роботи: Культура мовлення з практикумом з виразного читання: робочий зошит для здобувачів освіти спеціальності «Дошкільна освіта» 

Експерт: Харківська Алла Анатоліївна 

Анотація роботи: Робочий зошит автор містить допоміжні матеріали теоретичного і практичного характеру для аудиторної і позааудиторної  навчальної та самостійної роботи, що допоможе здобувачам освіти відновити й поглибити, закріпити й розширити, узагальнити й систематизувати знання з вивчених тем; розвинути науково-дослідницькі здібності та виробити навички роботи з дітьми дошкільного віку. Зміст робочого зошита відповідає навчальному плану та робочій програмі курсу «Культура мовлення з практикумом з виразного читання» для студентів спеціальності «Дошкільна освіта».


КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ  

Укладач:  Веренич Лариса Валентинівна  

Назва роботи: Практикум «Синтаксис простого речення»  

Експерт: Дригач Тетяна Григорівна

Анотація роботи: Запропонований практикум складено за розділом «Синтаксис і пунктуація простого речення». Розділ містить перелік теоретичних питань, які орієнтують студентів до виконання завдань під час самостійної підготовки. 

Запропонованими матеріалами можуть послуговуватись викладачі, студенти, учні для організації індивідуальної роботи, підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, практичних занять.



КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ  

Укладач:  Гажа Людмила Володимирівна  

Назва роботи: курс лекцій «Методика інтегрованого курсу «Я досліджую світ»»   

Експерт: Дмитренко Катерина Анатоліївна

Анотація роботи: Курс  лекцій передбачає ознайомлення зі змістом, методами засобами, формами організації навчання, їхньою роллю, особливістю використання в сучасній Новій українській школі. Навчальне видання  рекомендоване  для здобувачів освіти закладів фахової передвищої освіти, керівникам практичного навчання.


КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ  

Укладач: Пасічник Світлана Олексіївна  

Назва роботи: методика розвитку мовлення і навчання елементів грамоти: робочий зошит для аудиторної роботи здобувачів освіти. Частина І   

Експерт: Полякова Ірина Вікторівна

Анотація роботи: Робочий зошит укладено відповідно до робочої програми освітнього компонента «Методика розвитку мовлення і навчання елементів грамоти». 

У навчальному виданні пропонуються різнорівневі завдання для самостійної роботи майбутніх вихователів, які спрямовані на поглиблене засвоєння програмового матеріалу, містять пошуковий, творчий характер. 

Робочий зошит рекомендований для здобувачів спеціальності  012  Дошкільна освіта закладів фахової передвищої освіти

КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ  

Укладач: Пасічник Світлана Олексіївна  

Назва роботи: методика розвитку мовлення і навчання елементів грамоти: робочий зошит для аудиторної роботи здобувачів освіти. Частина ІІ.   

Експерт: Полякова Ірина Вікторівна

Анотація роботи: Робочий зошит укладено відповідно до освітньо-професійної програми спеціальності 012 Дошкільна освіта, робочої програми освітнього компонента «Методика розвитку мовлення і навчання елементів грамоти». У навчальному виданні пропонуються варіативні різнорівневі завдання для аудиторної роботи здобувачів освіти, які спрямовані на поглиблене закріплення та засвоєння програмового матеріалу, містять пошуковий, творчий характер. Робочий зошит рекомендований здобувачам освіти спеціальності      012 Дошкільна освіта закладів фахової передвищої освіти.                   

БАЛАКЛІЙСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ  

Укладач: Камардаш Наталія Володимирівна 

Назва роботи: методичні настанови «Філософія постмодерну: персоналії, концепти, освітній аспект»

Експерт: Бескорса Вікторія Миколаївна

Анотація роботи: У методичних настановах «Філософія постмодерну: персоналії, концепти, освітній аспект» розкрито сутність і значення філософії постмодерну, здійснено аналіз понять «постмодерн» і «постмодернізм», розглянуті теорії ключових постатей постмодерної філософії, визначений зміст їх головних концептів. Видання містить аналіз освітніх трансформацій в контексті умов постмодерну, завдання для самоперевірки, рефлексії і саморозвитку, список використаних джерел.   Методичні настанови призначаються для студентів денної форми навчання спеціальності 013 Початкова освіта, але можуть бути корисними для студентів інших спеціальностей, викладачів та всіх, хто цікавиться філософією постмодерну та трансформацією його ідей в освітні проєкти.

                 

ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ  

Укладач: Руднік Денис Геннадійович, Хряпін Едуард Олександрович, Свистун Геннадій Євгенович, Квітковський Віктор Ігорович 

Назва роботи: методичні настанови щодо підготовки та оформлення кваліфікаційної роботи бакалавра 

Експерт: Соколюк Ольга Василівна

Анотація роботи: Методичні настанови містять загальні правила та вимоги до написання та оформлення кваліфікаційних робіт здобувачів освітнього ступеня бакалавра  з історичної тематики, методику роботи з науковою літературою та історичними джерелами, наведено структурні елементи кваліфікаційної роботи, вимоги до наукового дослідження, процедуру захисту та критерії оцінювання роботи. Видання призначене для здобувачів спеціальності 032 Історія та археологія та усіх, хто цікавиться історією.       

ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ  

Укладач: Руднік Денис Геннадійович, Хряпін Едуард Олександрович, Свистун Геннадій Євгенович, Квітковський Віктор Ігорович 

Назва роботи: методичні настанови щодо підготовки та оформлення курсових робіт

Експерт: Соколюк Ольга Василівна

Анотація роботи: Методичні настанови містять загальні правила та вимоги до написання та оформлення курсових робіт з історичної тематики, методику роботи з науковою літературою та історичними джерелами, наведено структурні елементи курсової роботи, вимоги до наукового дослідження, процедуру захисту та критерії оцінювання роботи. Видання призначене для здобувачів спеціальності 032 Історія та археологія та усіх, хто цікавиться історією.

ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ  

Укладач: Руднік Денис Геннадійович, Хряпін Едуард Олександрович, Свистун Геннадій Євгенович, Квітковський Віктор Ігорович 

Назва роботи: методичні настанови щодо підготовки та оформлення кваліфікаційної роботи магістра  

Експерт: Четаєва Людмила Петрівна

Анотація роботи: Методичні настанови містять загальні правила та вимоги до написання та оформлення кваліфікаційних робіт здобувачів освітнього ступеня магістра  з історичної тематики, методику роботи з науковою літературою та історичними джерелами, наведено структурні елементи кваліфікаційної роботи, вимоги до наукового дослідження, процедуру захисту та критерії оцінювання роботи. Видання призначене для здобувачів спеціальності 032 Історія та археологія та усіх, хто цікавиться історією.

ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ  

Укладач: Руднік Денис Геннадійович, Свистун Геннадій Євгенович, Квітковський Віктор Ігорович 

Назва роботи: Методичні настанови "Академічна доброчесність"  

Експерт: Погода Олена Василівна

Анотація роботи: Видання містить плани семінарських занять, список ключових термінів і понять з теми, список використаної та рекомендованої літератури, а також методичні настанови для самостійної роботи і підготовки до занять. Для здобувачів освітнього ступеня бакалавра та всіх, хто цікавиться проблемами академічної доброчесності у навчальній і науковій діяльності


ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ  

Укладач: Ільченко Оксана Валеріївна, Пєхарєва  Альона Станіславівна, Пєхарєва  Світлана Вікторівна  

Назва роботи: Довідник першокурснику


Експерт: Упатова Ірина Петрівна 

Анотація роботи: У  довіднику представлені  рекомендації для здобувачів першого  курсу   Комунального закладу "Харківська гуманітано-педагогічна  академія" Харківської обласної ради, що сприяють їх успішній адаптації в стінах навчального закладу.  Довідник містить інформацію щодо організації освітнього процесу,  відділи, які функціонують в закладі вищої освіти, студентське самоврядування, а також представлений глосарій. 


ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ  

Укладач: Проскурняк Олена Ігорівна, Яцинік Алла Вікторівна

  Назва роботи: Методичні рекомендації "Випускні кваліфікаційні роботи зі спеціальної освіти: виконання та захист" 


Експерт: Упатова Ірина Петрівна 

Анотація роботи: У методичних рекомендаціях для студентів галузі знань 016 Спеціальна освіта «Випускні кваліфікаційні роботи зі спеціальної освіти: виконання та захист» наведено загальні вимоги і структуру дипломної роботи зі спеціальної освіти, методичні вказівки до виконання основних розділів роботи, оформлення списку використаних джерел, додатків. Надано основні вимоги до організації підготовки і виконання дипломних робіт, порядок їхнього захисту, критерії оцінювання дипломної роботи. 


ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ  

Укладач: Ільченко Оксана Валеріївна, Яцинік Алла Вікторівна

  Назва роботи: Методичні рекомендації "Проєктно-технологічна практика" 

Експерт: Четаєва Людмила Петрівна

Анотація роботи: У методичних рекомендаціях для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіи з галузі знань 016 Спеціальна освіта «Методичні рекомендації «Проєктно-технологічна практика»» наведено загальні вимоги щодо організації і проведення одного звиду практик, передбачених освітньо-професійною програмою з підгтовки магістрів, методичні вказівки щодо підготовки завдань, оформлення звітної документації, захисту результатів проєкто-технологічної практики.

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК ТА ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Укладач: Прокопенко Альона Олександрівна 

Назва роботи: Довідник «Бечмаркінг діджитал ресурсів едукації суб’єктів освітнього процесу»


Експерт: Упатова Ірина Петрівна 

Анотація роботи: Довідник укладений з урахуванням останніх змін і доповнень електронних платформ для самоосвіти. Здійснено бенчмаркінг освітніх платформ та подкастів для саморозвитку вітчизнянного та закордонного виробництва.  Висвітлено можливості роботи із кожною платформою та наведено ілюстрації головної сторінки вебсайтів. Пряме покликання на платформу розміщується у QR-code, яке легко сканувати смартфоном.


СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК ТА ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ  

Укладач: Прокопенко Альона Олександрівна 

Назва роботи: навчально-методичний посібник «Теорія та методика діджиталізації едукації майбутніх учителів»

Експерт: Харківська Алла Анатоліївна

Анотація роботи: У  навчально-методичному  посібнику  для  здобувачів  вищої  освіти освітньо-професійних  програм  педагогічного  напряму  розкрито  проблеми едукації  майбутніх  учителів  в  умовах  діджиталізації  освіти; схарактеризовано  понятійно-термінологічний  апарат  дослідження, методологічні  підходи  досліджуваного  феномену;  розроблено  фрейм педагогічної  концепції  едукації  майбутніх  учителів  в  умовах  діджиталізації освіти  та  розкрито  змістове  наповнення  його  концептів;  обґрунтовано теоретико-методологічну  основу  (закономірності,  принципи  тощо) педагогічної  концепції  едукації  майбутніх  учителів  в  умовах  діджиталізації освіти  та  розроблено  концептуальну  модель  системи  управління  едукацією майбутніх учителів в умовах діджиталізації освіти.


ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ 

Укладач: Акімова Олена Михайлівна, Кузнецова Оксана Валеріївна, Одарченко Вероніка Ігорівна

Назва роботи: навчальний посібник для здобувувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня «Освітній менеджмент. Завдання для самостійної роботи здобувачів вищої освіти»

Експерт: Бескорса Вікторія Миколаївна

Анотація роботи: Навчальний посібник «Освітній менеджмент. Завдання для самостійної роботи здобувачів вищої освіти» розроблений із метою закріплення, трансформації та застосування отриманих знань, формування умінь самостійної роботи в умовах майбутньої професійної діяльності. Посібник доцільно використовувати під час аудиторної й позааудиторної самостійної роботи. Він містить теоретичні питання й практичні завдання різного рівня складності. Зміст навчально-методичного посібника відповідає навчальному плану та робочій програмі курсу «освітній менеджмент». Посібник рекомендований для здобувачів вищої освіти зі спеціальностей: 011 Освітні, педагогічні науки;  073 Менеджмент; 013 Початкова освіта. 

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ 

Укладач: Бабакіна Оксана Олексіївна, Толмачова Ірина Миколаївна, Ільїна Олена Олексіївна,Корсікова Катерина Геннадіївна, Павлова Олена Геннадіївна,Потапова Наталя Валеріївна

Назва роботи: навчально-методичний посібник для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня та освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра «Загальна педагогіка. Практичні та семінарські заняття»

Експерт: Пєхарєва Світлана Вікторівна

Анотація роботи: У навчально-методичному посібнику «Загальна педагогіка. Практичні та семінарські заняття» узагальнено погляди видатних вітчизняних дослідників щодо організації освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти, висвітлено актуальні питання педагогіки і сучасні тенденції її розвитку в Україні.

Посібник рекомендований для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня та освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра зі спеціальностей: 013 Початкова освіта, 053 Психологія, 035 Філологія (Українська мова та література), 091 Біологія, 014.09 Середня освіта (Інформатика), 034 Культурологія, 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво), 014.02 Середня освіта (Мова і література (англійська)), 014.11 Середня освіта (Фізична культура), 017 Фізична культура і спорт, 032 Історія та археологія, 231 Соціальна робота, 016 Спеціальна освіта.

Видання містить чотири розділи: «Загальні основи педагогіки», «Теорія виховання», «Теорія освіти та навчання (Дидактика)», «Школознавство», що відповідає навчальним планам означених спеціальностей. Посібник доцільно використовувати під час аудиторних занять та позааудиторної самостійної роботи. Також укладачі рекомендують навчально-методичний посібник викладачам педагогіки та методистам закладів вищої освіти педагогічного профілю. 


ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ 

Укладач: Акімова Олена Михайлівна,Корсікова Катерина Геннадіївна, Кузнецова Оксана Вікторівна,Блудова Юлія Олександрівна,Ільїна Олена Олексіївна,Потапова Наталя Валеріївна,Отрошко Тетяна Феліксівна

Назва роботи: робочий зошит для здобувачів  вищої  освіти  першого (бакалаврського) рівня та освітньо-професійного  ступеня  фахового  молодшого бакалавра «Практика з виховної роботи»

Експерт: Пєхарєва Світлана Вікторівна

Анотація роботи: У робочому зошиті представлено матеріали практики, методичні рекомендації, форми звітності та ведення документації для проходження практики, що використовуються студентами, які проходять практику з виховної роботи у закладах загальної середньої освіти. Робочий зошит рекомендований для викладачів і методистів, учителів закладів загальної середньої освіти, студентів закладів вищої педагогічної освіти.


ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ 

Укладач: Упатова Ірина Петрівна

Назва роботи: Переддипломна (виробнича) практика з біології : методичні вказівки для здобувачів вищої освіти спеціальності 091 Біологія

Експерт: Харківська Алла Анатоліївна 

Анотація роботи: Методичні вказівки до проведення переддипломної (виробничої) практики з біології сприяють розв’язанню завдань вдосконалення фахової підготовки бакалаврів і розраховані на здобувачів вищої освіти спеціальності 091 Біологія. В методичних вказівках зазначено мету, основні завдання та зміст виробничої практики, права й обов’язки студентів та керівників, вимоги до звітної документації, критерії оцінювання результатів проходження такого виду практики. Запропоновані матеріали укладено для здобувачів освітнього ступеню «бакалавр», Галузі знань: 09 Біологія, Спеціальності 091 Біологія



ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ 

Укладач: Упатова Ірина Петрівна

Назва роботи: Навчально-методичний посібник «Загальна педагогіка з основами педмайстерності»

Експерт: Харківська Алла Анатоліївна 

Анотація роботи: Навчально-методичний посібник «Загальна педагогіка з основами педмайстерності» розрахований на аудиторну та самостійну освітню діяльність здобувачів закладів вищої освіти і має на меті сформувати в них педагогічні знання про сучасні педагогічні ідеї та теорії; основні нормативні документами про освіту; складові елементи педагогічної майстерності: професійну компетентність, педагогічні здібності, педагогічну техніку; зміст і структуру навчальних програм, шкільних підручників, основних форм, методів, засобів навчання, інноваційних технологій в освіті тощо; набуття навичок педагогічної діяльності, професійної рефлексії (самооцінки) та педагогічної техніки; розвиток основних педагогічних здібностей; формування елементарних навичок зовнішньої і внутрішньої техніки – вміння володіти собою і взаємодіяти з іншими людьми.

Матеріали посібника містять зміст лекційних, семінарських, і практичних занять, завдання для самостійної роботи здобувачів.

Навчально-методичний посібник укладено відповідно до вимог освітньо-професійної програми 091 Біологія, він містить теоретичну, практичну та дослідницьку складові, що сприяє розв’язанню завдань підготовки бакалаврів біології за професійною кваліфікацією «учитель біології».

Запропоновані матеріали укладено для здобувачів освітнього ступеню «бакалавр», Галузі знань: 09 Біологія, Спеціальності 091 Біологія.

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ 

Укладач: Упатова Ірина Петрівна

Назва роботи: Навчально-методичний посібник «Біологія клітини та гістологія»

Експерт: Соколюк Ольга Василівна

Анотація роботи: Навчально-методичний посібник «Біологія клітини та гістологія» розрахований на аудиторну та самостійну навчальну роботу здобувачів вищої освіти і мають на меті сформувати в них знання про будову клітини та основні внутрішньоклітинні процеси, які протікають в ній, уміння проводити лабораторні дослідження. Матеріали посібника містять зміст лекційних, семінарських і лабораторних занять, завдання для самостійної роботи здобувачів вищої освіти.

Дидактичні завдання навчально-методичного посібника сприяють засвоєнню студентами основ біології клітин та гістології.

Навчально-методичний посібник укладено відповідно до вимог освітньо-професійної програми 091 Біологія, він містить теоретичну, практичну та дослідницьку складові, що сприяє розв’язанню завдань вдосконалення фахової підготовки бакалаврів.

Запропоновані матеріали укладено для здобувачів освітнього ступеню «бакалавр», Галузі знань: 09 Біологія, Спеціальності 091 Біологія.

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ 

Укладач: Упатова Ірина Петрівна

Назва роботи: Навчально-методичний посібник «Методика навчання біології»

Експерт: Прокопенко Альона Олександрівна

Анотація роботи:  

Навчально-методичний посібник «Методика навчання біології» розрахований на аудиторну та самостійну освітню діяльність здобувачів закладів вищої освіти і має на меті сформувати в них методичні знання про зміст і структуру навчальних програм, шкільних підручників біології, основних форм, методів, засобів навчання біології, теорії формування біологічних понять, особливостей матеріальної бази з біології, інноваційних технологій у біологічній освіті тощо.

Матеріали посібника містять зміст лекційних, семінарських, лабораторних і практичних занять, завдання для самостійної роботи здобувачів.

Навчально-методичний посібник укладено відповідно до вимог освітньо-професійної програми 091 Біологія, він містить теоретичну, практичну та дослідницьку складові, що сприяє розв’язанню завдань підготовки бакалаврів біології за професійною кваліфікацією «учитель біології».

Запропоновані матеріали укладено для здобувачів освітнього ступеню «бакалавр», Галузі знань: 09 Біологія, Спеціальності 091 Біологія.

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ 

Укладач: Демченко Наталя Дмитрівна, Масло Ольга Володимирівна,Волкова Ірина Вікторівна, Міняйло Роман Вікторович

Назва роботи: Навчально-методичний посібник « Історія української літератури першої половини ХХ століття»

Експерт: Прокопенко Альона Олександрівна

Анотація роботи:  

У  посібнику  подано  плани  практичних  та  семінарських  занять,  список рекомендованої  літератури  до  кожної  з  тем,  а  також  інструктивно-методичні рекомендації,  у  яких  висвітлено  узагальнений  матеріал  щодо  основних  рис літературного  процесу,  життя  й  творчості  письменника,  запропонований  аналіз  як окремих творів, так і художнього доробку найяскравіших постатей в цілому, а також цікаві  факти  з  життя  письменників,  що  сприятиме  поглибленню  вивчення  біографії майстрів  слова  першої  половини  ХХ  століття.  Призначений  для  студентів філологічних спеціальностей закладів вищої освіти, учителів та викладачів.

Протокол № 2 від 09.11.2022 р.

Усього розглянуто – 13

затверджено – 13, із них: 

затверджено з технічним доопрацюванням – 2.

 КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Монастирська Олена Вікторівна.  

Назва роботи: Матеріали узагальненого педагогічного досвіду «Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у закладі фахової передвищої освіти».   

Експерт: Харківська Алла Анатоліївна

Анотація роботи:  Матеріали узагальненого педагогічного досвіду присвячені проблемі впровадження в освітній процес закладу фахової передвищої освіти сучасних технологій підготовки майбутнього педагога. Обґрунтовано  проблему підготовки вчителя початкових класів у теорії та практиці роботи педагогічного фахового коледжу, зміст професійно-педагогічної підготовки майбутнього фахівця, розкрито сутність та специфіку виховної діяльності вчителя, обґрунтовано сукупність фахових компетентностей з освітнього компонента «Методика виховної роботи», доцільність використання методів розвитку критичного мислення, аналізуються педагогічні технології контекстового навчання у процесі викладання фахових освітніх компонентів. У роботі простежується актуальність, а також результативність та практичне значення. Додатки слугують доповненням матеріалів досвіду.

Представлені матеріали можуть бути використані викладачами фахових освітніх компонентів педагогічних закладів фахової передвищої освіти та вчителями закладів загальної середньої освіти І ступеня.


 КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Слабінська Любов Дмитрівна. 

Назва роботи: Методичні настанови «Організаційно-методичні засади педагогічної практики в системі професійного становлення майбутнього вчителя («Літня практика в оздоровчому таборі»).   

Експерт: Харківська Алла Анатоліївна

Анотація роботи:  У методичних настановах висвітлено мету, завдання, зміст, особливості організації і проведення  педагогічної практики здобувачами освіти педагогічного фахового коледжу в літніх оздоровчих таборах Окремим розділом висвітлено зміст нормативно-правових документів з організації діяльності  дитячих оздоровчих закладів різних типів. Визначено перелік знань, практичних умінь і навичок практикантів та основні вимоги до контролюта оцінювання видів діяльності, оформлення звітної документації з педагогічної практики. Розкрито зміст, форми, методи виховної роботи в літньому оздоровчому таборі з молодшими дітьми, дітьми середнього та старшого віку, особливості її планування. Узагальнено методичні рекомендації щодо організації виховної роботи в тимчасовому дитячому колективі; наведено зразки виховних заходів, різноманітних ігор, психологічних тренінгів, сценаріїв. Відповідно до мети та завдань практики розкрито зміст діяльності педагогічного колективу та здобувачів освіти під час практики. 

Мета створення методичних настанов – допомогти здобувачам освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем фаховий молодший бакалавр оволодіти професійними компетентностями та вміти реалізувати їх під час практичної діяльності. 

Методичні настанови стануть у нагоді здобувачам освіти спеціальності  013 Початкова освіта, викладачам педагогічних фахових коледжів, що готують майбутніх фахівців початкової школи.

 КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач:  Скорнякова Валентина Миколаївна.

Назва роботи: Методичні настанови «Особливості проходження практики з природознавства».

Експерт: Прокопенко Альона Олекандрівна

Анотація роботи:  Методичні настанови укладені відповідно до вимог освітньо-професійної програми Дошкільна освіта з підготовки фахових молодших бакалаврів і містять мету, завдання та зміст педагогічної практики з природознавства.  Настанови розраховані для використання здобувачами освіти закладів  фахової передвищої освіти спеціальності «Дошкільна освіта», керівниками педагогічної практики.      


 КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Весельська Тетяна Володимирівна.

Назва роботи: Методичні рекомендації «Інформаційно-цифрова компетентність майбутнього вчителя».

Експерт: Харківська Алла Анатоліївна

Анотація роботи: У методичних рекомендаціях розглянуто сутність поняття «інформаційно-цифрова компетентність», проаналізовано шляхи використання цифрових технологій в освітньому процесі. Адресовано педагогічним працівникам, здобувачам фахової передвищої освіти та усім, кого цікавить проблематика інформаційно-цифрової компетентності педагога.



 КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Весельська Тетяна Володимирівна.

Назва роботи: Методичні рекомендації «Цифрові інструменти Google в освіті».

Експерт: Харківська Алла Анатоліївна

Анотація роботи: У методичних рекомендаціях розглянуто характеристики дистанційного навчання, особливості педагогічної взаємодії під час дистанційного навчання. Представлено переваги, можливості та перспективи використання Google-сервісів у сучасному освітньому середовищі. Методичні рекомендації стануть у нагоді педагогічним працівникам під час організації дистанційного або змішаного навчання.

 КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Тракун Марина Миколаївна. 

Назва роботи: Методичні рекомендації «Емоційний інтелект та методи його розвитку на заняттях із зарубіжної літератури».

Експерт: Прокопенко Альона Олександрівна.

Анотація роботи: У методичних рекомендаціях  розкрито зміст та структуру емоційного інтелекту, наведено приклад ефективних шляхів, форм, методів та умов розвитку емоційного інтелекту здобувачів освіти на заняттях із зарубіжної літератури. Методичні  рекoмендації стануть у нагоді викладачам зарубіжної літератури закладів фахової передвищої та загальної середньої освіти.

 ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Укладач:  Молчанюк Ольга Василівна, Борзик Олена Богданівна.  

Назва роботи: Курс лекцій «Формування гармонійних міжособистісних відносин»

Експерт: Харківська Алла Анатоліївна .

Анотація роботи: Курс лекцій розроблено та структуровано відповідно до розділів робочої програми вибіркового освітнього компонента «Формування гармонійних міжособистісних відносин». У виданні міститься необхідний теоретичний матеріал для організації практично-семінарських і самостійних робіт здобувачів вищої освіти. Кожна тема представлена стислим і систематизованим викладом основних теоретичних положень курсу, містить перелік запитань, що є обов’язковими для вивчення і підсумкового контролю знань. Навчальне видання рекомендоване здобувачам вищої освіти всіх рівнів вищої освіти усіх спеціальностей 

 ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ

Укладач:  Єфименко Людмила Миколаївна.  

Назва роботи: Практичний посібник "Ігри та вправи з розвитку мовлення дітей дошкільного віку"

Експерт: Полякова Ірина Вікторівна.

Анотація роботи: Посібник містить дидактичні ігри та вправи лексичного спрямування, із формування граматичної будови мовлення, розвитку зв’язного мовлення, виховання звукової культури мовлення, навчання грамоти, розвитку культури мовлення та мовленнєвого етикету, патріотичного спрямування. Крім цього, у посібнику подано текстовий матеріал (скоромовки, чистомовки, загадки, лічилки, забавлянки), що може бути використаний у процесі здійснення мовленнєвої роботи з дітьми дошкільного віку.

Рекомендовані матеріали можуть бути використані викладачами й здобувачами фахової передвищої освіти та здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, вихователями ЗДО.

 ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ

Укладач:  Шапаренко Христина Андріївна, Роганова Марина Вікторівна, Полякова Ірина Вікторівна, Капустіна Олена Ігорівна, Харківська Арина Ігорівна. 

Назва роботи: Щоденник із практики для здобувачів освіти освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр «Переддипломна практика зі спеціальності вихователь дітей дошкільного віку».

Експерт: Прокопенко Альона Олександрівна.

Анотація роботи: У щоденнику висвітлено основні організаційні аспекти переддипломної практики, визначено провідні форми роботи у закладі дошкільної освіти. Представлено критерії оцінювання основних видів діяльності за результатами проходження переддипломної практики. Надано ресурси, що можуть бути корисні у роботі з дошкільниками. Щоденник розроблений відповідно до програми переддипломної практики та призначений для здобувачів освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр спеціальності 012 Дошкільна освіта, а також науково-педагогічних та педагогічних працівників.

 ФАКУЛЬТЕТ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК ТА ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Укладач:  Дементьєва Неоніла Іванівна, Дригач Тетяна Григорівна. 

Назва роботи: Практикум «Якісні фізичні задачі».

Експерт: Прокопенко Альона Олександрівна.

Анотація роботи: У  практикумі  запропоновані  якісні  задачі  з  різних  розділів  загальної  фізики, розглянуто  обгрунтування  відповідей,  наведені  завдання  для  самостійного  виконання. Використання якісних завдань сприяє глибшому розумінню фізичних теорій, формуванню правильних фізичних уявлень, отже, попереджає формалізм в знаннях здобувачів освіти. Подані  матеріали  призначені  для  застосування  на  заняттях  із  фізики,  на позааудиторних заходах, в процесі самостійної роботи із метою розширення світогляду та формуванням вміння аналізувати факти та робити висновки здобувачів освіти.

 ФАКУЛЬТЕТ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК ТА ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Укладач:  Прокопенко Альона Олександрівна, Четаєва Людмила Петрівна.  


Назва роботи: Практикум "Інформатика. Комплекс практичних робіт". 

Експерт: Дмитренко Катерина Анатоліївна.


Анотація роботи: У практикумі представлено завдання для практичних робіт із інформатики для здобувачів коледжу, охарактеризовано структуру курсу та алгоритм виконання робіт. Подані  матеріали  призначені  для  застосування  на  заняттях  із  інфоматики та у процесі самостійної роботи. Практикум стане у нагоді викладачам закладів фахової передвищої та загальної середньої освіти.

 ФАКУЛЬТЕТ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК ТА ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Укладач:  Щербак Ірина Володимирівна.  


Назва роботи: Методичні рекомендації "Удосконалення стратегії позиціонування закладів вищої освіти України в міжнародному інформаційному просторі"

Експерт: Прокопенко Альона Олександрівна.

Анотація роботи: Методичні рекомендації містять тенденції розвитку стратегій позиціонування провідних закладів вищої освіти Європи. Також запропоновані заходи щодо удосконалення стратегії позиціонування університетів України в міжнародному інформаційному просторі в умовах реформування вищої освіти України.

Методичні рекомендації призначені для здобувачів вищої освіти, викладачів, PR-менеджерів закладів, на яких покладаються додаткові обов’язки щодо позиціонування університету.

 КОЛЕКТИВНА ІНОЗЕМНА МОНОГРАФІЯ 

Назва роботи:   International collective monograph "Enrichment of the pedagogical cluster of educational services"

Експерт: Харківська Алла Анатоліївна 

Анотація роботи: Within  the  framework  of  the  study,  the  group  of  authors  analysed  the  main  issues  of development  and  enrichment  of  the  pedagogical  cluster  of  educational  services  in  Ukraine  and proved that the pedagogical process of professional training of future teachers in higher education institutions needs constant modernization. In accordance with modern requirements (worl d trends, democratic values, principles of a market economy, modern scientific and technical achievements; updating of methodological tools, expansion of innovative approaches to the training of teaching staff,  etc.)  and  the  realities  of  today  (organization  of  the  educational  process  in  conditions  of quarantine  restrictions,  martial  law,  etc.)  new  systems  appear.  They  provide  conceptual  ideas, innovative  theories  and  approaches  to  the  strategy  and  main  areas  of  improvement  of  national education. Therefore, the aim of the collective monograph is an analytical review of the theory and practice of education, the determination of the nature and dynamics of institutional changes in the educational  paradigm  in  general  and  its  individual  directions  or  components  in  particular,  the expansion of pedagogical experience and the enrichment of the pedagogical cluster of educational services in Ukraine. Awareness of the conclusions made in the collective monograph will contribute to  the  renewal  of  the  pedagogical  system  o f  education  in  institutions  of  higher  education, comprehensive development of future teachers and their digital literacy in accordance with today's conditions; will contribute to the modernization of the educational paradigm and overcoming the digital divide in the field of higher education; will contribute to an effective increase in the quality of their training, an increase in the number of competitive specialists in the market of educational services in the system of improving their qualifications, and  an increase in the competitiveness of domestic institutions of higher education in the international labour market.

Протокол № 3 від 11.01.2023 р.

Усього розглянуто – 18

затверджено – 15, із них: 

затверджено з технічним доопрацюванням – 5.

Повернуто на доопрацювання – 3


КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач:  Весельська Тетяна Володимирівна.  

Назва роботи: Методичні рекомендації «Воркшоп як освітня категорія».

 Експерт: Харківська Алла Анатоліївна.

Анотація роботи: У методичних рекомендаціях розглянуто воркшоп як освітню категорію та форму динамічного навчання, проаналізовано психофізіологічні чинники такого навчання. Запропоновано планування воркшопу, приклад проведення воркшопу з медіаграмотності.

Методичні рекомендації стануть у нагоді викладачам закладів фахової передвищої освіти, вчителям загальної середньої освіти  під час провадження освітньої діяльності.


КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Погоріла Вікторія Іванівна.  

Назва роботи: Робочий зошит «Навчальні завдання з образотворчого мистецтва».

 Експерт: Бескорса Вікторія Миколаївна.

Анотація роботи: Робочий  зошит  відповідає  програмі  освітнього  компонента  «Образотворче  мистецтво  з  методикою  навчання» та    передбачає  оволодіння  темами  «Форма»,  «Колір»,  «Простір»  «Обʼєм».  Система  теоретичних  знань  про  особливості образотворчого мистецтва та оволодіння практичними уміннями зображення предметного світу формують у здобувачів освіти спеціальності  Початкова  освіта  здатність  визначати  цінність  мистецького  твору  як  продукту  творчості,  розвивають  гнучкі образно-асоціативні  форми  мислення,  що  необхідні  для  уміння  практичної  організації  художньої  діяльності  учителями початкової школи. Робочий зошит рекомендовано здобувачам освіти під час підготовки до практичних занять

 КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Погоріла Вікторія Іванівна.  

Назва роботи: Методичні настанови «Малювання акварельними та гуашевими фарбами».

 Експерт: Бескорса Вікторія Миколаївна.

Анотація роботи: Методичні настанови рекомендовано здобувачам освіти спеціальності Початкова освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем фаховий молодший бакалавр. Програма освітнього компонента «Образотворче мистецтво з методикою навчання» дозволяє оволодіти теоретичними знаннями та практичними уміннями змістового модуля «Технічні прийоми та методика роботи фарбами», а саме оволодіти навичками вільного оперування акварельними та гуашевими фарбами. Методичні настанови є допоміжним матеріалом для набуття фахових (спеціальних) компетентностей здобувачів освіти під час підготовки занять з образотворчого мистецтва та проходження педагогічної практики «Пробні уроки з образотворчого мистецтва». 

 БАЛАКЛІЙСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Щербакова Марина Анатоліївна, Матенко Євгенія Петрівна, Нечитайло Лариса Григорівна

Назва роботи: Методичні настанови до педагогічної практики «Ознайомлювальна практика».

 Експерт: Пєхарєва Світлана Вікторівна.

Анотація роботи: Методичні настанови містять теоретичні відомості та практичні матеріали, що допоможуть студентам систематизувати теоретичні знання щодо професії вихователя ЗДО, виробити вміння й навички, необхідні для проходження педагогічної практики.      Видання доцільно використовувати у процесі практичної підготовки студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта

 

 БАЛАКЛІЙСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Щербакова Марина Анатоліївна, Слабко Наталія Михайлівна

Назва роботи: Практикум з культури мовлення та виразного читання

 Експерт: Пєхарєва Світлана Вікторівна.

Анотація роботи: Практикум містить теоретичні відомості та різноманітні вправи, які допоможуть здобувачам освіти сформувати комунікативні, загально культурні та загально професійні компетентності , необхідні для професійної діяльності.

Видання доцільно використовувати в освітньому процесі фахової передвищої освіти під час вивчення навчальної дисципліни «Культура мовлення та практикум з виразного читання» для спеціальності «Дошкільна освіта».


 БАЛАКЛІЙСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Нечитайло Лариса Григорівна, Щербакова Марина Анатоліївна, Слабко Наталія Михайлівна

Назва роботи: Практичний порадник «Виховна система як простір благополуччя здобувачів освіти НУШ».

 Експерт:Чєтаєва Людмила Петрівна.

Анотація роботи: 

У виданні висвітлено питання формування виховного простору НУШ. Знайомство з цим порадником скоротить час на оволодіння новими інноваційними технологіями роботи з дітьми та надихне на творчий підхід у реалізації основних концептів НУШ. Видання доцільно використовувати під час практичної підготовки здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності «Початкова освіта».



 БАЛАКЛІЙСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Бовдуй Світлана Петрівна, Слабко Наталія Михайлівна

Назва роботи: Методичні настанови «Розвиток партнерських відносин між закладом дошкільної освіти та сім’єю»

 Експерт: Прокопенко Альона Олександрівна .

Анотація роботи: Пропоноване видання присвячено одному із складних питань сучасної освіти – необхідності пошуку рішення проблем у розвитку партнерських відносин між ЗДО та родиною, створення умов для підвищення педагогічної культури батьків  для повноцінного здійснення завдань розвитку, навчання та виховання дошкільників.

Дані матеріали рекомендовано студентам спеціальності «Дошкільна освіта» при вивченні професійно орієнтованих дисциплін та проходження практики.

 ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ

Укладач:Харківська Алла Анатоліївна, Галушко Наталія Анатоліївна, Лисак Анна Федорівна, Хряпін Едуард Олександрович

Назва роботи: Педагогічна практика: щоденник із практики

 Експерт: Прокопенко Альона Олександрівна .

Анотація роботи: У  щоденнику  наведені  основні  вимоги  до  проведення  уроків  історії  в  закладах загальної  середньої  освіти  під  час  офлайн  та  онлайн-навчання,  сформульовано  основні критерії до оцінювання провідних видів діяльності під час педагогічної практики. Щоденник  розроблений  відповідно  до  програми  практики  «Педагогічна  практика» та призначений  для  здобувачів  освіти  (першого)  бакалаврського  рівня  вищої  освіти  спеціальності  032  Історія  та  археологія,  а  також  науково-педагогічних,  педагогічних працівників та завідувачів практики закладів вищої освіти. Даний  щоденник  можна  використовувати  під  час  традиційного,  змішаного  та  дистанційного навчання.


 ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ

Укладач: Фролова Ірина Всеволодівна, Ярославцева Мілена Ігорівна,

Ладика Валентина Володимирівна

Назва роботи: Навчально-методичний посібник  «Нетрадиційні мистецькі техніки у роботі з вихованцями ЗДО»

 Експерт: Харківська Алла Анатоліївна.

Анотація роботи: Навчально-методичний посібник присвячений теоретичним та практичним питанням організації навчання дітей нетрадиційним технікам образотворчого мистецтва, як універсальному методу гармонійного розвитку дітей раннього та передшкільного віку в умовах воєнного часу та активних бойових дій. Запропоновано достатня кількість сучасних нетрадиційних технік малювання, розкрито їх сутність та методичні рекомендації щодо виконання з дітьми в закладі дошкільної освіти та сім’ї. У посібнику представлено низка матеріалів для професійної діяльності педагогів дошкільної освіти (орієнтовні приклади творчих робіт, коментарі практичного психолога щодо особливостей використання тієї чи іншої техніки в індивідуальній та груповій роботі з дошкільниками для покращення їх психоемоційного стану). Посібник призначений для здобувачів вищої освіти (за освітньою програмою «Дошкільна освіта» підготовки бакалавра, за освітньою програмою «Дошкільна освіта» підготовки магістра); викладачів закладів вищої та фахової передвищої освіти педагогічного профілю; вихователів, психологів, методистів, керівників гуртків образотворчого мистецтва та інших  педагогічних працівників закладів дошкільної освіти; батьків дітей раннього, дошкільного та молодшого шкільного віку. 

 ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ

Укладач: Васильєв Станіслав Валерійович, Фінін Георгій Іванович, Квітковський Віктор Ігорович

Назва роботи: Методичні рекомендації до практичних занять для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти «Нормативно-правове регулювання у сфері вищої освіти» 

 Експерт: Соколюк Ольга Василівна.

Анотація роботи: У методичних рекомендаціях містяться практичні і тестові завдання, які здобувачі вищої освіти повинні вирішити під час проведення семінарських занять з освітнього компоненту «Нормативно-правове регулювання у сфері вищої освіти».  Рекомендовано для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за освітньо-професійними програмами: «Історія та археологія», «Менеджмент»

 ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ

Укладач: Васильєв Станіслав Валерійович, Фінін Георгій Іванович, Хряпін Едуард Олександрович 

Назва роботи: Методичні рекомендації до самостійної роботи для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти «Нормативно-правове регулювання у сфері вищої освіти»  

 Експерт: Соколюк Ольга Василівна.

Анотація роботи: У методичних рекомендаціях міститься перелік тем індивідуальних науково-дослідних завдань за темами освітнього компоненту «Нормативно-правоіе регулювання у сфері вищої освіти».  Рекомендовано для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Історія та археологія».


 ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ

Укладач: Василенко Олена Миколаївна

Назва роботи: Матеріали узагальненого педагогічного досвіду «Підготовка майбутніх соціальних педагогів до використання здоров'язбережувальних технологій у роботі з дошкільниками»  

 Експерт: Полякова Ірина Вікторівна.

Анотація роботи: Матеріали узагальненого педагогічного досвіду висвітлюють фоомвання ключових компетентностей здобувачів педагогічних закладів, здобуття фахових компетентностей у змісті професійної підготовки відповідно до реальних професійних функцій і завднаь. У роботі подано актуальність, теоретичне обгрунтування теми довіду, а також його результативність та практичне значення. Представлені матеріали можуть бути використанні викладачами закладів вищої освіти для збагачення власного педагогічного освіду. Визначено доцільність та ефективність використання розроблених матеріалів у навчальній діяльності.

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Укладач: Толмачова Ірина Миколаївна, Єрьоменко Ольга Анатоліївна

Назва роботи: Навчально-методичний посібник для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня «Методологія та методи наукових досліджень» 

 Експерт: Харківська Алла Анатоліївна.

Анотація роботи: Посібник рекомендований для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня, спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки», денної та заочної форми навчання. Видання містить загальні положення вивчення освітнього компонента, конспект лекцій, розробки семінарських та практичних занять, завдання для самостійної роботи студентів, матеріали для контролю та оцінювання здобутих компетентностей, список рекомендованих джерел, що відповідає освітньо-професійній програмі та навчальному плану означеної спеціальності та робочій програмі освітнього компонента «Методологія та методи наукових досліджень». Посібник доцільно використовувати при вивченні теоретичних основ курса, а також при підготовці до семінарських та практичних занять, організації самостійної роботи, контроля та оцінювання здобутих компетентностей здобувачів вищої освіти з освітнього компонента. Укладачі рекомендують навчально-методичний посібник викладачам закладів вищої освіти педагогічного профілю, магістрантам та всім, хто цікавиться питаннями організації та проведення наукових досліджень.

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА МИСТЕЦТВ

Укладач: Аксьонов Дмитро Володимирович, Аксьонов Володимир Володимирович, Калашник Дмитро Володимирович

Назва роботи: Методичні рекомендації «Організації дозвіллєвої діяльності у літньому дитячому закладі оздоровлення та відпочинку» 

 Експерт: Четаєва Люмила Петрівна.

Анотація роботи: У методичних рекомендаціях висвітлено мету, завдання, зміст і особливості організації та проведення літньої педагогічної практики здобувачів вищої освіти спеціальностей 014.11 Середня освіта (Фізична культура) та 017 Фізична культура та спорт. Також розкрито зміст, форми, методи виховної роботи з дітьми і підлітками та особливості її планування в літньому дитячому закладі оздоровлення та відпочинку. Подано практичний матеріал, який можна використати у роботі з дітьми різного віку в літній оздоровчий період. Рекомендовано для здобувачів вищої освіти третього курсу навчання спеціальностей 014.11 Середня освіта (Фізична культура) та 017 Фізична культура та спорт, науково-педагогічних, педагогічних працівників, завідувачів практики закладів вищої освіти, а також батьків дітей, що планують відправити дитину до закладу оздоровлення та відпочинку.

ФАКУЛЬТЕТ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК ТА ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Укладач: Дмитренко Катерина Анатоліївна

Назва роботи: Матеріали узагальненого педагогічного досвіду «Підготовка майбутніх соціальних працівників до професійного спілкування у процесі фахової підготовки»

 Експерт: Полякова Ірина Вікторівна.

Анотація роботи: Матеріали узагальненого педагогічного досвіду висвітлюють процес підготовки майбутніх соціальних працівників до професійного спілкування у процесі фахової підготовки, зокрема під час проходження різних видів практики. У роботі конкретизується зміст дефініцій «комунікація» «професійне спілкування», розглядаються питання культури професійного мовлення сучасно1 молоді пд час проходження різних видів практики

Протокол № 4 від 08.03.2023 р.

Усього розглянуто – 27

затверджено –27, із них: 

затверджено з технічним доопрацюванням – 8.


КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Абасалієва Оксана Миколаївна

Назва роботи: Курс лекцій «Загальна психологія» 

 Експерт: Кондрацька Лариса Вікторівна.

Анотація роботи: У пропонованих лекціях викладено теоретичний матеріал і основні поняття тем загальної психології. У процесі підготовки лекцій враховувались нові освітньо-професійні програми, а також наступний основний принцип: сприяти свідомому творчому засвоєнню теоретичних засад сучасної психології й формуванню стійкого інтересу до психологічних знань і вміння їх застосовувати у повсякденній практичній діяльності. 

Курс лекцій розроблено відповідно до освітньо-професійних програм закладу фахової передвищої освіти спеціальностей «Початкова освіта», «Середня освіта (Трудове навчання та технології)», «Середня освіта (Фізична культура)» та змісту освітнього компонента «Психологія (загальна, вікова, педагогічна)».


КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Колесник Людмила Дмитрівна

Назва роботи: Методичні рекомендації «Формування інформаційно-комунікаційної компетентності педагога в умовах інформаційного освітнього середовища»  

 Експерт: Харківська Алла Анатоліївна.

Анотація роботи: Методичні рекомендації розкривають основи розвитку інформаційно-комунікаційної компетентності педагога. У роботі розглянуто інформаційно-комунікаційні технології у професійній діяльності викладача математики в умовах інформаційного освітнього середовища. Представлені матеріали можуть бути використані викладачами педагогічних фахових закладів передвищої освіти для збагачення власного педагогічного досвіду

.


КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Скорнякова Валентина Миколаївна

Назва роботи: Курс лекцій «Вступ до спеціальності»  

 Експерт: Харківська Алла Анатоліївна.

Анотація роботи: Навчальне видання укладено відповідно до вимог освітньо-професійної програми  «Вступ до спеціальності» підготовки фахового молодшого бакалавра спеціальності Дошкільна освіта. Лекції охоплюють теми, спрямовані на орієнтування здобувачів освіти щодо змісту педагогічної діяльності вихователя, ії сутності та ролі в сучасному суспільстві, основних шляхів і методів набуття педагогічного досвіду, узагальнення, систематизацію поглиблення педагогічних знань про вищу освіту в Україні в порівнянні з Європейськими крашами. Курс лекцій з освітнього компонента «Вступ до спеціальності» буде корисний майбутнім вихователям закладів дошкільної освіти та викладачам закладів фахової передвищої освіти.

КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Шелева Ірина Миколаївна

Назва роботи: Методичні рекомендації «Особливості організації практики «Столярна та слюсарна справа»  

 Експерт: Прокопенко Альона Олександрівна.

Анотація роботи: Методичні рекомендації складено у відповідності до програми практики «Столярна та слюсарна справа», яка розроблена на підставі освітньо-професійної програми підготовки фахівців освітньо-професійного ступеня «фаховий молодший бакалавр» за напрямом підготовки Середня освіта (Трудове навчання та технології). У методичних рекомендаціях визначено теоретичні положення щодо набуття компетентностей у здобувачів освіти під час літньої навчальної практики зі столярної та слюсарної справи.Поряд з теоретичним матеріалом міститься достатня кількість практичних завдань, виконання яких допоможе майбутнім фахівцям у набутті спеціальних компетентностей. Методичні рекомендації стануть у нагоді викладачам закладів педагогічної фахової передвищої освіти, вчителям трудового навчання та технологій закладів загальної середньої освіти, здобувачам освіти спеціальності «Середня освіта (Трудове навчання та технології)».

.

КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Слабинська Світлана Анатоліївна

Назва роботи: Робочий зошит для аудиторної роботи здобувачів освіти «Педагогіка з основами корекційної педагогіки (дефектології)» Частина І  

 Експерт: Прокопенко Альона Олександрівна.

Анотація роботи: Робочий зошит укладено відповідно до освітньо-професійної програми спеціальності Початкова освіта, робочої програми освітнього компонента «Педагогіка з основами корекційної педагогіки (дефектології)». У навчальному виданні пропонуються теоретичні і практичні варіативні різнорівневі завдання для аудиторної  роботи здобувачів освіти, які спрямовані на поглиблене закріплення та засвоєння програмового матеріалу, містять пошуковий, творчий характер. Робочий зошит рекомендований здобувачам освіти спеціальності  Початкова освіта закладів фахової передвищої освіти.

БАЛАКЛІЙСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Нечитайло Лариса Григорівна

Назва роботи: Практичний порадник «Методи валеодіагностики (життєвий індекс людини та біологічний вік)» 

 Експерт: Упатова Ірина Петрівна.

Анотація роботи: Сучасні заклади освіти надають здобувачам освіти знання та допомогу у розвитку навичок та умінь, які необхідні для здорового та продуктивного життя як у дитячому та юнацькому віці, так і у подальшому дорослому житті. Задля вирішення актуальних питань професійного розвитку педагога Нової української школи в умовах формування валеологічної компетентності, створення в закладах освіти чинників, які відповідають ключовим принципам рамкової концепції FRESH розроблено даний порадник.

Формування валеологічної компетентності майбутнього педагога доцільно проводити за допомогою практичних робіт з визначення життєвого індексу людини та біологічного віку. У даному пораднику представлено алгоритм використання життєвої ємкості легень і життєвого індексу людини для здійснення валеодіагностики. Уточнено поняття біологічного віку, подано методики його визначення. Розглянуто основні групи чинників, що впливають на біологічний вік. Відображено можливості використання методик визначення життєвого індексу людини та біологічного віку у контексті визначення впливу факторів довкілля. Висвітлено залежність ефективності заняття від життєвого індексу людини та біологічному віку. Запропоновані матеріали містять поради, щодо покращення біологічного віку особистості.

Практичний порадник буде корисним для науковців, працівників закладів освіти, методичних служб усіх рівнів, а також усіх стейкхолдерів, які цікавиться питаннями здорового способу життя 


БАЛАКЛІЙСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач:  Зозуля Оксана Вікторівна, Щербакова Марина Анатоліївна.

Назва роботи: Методичні рекомендації «Способи педагогічної взаємодії зі студентами-зумерами в умовах закладу фахової передвищої освіти» 

 Експерт: Упатова Ірина Петрівна.

Анотація роботи: У методичних рекомендаціях подано інформацію про теорію поколінь, місце покоління зумерів у цій теорії, а також особливості цих представників. З’ясовано, що трансформація таких психічних процесів, як пам᾿ять, увага та мислення у сучасних здобувачів освіти потребує нового підходу в навчанні. Розроблено шляхи удосконалення освітнього процесу залежно від особливостей студентів – представників нового покоління.    Рекомендовано для використання в освітньому процесі закладів фахової передвищої освіти.

 ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ

Укладач: Васильєв Станіслав Валерійович, Фінін Георгій Іванович, Хряпін Едуард Олександрович 

Назва роботи: Методичні рекомендації до практичних занять для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Правові засади сучасної держави»  

 Експерт: Соколюк Ольга Василівна.

Анотація роботи: У методичних рекомендаціях містяться ситуаційні практичні завадання та тестові питання, які повинні бути вирішені студентами під час проведення семінарських занять з освітнього компоненту «Правові засади сучасної держави».  Рекомендовано для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітньо-професійними програмами «Спеціальна освіта», «Англійська мова», «Соціальна робота», «Інформатика», «Дошкільна освіта». 


 ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ

Укладач: Васильєв Станіслав Валерійович, Фінін Георгій Іванович, Хряпін Едуард Олександрович 

Назва роботи: Методичні рекомендації до самостійної роботи для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Правознавство»   

 Експерт: Соколюк Ольга Василівна.

Анотація роботи: Методичні рекомендації до самостійної роботи міститься перелік тем індивідуальних навчально-дослідних завдань для кожної теми освітнього компоненту «Правові засади сучасної держави».  Рекомендовано для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітньо-професійними програмами «Спеціальна освіта», «Англійська мова», «Соціальна робота», «Інформатика», «Дошкільна освіта».




 ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ

Укладач: Яковенко Віта Валеріївна, Балла Людмила Володимирівна

 Назва роботи: Методичний посібник «Організаційні аспекти літньої педагогічної практики майбутніх фахівців дошкільної освіти»    

 Експерт: Упатова Ірина Петрівна.

Анотація роботи: Методичний посібник укладено відповідно до вимог освітньо-професійної програми підготовки фахівців дошкільної освіти (галузь знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальність 012 Дошкільна освіта для освітнього рівня «Молодший фаховий бакалавр» та «Бакалавр»). Мета посібника – надання методичної допомоги здобувачам освіти, викладачам ЗВО та педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти в організації та проведенні літньої педагогічної практики. Рекомендовані матеріали можуть бути використані здобувачами освіти, керівниками практики та педагогічними працівниками дошкільних закладів під час проходження здобувачами-практикантами літньої педагогічної практики.





 ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ

Автор: Савінова Наталія Володмирівна, Кутержинська Катерина Максимівна 

 Назва роботи: Монографія «Кейс-технології як засіб формування деонтологічної культури асистента вчителя інклюзивного класу»    

 Експерт: Смородський Віталій Ігорович.

Анотація роботи: У монографії представлено результати наукового дослідження різних аспектів проблеми формування деонтологічної культури асистентів вчителів інклюзивного класу засобами кейс-технологій. Схарактеризовано напрями діяльності асистентів вчителів інклюзивного класу, визначені деонтологічні засади їх взаємодії з батьками дітей із особливими освітніми потребами. Запропоновано практичний банкінг формування деонтологічної культури асистентів вчителів інклюзивного класу засобами активних кейс-методів. Монографія стане у нагоді здобувачам вищої освіти, аспірантам та науково-педагогічним і педагогічним працівникам закладів освіти, асистентам вчителів інклюзивних класів, а також для тих, кого цікавлять питання удосконалення формування деонтологічної культури.

 ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ

Укладач: Бакуменко Тетяна Костянтинівна 

 Назва роботи: Узагальнений педагогічний досвід «Творчий саморозвиток майбутніх фахівців дошкільної освіти в культурно-освітньому просторі педагогічного коледжу»   

 Експерт: Полякова Ірина Вікторівна.

Анотація роботи: Матеріали узагальненого досвіду втілюють формування ключових компетентностей здобувачів педагогічних закладів фахової передвищої освіти. У роботі здійснено теоретичний аналіз феномену творчого саморозвитку майбутніх фахівців дошкільної освіти, зʼясовано сутнісні характеристики дефініцій «розвиток», «саморозвиток», «творчість», «творчий саморозвиток», «культурно-освітній простір». Розглянуто складові творчого саморозвитку майбутніх фахівців дошкільної освіти, проаналізовано проблему культурно-освітнього простору, визначено принципи організації та характеристики культурно-освітнього простору в педагогічному коледжі. Представлені матеріали можуть бути використані викладачами закладів вищої та фахової перед вищої освіти для збагачення власного досвіду. Визначено доцільність та ефективність використання розроблених матеріалів в освітньому процесі.

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Укладач: Толмачова Ірина Миколаївна, Єрьоменко Ольга Анатоліївна, Кузнецова Оксана Вікторівна

 Назва роботи: Навчально-методичний посібник для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня «Основи науково-педагогічних досліджень»    

 Експерт: Харківська Алла Анатоліївна.

Анотація роботи: Посібник рекомендований для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня, спеціальність 013 «Початкова освіта», денної та заочної форми навчання. Видання містить загальні положення вивчення освітнього компонента, конспект лекцій, розробки семінарських та практичних занять, завдання для самостійної роботи студентів, матеріали для контролю та оцінювання здобутих компетентностей, список рекомендованих джерел, що відповідає освітньо-професійній програмі та навчальному плану означеної спеціальності та робочій програмі освітнього компонента «Основи науково-педагогічних досліджень». Посібник доцільно використовувати при вивченні теоретичних основ курсу, а також при підготовці до семінарських та практичних занять, організації самостійної роботи, контроля та оцінювання здобутих компетентностей здобувачів вищої освіти з освітнього компонента. Укладачі рекомендують навчально-методичний посібник викладачам закладів вищої освіти педагогічного профілю, здобувачам вищої освіти та всім, хто цікавиться питаннями організації та проведення наукових досліджень.


ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Укладач: Петриченко Лариса Олексіївна, Акімова Олена Михайлівна 

 Назва роботи: Методичні рекомендації до семінарських/практичних занять для здобувачів  вищої освіти другого (магістерського) рівня «Моніторинг якості освіти»     

 Експерт: Пехарєва  Світлана Вікторівна.

Анотація роботи: Методичні рекомендації до семінарських/практичних занять з освітнього компоненту «Моніторинг якості освіти» розроблені із метою закріплення, трансформації та застосування отриманих знань, формування умінь роботи в умовах майбутньої професійної діяльності. Методичні рекомендації доцільно використовувати під час аудиторної роботи. Вони містять теоретичні питання й практичні завдання різного рівня складності. Зміст методичних рекомендацій відповідає навчальному плану та робочій програмі курсу «Моніторинг якості освіти». Методичні рекомендації розроблені для здобувачів вищої освіти із спеціальностей: 011 Освітні, педагогічні науки;  073 Менеджмент; 013 Початкова освіта. Укладачі рекомендують методичні рекомендації до семінарських та практичних занять викладачам педагогіки; методистам, менеджерам, керівникам  закладів освіти.

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Укладач: Демченко Наталя Дмитрівна, Лонська Ірина Олексіївна, Оловаренко Олена Іванівна 

 Назва роботи: Робочий  зошит з української мови (Синтаксис – складне речення)   

 Експерт: Прокопенко Альона Олександрівна.

Анотація роботи: У робочому зошиті містяться навчально-тренувальні вправи й тести до розділу «Синтаксис складного речення» з дисципліни «Українська мова» для здобувачів фахової перед вищої та вищої освіти. Мета укладання робочого зошита – сприяти кращому засвоєнню теоретичних знань, поглибленому вивченню синтаксичної будови української мови, виробленню та удосконаленню практичних навичок синтаксичного аналізу. Робочий зошит  стане у нагоді здобувачам і викладачам ЗФПО та ЗВО. Оцінювання проводиться згідно з порядком оцінювання компетентностей здобувачів освіти.

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Укладач: Дехтярьова Олена Олександрівна, Борзик Олена Богданівна

 Назва роботи: Курс лекцій «Анатомія людини»

 Експерт: Дмитренко Катерина Анатоліївна.

Анотація роботи: Основне  призначення  курсу лекцій  полягає  в  тому,  щоб  допомогти  здобувачам освіти  освітньо-кваліфікаційного  рівня  «бакалавр»,  спеціальність  091  Біологія,   успішно опанувати знання освітнього компоненту «Анатомія людини та гістологія». Курс лекцій розроблений у відповідності до вимог Стандарту вищої освіти по підготовці фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр», спеціальність 091 Біологія, та відповідає навчальному плану та робочій програмі курсу «Анатомія людини та гістологія».

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Укладач: Дехтярьова Олена Олександрівна,  Каденко Ірина Валеріївна

 Назва роботи: Методичні настанови до лабораторних робіт з освітнього компонента «Зоологія»

 Експерт: Дмитренко Катерина Анатоліївна.

Анотація роботи: Основне призначення методичних настанов для лабораторних робіт полягає в тому, щоб допомогти  здобувачам  освітньо-кваліфікаційного  рівня  «Бакалавр»,  спеціальність  091 Біологія/0511  Biology,   успішно  опанувати  знання  освітнього  компоненту  «Зоологія».  Для досягнення належного рівня практичних умінь з освітнього компоненту, здобувачам освіти пропонуються різні види робіт. Методичні  настанови  розроблені  у  відповідності  до  вимог  стандарту  вищої  освіти  по підготовці фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр», спеціальність Біологія/0511 Biology, та відповідає навчальному плану та робочій програмі курсу «Зоологія»..

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА МИСТЕЦТВ

Укладач: Олешко Валерій Леонідович, Олешко Тетяна Євгеніївна

 Назва роботи: Музична хрестоматія  «Інструментальні твори професійно-педагогічного репертуару в перекладі для скрипки і фортепіано»

 Експерт: Четаєва Люмила Петрівна.

Анотація роботи: У виданні представлені твори, які рекомендовані для опрацювання під час виконання завдань робочої навчальної програмиосвітнього компоненту «Спеціальний музичний інструмент. Скрипка» та освітньо-професійної програми підготовки здобувачів освітніх ступенів «молодший бакалавр», «бакалавр», « магістр» Середня освіта (Музичне мистецтво).

Хрестоматія стане у нагоді під час аудиторних та самостійних занять здобувачів освітніх ступенів «молодший бакалавр», «бакалавр», «магістр» для виконання програмових творів. В якості додаткової форми роботи можливе виконання творів здобувачами в ансамблі та гуртковій роботі.

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА МИСТЕЦТВ

Укладач: Халєєва Олена Вікторівна, Костіна Людмила Михайлівна, Поддуда Ірина Анатоліївна, Смородська Марина Миколаївна

 Назва роботи: Методичні настанови «Самостійна робота здобувачів освіти з опанування  програмного пісенного репертуару»

 Експерт: Дригач Тетяна Григорівна.

Анотація роботи: Методичні  настанови   укладені  відповідно  до  програмних  вимог освітнього компоненту  «Диригування  у  вирішенні  завдань  вдосконалення  якості  професійної  підготовки фахівців  у  галузі  мистецької  освіти.  Робота  створена  відповідно  до  освітньо-професійної програми підготовки фахівців зі спеціальності Середня освіта (Музичне мистецтво) за освітніми рівнями «молодший бакалавр», «бакалавр». Включені у збірку твори стануть у нагоді  в оволодінні  різноманітним і художньо цінним пісенним  репертуаром,  який  сприяє  поповненню  життєвого  досвіду  школярів,  здійснює  їх моральне  виховання,  розширює  художній  досвід  стосовно  сприймання  й  виконання  дитячих творів.  Запропонований  репертуар  може  використовуватись  майбутніми  вчителями  музичного мистецтва  в освітньому  процесі,  під  час  виробничої  практики,  а  також  практикуючими фахівцями ЗЗСО.

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА МИСТЕЦТВ

Укладач: Тищик Вадим Борисович

 Назва роботи: Методичні рекомендації «Інтерпретація музичних образів в «Альбомі для дітей та юнацтва» українського композитора В. Власова»

 Експерт: Дригач Тетяна Григорівна.

Анотація роботи: Методичні настанови укладено відповідно до навчальних програм освітнього компоненту «Спеціальний музичний інструмент (баян)» (спеціальність 014.13 Середня освіта (музичне мистецтво)) з урахуванням робочих програм ЗЗСО. У роботі висвітлені особливості розвитку виконавської підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва на прикладах інструментальних творів з «Альбому для дітей та юнацтва» українського композитора В. Власова, надано методичні настанови щодо їх практичного виконання та самостійної роботи здобувачів вищої освіти. Рекомендовані матеріали орієнтовані на викладачів ЗВО та майбутніх фахівців музичного мистецтва.

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА МИСТЕЦТВ

Укладач: Школьнік Серафима Яківна, Данильченко Людмила Теодорівна, Цуранова Оксана Олексіївна, Бесшапошникова Тетяна Василівна

 Назва роботи: Навчально-методичний посібник «Музично-ритмічна діяльність в закладах дошкільної освіти з дітьми, які мають мовленнєві порушення»

 Експерт: Ільченко Оксана Валеріївна.

Анотація роботи: У навчально-методичному посібнику висвітлені питання професійної підготовки фахівців музично-педагогічного спрямування в закладах вищої освіти, зокрема практичної діяльності музичного керівника щодо опрацювання музично-ритмічного матеріалу з дошкільниками, особливо з тими у яких є мовленнєві порушення. Представлено авторський освітньо-практичний матеріал, методичні рекомендації щодо музично-рухової творчості, що застосовується в освітньому процесі закладів дошкільної освіти. Навчально-методичний посібник призначений для здобувачів передвищої та вищої освіти мистецького напряму спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво), музичних керівників ЗДО, викладачів музичних дисциплін ЗВО.

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА МИСТЕЦТВ

Укладач: Цуранова Оксана Олексіївна, Погода Олена Василівна, Бесшапошникова Тетяна Василівна

 Назва роботи: Навчально-методичний посібник для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти «Основи музичного мистецтва. Частина 2. Музично-рухова творчість»

 Експерт: Кисельова Олеся Борисівна.

Анотація роботи: У  роботі  узагальнені  та  систематизовані  питання  щодо  музично -рухової  творчості  дітей дошкільного  віку,  а  також  надані  музичні  твори  з  рекомендаціями  щодо  виконання  та самостійного  опрацювання  на  фортепіано  здобувачами  фахової  передвищої  та  вищої  освіти (першого  бакалаврського  освітнього  рівня)  згідно  з  навчальними  програмами  дисциплін професійної й практичної підготовки.Навчально-методичний посібник призначений для здобувачів передвищої та вищої освіти мистецького напряму спеціальності Середня освіта («Музичне мистецтво»), музичних керівників, викладачів музичних дисциплін ЗВО.

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА МИСТЕЦТВ

Укладач: Мудрик Ольга Борисівна 

 Назва роботи: Відео настанови з практичних занять для здобувачів фахової передвищої освіти  (молодший бакалавр) «Робота з папером і картоном» 

 Експерт: Соколюк Ольга Василівна

Анотація роботи: Відеонастанови з практичних занять до освітніх компонентів "Теорія та методика  навчання технологічній галузі в початковій школі" спеціальності 013 Початкова освіта та "Художня праця"  спеціальності   012 Дошкільна освіта.

ФАКУЛЬТЕТ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК ТА ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Укладач: Брославська Галина Михайлівна

 Назва роботи: Збірник тестових завдань із астрономії

 Експерт: Кисельова Олеся Борисівна

Анотація роботи: Збірник містить тести освітнього компоненту «Фізика і астрономія», а саме – астрономія. Призначений для здобувачів фахової передвищої освіти – фахових молодших бакалаврів та викладачів освітніх закладів, що навчають цієї дисципліни, а також для учнів і педагогів загальноосвітніх навчальних закладів, а також тих, хто має бажання перевірити свої знання з астрономії

ФАКУЛЬТЕТ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК ТА ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Укладач: Осова Ольга Анатоліївна 

 Назва роботи: Вступ до спеціальності: методичні настанови до самостійної роботи для підготовки майбутніх фахівців першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014.021 Середня освіта (Мова і література (англійська)) 

 Експерт: Харківська Алла Анатоліївна

Анотація роботи: Методичні настанови до самостійної роботи підготовлені відповідно до освітнього компонента «Вступ до спеціальності» освітньої програми «Англійська мова і література в закладах освіти». Основна мета видання – допомогти здобувачам вищої освіти сформувати загальні уявлення про майбутню професію вчителя англійської мови, самостійно засвоїти теоретичні та правові основи організації та функціонування системи іншомовної освіти в Україні. Методичні настанови призначені для використання здобувачами вищої освіти першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю 014.021 Середня освіта (Мова і література (англійська)) при засвоєнні матеріалів освітнього компонента «Вступ до спеціальності».


ФАКУЛЬТЕТ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК ТА ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Укладач: Хміль Наталія Анатоліївна, Кисельова Олеся Борисівна, Прокопенко Альона Олександрівна. Щербак Ірина Володимирівна,  Русскін Володимир Михайлович, Нікольський Сергій Борисович 

 Назва роботи: Вимоги до виконання та оформлення магістерської роботи зі спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика) : метод. наст. для здобувачів другого (магістерського рівня) 

 Експерт: Білостоцька Ольга Вячеславівна

Анотація роботи: Методичні настанови містять загальні вимоги до виконання кваліфікаційної роботи здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня освітньої професійної програми 014.09 Середня освіта (Інформатика). У виданні наведено структуру магістерського дослідження, поради щодо його проведення, опису отриманих результатів, правила оформлення та порядок підготовки до його захисту. Методичні настанови можуть бути корисними як здобувачам, так і викладачам, а також рецензентам таких робіт.

ФАКУЛЬТЕТ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК ТА ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Укладач: Волкова Катерина Сергіївна 

 Назва роботи: Матеріали узагальненого педагогічного досвіду «Формування готовності майбутніх фахівців соціальної та педагогічної сфер до професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти»

 Експерт: Полякова Ірина Вікторівна

Анотація роботи: Матеріали узагальненого педагогічного досвіду висвітлюють умови формування готовності майбутніх фахівців соціальної та педагогічної сфер до професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти. У роботі визначено суть і компоненти готовності майбутніх фахівців соціальної та педагогічної сфер до професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти, розроблено модель формування готовності майбутніх фахівців соціальної та педагогічної сфер до професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти. 

Протокол № 5 від 10.05.2023 р.

Усього розглянуто – 26

затверджено –23, із них: 

затверджено з технічним доопрацюванням – 10.

Повернуто на доопрацювання - 3.



КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Бойчук Марина Вікторівна 

 Назва роботи: Методичні рекомендації «Кейс-метод у системі професійної підготовки майбутніх вчителів» 

 Експерт: Дригач Тетяна Григорівна

Анотація роботи: Методичні рекомендації розкривають сутність поняття «кейс-метод», історію його виникнення. Розглянуто методичні аспекти впровадження кейс-технології в освітній процес педагогічного закладу фахової передвищої освіти. Представлені матеріали можуть бути використані викладачами коледжів, учителями закладів загальної середньої освіти для збагачення власного педагогічного досвіду.

 

КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Гажа Людмила Володимирівна 

 Назва роботи: Курс лекцій. Частина ІІ. «Методика інтегрованого курсу «Я досліджую світ»» 

 Експерт: Дригач Тетяна Григорівна

Анотація роботи: Навчальне видання являє собою  курс  лекцій передбачає ознайомлення зі змістом, методами, засобами, формами організації навчання, формами оцінювання, їхньою роллю, освітніми програмами, типовими програмами, календарно-тематичним плануванням, особливістю використання в сучасній Новій українській школі. Навчальне видання рекомендоване для здобувачів освіти  педагогічних закладів фахової передвищої освіти, керівникам практичного навчання.

.

 

КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Котелевська Любов Дмитрівна  

 Назва роботи: Методичні рекомендації  «Особливості формування самоосвітньої компетентності викладача»  

 Експерт: Білостоцька Ольга Вячеславівна

Анотація роботи: У методичних рекомендаціях розкрито сутність самоосвітньої діяльності педагогічних працівників, визначено шляхи підвищення їх професійної майстерності. У роботі поєднано теоретичний матеріал та практичні поради організації ефективної самоосвітньої діяльності педагога. Запропонованими матеріалами можуть послуговуватись педагогічні працівники закладів освіти.

.

.

 

КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Укладач: Пасічник Світлана Олексіївна    

 Назва роботи: Курс лекцій. Частина І. «Основи природознавства і методика ознайомлення дітей з    природою»  

 Експерт: Білостоцька Ольга Вячеславівна

Анотація роботи: Навчальне видання укладено відповідно до вимог освітньо-професійної програми «Основи природознавства і методика ознайомлення дітей з природою» для здобувачів освіти освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр. Зміст лекцій охоплює теми, які сприяють узагальненню та систематизації уявлень здобувачів освіти про об’єкти і явища природи та правила екологічно-доцільної поведінки, що слугуватиме формуванню природничо-екологічної компетентності та підвищенню рівня екологічної свідомості майбутнього вихователя. Видання розраховане на викладачів, здобувачів освіти закладів фахової передвищої освіти та педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.

.

.

 

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК ТА ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Укладач: Анголенко Валентина Володимирівна, Гладун Тетяна Олександрівна, Лисенко Юлія Олегівна,  Печериця Наталія Миколаївна

Назва роботи: Навчально-методичний посібник «Основи віктимології»

 Експерт: Прокопенко Альона Олександрівна

Анотація роботи: Навчально-методичний посібник містить розширені матеріали лекцій, плани семінарських занять, завдання для самостійної роботи, питання для поточного контролю та семестрового контролю. Видання має на меті ознайомити здобувачів освіти з процесом віктимізації особистості та наслідками, формувати здатність до діяльності з попередження набуття віктимності особистості, а також формувати вміння здобувачів вищої освіти оцінювати проблеми, потреби, специфічні особливості та ресурси клієнтів.

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК ТА ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Укладач: Анголенко Валентина Володимирівна, Волкова Катерина Сергіївна, Печериця Наталія Миколаївна

Назва роботи: Навчально-методичний посібник «Превентивна та корекційна робота у соціальній сфері» 

 Експерт: Соколюк Ольга Василівна

Анотація роботи: У навчально-методичному посібнику репрезентовано теоретичні та практичні основи превентивної та корекційної роботи у соціальній сфері. Зміст навчально-методичного посібника відповідає освітньо-професійній програмі підготовки фахівців галузі знань 23 Соціальна робота та вимогам Державного галузевого стандарту освіти для спеціальності 231 «Соціальна робота». У посібнику розкрито нормативно-законодавчу базу, яка регламентує стратегії превентивної та корекційної  роботи; етико-професійні якості, функції та ролі соціального педагога / працівника в превентивній та корекційній роботі; соціальні проблеми та їх характеристики, соціальні, педагогічні, психологічні  особливості та потреби груп превентивного та корекційного впливу, способи запобігання, зменшення та корекції негативних впливів на особистість, ознайомитися із закордонним досвідом, основними моделями, новітніми технологіями, формами і методами превентивної та корекційної роботи. Видання розраховане на здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників, працівників соціальної сфери, соціальних педагогів.

.

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК ТА ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Укладач: Бельмаз Ярослава Миколаївна, Осова Ольга Олексіївна, Пікалова Анна Олексіївна

Назва роботи: Методичні  настанови  для здобувачів освіти спеціальності Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)), освітній рівень «магістр» «Написання кваліфікаційних (магістерських) робіт» 

 Експерт: Харківська Алла Анатоліївна

Анотація роботи: Методичні настанови розроблені відповідно до Положення “Про випускну кваліфікаційну роботу здобувачів вищої освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради”. Методичні настанови висвітлюють загальні положення науково-дослідної роботи здобувачів освіти, основні етапи роботи над дослідженням, структуру та оформлення кваліфікаційної (магістерської) роботи, критерії її оцінювання. У методичній праці описується метамова та стиль наукового дослідження. У додатках представленні зразки вступу, висновків, змісту, анотації, оформлення списку використаних джерел та супровідних документів до магістерської роботи. Методичні настанови стануть у нагоді як керівникам кваліфікаційних (магістерських) робіт, так і  здобувачам освіти спеціальності Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)).

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК ТА ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Укладач: Василенко Олена Миколаївна, Златіна Катерина Леонідівна, Нечипоренко Марина Олександрівна, Тупиця Аліна Іванівна

Назва роботи: Практикум «Prepositions & Their Usage»

 Експерт: Харківська Алла Анатоліївна

Анотація роботи: Практикум укладено відповідно до вимог освітньо-професійної програми Англійська мова і література в закладах освіти. Містить найбільш поширені в англійській мові прийменники. Головною метою практикуму є засвоєння здобувачами освіти основних граматичних явищ шляхом вивчення теоретичного матеріалу і виконання комплексів вправ для його закріплення, що дозволяє встановити рівень оволодіння даним граматичним матеріалом. Матеріали практикуму стануть у нагоді здобувачам освіти під час підготовки до занять з граматики, викладачам закладів вищої освіти та вчителям закладів загальної середньої освіти.

ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ

Укладач: Руднік Денис Геннадійович, Шапаренко Христина Андріївна, Фінін Георгій Іванович

Назва роботи: Методичні настанови з проходження науково-дослідницької практики : для здобувачів освіти спеціальності 032 Історія та археологія освітнього ступеня магістр денної та заочної форми навчання 

 Експерт: Лисак Анна Федорівна

Анотація роботи: Видання покликане допомогти здобувачам освітнього ступеня магістра спеціальності 032 Історія та археологія під час проходження науково-дослідної практики. Уміщено основні вимоги до оформлення звітної документації та критерії оцінювання роботи здобувача-практиканта, рекомендації з підготовки розділів кваліфікаційної роботи магістра, оформлення списку використаної літератури та джерел, підготовки наукової публікації. Видання призначене для здобувачів освіти спеціальності 032 Історія та археологія та усіх, хто цікавиться історією та археологією.

.

ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ

Укладач: Харківська Алла Анатоліївна, Капустіна Олена Ігорівна, Івашура Наталія Сергіївна, Пєхарєва Альона Станіславівна

Назва роботи: Щоденник спостережень за проблемною поведінкою дитини з ООП для здобувачів (другого) магістерського рівня вищої освіти «Дефектологічна практика в інклюзивних закладах освіти»  

 Експерт: Дмитренко Катерина Анатоліївна

Анотація роботи: Щоденник розроблений відповідно до робочої програми практики та методичних настанов другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта. У щоденнику подано зразки таблиць спостереження, аналізу, методичні матеріали для організації спостереження та навчання дитини з ООП в інклюзивному середовищі. Призначений для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта, а також науково-педагогічних та педагогічних працівників.

.

ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ

Укладач: Харківська Алла Анатоліївна, Капустіна Олена Ігорівна, Івашура Наталія Сергіївна, Пєхарєва Альона Станіславівна

Назва роботи: Методичні настанови для здобувачів (другого) магістерського рівня вищої освіти «Дефектологічна практика в інклюзивних закладах освіти»

   Експерт: Дмитренко Катерина Анатоліївна

Анотація роботи: Методичні настанови розроблені відповідно до програми практики «Дефектологічна практика (в спеціальних та інклюзивних закладах)» та призначений для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта, а також науково-педагогічних та педагогічних працівників. У методичних настановах розкрито зміст, мету та особливості організації практики в інклюзивних закладах, подано вимоги до оформлення звітної документації, зразки тестових таблиць, щоденника спостереження та висновку про комплексне обстеження дітей з ООП, методичні матеріали для організації інклюзивного навчання.

.

ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ

Укладач: Харківська Алла Анатоліївна, Василенко Олена Миколаївна, Дмитренко Катерина Анатоліївна, Капустіна Олена Ігорівна

Назва роботи: Методичні настанови для здобувачів (першого) бакалаврського рівня вищої освіти «Організація освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти»

   Експерт: Прокопенко Альона Олександрівна

Анотація роботи: Методичні настанови спрямовані допомогти майбутньому педагогу у роботі з дітьми з ООП, в оволодінні необхідними методами, способами та шляхами у навчанні, вихованні та розвитку таких дітей. Методичні настанови призначені для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта, а також науково-педагогічних та педагогічних працівників. 


ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІСТОРІЇ

Укладач: Ільченко Оксана Валеріївна, Пєхарєва Альона Станіславівна

Назва роботи: Методичні рекомендації «Нетрадиційні методи роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби» 

  Експерт: Кондрацька Лариса Вікторівна

Анотація роботи: У методичних настановах зібрано й узагальнено досвід попередніх поколінь щодо питань роботи з тваринами (конем, собакою), казкотерапії танцювальної терапії, лялькотерапії та інших видів АРТ-терапії. Ці терапії найбільш цікаві та ефективні методи корекції, реабілітації, лікувальної та спеціальної педагогіки, що за умови виваженого використання допомагають нашим дітям впоратися з проблемами у розвитку (у навчанні, поведінці), підвищують працездатність, покращують пам'ять, надають педагогам, вихователям, медикам та батькам ефективну допомогу щодо профілактичної та корекційно-розвивальної діяльності. Настанови можуть бути цікавими дефектологам, психологам, соціальним працівникам, педагогам-практикам медичних та освітніх закладів, а також батькам, широким верствам населення.

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Укладач: Пономарьова Галина Федорівна, Толмачова Ірина Миколаївна

Назва роботи: Робочий зошит «Педагогіка у сфері вищої освіти»  

  Експерт: Харківська Алла Анатоліївна

Анотація роботи: Робочий зошит укладено відповідно до навчального плану та робочої програми освітнього компонента «Педагогіка у сфері вищої освіти»  підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня (галузь знань 01 Освіта/ Педагогіка, спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки»).  У робочому зошиті висвітлено теоретичні питання та практичні аспекти педагогіки у сфері вищої освіти, зазначено міжпредметні зв’язки даного освітнього компонента циклу загальної підготовки та представлено специфіку організації освітнього процесу в закладах вищої освіти педагогічного профіля. Теми подано з врахуванням результатів наукових розвідок класиків української педагогічної думки та актуальних тенденцій розвитку вищої освіти в Україні в умовах сучасних викликів. Зміст посібника в логічній послідовності відображає структуру освітнього компонента. Навчальне видання спрямоване на підвищення якості опанування студентами теоретичними засадами педагогіки у сфері вищої освіти та практичними вміннями щодо організації освітнього процесу в закладах вищої освіти відповідно до сучасних вимог, що є основою викладацької діяльності, побудованої на інноваційних засадах. Навчальне видання рекомендоване для студентів, аспірантів та викладачів закладів вищої освіти. 

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Укладач: Пономарьова Галина Федорівна, Бабакіна Оксана Олексіївна, Бєляєв Сергій Борисович, Литвин Валентина Анатоліївна

Назва роботи: Навчально-методичний посібник «Освітні технології»   

Експерт: Пєхарєва Світлана Вікторівна

Анотація роботи: У навчально-методичному посібнику представлено інформацію про передумови виникнення та етапи розвитку технологій в освіті. Розглянуто основні терміни та поняття, що характеризують педагогічні технології, розкрито механізми інтеграції освітніх технологій до освітнього процесу. На прикладі відомих освітніх технологій наведено їх класифікацію за основними критеріями, що дають можливість педагогічним працівникам знаходити потрібні технологічні рішення педагогічних завдань в галузі теорії виховання чи організації навчально-пізнавальної діяльності здобувачів освіти. Наведено приклади найбільш розповсюджених освітніх технологій, що можуть успішно використовуватись в педагогічному досвіді вчителів. Розроблено систему завдань для самостійної роботи, що забезпечують реалізацію індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів освіти у процесі вивчення курсу «Освітні технології». Навчально-методичний посібник орієнтовано на фахівців в галузі педагогіки, викладачів закладів вищої освіти, для здобувачів освіти освітнього ступеня «бакалавр», «магістр»

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Укладач: Репко Інна Петрівна, Одарченко Вероніка Ігорівна, Акімова Олена Михайлівна, Кузнецова Оксана Вікторівна

Назва роботи: Навчально-методичний посібник «Методика викладання у сфері вищої освіти»

Експерт: Прокопенко Альона Олександрівна

Анотація роботи: Освітній компонент «Методика викладання у сфері вищої освіти» посідає важливе місце в системі  фахової підготовки викладачів закладів вищої освіти. Навчально-методичний посібник  є складовою  системи методичного супроводу освітнього процесу  професійної підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського)  рівня та спрямований на підвищення якості та ефективності освітнього процесу. У виданні відображено зміст робочої навчальної програми «Методика викладання у сфері вищої освіти», подано інструктивно-методичні матеріали до семінарських занять, дидактичне забезпечення самостійної роботи, критерії та методи оцінювання програмних результатів відповідно до сучасних тенденцій освітнього процесу у закладі вищої освіти. Посібник рекомендований для здобувачів вищої освіти із спеціальностей: 011 Освітні, педагогічні науки, 073 Менеджмент, 013 Початкова освіта. Укладачі рекомендують методичні рекомендації до семінарських занять викладачам педагогіки; методистам, менеджерам, керівникам  закладів освіти.

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Автор: Міняйло Роман Вікторович

Назва роботи: Монографія «Становлення і формування української лексики та фразеології рибальства»

Експерт: Харківська Алла Анатоліївна

Анотація роботи: У монографії вперше в українському мовознавстві крізь призму матеріально-духовної культури українців комплексно досліджено структуру й семантику рибальських найменувань в історичному аспекті і теперішньому осмисленні на засадах виробленого автором сутнісно-мотиваційного підходу. Деталізовано семантику українських рибальських найменувань, встановлено найважливіші принципи номінацій, номінативно-семантичні й усуспільнені образно-семантичні моделі. Запропонована сутнісно-мотиваційна типологія, в основу якої було покладено сутнісні ознаки рибальських реалій як передномінаційних поняттєвих первнів, вможливила виокремлення мотиваційних типів рибальських найменувань. Запропоновані механізми визначення структури мотиваційних ядер лексико- і фразеосемантичних полів «Рибальство» дадуть змогу простежити формування мотиваційних ядросистем інших лексико- і фразеосемантичних полів, що вможливить визначення ваги концептуальних категорій в українській картині світу. Результати дисертації створюють методологічну базу для досліджування галузевих термінологій на засадах сутнісно-мотиваційного підходу та його екстраполяції на всі складники лексико-фразеологічної макросистеми, що удокладнить висновки вчених про структуру мовної картини світу українців.

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Укладач: Демченко Наталя Дмитрівна, Чала Анна Геннадіївна

Назва роботи: Методичні рекомендації для здобувачів вищої освіти «Науково-дослідницька діяльність здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньої програми Філологія. Польська мова та література. Українська мова та література» 

Експерт: Пєхарєва Світлана Вікторівна

Анотація роботи: Видання  містить  практичні  рекомендації  щодо  організації  навчально-  й  науково-дослідницької  діяльності  майбутніх  фахівців  філологічного  профілю,  зокрема  освітньої  програми Філологія. Польська мова та література. Українська мова та література. Мета  методичних  рекомендацій  допомогти  здобувачам  вищої  освіти  філологічного профілю  оволодіти  технологією  написання  тез,  статей,  магістерських  робіт,  підготувати  і захистити їх.Видання  рекомендоване  для  здобувачів  вищої  освіти  другого  (магістерського)  рівня філологічних спеціальностей та викладачів ЗВО.

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Укладач: Москальов Віталій Борисович 

Назва роботи: Методичні настанови до лабораторних та семінарських онлайн-занять «Мікробіологія та вірусологія»

Експерт: Данильченко Людмила Теодорівна

Анотація роботи: Методичні настанови до лабораторних та семінарських онлайн-занять «Мікробіологія та вірусологія» розраховані на навчальну роботу здобувачів вищої або фахової передвищої освіти  під  час  синхронного  або  асинхронного  дистанційного  навчання  за  біологічною, біотехнологічною та суміжними спеціальностями, а також для самоосвіти. Метою  цих  матеріалів  є  сформувати  знання  про  будову  клітин  грампозитивних  та грамнегативних  бактерій,  їх  окремих  органел,  про  екологічні,  біохімічні  та  фізіологічні особливості мікроорганізмів, а також особливості досліджень різноманітних вірусів.

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Укладач: Степанець Іван Олексійович, Дмитренко Катерина Анатоліївна, Самойлова Світлана Борисівна 

Назва роботи: Довідник «Палітра здобутків наукових шкіл Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради»

Експерт: Харківська Алла Анатоліївна

Анотація роботи: У виданні висвітлено основні здобутки у  науковій діяльності вчених Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. Узагальнено наукові та науково-методичні напрацювання творців наукових шкіл з проблем розвитку, організації, змісту та методики педагогічної освіти, професійної підготовки майбутніх педагогів в освітній і виховній роботі закладу вищої педагогічної освіти. Видання представляє інтерес для практичних працівників, учених та педагогічної громадськості. 

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА МИСТЕЦТВ

Укладач: Варганич Галина Олексіївна

Назва роботи: Навчально-методичний посібник «Теорія та методика роботи з хором» 

Експерт: Четаєва Людмила Петрівна

Анотація роботи: Навчально-методичний посібник підготовлено відповідно до програми освітнього компоненту «Методика роботи з хором», «Основи хорознавства» спеціальності Середня освіта (Музичне мистецтво) освітньо-кваліфікаційних рівнів фаховий молодший бакалавр та бакалавр. Посібник спрямовано на вдосконалення професійної підготовки майбутніх вчителів музичного мистецтва. У матеріалах посібника розкрито зміст роботи з хором майбутнього вчителя музичного мистецтва, засвоєння комплексу знань та умінь, що становлять теоретичну базу для втілення диригентських та хормейстерських умінь майбутніх вчителів музичного мистецтва в ході навчальної та професійної діяльності. Навчально-методичний посібник розраховано на здобувачів вищої освіти мистецьких спеціальностей педагогічних закладів вищої освіти. Матеріали стануть у нагоді майбутнім здобувачам музичної освіти.

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА МИСТЕЦТВ

Укладач: Шумська Ольга Олександрівна

Назва роботи: Методичні рекомендації «Музична підготовка здобувачів вищої освіти з особливими освітніми потребами»  

Експерт: Четаєва Людмила Петрівна

Анотація роботи: Методичні рекомендації «Музична підготовка здобувачів вищої освіти з особливими освітніми потребами» створено для викладачів музичних спеціальностей закладів вищої педагогічної освіти у відповідності з Концепцією розвитку інклюзивної освіти в Україні та узгоджено з навчальними планами освітньо-професійних програм підготовки фахівців першого (бакалаврського) та другого (магістерського) освітньо-кваліфікаційних рівнів за спеціальністю музичне мистецтво з метою удосконалення професійної підготовки здобувачів вищої освіти з особливими освітніми потребами - майбутніх учителів мистецтва. У методичних рекомендаціях розглянуто теоретичні положення щодо специфіки інклюзивної освіти, проаналізовано зарубіжний та вітчизняний досвід означеної освіти, визначено потенційний контингент та схарактеризовано особливості адаптації здобувачів вищої освіти з особливими освітніми потребами до умов вищого професійного закладу освіти. Надано практичні й методичні рекомендації щодо організації процесу музичної освіти та методичної організації індивідуального заняття з музичного інструмента в умовах інклюзії, а також щодо основних форм і методів роботи викладача-музиканта зі здобувачами вищої освіти з особливими освітніми потребами. Обгрунтовано необхідність формування готовності викладачів до реалізації інклюзивної освіти та формування інклюзивнї культури учасників освітнього процесу ЗВО. Рекомендовано викладачам закладів вищої педагогічної освіти, які працюють зі здобувачами освіти з особливими освітніми потребами за спеціальністю музичне мистецтво

ІНОЗЕМНА КОЛЕКТИВНА МОНОГРАФІЯ

Назва роботи:  International collective monograph «Modern pedagogical models of the formation and development of specifically scientific pedagogical phenomena»

Експерт: Харківська Алла Анатоліївна

Анотація роботи: The monograph is devoted to the problem of improving the system of higher education in Ukraine in the context of digitalization of education and society, integration into the European educational space, and increasing requirements for professional training. The monograph highlights the results of the dissertation works of scientists of the Municipal Establishment «Kharkiv Humanitarian and Pedagogical Academy» of the Kharkiv Regional Council, which have been tested and demonstrated the high efficiency of the developed technologies, systems, models and submodels for the management of higher education institutions, the process of professional training, education, development and education of future specialists. The modern ways of improving the quality of competence training of future pedagogical specialists are characterized. The materials of the monograph can be useful for teachers, research and teaching specialists and students of higher education in the fields of pedagogy, social work, management