Сухомлиністика: традиції та інновації

Трудове навчання і виховання – це гармонія трьох понять: треба, важко, прекрасно, - говорив педагог В.О. Сухомлинський.

Тож створити необхідні умови для розвитку творчих здібностей педагогів та учнів, надати реальну дієву допомогу у формуванні їх професійної компетентності, підтримати у творчих пошуках - і є метою роботи Компаніївського МНВК.


Педагогічний колектив закладу в своїй діяльності впроваджує ідеї 

В.О. Сухомлинського, які будуються на таких принципах:

1. Найвищою цінністю, що визначає все значення і спрямованість виховання, багатогранність виховного впливу педагога і зв’язок цього впливу із самовихованням, є людина.

2. Вплив особистості вихователя на колектив і особистість вихованця залежить головним чином від гармонійної єдності моральної культури, духовного багатства, багатогранності інтересів вихователя.

3. Виховний вплив особистості вихователя не є чимось спеціально створеним, організованим для того, щоб виховувати. Вихователь впливає на вихованця, оскільки їх об’єднує спільність духовних інтересів, спільність багатогранної діяльності.

4. Ефективність впливу особистості вихователя залежить від того, наскільки глибоко він розуміє дитинство як особливий період розвитку людської особистості з притаманними тільки дитинству особливостями мислення, емоційного життя, світосприймання, взаємовідносинами в колективі.

5. Вихованець є найближчим помічником педагога у здійсненні складного багатогранного процесу виховання. Внутрішні духовні сили вихованця - його бажання, прагнення, ідеали - це нічим не замінне могутнє джерело виховання. Наймудрішим є той вихователь, якому довелося досягти того, що його вихованець сам виховує себе.

6. Сутність гармонійного виховання у нерозривному зв'язку трудового виховання з іншими сторонами виховання – естетичного, інтелектуального, фізичного, морального.


«Справжнє виховання немислиме без життя у світі праці. Праця лежить в основі і морального, і естетичного, і емоційного виховання»

В.О. Сухомлинський

Тому девізом педагогічного колективу є думка про те, що колективна праця сприяє формуванню в дитини прагнення більше думати про інших, а не про себе, розвиває в дітей благородні людські якості: працьовитість, щедрість, вдячність, відповідальність, вчить поважати чужу роботу.

Під час викладання уроків трудового навчання, вчителі комбінату користуються наступними принципами відомого педагога:

Тиждень присвячений відзначенню 100-річчя

від дня народження В.О. Сухомлинського

З 25 до 30 вересня 2017 року в Компаніївському МНВК пройшов Тиждень присвячений відзначенню 100-річчя з дня народження В.О. Сухомлинського.

Більш детально про проведені заходи можна дізнатися перейшовши за посиланням: 

«Виховання громадянина-патріота в системі ціннісних орієнтацій науково-педагогічної спадщини Василя Сухомлинського»

Національно-патріотичне виховання молоді wym-1518781784724


"Сто порад учителеві" — книга українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського, спрямована на допомогу вчителям в організації навчально-виховного процесу в школі. Видана російською мовою у 1967 р., українською мовою в повному об'ємі вийшла у 1976 році. Твір написаний у вигляді порад. Кожна порада присвячена окремим аспектам педагогічної діяльності: особливості педагогічної професії, організації навчального процесу, вихованню підростаючого покоління, роботі з батьками вихованців, виховному впливу колективу.

Зміст порад

Cпецифіку педагогічної професії розкрито в порадах: 1—6, 49, 62, 100.

Про особливості навчального процесу йде мова в порадах: 7—25, 35—48, 56.

Питанням виховання особистості присвячені поради: 26—34, 51, 53, 59, 70—75, 81, 92—99.

Роль колективу у вихованні особистості розглядається в порадах: 63—65, 77—80, 88—90, 98.

Як допомогти особистості у самовихованні знаходимо відповідь у порадах: 65, 70, 84—87.

Про взаємодію школи і сімї йде мова у порадах: 52, 54, 57, 58, 60, 61.


Читати книгу wym-1518773044934