Правоосвітня робота

Уповноважена особа закладу з протидії домашньому насильству – Голубкова Ганна Андріївна, психолог ліцею.


Телефони Національної дитячої "гарячої" лінії:

0-800-500-225 (безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів);

116111 (безкоштовно з мобільних телефонів).

Учні 10-тих класів відвідали черговий захід Школи соціальної адаптації підлітка

Наше життя складається з вчинків. Вчинок вчинку не рівний. Одні вчинки в житті людей звичайні, інші – рівня подвигу. Не завжди вчинок є правомірним, іноді він пов'язаний з порушенням закону. Тому у своєму житті ми повинні дотримуватись відповідальності за свої дії. Нерідко буває, що людина чинить злочин не навмисно, а через байдужість, незнання або недбалість. Молодь інколи не замислюється про наслідки своєї поведінки. Здається, що за безглуздий вчинок можуть тільки полаяти. Але це не так. Кримінальній відповідальності і покаранню підлягає особа, яка умисно або з необережності вчинила передбачене кодексом суспільно небезпечне діяння.

З метою формування розуміння відповідальності за власні вчинки та їх наслідки ШСАП спільно з учнями ліцею №3 медичного профілю провели практикум ситуації «Вчинок-відповідальність».

На зустріч з ліцеїстами завітали начальник відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації в Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Чернівецькій області Ольга Андріцька, інспектор Ювенальної превенції Садгірського ВП Альона Синиця-Цибуляк, інспектор сектору зв’язків з громадськістю УПП Олександр Ізбор.

Фахівці на прикладах ознайомили учнів з кримінальною відповідальністю неповнолітніх, вказали на наслідки, до яких можуть призвести звичайні пустощі. Олександр Ізбор розповів про випадки небезпечної поведінки підлітків з транспортними засобами. Ольга Андріцька привернула увагу учасників до нещодавно прийнятого закону про булінг, а також роздала інформаційні довідки з телефоном гарячої лінії єдиного контакт-центру безоплатної вторинної правової допомоги, до якого можна звернутися по допомогу в разі необхідності. Альона Синиця-Цибуляк змоделювала ситуацію, котра спонукала ліцеїстів замислитись про безпеку в кіберпросторі.

Також увазі слухачів було запропоновано виставку правової літератури "На терезах права і справедливості".

Представники патрульної поліції на батьківських зборах у 10-х класах

Правоосвітня та правовиховна робота у ліцеї не обмежується заходами, які проводяться серед дітей. На батьківських зборах 10-х класів відбувся батьківський всеобуч , на якому батькам представники патрульної поліції розповіли про те, як убезпечити підлітків від ризиків в інтернеті, як не допустити будь-які прояви цькування, домашнього насилля, про форми сімейного виховання та важливість батьківського прикладу.

У рамках роботи учнівського врядування у ліцеї проведено тренінг «Ми проти булінгу!»

У рамках реалізації просвітницького проекту «Я маю право!» за участю працівника Служби у справах дітей Чернівецької міської ради Л.Рачковської для учнів 9-тих класів було проведено захід «Зупинимо булінг разом!» Учасникам заходу було роздано буклети з інформацією про те, як поводитись у небезпечних для дітей ситуаціях.

З метою виховання культури спілкування між підлітками, толерантності, запобігання дитячому насиллю працівники патрульної поліції та Служби у справах дітей Чернівецької міської ради спільно із вчителем права Березою Л.О. провели для учнів 8-А класу урок-тренінг «Стоп булінг!»

У рамках роботи учнівського врядування у ліцеї проведено тренінг «Ми проти булінгу!»