УКРАЇНСЬКА МОВА

Ці сайти допоможуть вашому мовленню ставати кращим та грамотнішим — а ваші тексти робитимуться від того соковитішими та цікавішими.

Як уникнути англіцизмів

Засилля кофаундерів, коворкінґів, краудфандерів, спіннерів, мітболів та барбершопів вибирає очі? Спробуйте «Словотвір» — цей онлайн-майданчик працює для колективного пошуку, обговорення та вибору перекладів запозичених слів, термінів та словосполучень.

Як перевірити орфографічну правильність тексту українською

Не знаєте, як відміняється слово в родовому відмінку? Банкомату чи банкомата? В цьому допоможе словник — а правильно відмінювати слова та не сплутати рід іменників допоможе DictUA.

Як коректно перекласти з російської

Перекладати слово українською зі схожих мов за допомогою Google Translate – не найкраща ідея. Зазвичай сервіс цей пропонує відповідники, найближчі до російськомовних. Щоби знайти питомі стилістичні відповідники українською мовою, спробуйте R2U — там переклад відбувається за допомогою словників, укладених до кампаній зросійщення мови й мовлення.

Як перекладати фразеологізми та сталі вирази

Не втямите, як можна перекласти сталі вирази з інших мов? Не ризикуйте із пошуком дослівного перекладу — краще звернутися із таким питанням до StaliVyrazy.

Ресурси, які можуть бути корисними в роботі редактора


Як провести первинну перевірку тексту на помилки

Написали текст і маєте сумніви щодо нього? Перевірте його за допомогою відповідних інструментів:

Soloveiko — безкоштовний онлайн-сервіс перевірки українських текстів на грамотність з використанням API Languagetool та машинного навчання.


Мова – ДНК нації» – Це повністю безкоштовний сервіс перевірки текстів на грамотність.


Onlinecorrector – виправлення помилок за допомогою безкоштовної та платної версій. Гарний інструмент для коригування помилок на кшталт «прийняти участь», «приносити вибачення», «підвести підсумки» та подібних «друзів перекладача».


Створення хмар слів, хмар тегів

Особливо актуальною є тема створення хмар слів, хмар тегів, які допомагають візуально відтворювати списку слів, категорій, міток чи ярликів на єдиному спільному зображенні.

За допомогою хмар слів можна візуалізувати термінологію з певної теми у більш наочний спосіб. Це сприяє швидкому запам'ятовуванню інформації.

Рекомендуємо кілька олядів цих онлайнових сервісів:

Як перевіряти та редагувати тексти українською мовою без помилок

ЗАШИФРОВАНІ ЗАВДАННЯ З БУКВАМИ І ЦИФРАМИ

Дзеркальне відображення тексту

Приклад: кодяроп йинтарбО - Зворотний порядок

Онлайн-конвертер тексту «Зворотний порядок»

Випадковий трансліт

У слові змішані укрїнські та латинські літери

Приклад: Сlуchaйний траnсlit - Випадковий трансліт

Онлайн-конвертер «Випадковий трансліт»

Анаграми з букв

Анаграма - це літературний прийом, що складається в перестановці букв або звуків певного слова, що в результаті дає інше слово. У ряді випадків анаграмами прийнято також називати інші в функціональному відношенні (тобто не є літературним прийомом) перемішування літерного складу слів.

Приклад: АЕРМНІІЕЕПВЕШ - перемішування

Онлайн-конвертер для складання і рішення анаграм:

https: //anagram.poncy.ru

Перевернутий текст

Приклад: перевернутий текст - ɯɔʞǝɯ ņıqɯʎнdǝʚǝdǝu

Он-лайн конвертер:

https://olegon.ru/pr/flip.html

Відсікаємо зайве

Викреслюємо зайве (цифри) і отримуємо слово

Приклад: 183Л734І394Ш884Н321Е33Е992 - зайвий

Викреслюємо зайве (одну букву або набір повторюваних букв) і отримуємо слово

Приклад: алаіашанаеаеа - зайве, абвлабвіабвшабвнабвеабвеабв - зайве

Зашифрований алфавіт

Замість кожної букви слова пишемо відповідну цифру (а - 1, б - 2, в - 3 і т.д.)

Зміна пробілів

Ставимо пробіли в інших місцях.

Приклад: ста вимпро білив ін шихміс цях - ставимо пробіли в інших місцях

Презентація "Дмитрикові ребуси" №1

https://vseosvita.ua/library/prezentacia-dmitrikovi-rebusi-no1-10174.html

Шановні любителі ребусів та головоломок! До вашої уваги пропонуються «Дмитрикові ребуси» №1. Ребус – одна з найпопулярніших та поширених ігор. Отже, пограємо!!!

Презентація є мультимедійною підтримкою уроку української мови в 1-4 класах. За допомогою анімаційних ефектів наочно спрямована на вивчення та закріплення знань учнів про букви та звуки. Розвиває спостережливість, пам'ять, увагу, кмітливість, творче мислення та уяву Виховує цікавість до предмету.

Презентація є мультимедійною підтримкою уроку української мови в 1- 4 класах. За допомогою анімаційних ефектів наочно спрямована на закріплення знань учнів про букви та звуки. Розвиває спостережливість, пам'ять, увагу, кмітливість, творче мислення та уяву. Виховує цікавість до предмету.

Презентація є частиною програмового засобу вивчення усної народної творчості в початкових класах. Може використовуватися на різних уроках, позакласних заходах, виховних годинах учнями, вчителями, батьками. Розвиває спостережливість, мислення, увагу, пам'ять.

Презентація є представленням проектної діяльності в інтегрованому навчанні. Результатом пошуково пізнавальної, творчої роботи є створювання власних віршів, малюнків та конструювання квітів з паперу в техніці орігамі. Презентація є мультимедійною підтримкою уроків української мови, літературного читання, природознавства, малювання та трудового навчання в початкових класах. Вона створена для допомоги дітям та батькам в вихованні охорони природи та доброго ставлення до квітів. Можлива для використання в проведенні позакласних заходів, виховних годин учнями, вчителями, батьками.

Збірку творчих учнівських робіт про Україну, про рідну мову, про любу матусю створено за матеріалами молодших школярів. На її сторінках мали можливість розмістити власні твори, вірші та малюнки учні 3 класу Української ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 Селидівської міської ради.

Провідною ідеєю збірки є формування у дітей патріотизму, національної гідності, любові до української мови.

Презентація є представленням проектної діяльності в інтегрованому навчанні. Представлений матеріал допоможе розібратися у поняттях «пожежник», «вогонь», «пожежа». Результатом пошуково пізнавальної, творчої роботи є створювання власних творів та малюнків про професію пожежного. Презентація є мультимедійною підтримкою уроків української мови, літературного читання та малювання в початкових класах. Можлива для використання в проведенні виховних заходів.

В презентаціі-тренажері з української мови для 4 класу «Синоніми таантоніми» використано технологічний прийом «Ромашка». Вправи вчать розрізняти синоніми та антоніми на прикладі розгляду прикметників. Синоніми роблять наше мовлення більш образним, точним, досконалішим. Хлопчик Дмитро просить дібрати 1-2 синоніми до запропонованих слів на ромашці, а дівчинка Настуся запрошує дібрати слова з протилежним лексичним значенням.

В презентації зібрані загадки про засоби пересування для дітей початкових класів. Можливе використання на конкурсах, в навчанні. Вони допомагають розвивати логіку, вчать швидко думати, тренують розум і розвивають спостережливість. Рівень складності у них теж різний, деякі складні, деякі простіші. Щоб знайти відгадку, потрібно вміти зіставляти життєві явища на основі їх близькості чи подібності за певними ознаками, рисами, характеристиками.

В презентаціі-тренажері з української мови для 1класу «Школа семи гномів» використано технологічний прийом «Ромашка». Може використовуватися як на окремих уроках в початковій школі, так і для узагальнення знань у 1 класу.


Метод проектів дійсно є засобом ефективного та якісного навчання молодших школярів. Учні застосовують знання, здобуті під час проектної діяльності, на уроках, у всеукраїнських інтерактивних конкурсах, олімпіадах. Крім того, вони вчаться відстоювати свою власну думку, водночас знаходячи компроміс, підтримувати інших під час виступу. Поліпшуються відносини у колективі.

Метод проектів дає змогу дитині та її вчителеві піднятися на вищий рівень розвитку і повірити у свої можливості.

Якщо до вогника натхнення вчителя додати іскорку бажання дитини, то отримаємо спільне багаття творчості і фантазії.

Презентація «Малюнковий диктант №1» з української мови для учнів 3 класу для шкіл з українською мовою навчання.

Основна мета написання малюнкових диктантів формування в учнів навичок «бачення орфограми» – тобто проблемного місця в написанні слова та необхідністьзапам'ятовування.

Презентацію «Малюнкові диктанти» можна використовувати для фронтальної роботи з класом при знайомстві з новим словом, дляповторення, для закріплення вивченого, для індивідуальної роботи вдома. Можливе вільне та швидке редагування її на свій смак.Це суттєво полегшить роботу та скоротить час, що потрібен для підготовки уроків.

Презентація «Малюнковий диктант №2» з української мови для учнів 3 класу для шкіл з українською мовою навчання.

Основна мета написання малюнкових диктантів формування в учнів навичок «бачення орфограми» – тобто проблемного місця в написанні слова та необхідністьзапам'ятовування.

Презентацію можна використовувати для фронтальної роботи з класом при знайомстві з новим словом, дляповторення, для закріплення вивченого, для індивідуальної роботи вдома. Можливе вільне та швидке редагування її на свій смак.Це суттєво полегшить роботу та скоротить час, що потрібен для підготовки уроків.

Презентація «Малюнковий диктант №3» з української мови для учнів 3 класу для шкіл з українською мовою навчання.

Основна мета написання малюнкових диктантів формування в учнів навичок «бачення орфограми» – тобто проблемного місця в написанні слова та необхідність запам'ятовування.

Презентацію можна використовувати для фронтальної роботи з класом при знайомстві з новим словом, для повторення, для закріплення вивченого, для індивідуальної роботи вдома. Можливе вільне та швидке редагування її на свій смак. Це суттєво полегшить роботу та скоротить час, що потрібен для підготовки уроків.

Дана презентація об'єднує блоки знань із різних навчальних предметів початкової школи навколо однієї теми з метою інформаційного та розвивального збагачення, сприймання, мислення, почуттів учнів. Є результатом проектної діяльності в інтегрованому навчанні: української мови, музики та трудового навчання в 4 класі. Поглиблює і розширює знання про зелені обереги нашої України. Виховує любов до рідного слова, до народної пісні, до свого краю. Розвиває вміння творчої діяльності.

Презентація є частиною програмового засобу вивчення усної народної творчості в початкових класах. Може використовуватися на різних уроках, позакласних заходах, виховних годинах учнями, вчителями, батьками. Розвиває спостережливість, мислення, увагу, пам'ять. Презентація виконана технологічним прийомом «Карусель». В полі для завдання об'єкти розташовані по колу і робота з ними здійснюється в цьому режимі. Суть даного прийому полягає в тому, що при наведенні курсору на певний об'єкт (у нашому випадку картинку - дитина), в центральному полі з'являється відповідна реакція (у нашому випадку назва місяця). Створюється ефект, що ми знаходимося на одному слайді. Але це не так, ми непомітно переходимо на різні слайди. Це заслуга гіперпосилань.

Аудіювання — вид мовленнєвої діяльності, який забезпечує сприймання і розуміння усного мовлення.

Аудіювання — вид мовленнєвої діяльності, який забезпечує сприймання і розуміння усного мовлення.


Перевірка знань учнів 2 класу з української мови.

Наочність для уроків української мови в початковій школі.

Наочність для уроків української мови в початковій школі.

Дізнатися чи засвоїли учні 4 класу програмовий матеріал 3 класу відповідно до вимог «Державного стандарту початкової освіти».


Підготувати учнів до Міжнаро́дного ко́нкурсу знавці́в украї́нської мо́ви і́мені Петра́ Я́цика — конкурсу, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

З’явилася ідея провести цікаво годину спілкування про дружбу та дізнатися як вміють мої учні дружити та чи є в них друзі.

Ми вже багато дізналися один про одного. У нашому класі живуть добрі, талановиті, активні діти. У мене з’явився задум дізнатися про ваше життя вдома. Прийшов час розповісти нам про інтер’єр своєї кімнати, пофантазувати про свій домашній побут, розтлумачити назви предметів облаштування квартир, кімнат.

Шкільна дистанційна олімпіада

Всеосвiта Осінь–2018

УКРАЇНСЬКА МОВА

31.10.2018

Допомогти учням засвоїти нові знання та закріпити матеріал, який вони вивчали в попередньому навчальному році.

Олімпіада складаються зі спеціально розроблених інноваційних завдань, яка спрямована, насамперед, на підвищення в учнів інтересу та мотивації до навчання і дозволяють чітко визначати рівень їхніх знань, вимагають прояву найкращих учнівських здібностей — креативності та кмітливості.

ВСЕУКРАЇНСЬКА ІНТЕРНЕТ-ОЛІМПІАДА

«НА УРОК»

ВЕРЕСЕНЬ- ЛИСТОПАД

2018

9. СПИРИДОНОВ.pdf
7 МУРАТОВА.pdf
4. ІСАЧКІН.pdf
3. ЖЕЛОНКІНА.pdf
8. РЯБЄВА.pdf
1. ВОЗНЯК.pdf
6. ЛЕВАДНА.pdf
2. ГАСІЙ.pdf
5. КРИШТОПІНА.pdf