Атестація педагогів

Порядок надання  методичних розробок претендентів на присвоєння звань: «учитель-методист», «вихователь-методист», «педагог-організатор-методист», «практичний психолог-методист», «керівник гуртка-методист» для схвалення науково-методичною радою КЗ «Інноваційно-методичний центр» Криворізької міської ради (затверджено на засіданні науково-методичної ради КЗ «ІМЦ» КМР протокол №5 від 16.11.2016)

           Відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 та змін, внесеними наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 20.12.2011 №1473 та  Міністерства освіти і науки від 08.08.2013 №1135, педагогічні звання «учитель-методист», «вихователь-методист», «практичний психолог-методист», «педагог-організатор-методист», «керівник гуртка-методист» можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» (для педагогічного звання «керівник гуртка – методист» - найвищий тарифний розряд та повну вищу освіту), здійснюють науково-методичну і науково-дослідну діяльність, мають власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами або професійними об'єднаннями викладачів професійно-технічних та вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, закладів післядипломної освіти» (П.5.2 Типового положення).

        Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників вимога про обов’язкову підготовку власних методичних розробок педагогічними працівниками, які атестуються на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «методист», не передбачена. Атестаційна комісія під час атестації педагога, який має це педагогічне звання, може прийняти рішення про його відповідність раніше присвоєному, якщо він продовжує здійснювати науково-методичну і науково-дослідну діяльність. 

Порядок надання методичних розробок для схвалення

науково-методичною радою КЗ «Інноваційно-методичний центр»

1.  Навчальний заклад на методичній (педагогічній) раді розглядає апробовані методичні розробки педагога–претендента на присвоєння звання «учитель-методист», «вихователь-методист», «практичний психолог-методист», «педагог-організатор-методист», «керівник гуртка-методист». За умови прийняття позитивного рішення готує відгук про педагогічну та методичну діяльність педагога в контексті реалізації основних педагогічних ідей, викладених у методичних розробках (обсяг – до 2 сторінок формату А-4).

2.  Методична розробка, рецензія, відгук та лист-подання навчального закладу надаються методистам-кураторам району до 15.01.2020р.

3.  Анотація досвіду – скорочений виклад змісту досвіду претендента на присвоєння педагогічного звання, подається  у такій послідовності:

-   обґрунтування актуальності проблеми, її практична значимість;

-     стислий зміст досвіду (алгоритм або технологія діяльності);

-     результати та умови ефективності досвіду;

-     вказується категорія вчителів, для яких рекомендований цей досвід.

4.  Науково-методична рада КЗ «Інноваційно-методичний центр» розглядає на своєму засіданні і приймає рішення про схвалення методичних розробок до 12.02.2020 р.

Перелік матеріалів для надання для схвалення 

науково-методичною радою  комунального закладу

«Інноваційно-методичний центр» КМР

 

1.    Лист-подання (зразок додається) керівника закладу освіти на ім’я директора КЗ «Інноваційно-методичний центр» КМР з пропозицією розглянути матеріали педагогічного працівника, який атестується на присвоєння звання «учитель-методист», «вихователь-методист», «практичний психолог-методист», «педагог-організатор-методист», «керівник гуртка-методист».

Лист-подання, адресований директору КЗ «Інноваційно-методичний центр» КМР, містить прохання розглянути авторські матеріали з метою експертної оцінки у зв’язку з атестацією на присвоєння педагогічного звання. У поданні також зазначається інформація про автора: прізвище, ім’я, по батькові, посада, місце роботи, педагогічне звання (якщо є); указується хто і коли вивчав описаний досвід, зазначається дата розгляду матеріалів.

2.    Методична розробка – це збірка навчально-методичних матеріалів, що розкривають форми, засоби, методи навчання, елементи сучасних педагогічних технологій або самі технології про навчання і виховання стосовно конкретної теми уроку, теми навчальної програми, викладання курсу в цілому тощо.

3.    Рецензія науковця на  методичну розробку педагогічного працівника.

4.    Відгук про педагогічну та методичну діяльність учителя .

5.    Список педагогічних працівників, які претендують на присвоєння в ході атестації звання  «учитель-методист», «вихователь-методист», «практичний психолог-методист», «педагог-організатор-методист», «керівник гуртка-методист»,  надати в електронному вигляді     

       

Штамп

                                                                                        Директору  комунального закладу 

                                                                                        «Інноваційно-методичний центр» КМР

                                                                                         Ратєєвій С.В.

                           

Лист-подання

 

(повна назва закладу) щодо розгляду та схвалення науково-методичною радою КЗ «Інноваційно-методичний центр» КМР методичної розробки ____________________________________, який претендує на

(ПІБ педагога)

присвоєння педагогічного звання __________________

 

Адміністрація  (повна назва закладу) порушує клопотання перед науково-методичною радою  КЗ «Інноваційно-методичний центр» КМР щодо розгляду матеріалів та схвалення методичної розробки педагогічного працівника

 

                                                                                                                                    ,

(ПІБ, посада, місце роботи)

який претендує на присвоєння педагогічного звання ______________________, з проблеми__________________________________

 

 Методична розробка апробована на базі __________________________________________________________________

                         (закладу(ів) загальної середньої освіти(ів) району)

і сприяла позитивній динаміці змін якості освітнього процесу у зв’язку з інноваційною професійною діяльністю________________________________

 

                                                            (ПІБ педагога)

Розглянуто та обговорено на засіданні методичної (педагогічної) ради  за (повна назва закладу) (протокол від  ____________ №____).

 

Керівник закладу       ______________         ______________

                                   М.П.          ( підпис)                       (П.І.Б)


Додаток

до засідання НМР КЗ «ЦПРПП «КМР

протокол № _______від ________2021

 

 

Порядок проведення процедури схвалення  методичних наробок претендентів на присвоєння звань: «учитель-методист», «вихователь-методист»,«педагог-організатор-методист»,«практичний психолог-методист», «керівник гуртка-методист» для схвалення науково-методичною радою  КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» КМР

 

Відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 та змін, внесеними наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 1473 від 20.12.2011 та наказом Міністерства освіти і науки № 1135 від 08.08.2013 «педагогічні звання «викладач-методист», «вчитель-методист», «вихователь-методист», «педагог-організатор-методист», «практичний психолог-методист», «керівник гуртка-методист» можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» (для педагогічного звання «керівник гуртка – методист» - найвищий тарифний розряд та повну вищу освіту), здійснюють науково-методичну і науково-дослідну діяльність, мають власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами або професійними об'єднаннями викладачів професійно-технічних та вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, закладів післядипломної освіти» (П.5.2 Типового положення).

Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників вимога про обов’язкову підготовку власних методичних наробок педагогічним працівникам, які атестуються на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «методист», не передбачена. Атестаційна комісія під час атестації педагога, який має це педагогічне звання, може прийняти рішення про його відповідність раніше присвоєному, якщо він продовжує здійснювати науково-методичну і науково-дослідну діяльність.

 

Види методичних розробок, їх структура та вимоги до технічного оформлення:

Методичні наробки (навчально-методичні комплекси, навчальні посібники; методичні посібники; навчально-методичні посібники, педагогічний досвід та інноваційна діяльність, електронні версії підручників, та інші види навчально-методичної літератури).

Навчальний посібник - навчальне видання, що доповнює частково або повністю замінює підручник і мають відповідний офіційно наданий гриф. До навчальних посібників відносять: збірники задач і вправ; довідники; словники; книги для читання; та ін. Вони  мають задовольняти педагогічні вимоги, бути зручними для користування й безпечними для здоров’я. Навчальні посібники призначені переважно для самостійного освоєння здобувачами освіти знань.

Методичний посібник видання, призначене, як правило, для вчителів, і в якому відповідно до завдань вивчення даного предмету і його змісту представлені локальні педагогічні технології – технології конкретних навчальних занять. Методичний посібник може містити ілюстрації, таблиці, схеми, запитання, завдання, вправи та інші навчальні матеріали, які можуть використовуватися як для організації навчального заняття, так і для самостійної роботи учнів, студентів.

Навчально-методичний посібник видання, яке містить стислий систематизований матеріал з навчального предмету, розділу чи теми, а також методику його викладання на основі власного чи запозиченого досвіду роботи. Призначається і для учителів, і для учнів. Такий вид навчальної літератури, як правило, також містить запитання (завдання) для контролю і самоконтролю. У навчально-методичному посібнику можуть бути надруковані й плани різних видів занять з переліком рекомендованої літератури; він може містити і додатковий матеріал для проведення лабораторно-практичних занять тощо.

Інші види навчально-методичної літератури:

Методичні рекомендації, вказівкинавчально-методичне видання, що містить матеріали теоретичного або прикладного характеру на допомогу різним категоріям педагогічних працівників з викладання (вивчення) окремих тем або розділів курсу, навчального предмету тощо. У такого роду навчальній літературі розкриваються різні підходи до організації процесу або його фрагментів; управління освітнім процесом; методичної роботи у закладі освіти; учнівського самоврядування та ін.

Практикум навчально-методичне видання, в якому зосереджено стислий теоретичний матеріал з відповідними вказівками для проведення всіх, передбачених програмою, лабораторних, практичних занять з навчальної дисципліни, та містить виклад сукупності практичних завдань або вправ із певної навчальної дисципліни (за темами/розділами/; змістовими лініями програми), які сприяють практичному засвоєнню набутих знань, умінь та навичок і забезпечують викладача матеріалом для конструювання освітнього процесу, індивідуальної та диференційованої роботи. Можуть створюватися й спеціальні практикуми з розв’язування задач, з усного і ділового мовлення, з вивчення іноземних мов на основі інноваційних педагогічних технологій та інше.

Узагальнення педагогічного досвіду – методичне видання, де основний акцент робиться на методику навчання і організацію освітнього процесу та враховуються його оригінальність та новизна, описуються перспективи розвитку запропонованих способів педагогічної діяльності.

 

Опис методів, засобів та шляхів вирішення проблеми, над якою працює педагог, розкритих у апробованих методичних розробках.

В описі педагог висвітлює проблему, над якою працює, методи і засоби її вирішення, розкриваючи індивідуальні особливості своєї роботи, представленої у методичних наробках. Готуючи опис, рекомендовано використовувати такий порядок:

-    обґрунтування актуальності проблеми, її практична значимість;

-    висвітлення основної ідеї проблеми, її інноваційну значущість;

-    перелік наукових чи практичних досліджень, на яких ґрунтується робота, наукові концепції та теорії яких авторів використовуються;

-    розкриття технологій реалізації провідної педагогічної ідеї та її складових;

-    розкриття запропонованих інновацій щодо організації освітнього процесу;

-    динаміка змін якості освітнього процесу у зв’язку з інноваційною професійною діяльністю.

 

Структура методичної наробки:

 

1. Титул. Анотація. Зміст. Вступ ( пояснювальна записка)

Чітко визначається проблема, подається обґрунтування актуальності проблеми, об’єкту та предмету дослідження, короткий аналіз змісту та призначення наробки. Роз’яснюються та коментуються специфічні поняття та терміни.

2. Основна частина.

2.1. Теоретичний розділ (5 – 7 сторінок)

Проводиться стислий огляд наукової та методичної літератури, де висвітлювалась ця проблема з посиланням на роботи видатних науковців, науково-методичні видання, статті, практичний досвід відомих вчителів. Далі у теоретичному аспекті висвітлюються власні методичні знахідки.

2.2. Практичний розділ

З метою відображення власних методичних напрацювань у практичному аспекті вчитель пропонує розробки методичних рекомендацій, програм, спецкурсів, методичних посібників, збірників, інноваційних уроків, позакласних заходів тощо. До практичних матеріалів доцільно запропонувати додатки у вигляді презентацій, схем, таблиць, тестів, дидактичних матеріалів, які можна подати в електронному вигляді, бібліографічний покажчик власних публікацій у обласних та всеукраїнських виданнях.

3. Висновки (до 3 – 4 сторінок). Додатки

Коротко визначаються основні досягнуті результати, вказуються умови реалізації запропонованих матеріалів, можливості їх застосування.

4. Використані джерела (до 1 сторінки)

Обов’язково подається список використаної літератури та Інтернет-посилання за правилами оформлення в алфавітному порядку.

 

Вимоги до технічного оформлення методичної наробки:

Матеріали подаються в друкованому вигляді. Комп’ютерний набір: текст друкується з одного боку білого паперу формату А-4, текстовий редактор Microsoft Word (2003-2010), шрифт Тіmеs New Roman кегель – 14, міжрядковий інтервал – 1,5. Поля: ліве, верхнє та нижнє – не менше 20 мм; праве – не менше 10 мм.

Обсяг методичної наробки – 1 – 2 авторських аркуші. Один авторський аркуш відповідає 24 сторінкам комп'ютерного тексту, надрукованого через 1,5 інтервали шрифтом Times New Roman кегель 14 на стандартному аркуші формату А4.

Методичні наробки подаються в одному екземплярі. Кожна сторінка має бути пронумерована. Першою сторінкою вважається титульна, на якій цифра 1 не ставиться.

При використанні джерел обов’язково вказувати посилання на них у відповідності до існуючих вимог ДСТУ 8302:2015.

У методичній наробці недоцільно використовувати фотографії, роздруковані презентації, малюнки та інші творчі роботи учнів.

Не подається список нагород учителя.

      Матеріали педагога-претендента після схвалення науково-методичною радою не повертаються.

 

Порядок подачі методичних наробок на схвалення науково-методичною радою КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» КМР:

1. Заклад освіти на методичній (педагогічній) раді розглядає апробовані методичні наробки педагога-претендента на присвоєння звання «викладач-методист», «учитель-методист», «вихователь-методист», «педагог-організатор-методист», «практичний психолог-методист», «керівник гуртка-методист». За умови прийняття позитивного рішення готує відгук про педагогічну та методичну діяльність педагога в контексті реалізації основних педагогічних ідей, викладених у методичних наробках (обсяг –

до 2 сторінок формату А-4).

2. Педагог-претендент готує опис методів, засобів та шляхів  вирішення проблеми, над якою він працює, реалізованої у власних методичних наробках (обсяг – до 2 сторінок формату А-4).

3. Методична наробка, довідка про перевірку на антиплагіат, опис, відгук, рецензія та лист-подання закладу освіти надсилаються до Комунального закладу «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Криворізької міської ради для  представляються на засіданні науково-методичної ради.

5. Оформлені належним чином матеріали подаються не пізніше 30 січня. Науково-методична рада розглядає на своєму засіданні та приймає рішення про схвалення методичних наробок до 01 березня.

 

Перелік матеріалів і документів:

1.   Лист-подання на ім’я голови науково-методичної ради КЗ «ЦПРПП» КМР з пропозицією розглянути матеріали педагогічного працівника, який атестується на присвоєння звання «викладач-методист», «учитель-методист», «вихователь-методист», «педагог-організатор-методист», «практичний психолог-методист», «керівник гуртка-методист».

Лист-подання, адресований голові науково-методичної ради, містить прохання розглянути матеріали з метою експертної оцінки у зв’язку з атестацією на присвоєння педагогічного звання. У поданні також зазначається інформація про автора: прізвище, ім’я, по батькові, посада, місце роботи, педагогічне звання (якщо є); указується хто і коли вивчав описаний досвід, зазначається дата розгляду матеріалів.

Документ засвідчується керівником відповідного закладу освіти.

2.  Методична наробка (друкований варіанти) – збірка навчально-методичних матеріалів, що розкривають форми, засоби, методи навчання, елементи сучасних педагогічних технологій або самі технології про навчання і виховання стосовно конкретних тем уроків, практичних занять, теми навчальної програми, викладання курсу в цілому тощо.

3.  Рецензія науковця на  методичну наробку педагогічного працівника.

4.  Довідка про перевірку на антиплагіат.

5.  Анотація досвіду роботи - скорочений виклад змісту досвіду претендента на присвоєння педагогічного звання у такій послідовності:

-  обґрунтування актуальності проблеми, її практична значимість;

-  стислий зміст досвіду (алгоритм або технологія діяльності);

-  результати та умови ефективності досвіду;

-  вказується категорія педагогічних працівників, для яких рекомендований цей досвід.

Анотація досвіду роботи подається за підписом керівника закладу освіти.

6.   Список педагогічних працівників, які атестуються на присвоєння звання «викладач-методист», «учитель-методист», «вихователь-методист», «педагог-організатор-методист», «практичний психолог-методист», «керівник гуртка-методист» подається в електронному вигляді до 20 грудня.  


   Зразок

 

Штамп /бланк закладу освіти

Голові науково-методичної ради 

КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» КМР

С. Ратєєвій

 

Лист-подання

щодо розгляду та схвалення методичної наробки педагогічного працівника, якому  присвоюються педагогічні звання «викладач-методист», «учитель-методист», «вихователь-методист», «керівник гуртка-методист», «педагог-організатор-методист», «практичний психолог-методист», «керівник гуртка-методист»

 

Заклад освіти ______________________________________________________________

повна назва

порушує клопотання перед науково-методичною радою КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» КМР щодо розгляду матеріалів та схвалення методичної наробки педагогічного працівника

 

 

(ПІБ, посад,)

 на присвоєння педагогічного звання «________________________», з теми___________________________________________________________________________

 

 Методична наробка апробовані на базі _______________________________________

______________________________________________________________________________

(закладу (ів) освіти) і сприяли позитивній динаміці змін якості освітнього процесу у зв’язку з інноваційною професійною діяльністю ___________________________________________

                                                                                                       (ПІБ педагога)

Розглянуто та обговорено на _________________ (протокол від____________ №____).

 

 

 

Керівник  закладу освіти               _____________            _____________

 ( повна назва установи, закладу освіти)

                                                                                                (підпис)                                 (власне ім’я, ПРІЗВИЩЕ)

 

 

 

 Зразок

ДОВІДКА

про перевірку на антиплагіат

 

Рукопис навчально-методичних матеріалів (ПІБ, посада, заклад) ___________________________________________________________«__________(назва)___________»

обсягом ___ сторінок друкованого тексту перевірено на антиплагіат програмним засобом «____________________________».

Рівень оригінальності становить ______%.

При перевірці посилань комп’ютерною програмою визначено: __________________________________________________________________

Матеріали було розглянуто та рекомендовано на засіданні (педагогічної, методичної ради  (заклад освіти)  ______________________________________  протокол №_______«___»______________20__р.  

      Скріншоти перевірки додаються.

 

Керівник  закладу освіти      _____________            _____________

 ( повна назва установи, закладу освіти)

                                                                                                (підпис)                                 (власне ім’я, ПРІЗВИЩЕ)

 

Дата