Аз і Буки правової науки



МИ – ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ

Дата народження нашої держави – 24 серпня 1991 року.

Територія України складається з 24 областей та Автономної Республіки Крим. Столиця – місто Київ.

Слово «символ» - означає предмет, який характеризує державу, відображає її побут, традиції, господарювання, історичне минуле, прагнення народу.

Герб, прапор і гімн – це основні державні символи України, котрі мають давню легенду:

«Жила собі жінка і мала вона трьох синів. Виросли сини і розійшлися по світах, прославляючи свою матір. Найстаршому мати подарувала золоту корону з трьома промінцями, яка зігрівала людей та вела вперед. За цю корону люди дали першому сину ім’я Тризуб. Середньому дала в дорогу блакитно-жовтий одяг. Сміливий і сильний був син, люди назвали його Прапором. Найменший отримав соловейків голос, за що отримав ім’я Гімн. Так і ідуть поруч три брати – Тризуб, Прапор і Гімн та прославляють неньку Україну».

Україна – республіка. Глава держави – Президент. Закони приймає Верховна Рада України. Втілює їх в життя – Уряд України (Кабінет міністрів).

Правосуддя здійснює судова влада.

28 червня 1996 року був прийнятий Основний закон – Конституція України, закріпила права та обов’язки громадян. Найголовніше право кожного – це право на життя, бо життя – це найбільша цінність для кожної людини.

Крім того, громадяни мають право брати участь в управлінні державою, мітингах, зборах. Кожна людина має право на працю, відпочинок, охорону здоров’я, навчання та інші права.

Але, користуючись правами, ніхто не повинен порушувати права інших людей. Тому Конституція визначила також і наші обов’язки.

Права дитини на основі Конвенції ООН про права дитини