французький письменник, автор пригодницьких романів, вважається засновником жанру наукової фантастики.
У другій половині XIX століття в морях і океанах на очі мореплавцям став потрапляти незвичайний об'єкт — предмет розмірами більший за кита і неймовірної швидкості. Газети, а за ними й вчені всього світу одразу ж зацікавились «морським чудовиськом». Але фортуна посміхнулась тільки професору Аронаксу, який із слугою Конселем та гарпунером Недом Лендом потрапляє на борт незвичайного та єдиного у світі на той час підводного човна «Наутилус».
Герої роману разом з капітаном і екіпажем човна вирушають у навколосвітню подорож в 20 тисяч льє під водою.
«20 000 льё под водой» фантастический фильм 1954 года, снятый режиссёром Ричардом Флейшером. Признан одним из лучших достижений студии Disney в жанре приключенческого игрового кино и стимпанка. Картина удостоена двух премий Оскар.
Самый дорогостоящий проект на тот момент времени для студии. Декорации картины впоследствии послужили основой для популярных аттракционов в сети парков развлечений Диснейленд.
Капітан Немо – капітан, який побудував «Наутілуса». Він якихось причин зненавидів суспільство і сховався від нього в океані. Займається дослідженням морських глибин, а також допомагає революціонерам і жителям пригноблених європейськими колонізаторами країн.
П’єр Аронакс – професор Музею природної історії в Парижі, який виступає в романі оповідачем. Обізнаний в ботаніці, зоології і мінералогії, написав книгу «Таємниці морських глибин», що стала бестселером. До того як зайняти місце професора, займався лікарською практикою. З усіх трьох сторонніх людей, які потрапили на «Наутілус», менш всіх схильний до втечі і більше всіх цікавиться особистістю капітана Немо.
Нед Ленд – канадський гарпунер, що вважається одним з кращих фахівців у своїй справі і тому запрошений на борт «Авраама Лінкольна» для полювання за передбачуваним морським чудовиськом. Дуже сильний і спритний в поводженні з гарпуном. Є також прекрасним оповідачем незліченних історій, що виникали на китовому полюванні. Гірше за всіх відчуває себе на підводному човні і більше всіх прагне втекти з нього.
Консель – слуга професора Аронакса. Описаний професором як «сміливий фламандський малий років тридцяти». Знавець класифікації тварин, при цьому зовні їх розрізняє дуже слабо.