Впровадження козацької педагогіки




Мліїв – село з дуже давньою і надзвичайно цікавою історією, з глибоким козацьким корінням, село козацького духу, козацьких традицій. Мліїв перебував у центрі подій великої Національно – визвольної війни українського народу 1648 – 1657 років під проводом Богдана Хмельницького. У 1648 році козаки Богдана Хмельницького заволоділи Млієвом і всією так званою конецпольщиною – 70 населених пунктів і пасік. Мліївський маєток було віддано у володіння Хмельницькому «на булаву». Тобто, село стає ранговим містечком гетьмана. Богдан Хмельницький неодноразово відвідував його і фортецю на Подолі.

Тому, маючи такі історичні умови буття населення нашого краю постало питання відродження козацьких традицій і в умовах сучасної культури виховувати покоління з високими моральними принципами та ідеалами. Саме козацтво глибоко і різнопланово вплинуло на історичну долю українського народу, формування національної самосвідомості. Багатовіковий визвольний козацький рух зумовив унікальне явище не лише східнослов’янської, а й світової культури – козацьку педагогіку.

Крім того можна із впевненістю зазначити, що козацька педагогіка – це складова народної педагогіки, це наука про виховання мужності, патріотизму, доброти, всесвітнього братерства, взаємодопомоги, фізичної досконалості, віри у свої сили, можливості.


Положення про козацький клас.docx
Стежками козацької слави.docx
Хронологічний кейс козацького класу.docx