Дистанційне навчання

Дистанційне навчання

https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/distancijne-navchannya

https://mon.gov.ua/ua/news/uchnivstvo-za-kordonom-zmozhe-distancijno-vivchati-ukrayinskij-komponent-osvitnih-program-zatverdzheno-nakaz


Освітня діяльність гімназії під час дії воєнного стану здійснюється у форматі онлайн-навчання за допомогою технологій дистанційного навчання та за дистанційною формою здобуття освіти.

У ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ  ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ НАСТУПНІ ОСВІТНІ СЕРВІСИ Й ПЛАТФОРМИ:

-за допомогою сервісу Zoom здійснюється онлайн-навчання, підтримка робочих зв'язків, проведення онлайн-зустрічей та конференцій педагогів з учнями. 

-система Google Classroom надає можливість онлайн-консультацій, створення та виконання завдань з усіх видів перевірочних і самостійних робіт, передбачених навчальними програмами. Посилання та коди доступу отримуються у вчителів-предметників та класних керівників. 

-за допомогою інтернет-порталу  "Нові знання" забезпечується комунікація між учасниками освітнього процесу, інформування з питань оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, інформування учнів про домашні завдання, збір освітньої статистики.

- електронний журнал на інтернет - порталі "Нові знання" - зручний онлайн-інструмент ведення документообігу з забезпечення доступу педагогів і адміністрації до результатів навчальних досягнень учнів, відвідуваності занять та інших ресурсів класного журналу.


ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА РОБОТИ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

   Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту",  лишається незмінною.

   Формат дистанційного навчання передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції.

    Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.

Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:

· для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;

· для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;

· для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;

· для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;

      Отже, тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту", зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.

   Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.

    Важливо також, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів. Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, має організовуватися в синхронному режимі.

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ТА ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТА

Поради психолога батькам під час дистанційного навчання дітей. Пам'ятка для батьків: «Діти. Інтернет. Мобільний зв'язок»