Профіль

Профіль навчання в ліцеї один – медичний, але загальний рівень отриманої в ліцеї підготовки також дозволяє випускникам ліцею здобувати в подальшому фахову біологічну, хімічну, гуманітарну та технічну освіту.

Ліцей забезпечує ранню психологічно обґрунтовану профорієнтацію, допрофільне підсилене, поглиблене та профільне вивчення ряду дисциплін. З цією метою створено авторські програми для підсиленого та поглибленого вивчення профільних предметів, запроваджено ряд спецкурсів, факультативів, гуртків для забезпечення профільності навчання. Ці програми призначені привести зміст шкільної освіти у відповідність до вимог, що висуваються перед вступниками до ЗНЗ, забезпечити повноцінну допрофесійну підготовку учнів середньої та старшої школи. При цьому змінам підлягають не тільки варіативні, але й інваріантні частини навчальних планів закладу.

В ліцеї зазнала перебудови також організація навчально-виховного процесу. Активно впроваджуються адаптовані відповідно до вікових можливостей учнів лекційно-семінарська та блочно-модульна системи навчання, в яких використовуються різноманітні форми навчальних занять (вступні; тематичні; узагальнюючі; самостійного опрацювання нового матеріалу; узагальнення та систематизації знань; практичного формування умінь та навичок; застосування знань, умінь та навичок; контролю і корекції знань). У навчальний процес втілюються ідеї розвивального навчання, концепція особистісно-орієнтованого навчання, інтерактивні технології. Здійснюється цілеспрямована робота над формуванням у школярів інтелектуальних, інформаційних, комунікаційних, організаційних умінь і навичок самоосвіти.

Підвищені навчальні навантаження та вимоги визначають той факт, що набір у допрофільні та профільні класи здійснюється на конкурсній основі: учні проходять співбесіди з профільних предметів та психологічне тестування.