Формулювання проблеми. Мета і завдання проєкту

У здобувачів освіти виникло бажання вивчити асортимент запропонованих на ринку товарів з металу і попит на зварювальні вироби у нашому місті та області. Звіт необхідно було подати у вигляді ФОТОРЕПОРТАЖУ. В процесі виконання цього завдання Фотокореспонденти звернули увагу на те, що найбільш популярними серед споживачів є вироби, що містять плавні лінії і м'які форми, згладжені кути, коло і його елементи. До речі, Ірина Леонідівна, майстер виробничого навчання, запропонувала своїм здобувачам освіти виготовити елегантну підставку для вазону "Ведмідь". ДИЗАЙНЕРИ з'ясували, що виготовлення підставки для вазонів обов’язково передбачає наявність одного або декількох таких елементів як «кошик», у який безпосередньо встановлюється вазон із квітами. Цей елемент найчастіше являє собою каркасну модель циліндра або зрізаного конуса. Зважаючи на таку тенденцію виникла потреба в опануванні теоретичних аспектів і вивченні технології виготовлення виробів, що містять коло, круг, тіла обертання та їх елементи.

Мета проєкту: формування ключових і предметних, проєктно- технологічних компетентностей здобувачів освіти, а саме:

Математика: повторення, узагальнення і систематизація знань (вибірково для практичних потреб) з тем «Коло і круг», «Відсоткові розрахунки», ознайомлення з тілами обертання, їх елементами і формулами для обчислення площ їх поверхонь.

Формування фінансової грамотності, вміння застосовувати інформаційно-комунікаційні засоби і математичні методи для розв’язування прикладних задач з метою ефективної реалізації запитів сучасного виробництва.


Професійно- практична підготовка (зварник): відпрацювання операцій різання, згинання, збирання, зварювання, зачищення стиків, фарбування; вміння оптимально обирати режими зварювання та регулювати зварювальний струм на обладнанні при виготовленні виробу «Підставка для вазонів «ВЕДМІДЬ»; чітко дотримуватися вимог з охорони праці; відповідально ставитись до професійної діяльності.


Технології, фізика: вдосконалення вміння обчислювати силу зварювального струму, ефективну теплову потужність зварювальної дуги, необхідну кількість електродів тощо для практичних потреб виробництва. Демонструвати здобувачам освіти практичність теорії, необхідність мати ґрунтовні знання з природничо- математичних дисциплін для ефективного оволодіння обраною професією.


Технічне креслення: застосування прийомів поділу кола на рівні частини за допомогою циркуля, лінійки і косинця.


Біологія, екологія: розширення знань про життя ведмедів в Україні, захист представників тваринного світу в нашій державі; формувати екологічну грамотність.


Мистецтво: ознайомлення з творами скульпторів «Ведмеді з металу», виховання поваги до поглядів інших людей.

Розвиток просторової уяви, логічного і креативного мислення.

Виховання комунікабельності, працелюбності

і вміння працювати в команді.

Наскрізні лінії:

«Екологічна безпека та сталий розвиток» через формування у здобувачів освіти соціальної відповідальності та екологічної свідомості, «Підприємливість та фінансова грамотність» через розвиток лідерських якостей, здатність швидко приймати зважені рішення, вміння враховувати фінансові аспекти виробництва, орієнтуватися в сучасному технологічному середовищі

Очікувані результати:

· вивчити асортимент запропонованих на ринку товарів і попит на зварювальні вироби у нашому місті та області;

· навчитися самостійно виконувати вимірювання, геометричні побудови і обчислення для якісного виготовлення виробів з металу шляхом зварювання;

· оволодіти вміннями ефективно розраховувати режим зварювання;

· підготувати найекономніший кошторис для виробництва продукції з урахуванням пропозиції на ринку;

· виготовити у зварювальній майстерні училища виріб «Підставка для вазонів «ВЕДМІДЬ» з урахуванням необхідних вимог відповідно до технологічної карти;

· знайти інформацію про життя ведмедів, заходи для збереження їх популяції в Україні;

· підготувати фотогалерею «Скульптури ведмедів з металу».