Історія українського війська (УПА)

мультимедійна полиця

У виданні коротко описано, як готувалися українці до національно-визвольних змагань в міжвоєнний період першої половини XX століття, і як розгорталась Українська повстанська армія "Поліська Січ" у малодослідженому істориками 1941 році. Брошура оформлена світлинами учасників подій, які раніше ніде не публікувались.

Данило Яневський

Нове документальне дослідження доктора історичних наук, відомого телеведучого та журналіста - для громадян України, а також політиків, героїв численних біллбордів, журналістів та кандидатів в народні депутати. Проаналізувавши десятки тисяч сторінок документів, мемуарів, спеціальних досліджень та артефактів з колекції Українського Національного Музею (Чикаго, США), автор відновив реальну історію УПА, з'ясував її чисельність, місця та час народження, імена Головних командирів. На думку автора, історія УПА - це історія збройного спротиву частини українського народу комуністичній диктатурі, історія реального, а не вигаданого Голокосту українців, історія однієї з найбільших антропологічних катастроф в історії Європи за останню тисячу років.

Спогади учасника повстанської боротьби УПА (1941-1948) та про героїчну боротьбу українського народу за власну незалежність та державність. Це вже четверте видання книжки «УПА у вирі боротьби». Перше побачило світ у діяспорі у 1971 році, друге і третє - в Україні в 1992 та 1995 роках.

Українська Повстанська Армія. Історія нескорених / Відп. ред., упоряд. В. В'ятрович; Авт. кол.: Р. Грицьків, І. Дерев'яний, Р. Забілий, А. Сова, П. Содоль. Центр досліджень визвольного руху; Український інститут національної пам'яті. – Львів: Центр досліджень визвольного руху, 2007. – 352 с.

Серед великої кількості літератури, присвяченої діяльності УПА, ця книга претендує на особливе місце: тут читач знайде структурований і лаконічний виклад історії повстанської боротьби. Видання проілюстроване великою кількістю унікальних фотографій, документами і свідченнями учасників. Специфіка кількарівневого тексту допоможе читачеві побачити цілісну картину повстанського руху, зрозуміти його місцеі роль в українській та світовій історії.

Для якнайширшого кола читачів

Денищук О.С. Боротьба УПА проти німецьких окупантів в 2 томах. Т. 2: Галичина та Східна Україна. — Рівне: ППДМ, 2008. — 216 с.

До книг увійшли матеріали досліджень, що їх проводив автор протягом останніх тридцяти років. Використані архівні матеріали, літературні дані, спогади безпосередніх учасників подій, очевидців. Використані дереворити Н. Хасевича із серії «Волинь в боротьбі».

В'ятрович та ін. - Проект_Проти Голіафа.pdf

Проект «Проти Голіафа» про жінок і чоловіків з УПА, які кинули виклик двом тоталітарним режимам.

Це – Степан Бандера, який не зламався в нацистському концтаборі і не відкликав Акт відновлення Української Держави;

Роман Шухевич, який 7 років очолював УПА в найбільших її зіткненнях з радянським режимом;

Василь Галаса – автор ідеї «Великого рейду» в Західну Європу, щоб пробити залізну інформаційну завісу;

Василь Кук, який розбудовував ОУН у східній Україні та зберіг кадри підпілля після загибелі Шухевича. Залишені ним на допитах свідчення зафіксували справжню історію УПА, однак генерал не розповів ворогу ні про кого, хто ще залишався у підпіллі;

Євген Грицяк – один із лідерів Норильського повстання, яке пришвидшило кінець ГУЛАГу;

Катерина Зарицька, організаторка Українського Червоного Хреста;

Ірина Тимочко-Камінська – надрайонна провідниця, бойова командирка, котра ще зі шкільної лави пішла в армію і особисто брала участь у боях,

Ілля Оберишин, який 40 років провів у підпіллі, вийшовши тільки після Референдуму за незалежність 3 грудня 1991 року.

«Завдяки їм на мапі світу зараз є вільна Україна», – такий підсумок боротьби УПА та підпілля ОУН називають автори проекту «Проти Голіафа».

Українська Повстанська Армія була єдиною оружною силою, яка на початку 40‐х років ХХ ст. виступила водночас проти кількох загарбницьких міліарних потуг: німецької,  московської, угорської, польської, румунської, впродовж десяти років вела безприкладну своїм героїзмом, масовістю, безкомпромісністю, жертовністю боротьбу.

Про людей, які очолювали народну боротьбу на Прикарпатті, ‐ провідників ОУН і командирів УПА, а також простих повстанців, — справжніх, хоча й досі не визнаних героїв України, розповідають сторінки книжки художньої документалістики Михайла Андрусяка «Брати вогню».

За трилогію «Брати грому», «Брати вогню» та «Брати просторів» Михайло Андрусяк став переможцем Народної Шевченківської премії 2009 року.

«Знайте, що такої героїчної доби взагалі не знає історія людства. В тінь пішли прославлені досі Термопілі... На героїзмі УПА і визвольно-революційного підпілля будуть виховуватися нові українські покоління. Боєць УПА і український революціонер заступить місце мужнього спартанця в історії людства.» Ґенерал Тарас Чупринка (Роман Шухевич)

Українська Національна Армія, як і Українська дивізія «Галичина», як, зрештою, й УПА — ті теми, на яких спекулюють компартійні історики та їхні вірні сателіти, котрі не перестають воювати з минулим. 

Ця книжка містить надзвичайно важливі матеріали з мало ще знаних епізодів Другої світової війни, пов’язані з роллю в ній українських військових формацій.

Іваничук, Роман. Вогненні стовпи.- Фоліо, 2009
(pdf - 1,3 MB)

Ця книга – перший художній твір у незалежній Україні про героїчну історію Української повстанської армії. Події твору розгортаються на Прикарпатті, де в горнилі військових дій ворожих армій народжується нова ґенерація українців, здатних захистити свою честь, родину й рідну землю.

“Вогненні стовпи” – світла данина пам’яті тим, хто віддав життя за незалежність України, воюючи в лавах УПА. Це розповідь про нашу справжню історію, про нашу українськість, про те, на чому тримається Дух нашої нації. Кілька поколінь в Україні виросло без правдивої інформації про УПА. 

Кокотюха А. Чорний ліс.– Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015.– 304с.

Кокотюха А. Багряний рейд.– Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016.– 288с.

Кокотюха А. Біла ніч.– Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017.– 288с.

«Троща» — роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу, як і раніше.

Для головного героя, вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба не забулася. Та раптом він бачить на цвинтарі недавню могилу свого бойового товариша, і спогади наринають на нього з новою силою. «Свої» і «чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста, свобода й неволя… Перед його очима знов розгортаються бої та тривають допити, постають обличчя різних людей, та ніяк не з’являється личина зрадника…