Інформація для учнів


Правила безпеки при користуванні електроприладами


1. Перед вмиканням електроприладу необхідно візуально перевірити електрошнур на наявність механічних пошкоджень.

2. Електроприлад повинен бути надійно заземлений згідно з правилами установки приладу.

3. Забороняється працювати з електроприладом вологими руками.

4. Не можна залишати електроприлад без нагляду на довгий час, після закінчення роботи перевірити, чи все вимкнено.

5. Бажано дітям не можна користуватися електроприладами без нагляду дорослих.

6. При виявленні або виникненні несправності в електроприладі викликати електрика.

7. Категорично заборонено виконувати будь-які ремонтні роботи самостійно.

8. Якщо Ви дивитесь телевізор, а екран погас або почав миготіти, ні в якому разі не можна по ньому стукати. Його треба негайно вимкнути.

9. Якщо щось потрапило до телевізора, радіоприймача та інших електроприладів, які працюють, треба, в першу чергу, їх вимкнути. Ні в якому разі не можна лізти туди олівцем чи іншим предметом, коли електроприлад увімкнутий.

10. Не залишайте без нагляду увімкненими в розетку електроприлади.

11. Забороняється тягнути за електричний шнур руками, тому що він може обірватися і вразити електричним струмом.

12. Не можна заповнювати водою ввімкнені в електромережу чайники, кавоварки, каструлі.

13. Не торкайтесь мокрими руками та не витирайте вологою ганчіркою електричні кабелі, штепсельні розетки, вимикачі, інші електроприлади, ввімкнені в електромережу.

14. Не можна підвішувати речі на кабелі.

15. Коли виходите з дому - вимикайте всі електроприлади.

16. Не користуйтесь саморобними електричними приладами. Використання електричних приладів не за призначенням або невміле користування ними, може призвести до пожежі!

17. Під час прогулянки забороняється підходити до оголених дротів та чіпати їх руками; розводити багаття під лініями електропередач, поблизу підстанцій.

18. Якщо вже так сталося, що електричне обладнання загорілося, то перш за все потрібно вимкнути живлення квартири (помешкання). Якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам’ятати: не можна застосовувати для гасіння воду та пінні вогнегасники, можна лише порошкові.

19. У разі виникнення в квартирі полум’я, або чути запах диму, горілої ізоляції, потрібно негайно повідомити про це за телефонним номером 101 та покинути приміщення.

20. Рятування життя людини, ураженої струмом, у багатьох випадках залежить від швидкості та правильності дій осіб, що надають допомогу. Передусім потрібно якнайшвидше звільнити потерпілого від дії електричного струму. Якщо неможливо відключити електричне обладнання від мережі, потрібно одразу звільнити потерпілого від струмоведучих частин, не торкаючись при цьому потерпілого.

21. Заходи долікарської допомоги після звільнення потерпілого від струму залежать від того, в якому він стані. Допомогу потрібно надавати негайно, якщо можливо — на місці події, одночасно викликавши медичну допомогу. Якщо потерпілий не знепритомнів, потрібно забезпечити йому на деякий час спокій, не дозволяючи рухатися до прибуття лікаря. Якщо потерпілий дихає нечасто і судорожно, але прослуховується пульс, потрібно негайно зробити йому штучне дихання. У разі зупинки дихання, розширенні зіниць і посинінні шкіри потрібно робити штучне дихання і непрямий масаж серця.

               Інформація

 для учнів 9-11 класи / вступ до вищих навчальних закладів

Протимінна діяльність не може чекати!

Звернення Асоціації саперів України до українців  >>>

З початку широкомасштабного вторгнення рф по травень 2023 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 24 012 жертв серед цивільного населення від вибухонебезпечних предметів.
Реальна кількість жертв, на жаль, є значно вищою. Тому закликаємо українців бути вкрай обережними!

Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати.

Оминайте снаряди, які не розірвались. Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї».

Не беріть  в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі - це можуть бути замасковані вибухові пристрої. Поясніть це дитині.

Заборонено: 

наближатися до вибухонебезпечного предмета;

пересувати його або брати до рук;

розбирати, кидати, бити по ньому;

розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;

приносити вибухонебезпечний предмет додому.

Про усі подібні знахідки повідомляйте рятувальників (тел. 101) або національну поліцію (тел. 102)

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ
1.  Сайт: "Все про мінну безпеку, як для дорослих так і для дітей різного віку"  https://bezpeka.info/
2. Посібник для дітей про правила поведінки з вибухонебезпечними предметами:
Частина перша : https://don.kyivcity.gov.ua/files/2022/4/27/1.pdf
Частина друга: https://don.kyivcity.gov.ua/files/2022/4/27/2.pdf
3. Загадки на тему мінної безпеки: https://kristti.com.ua/zagadky-na-temu-minnoyi-nebezpeky-dlya-ditej-molodshogo-viku-vid-unicef-ukraine/

ЗДОРОВИЙ ТА БЕЗПЕЧНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Тільки разом ми зможемо зробити цей світ безпечним!

Будь-які надзвичайні ситуації і, в першу чергу, військового характеру, призводять до зростання рівня загроз життю і здоров’ю цивільного населення та, відповідно, зменшення рівня їхньої захищеності. Особливо це стосується дітей та підлітків, які є найбільш вразливими під час воєнних дій.

Більш того, невтішна статистика інцидентів цивільного населення, в тому числі і дітей, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами (ВНП), погіршується з кожним днем. Про це свідчать дані і міжнародних досліджень. Тому актуальність проблеми, пов’язаної з мінною небезпекою, набуває дедалі більшої гостроти.

Саме тому ми, дорослі, маємо зробити все можливе, щоб наші діти залишалися в безпеці навіть тоді, коли іде повномасштабна війна жорстокого та підступного ворога проти нашої країни.



Навчальний курс «МІННА НЕБЕЗПЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ» 12-18 років був розроблений ГО «Асоціація саперів України» за фінансової підтримки міжнародної неурядової гуманітарної організації Save the Children International in Ukraine.



(Після проходження курсу отримаєте Диплом «Знавця з мінної небезпеки»! )

Вправи, які допоможуть Вам заспокоїтися.  Переглянете коротенькі відео оберіть для себе саме ту вправу, яка найбільше підходить саме для вас і використовуйте її, коли відчуваєте стрес, або напругу. 

ТЕХНІКА "ОБІЙМИ МЕТЕЛИКА": ДЛЯ ПОДОЛАННЯ ХВИЛЮВАННЯ, ТРИВОГИ, СТРАХУ, ПАНІЧНИХ НАПАДІВ ТА МІНІМІЗАЦІЇ СТРЕСУ 

Інструкція щодо використання онлайн-тренажера

«Психологічний тренажер для підлітків»

1. Вправи у розділі «Психологічний тренажер для підлітків» надаються безкоштовно.

2. У додатку також можна знайти макет для друку та розповсюдження в соціальних мережах, на відомчих інтернет сторінках, групових чатах, тощо з QR-кодом, який переадресує на потрібний розділ.

3. Запропонований у додатку QR-код веде до розділу «Психологічний тренажер для підлітків» за посиланням: https://happymind.help/teen.

4. Рекомендований вік для самостійного використання підлітками – починаючи з 13-14 років.

5. Для школярів молодшої вікової категорії (7-12 років) рекомендується використання тренажера разом із батьками (опікунами) чи фахівцями з психологічного здоров’я.

6. Користувачі можуть використовувати онлайн-тренажер самостійно на будь-якому мобільному пристрої, планшеті або комп’ютері.

7. Вправи можливо робити у випадковому порядку щодня або за потреби.

8. Запропоновані тренувальні вправи мають профілактичний ефект для  самостійного поліпшення психологічного здоров’я, водночас у разі ознак психічних захворювань необхідно звернутися до кваліфікованого спеціаліста.  

9. Розроблені у розділі «Психологічний тренажер для підлітків» завдання дозволяють покращити психологічний стан в цілому та зокрема у разі наступних проблем:

Управління ювенальної превенції НПУ


На платформі «Дія.Освіта» https://osvita.diia.gov.ua/    відтепер є симулятори професій та незвичний тест

Для школярів віком 11–14 років на платформі «Дія.Освіта» додали симулятори професій, які дають змогу підлітку відчути себе на місці професіонала

Перейти за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/simulators

В Україні збільшується кількість людей, які потрапляють до сучасного рабства, наголошують фахівці. Точної цифри ніхто не назве, бо вона невідома. Втім, за оцінками аналітиків, понад 230 тисяч українців є жертвами торгівлі людьми. 

Із початком військових дій на Сході Україні загрози щодо потрапляння людей в сучасне рабство зросли. Найбільш уразливі категорії – це внутрішньо переміщені особи та люди, які зазнали втрат і шукають швидкого і гарного заробітку.

Знову ж таки, більшість випадків пов’язана із Росією, далі йде Польща і Туреччина.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС) створили брошуру «Вартові безпеки», за допомогою якої можна пояснити дітям правила поведінки з основними пожежонебезпечними предметами та навчити виявляти ситуації, що порушують правила пожежної безпеки.

Пройшовши завдання брошури до кінця дитина стане юним експертом з пожежної безпеки і навіть зможе провести вдома власну маленьку інспекцію.

Виконувати завдання з брошури можна вдома з дитиною або ж на заняттях в школі.

Знайти її можна за посиланням:  https://www.unicef.org/.../file/DSNS_vartovi_outlines.pdf


КІБЕРБЕЗПЕКА

Серія 1

Серія 2

Серія 3

Серія 4

Серія 5

з 15 до 21 травня ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

“Безпека на дорогах в умовах воєнного стану”

Пригоди Трайка

Безпека дорожнього руху

Пригоди в країну "Плюсплюс"

Азбука безпеки

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПРИ РОБОТІ В ІНТЕРНЕТІ

Соціальний ролик про безпечний Інтернет

Соціальний ролик "будь обережний обережний, 

коли розміщуєш своє фото"

Як боротися зі страхом дітям-біженцям під час війни 


Як поводитись під час сигналів повітряної тривоги?

ЗНАЄМО ТА ДІЄМО

"Безпека на транспорті під час 

воєнного стану"

Безпека людей на дорозі залежить від уважності та здатності орієнтуватися у складних умовах знаючи правила дорожнього руху.  Водії, велосипедисти, пасажири та пішоходи - повинні бути взаємно ввічливими та дотримуватися правил. Памятаємо, що дотримання правил дорожнього руху свідчить про культуру населення. 

Крім правил є спеціальні дорожні знаки, що допомагають регулювати рух транспорту та пішоходів.

Частину з них призначено для пішоходів, іншу - для водіїв. Знаючи знаки та правила поводження на дорозі, ми можемо зберегти своє життя!

Якщо ви перебуваєте в автотранспорті, що піддався прямому обстрілу, ви можете спробувати оцінити ситуацію, але точна оцінка ситуації в цей момент досить ускладнена. Як правило, буде логічним припустити, що транспортний засіб став мішенню, і тому буде правильним покинути його та негайно сховатись в укритті. Автотранспорт є найпомітнішою ціллю. Він уразливий і крім ризику, пов'язаного із прямим обстрілом, наражає вас на небезпеку ураження уламками автомобільного скла або наслідками вибуху паливного бака. Потрібно негайно зупинитися та покинути його, краще із протилежної від обстрілу сторони. Лягаєте на землю, але не поруч із машиною, і поповзом перебирайтеся в більше надійне місце в узбіччя дороги, у кювет. Пересувайтеся короткими кидками відразу ж після наступного вибуху.

 Під час обстрілу перебування в транспорті небезпечно!

     Якщо обстріл ведеться з великої дистанції, спробуйте продовжувати рух в

автомобілі до найближчого укриття. При пересуванні краще використовувати дороги з асфальтованим покриттям, які легко прохідні та регулярно використовуються, а також пересуватися по сліду інших автомобілів.

Після закінчення обстрілу не втрачайте пильність!

     У разі закінчення обстрілу, залишаючи місце схованки, уважно дивіться

собі під ноги, не піднімайте із землі уламки, приділяйте увагу дітям - їх може привабити незнайомий предмет.

    Якщо обстріл ведеться з великої дистанції, спробуйте продовжувати рух в

автомобілі до найближчого укриття. При пересуванні краще використовувати дороги з асфальтованим покриттям, які легко прохідні та регулярно використовуються, а також пересуватися по сліду інших автомобілів.

Боєприпаси та їх елементи можуть розриватися при падінні, у повітрі або від доторкання до них. Загрозу можуть представляти будь-які засоби ураження, що не розірвалися.

Вибухові пристрої можуть установлюватися в зелених масивах, полях, по основних трасах і під мостами, біля сільських населених пунктів. Точне їх розташування і правила їхньої ліквідації можуть знати тільки фахівці. Якщо ви виявили підозрілий предмет, то необхідно негайно сповістити про це в Державну службу з надзвичайних ситуацій або правоохоронні органи. Також не приступайте до розбору завалів самостійно, чекайте фахівців з розмінування та представників аварійно-рятувальної служби.

Перебуваючи на незнайомій місцевості або території, де ви не мешкаєте постійно, та у вас є необхідність пересуватись даною територією, ви можете з'ясувати розташування мінних полів тільки шляхом активних розпитувань місцевих жителів або фахівців, якщо в цьому районі вже мали місце обстріли й бойові дії.

Ніколи не з'їжджайте машиною з автотраси та не залишайте її без автомобіля, не наближайтеся до бордюру й не виходьте на узбіччя. Там можуть перебувати снаряди, що не розірвалися, приховані міни або інші вибухові пристрої, які залишаються активними протягом багатьох років.

Якщо перші вибухи застали вас в дорозі на власному авто – не розраховуйте, що на авто ви можете швидко втекти від обстрілу: ви не можете знати в який бік перенесеться вогонь, і чи не почнеться подальший обстріл, скажімо, з мінометів. До того ж, бензобак вашого авто додає ризику обгоріти. Тому, негайно залишайте машину і швидше шукайте укриття.

У випадку, якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі, трамваї – варто негайно залишити транспорт, відбігти від дороги у напряму «від будинків та споруд» й залягти на землю. Озирніться і очима пошукайте більш надійне укриття. Перебігати варто короткими перебіжками відразу після наступного вибуху.

Не рядом з машиною (автобусом, тролейбусом, тощо). Якщо будуть бити, то спочатку по машині, потрапить у неї, вона вибухне разом з людиною. Потрібно вилізти, краще з протилежного від обстрілу боку, і відповзти подалі, потім лягти.   


Будьте здорові і бережіть своє життя!


ЦЕ ВАЖЛИВО ↓

З 24.02.2022 РОКУ 

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ


Ми звертаємо увагу на те, що карантин - це не канікули і виконання програм відбувається шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання.

Діти мають виконувати певні завдання після перегляду відеоуроків, навчальних матеріалів на відповідних сайтах, блогах, платформах (посилання згідно розкладу та класу розміщені на сайті школи та робочих групах Viber). Дорогі діти! Виконуйте завдання щодня, не відкладайте на завтра!

Шановні батьки! Допоможіть дітям відповідально віднестися до опанування знань. Контролюйте режим дня Ваших дітей, режим роботи, режим харчування, дотримання заходів профілактики. Будьте здорові!

Діти! Пам'ятайте правила безпеки поведінки, щоб ваше перебування вдома під час дистанційного навчання було приємним.


ПАМ’ЯТКА З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ:

1. Пам’ятайте і виконуйте правила переходу вулиць і доріг.

2. Дотримуйтесь правил посадки в тролейбус, автобус.

3. На зупинці не стійте близько біля дороги.

4. Не беріть в руки вибухонебезпечні предмети, а у випадку їх виявлення, необхідно повідомити дорослим.

5. Не використовуй піротехнічні засоби - це небезпечно!

6. Не можна розпалювати вогнища і кидати в вогонь карбід, солярку, бензин тощо.

7. Не підходьте до ліній електромереж, якщо провід обірваний, потрібно негайно повідомити дорослим.

8. Не грайтесь по ярках і на будівельних майданчиках, водоймах.

9. Обережно користуйтесь побутовими електричними приладами: телевізором, праскою, холодильником.

10. Не відходьте далеко від будинку і не впускайте в будинок незнайомих людей у відсутності дорослих.

11. Не грайтеся з бродячими собаками і кішками.

12. Мийте руки після ігор та перед обідом.

13. У вільний час грайтесь у дворі на дитячому майданчику.

13. Дотримуйтесь відповідних правил поведінки в громадських місцях.

14. Для прогулянки вдягайся зручно і тепло, щоб не застудитися.

 

Увага! під час дистанційного навчання відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!

 


ЗАВДАННЯ РОЗМІЩЕННІ ЗА ПОСИЛАННЯМ        →

у місцях із регульованим рухом керуватися тільки сигналами регулювальника чи світлофора; виходячи на проїжджу частину з-за транспортних засобів упевнивнитись, що не наближаються інші транспорті засоби, бути особливо уважним і обережним при прослуховуванні плеєра через навушники та при використанні одягу з капюшоном; 

чекати на транспортний засіб тільки на посадкових майданчиках (зупинках), тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху; у разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного або синього кольору, чи спеціальним звуковим сигналом, треба утриматися від переходу проїжджої частини або негайно залишити її; категорично заборонено вибігати на проїжджу частину, влаштовувати на ній або поблизу неї ігри, переходити проїжджу частину поза пішохідним переходом або встановленими місцями; для запобігання ДТП за участю дітей категорично заборонено кататися на санчатах, ковзанах, лижах (інших зимових приладах для розваг) на проїжджій дорозі, категорично заборонене катання з гирок із виїздом на проїжджу частину дороги; для запобігання травмування можна кататися на ковзанах тільки у відведених для цього спеціальних місцях й на міцному льоду без розщелин; користуючись транспортним засобом, необхідно сидіти або стояти тільки в призначених для цього місцях, тримаючись за поручень або інше пристосування. 

2. Під час карантину, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, приміщеннях, транспорті, учні повинні чітко виконувати правила пожежної безпеки: не брати з собою вогненебезпечні предмети, що можуть спричинити пожежу (петарди, бенгальські вогні, феєрверки, легкозаймисті речовини тощо); користуватися газовою плитою тільки зі спеціалізованим електричним приладом для вмикання; заборонено застосовувати горючі матеріали; зберігати бензин, газ та інші легкозаймисті горючі рідини, приносити їх до приміщення; у жодному разі не брати на вулиці чи в іншому місці ніякі незнайому чи чужу побутову техніку, не вмикати їх у розетку вдома чи в інших установах – це може призвести до вибуху та надзвичайної ситуації; не можна наближатися до електроприладів, музичної апаратури, які живляться струмом. Користуватися електроприладами тільки сухими руками. У разі виявлення обірваних проводів, неізольованої проводки, іскріння проводки, негайно повідомити про це дорослому; не збиратися біля проходів у громадських установах, входах та виходах, у приміщеннях вестибюлю; у разі пожежної небезпеки – наявності вогню, іскріння, диму – негайно вийти на повітря (за двері, балкон) та кликати на допомогу. Викликати службу пожежної охорони за номером 101, назвавши своє ім’я, прізвище, коротко описавши ситуацію: наявність вогню, диму, кількість людей у приміщенні, свій номер телефону; при появі запаху газу в квартирі у жодному разі не вмикати електроприлади, не користуватися стаціонарним чи мобільним телефоном, відчинити вікна, двері, перевірити приміщення, вимкнути газову плиту й вийти з приміщення; негайно повідомити в газову службу за номером 104 чи 101 пожежну охорону; назвавши своє ім’я, прізвище, коротко описавши ситуацію й залишивши свій номер телефону. 

3. Під час карантину, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, громадських місцях, приміщеннях, транспорті тощо учні повинні чітко виконувати правила з попередження нещасних випадків, травмування, отруєння тощо: категорично заборонено виходити на льодову поверхню замерзлого водоймища. Особі, яка провалилася під лід, необхідно подати мотузку, дошку, одяг, але не підходити до неї близько. Якщо лід крихкий, треба лягти на нього й проводити операцію рятування в той бік, із якого прийшла людина – в інших місцях лід може бути більш крихким. Не поспішаючи, слід допомогти людині вибратися з води, зняти мокрий одяг, зігріти, покликати на допомогу, відвести постраждалого у тепле приміщення, вжити заходів щодо недопущення обмороження; категорично заборонено наближатися й перебувати біля будівельних майданчиків, кар’єрів, закинутих напівзруйнованих будівель для запобігання обрушень будівельних матеріалів і попередження травм; категорично заборонено вживати алкоголь, наркотичні засоби, стимулятори; заборонено брати в руки, нюхати, їсти незнайомі дикі рослини чи паростки квітів, кущів, дерев, що може призвести до отруєння; пересуватися обережно, спокійно. На вулиці бути обережним, дивитися під ноги, щоб не впасти в яму чи відкритий каналізаційний люк, не травмуватися через ожеледь; не підходити на вулиці до обірваних, обвислих проводів, які стирчать, а особливо, якщо від них іде гудіння – такі проводи ще можуть бути підживлені електрострумом; не підходити до щитових, не залазити на стовпи з високовольтними проводами – можна отримати удар електрострумом від високовольтних живлень за 5 м; бути обережним на дитячих майданчиках, у парках відпочинку: спочатку переконатися, що гойдалки чи атракціони, турніки, прилади справні, сильно не розгойдуватися й не розгойдувати інших; не виходити на дах багатоповерхівки; не підходити до відчинених вікон, не спиратися на перила, парапети сходинок , щоб уникнути падіння; не спускатися в підвали будинків чи інші підземні ходи – там може бути отруйний газ; не вступати в контакт із незнайомими тваринами для запобігання укусів від хворих на сказ тварин. 

4. Учні повинні виконувати правила безпеки життєдіяльності під час самостійного перебування вдома, на вулиці, у громадських місцях, у друзів, на молодіжних дискотеках, у замкнутих приміщеннях: не розмовляти й не вступати в контакт із незнайомцями, у жодному разі не передавати їм цінні речі, ключі від дому, навіть якщо вони назвалися представниками міліції. Слід одразу кликати на допомогу й швидко йти до людей; не підходити до автомобілів із незнайомцями, навіть якщо вони запитують дорогу. Краще відповісти, що не знаєте, і швидко йти геть; слід триматися подалі від тих, хто влаштовує бійки, не брати участі в суперечках дорослих і не провокувати словами чи діями агресивну поведінку, що може призвести до бійки або травм; не заходити в під’їзд, ліфт із незнайомими людьми; слід одразу кликати на допомогу, якщо незнайомець провокує якісь дії щодо вас. Бути уважним, оглядатися й перевіряти, чи не слідує за вами хтось під час проходу провулків, підземних переходів між домами й тунелями. Якщо за вами хтось іде, зупинитися й відійти у сторону, щоб потенційний переслідувач пройшов повз вас; не вчиняти дії, що можуть призвести до правопорушень. 

5. Надзвичайно важливо під час карантину виконувати правила з запобігання захворювань на грип, інфекційні та кишкові захворювання тощо: при нездужанні не виходити з дому, щоб не заразити інших людей, викликати лікаря; хворому виділити окреме ліжко, посуд, білизну; приміщення постійно провітрювати; у разі контакту із хворим одягати марлеву маску; хворому слід дотримуватися постільного режиму; перед їжею мити руки з милом; не їсти брудних овочів та фруктів, ретельно їх мити перед вживанням; не вживати самостійно медичних медикаментів чи препаратів, не рекомендованих лікарем; якщо ви погано почуваєтеся, а поряд нікого немає, слід викликати швидку медичну допомогу за номером 103, описавши свій стан, назвавши номер свого телефону, домашню адресу, прізвище, ім’я, а також зателефонувати батькам.   

 При виникненні надзвичайної або аварійної ситуації  ↓


101 – пожежна охорона; 

102 – міліція; 

103 – швидка медична допомога; 

104 – газова служба, коротко описати ситуацію, назвати адресу, де відбулася надзвичайна ситуація, а також своє прізвище, ім’я, номер свого телефону.
 


ПАМ'ЯТАЄМО ПРО БУЛІНГ !!!

Що таке булінг? ↓

Відповідно до пункту 31 частини першої статті 1 Закону України «Про освіту» булінгом (цькуванням) є діяння (дія або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого. 

Важливо! Слід відрізняти булінг від конфлікту. Для булінгу характерною є систематичність, тобто вчинення у різних формах насильства (фізичного, економічного, психологічного, сексуального, в тому числі за допомогою засобів електронної комунікації) двічі і більше разів стосовно однієї і тієї ж особи. 

Яких форм буває булінг (цькування)?

Існує декілька форм прояву булінгу, а саме: ↓

Психологічне насильство форма булінгу, що включає словесні образи, поширення неправдивих чуток, глузування, залякування, ігнорування, бойкот, відмову від спілкування, погрози, приниження, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, якщо такі дії або бездіяльність завдали шкоди психічному здоров’ю потерпілого.

Фізичне насильство – форма булінгу, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, завдання ударів.

Економічне насильство – форма булінгу, що включає дрібні крадіжки, пошкодження або знищення особистих речей, вимагання грошей, їжі, умисне позбавлення їжі, одягу, коштів, документів, іншого майна або можливості користуватися ними, перешкоджання в отриманні освітніх послуг, примушування до праці та інші правопорушення економічного характеру.

Сексуальне насильство – форма булінгу, що включає принизливі погляди, образливі жести, висловлювання, прізвиська, образи, жарти, погрози, поширення чуток тощо.

З розвитком сучасних електронних технологій насильницькі дії (передусім прояви психологічного, сексуального насильства) при булінгу (цькуванні) часто вчиняються за допомогою електронних засобів комунікації, що має назву – кібербулінг, який може проявлятись в різному вигляді:

• перепалка (флеймінг) − обмін короткими гнівними та запальними репліками між учасниками з використанням комунікаційних технологій (як правило, на форумах та в чатах);

нападки (домагання) – регулярні висловлювання образливого характеру на адресу жертви (багато СМС-повідомлень, постійні дзвінки), що перевантажують персональні канали комунікації;

• наклеп − поширення неправдивої, принизливої інформації;

• самозванство − використання особистих даних жертви (логіни, паролі до акаунтів в мережах, блогах) з метою здійснення від її імені негативної комунікації;

• публічне розголошення особистої інформації − поширення особистої інформації, наприклад шляхом публікування інтимних фотографій, фінансової інформації, роду діяльності з метою образи чи шантажу;

• ошуканство − виманювання конфіденційної особистої інформації для власних цілей або передачі іншим особам;

відчуження (острокізм, ізоляція) − онлайн відчуження в будь-яких типах середовищ, де використовується захист паролями, формується список небажаної пошти або список друзів;

• кіберпереслідування − приховане вистежування жертви для скоєння нападу, побиття, зґвалтування;

• хепіслепінг – реальні напади, які знімаються на відео для розміщення в мережі Інтернет, що можуть привести до летальних наслідків;

• використання інтернет-спілкування для подальшого вчинення дитиною певних дій, зокрема використання її у сексуальних цілях (кібергрумінг − побудова в мережі Інтернет дорослим або групою дорослих осіб довірливих стосунків із дитиною (підлітком) з метою отримання її інтимних фото/відео та подальшим її шантажуванням про розповсюдження цих фото, наприклад для отримання грошей, більш інтимних зображень чи навіть примушування до особистих зустрічей) або доведення до самогубства («спільноти смерті»).

Кібербулінг є формою психологічного насильства.


За булінг як і за будь-яке правопорушення передбачена відповідальність

Закон України від 18 грудня 2019 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» запровадив адміністративну відповідальність за булінг (цькування) учасника освітнього процесу. 

Так, відповідно до статті 1734 Кодексу України про адміністративні правопорушення за булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, − до винної особи може бути застосоване адміністративне стягнення у вигляді штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень) або громадські роботи від 20 до 40 годин.

За вчинення булінгу групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення законодавством передбачено накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 гривень) або громадські роботи від 40 до 60 годин.

У разі цькування малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, відповідальність будуть нести їх батьки або особи, які їх замінюють. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень) або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин, а у випадку вчинення таких дій групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, − у вигляді штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 гривень) або громадські роботи від 40 до 60 годин. 

Телефони - запам'тай,

спокій зберігай! 











За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин. 

Діти також використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки.

Сексуальне насилля онлайн – один з викликів, який стоїть перед батьками та педагогами. Діти можуть стикатись із сексуальним насилля в Інтернеті у формах секстингу, кібергрумінгу та сексторшену.

Секстинг – це надсилання інтимних фото чи відео з використанням сучасних засобів зв’язку. Діти можуть надсилати такі матеріали як знайомим, так і не знайомим їм у реальному житті людям. Матеріали подібних переписок можуть бути оприлюднені, що часто призводить до кібербулінгу та цькувань дитини у школі. 

Кібергрумінг — це процес комунікації із дитиною в Інтернеті, під час якого злочинці налагоджують довірливі стосунки з дитиною з метою сексуального насильства над нею у реальному житті чи онлайн. Вони можуть змушувати дітей виконувати певні сексуальні дії перед камерою. Злочинці свідомо будують своє спілкування з дитиною так, аби викликати в неї теплі почуття та довіру, показати, що вона цінна та унікальна. Вони можуть прикидатися однолітками дитини, пропонувати роботу моделлю, дарувати подарунки тощо.  

Сексторшен – налагодження довірливих стосунків із дитиною в Інтернеті з метою отримання приватних матеріалів, шантажування та вимагання додаткових матеріалів або грошей. 

ПРАВИЛА НА КАНІКУЛИ

Будьте обережні під час літніх канікул! Дотримуйтесь правил техніки безпеки, протипожежної безпеки вдома і на вулиці, а також правил дорожнього руху. Перебуваючи на природі, в лісі, біля водоймищ не допускайте небезпечних ситуацій. Не розводьте вогнищ без дорослих і в місцях, які не пристосовані для розпалювання багать. Не вживайте алкогольних, тютюнових та інших отруйних речовин! Будьте обережні та уважні поблизу високовольтних ліній електропередач, вдома з електричними, газовими, вибухонебезпечними приладами. Бережіть своє здоров'я, не перебувайте довго біля телевізорів та комп'ютерів. Будьте обережні і уважні на автовокзалах та залізничних станціях під час поїздок до друзів, родичів і знайомих в інші населені пункти. Попереджайте людей про небезпеку і запобігайте цій небезпеці. Знання правил поведінки збережуть ваше здоров'я і життя! Щасливих канікул! Наберіться сил перед новим етапом навчання!