Виховна робота

Учні ліцею відвідали кафедру екології та біомоніторингу ННІ біології, хімії та біоресурсів ЧНУ ім. Юрія Федьковича.

Днями учні 10-Б та 11-В класів Чернівецького ліцею №3 медичного профілю Чернівецької міської ради відвідали кафедру екології та біомоніторингу ННІ біології, хімії та біоресурсів ЧНУ ім. Юрія Федьковича. Ліцеїстів радо зустріла доцент кафедри, кандидат біологічних наук, Галина Москалик, яка розповіла учням про кафедру,  продемонструвала цікаве відео з життя студентів та звернула увагу на один з актуальних напрямків екологічних досліджень - зменшення кількості комах-запилювачів, зокрема, бджіл. Ліцеїсти взяли участь у роботі трьох локацій: "Інформаційна екологія", "Здорова екологія" та "Екологія в мініатюрі". Учні дізналися багато цікавого та долучилися до різноманітних методів дослідження навколишнього середовища на різних рівнях, у чому їм активно допомагали та захоплено розповідали викладачі та студенти кафедри: кандидат біологічних наук Тетяна Філіпчук, студентки 3 курсу Анастасія Пеліховська та Яна Пентюк (визначення вмісту нітратів в овочах і фруктах та способи їх зменшення); доцент кафедри, кандидат біологічних наук Уляна Легета, кандидат біологічних наук Ярослав Шпак та магістр Костянтин Сосновський (знайомство з мікрокосмами - штучними модельними екосистемами); доцент кафедри, кандидат біологічних наук, Ірина Ситникова та студентки 3 курсу Надія Подюк і Катерина Маланчук (віртуальна лабораторія для дослідження ізольованих територій).

Дякуємо завідувачці кафедри, доктору біологічних наук, професору Марії Федоряк,  викладачам і студентам за надану можливість поринути в чудовий світ науки та за отримані позитивні враження й емоції!!!

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

 «Доля нашої мови залежить і від того, як відгукнеться на рідне слово наша душа, як рідне слово бринітиме в цій душі, як житиме в ній»
Олесь Гончар 

Традиційно 21 лютого, з нагоди Міжнародного дня рідної мови, у ліцеї була проведена низка заходів, щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої.

Учням наголосили на тому, що мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.

І саме тому до Міжнародного Дня рідної мови з метою формування в учнів любові до рідної мови, бажання її вивчати, удосконалювати мовленнєві здібності, та з метою виховання патріотизму, гордості за свою Батьківщину, у ліцеї були проведені уроки української мови на тему: «Мова – духовний скарб нації».

День Героїв Небесної Сотні

Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. У цей день згадують про подвиг учасників Революції гідності 2013–2014 років та вшановують пам'ять загиблих під час протестів.

          День пам’яті Героїв Небесної Сотні набуває особливого значення в умовах повномасштабної війни. У 2014-му українці голосно та безстрашно заявили світові й тодішній владі, що прагнуть жити за європейськими цінностями, не бажаючи повертатися до російського гніту та впливу. І доводять це прагнення зараз на полі бою з російським агресором щоденно і щоночі, в кожному куточку нашої країни.      

          Не забуваємо тих, хто не пошкодував життя заради нашого майбутнього. Дякуємо Всім, хто відстоював Майдан, за яскравий приклад мужності, сили духу, чесності і патріотизму. Схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто боровся за правду і гідність, за краще майбутнє України!

      В бібліотеці ліцею підготовлено виставку матеріалів "Небесна сотня. Герої майдану". Для усіх класів проведено єдиний урок мужності «Подвиг Небесної Сотні – приклад для нащадків».

У День пам'яті Героїв Небесної Сотні учні 5-А та 5-Б класів дізналися більше про сторінки історії України в стінах Чернівецької обласної бібліотеки для дітей та виготовили ангелів пам'яті.

Проведення таких заходів дає змогу кожному усвідомити на скільки страшними були події того часу, збагатити свої знання про ті буремні дні, про Євромайдан та його причини, про Героїв Небесної Сотні.

Безпека в темну пору доби...

Задля власної безпеки у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні мати світлоповертаючі елементи на одязі. Капітан поліції УПП в Чернівецькій області Анна Харена спільно з учнями виготовила  світловідбиваючі флікери, аби наймолодші учасники дорожнього руху були видимими в темну пору доби. Під час цікавого та водночас корисного заняття, учням вкотре нагадали правила поведінки на дорозі. Юні майстри виконали всі вказівки поліцейських та вже через пів години світловідбиваючі вироби були готові.

Всесвітній день обміну книгами

14 лютого, у Всесвітній день обміну книгами, до п'ятикласників завітала буковинська письменниця Христина Венгринюк. Цікава розмова про популярних "Інсториків", історію міста Чернівці та сучасні екологічні проблеми й обов'язки переросла в автограф-сесію, приватні балачки та обмін топовими наліпками.

Дякуємо за цікаву зустріч та подарунки бібліотеці ліцею!

Безпечний Інтернет

До Дня безпечного Інтернету представники патрульної проіції зустрілись з учнями нашого ліцею та розповіли які загрози можуть чекати на них у всесвітній мережі, а також дали поради як убезпечити себе від дій інтернет-зловмисників.

Поліцейські розповіли ліцеїстам про пастки, в які вони можуть потрапити під час користування мережею. Однією із розповсюджених таких небезпек є Інтернет-шахрайства. Аферисти, використовуючи фейкові акаунти, входять у довіру неповнолітніх та отримують особисту інформацію, зокрема, щодо місця навчання та проживання, банківських рахунків батьків, способу життя родини тощо. В результаті дитина може стати об’єктом скоєння злочину.  

Поліцейські наголосили на тому, що не можна викладати в соціальні мережі особисту інформацію про себе. Варто пам’ятати, що друзі в соціальних мережах - це незнайомці в реальному житті, наміри яких можуть бути злочинними.

В кінці зустрічі представники патрульної поліції зауважили, що мережа Інтернет дає нескінченну кількість інформації для самонавчання та пізнання кращої сторони світу, але занурюючись у всесвітнє павутиння, діти повинні не втрачати пильність та завжди пам’ятати про правила безпечної поведінки в мережі.

День Соборності

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Лише за умови політичної та економічної незалежності  можемо претендувати на гідне місце України в світі.

     Лише сильна держава та сильна влада може убезпечити націю від служіння чужим інтересам. Ось чому ми зобов’язані плекати ідеал власної соборної держави й віддавати йому всі свої сили та здібності.

       Об’єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам’яті українців. Сьогодні українцям знову доводиться боротися за свою єдність, захищати цілісність і суверенітет рідної країни.

         Бібліотекарем ліцею - Макаровською Нелею Василівною було проведено захід  «УКРАЇНА - ЄДИНА! УКРАЇНА - ЦЕ МИ!», на якому були представлені матеріали, що висвітлюють тернистий шлях України до соборності та пропонують замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу.

До Дня Соборності України

До Дня Соборності України учні 5 класу взяли участь в конкурсі талантів від "Алеї зірок України". Декламування програмових поезій знаних авторів дозволило "звірити координати" естетики й патріотизму: а чи за те саме ми любимо свою землю, чим вона була дорога попереднім поколінням?

"Розумний дім" та "Робот маніпулятор"

Учні 8-б і 8-в класу працюють над проектами "Розумний дім" та "Робот маніпулятор", які можна буде впровадити в реалі для регулювання енергоефективності сучасного будинку.

У рамках профорієнтації відбулась зустріч ліцеїстів із представниками Львівського державного університету внутрішніх справ

Викладачі університету, капітан поліції Іванна Приймак та старший лейтенант поліції Роман Решотка, розповіли майбутнім випускникам про профільний у Західному регіоні заклад вищої освіти, який здійснює підготовку за державним замовленням для підрозділів Нацполіції.

У ході зустрічі ліцеїсти дізнались про умови вступу до Львівського державного університету внутрішніх справ та особливості професії поліцейського.

Міжнародна акція "16 днів проти насильства"

Протягом грудня в нашому навчальному закладі було проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів в рамках міжнародної акції "16 днів проти насильства" покликаний висвітлити питання для учнівської молоді, пов'язані з проблемами подолання насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми та жорсткого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. З учнями 5-А, 5-Б, 6-А, 6-Б, 7-А, 8-В класів практичний психолог Голубкова Ганна провела Просвітницькі лекції з курсу "Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе" про види насильства, їх влив на повсякденне життя та психологічний стан дітей, про булінг в шкільному середовищі, як йому протистояти. Також діти відпрацювали в воркшопах конкретні ситуації булінгу, на практиці відчули вплив тиску та протистояння, склали портрет учня/учениці-миротворця та розробили перелік правил-дій "Як захистити себе в ситуаціях насильства".

В рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та прав жінок соціальним педагогом ліцею були проведені такі просвітницькі заходи: «Запобігання та протидія проявам насильства», Тренінг на тему: «Види і наслідки конфліктів» , перегляд та обговорення відеоролику на тему «Медіація-крок до примирення» у учнів 5-6 класів виступ на виховній годині «Запобігання та протидія проявам насильства», у учнів 7-9 класів Тренінг на тему: «Види і наслідки конфліктів» 

Перегляд та обговорення мультфільму «Холод». Виконання практичних завдань та перегляд та обговорення відеоролику на тему «Медіація-крок до примирення».

Відкриття першого інтерактивного Музею науки Малої академії наук України на Буковині

7 грудня 2022 року у Чернівцях, на вулиці Хотинській, 43, відбулося відкриття першого інтерактивного Музею науки Малої академії наук України на Буковині.

Створення Музею науки – це спільний проєкт Малої академії наук України, Чернівецької обласної військової адміністрації, обласної ради та Чернівецької міської ради. На урочисту подію завітав Станіслав Довгий, президент Національного центру МАНУ.

З нагоди відкриття Музею науки та за високі досягнення у науково-дослідницькій діяльності, було нагороджено учнівську інтелектуальну еліту та їх наукових керівників. 

Приємно відзначити, що серед нагороджених - учень  9-А класу Чернівецького ліцею №3 медичного профілю Чернівецької міської ради - Мінтенко Дмитро.

Вітаємо Діму з нагородою та бажаємо нових яскравих досягнень та перемог!!!

Всеукраїнський благодійний проєкт Flowers4school

Чернівецький ліцей №3 взяв участь у Всеукраїнському благодійному проєкті Flowers4school, спрямованому на озеленення українських шкіл. На подвір'ї нашого закладу панував особливий настрій! :-)

З вірою у перемогу України та її квітуче майбутнє маленькі ліцеїсти зібралися, аби висадити цибулини квітів. З цікавістю ознайомилися з вмістом боксів, запам'ятали поради, підготували місце для клумби і висадили квіти надії.

Чекаємо!!

Навесні розквітнуть! Дякуємо за цікавий досвід 💙💛🌷

Цікава та пізнавальна хімія

Учні 8-А класу познайомились з цікавими науковцями - Грудьком Володимиром Олексійовичем - доцентом кафедри медичної та фармацевтичної хімії БДМУ, доцентом кафедри фармацевтичної хімії НФаУ, та Петровською Тетяною Михайлівною - інспектором підготовчого відділення для громадян України БДМУ, які провели ряд надзвичайно цікавих та  дуже пізнавальних дослідів - демонстрацій, залучивши масу напоїв, які споживає сучасна молодь.

Провели їх грунтовний аналіз, навчили дітей розпізнавати натуральні та синтетичні барвники, а  також розвіяли масу цікавих наукових міфів. Науковий пікнік -- вдався!

Щиро дякуємо всім, хто доклав до його здійснення свої сили!


Історично сталось так, що саме 21 листопада з різницею в дев’ять років в Україні розпочалися дві революції – Помаранчева та революція Гідності та Свободи.

Минуло вже 8 років від тих подій, а душа й досі болить. До цих пір на території нашої держави немає спокою. Після Майдану розпочалися і тривають військові дії на території України, в ході яких втрачено вже сотні тисяч життів солдат та мирних жителів.

Чим була Революція гідності для України? У першу чергу випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності. Сотні тисяч українців об’єднало прагнення правди. Правди, яка би була основою державного, суспільного, особистого життя. Народ повстав проти брехні, корупції, наруги над волею людей. І вкотре виграв цю битву, адже нікому не вдасться нас зломити! Особливо, якщо кожен із нас буде щирим патріотом в душі.

Патріотизм, як і честь виховує великих, сильних людей, які не рахуються із ціною свого життя і здатні пожертвувати ним заради рідної землі.

Саме за таким принципом виховуються учні нашого ліцею.

Нехай пам’ятають про наших героїв,
що за волю поклали безцінне життя,
що творили історію, наше минуле,
у яке вже нема вороття.

Вічна пам’ять героям!

Слава Україні!

"Парасолька настрою"

Навчання за змішаною формою провокує цінувати кожну хвилину). Тож учні 5 класу вирішили в останні теплі дні осені створити "парасольку настрою". Спільна праця й фотосесія додали наснаги працювати й далі. Чекаємо наших захисників вдома, а тренуємося попри все будувати майбутнє вже зараз.

Учні 5-б класу відвідали віллу із кришталевими вікнами

Учні 5-б класу відвідали віллу із кришталевими вікнами, де зараз функціонує Муніципальна бібліотека імені А.Добрянського. Дітям розповіли непересічну історію створення дому книги та людей, що завдяки любові до читання змогли пройти через надскладні випробування долі.

Тиждень безпеки життєдіяльності

Сьогодення вимагає швидкого реагування на реалії часу, у який живемо, тому вкрай  важливо бути поінформованим про те, як запобігти виникненню біди, як поводитись в екстремальних ситуаціях. В рамках Тижня безпеки життєдіяльності представники ДСНС м. Чернівці провели з учнями ліцею бесіду щодо дотримання пожежної безпеки в осінньо-зимовий період, безпечної експлуатації електроприладів у побуті. Під час просвітницького заходу йшлося і про те, як поводитись  у випадку знаходження небезпечних знахідок,  під час сигналу "Повітряна тривога". Ліцеїстів навчали, коли слід  застосовувати первинні засоби пожежогасіння, було роз’яснено всю небезпеку гри із сірниками та використання електротехніки без нагляду батьків.  Школярі уважно слухали, а по закінченню бесіди ставили питання   щодо дій в різних ситуаціях. Діти поділилися  знаннями правил пожежної безпеки, які здобули в школі, та розповіли,  як батьки проводять з ними бесіду на протипожежну тематику, вивчили номери екстрених служб, порядок дій при пожежі та інших надзвичайних ситуаціях.

«День з поліцейським»: у Чернівцях правоохоронці провели зустріч із ліцеїстами

У рамках Державної соціальної програми національно-патріотичного виховання буковинські поліцейські здійснюють профілактичні заходи із вихованцями навчальних закладів. Сьогодні, 9 листопада, правоохоронці зустрілися з учнями Чернівецького ліцею №3 медичного профілю.

Подробиці за посиланням: https://bit.ly/3A2c9MC

День української писемності та мови

Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. Традиційно, до Дня української писемності та мови, в ліцеї пройшов тематичний захід, на якому учні стали учасниками цікавої вікторини, де їх чекало багато різноманітних завдань. Класні керівники підготували для своїх вихованців цікаві виховні години у формі ігор, конкурсів, відеолекторіїв з нагоди Дня української писемності та мови. Вчителі нашого закладу разом із учнями,взяли участь у Радіодиктанті національної єдності, перейнялися його змістом, кожен думав про свій дім та наш спільний дім – нашу Україну.

Метою всіх проведених заходів було донести до учнів красу і багатство рідної мови, національної культури.

https://youtu.be/clgEJ86UE0U

Таємнича Трансільванія

Золота осінь - найкращий час для подорожей. Учні 8-Б класу відвідали таємничу Трансільванію, де знаходяться найкращі замки-музеї Румунії: Бран та Пелеш. Перший, візитівка всієї Румунії, містичний замок Бран. Побувавши в ньому, кожний відчуває себе маленьким героєм кінострічки про Дракулу: величезна кількість лабіринтів, коридорів, просторих залів і невеликих кімнат, які перетинаються між собою, а на подвір'ї замку можна знайти старовинний колодязь, який згідно з легендами є входом в таємні підземні приміщення - все це викликає бажання взяти камеру і зняти фільм жахів. Другий, замок Пелеш - диво інженерії та дизайну, адже архітектура будівлі гармонічно і вдало поєднує в собі кілька стилів: французьке рококо, німецьке бароко та англійський ренесанс, а інтер'єри - калейдоскоп стилів і декорацій, від краси яких голова іде обертом: тераси прикрашені колонами, статуями та фонтанами, дах - стімкими вежами, стіни вкриті шкірою з іспанської Кордови та чорного дерева, стелі заворожують люстрами із кришталю Мурано...  Румунія  закохала в себе і запам’яталась лише позитивними емоціями!

Дружба з тваринами

Дружба з тваринами - це завжди корисно, 👍 особливо у час, сповнений тривог. На душі стає спокійніше, коли  поряд ті, про кого турбуємося, ким опікуємося, адже такі милі та грайливі тваринки можуть розвеселити, насмішити, поділитись теплом та приємними емоціями. Учні 5-А класу радо діляться світлинами з друзями нашими меншими.

Екскурсія містом

Учні 8-А класу відвідали оглядову екскурсію містом: познайомились з його історією, цікавими особистостями, архітектурою та мистецтвом, а також з особливостями характеру, традицій, кухні та культури чернівчан

Facebook

80 - річниця створення української повстанської армії (УПА)

14 жовтня 2022 року - 80-та річниця створення української повстанської армії (УПА). У ліцеї для учнів 5-11 класів було проведено дистанційний Єдиний урок «Слава героям України!», метою якого стало формування в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», плекання громадянських якостей, почуття щирої поваги і вдячності до захисників України усіх поколінь та історичних віх.

Учні ознайомились з історією українського визвольного руху, прослухали уривки з добірки художніх книг про ОУН-УПА, переглянули фрагменти кінострічок, у яких показано долі людей у вирі трагічних подій, історію викликів та вибору, а також ціну, яку за цей вибір потрібно було платити.

Уроки пам'яті

У житті нашого народу 14 жовтня - знаковий день, адже цього дня українці відзначають одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє дуже молоде – День захисників та захисниць України.

У переддень Покрови у класних колективах відбулись виховні заходи: години спілкування, вікторини та квести «Найкращі друзі козаків», «Я люблю Україну», «В єдності наша сила», «Ми роду козацького діти», «14 жовтня – День захисника і захисниці України».

Вчителі історії провели уроки пам'яті, а для учнів 10-х класів були організовані перегляди тематичних фільмів.

У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх захисників нашої Вітчизни! Бажаємо їм благополуччя і сил, здоров’я і щастя! Мирного неба і Перемоги! Дякуємо вам, дорогі захисники і захисниці, за можливість жити й працювати під мирним небом. Миру вам всім, любові і добра!

https://youtu.be/Ei-SPNrcRHs

Представниками ювенальної поліції міста, було проведено виховну бесіду з учнями. 

З дітьми говорили про профілактику девіантної поведінки. В основному поліцейські зосередилися на  формуванні в молоді високої правової культури, свідомої громадянської позиції у сучасних реаліях, адже це є одним з пріорітетних напрямків виховної роботи і самого закладу.

Також поліцейські відповіли на численні питання учнів ліцею та пообіцяли навідатися до них у майбутньому.👮🏻‍♀️👮🏼‍♂️

Найтрагічніші сторінки Голокосту

З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва; вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторення злочинів проти людяності 

- на уроках історії України проведені інформаційні хвилинки «А Бабин Яр мовчить…» 

- перегляд відеоролика учнями 5-11 класів;

- Учні 7, 8, 11- х класів обговорили/ уяснили важливі історичні факти   події  ДРУГОЇ СВІТОВОЇ війни 1941- 1945 рр. щодо вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру

- проведені класні години «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства».

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

В рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу у ліцеї було організовано та проведено ряд цікавих та корисних заходів, які спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування в суспільстві нульової толерантності до цього явища.

В 5 класах відбулися тренінгові заняття з психологом на тему «Булінг та мобінг», з соціальним педагогом відбулись читання та обговорення казок толерантності.

В класних колективах  пройшли години спілкування на тему:  «Вчимося толерантному спілкуванню у сучасному освітньому середовищі»; «Зупинимо булінг разом!».

Учні активно брали участь у всіх видах діяльності, висловлювали власне бачення розв'язання проблеми, розробили власну стратегію боротьби з булінгом та обмінялися позитивними порадами. А ще вчилися бути толерантними.

Бути гарною людиною – це добра звичка. І прищеплювати її треба змалечку.

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

 Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров'я. Незнання або невміння дотримуватися певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров'я, а навіть життя. Як ми знаємо, що з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах. А це своєю чергою, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів

З метою підвищення безпеки учнів в ліцеї проведена зустріч "АЗБУКА БЕЗПЕКИ НА ДОРОЗІ"