Соціально-психологічна служба школи

Рекомендовано для перегляду!

Команда українського незалежного медіа Online.UA створила документальний фільм «Незламні діти. Я чекаю». Проєкт документує свідчення дітей про воєнні злочини рф проти українського народу та людяності.

Фільм розповідає історії українських дітей, які побачили війну на рідній землі, але не покинули своїх мрій та переконань. Як вони зустріли 24 лютого, як рятувались, виїжджаючи за кордон, чому повернулись і чому хочуть жити в Україні, а також як волонтерять та підтримують наші ЗСУ. Це історії про те, як діти всіма силами наближують нашу перемогу.


До Дня Ментального здоров'я психологічною службою закладу були проведені заняття по проблемі збереження психічного здоров'я учнів. У наш час вона є досить актуальною та важливою як для дітей, так і для дорослих.

А ви дбаєте про своє ментальне здоров'я?

Департаментом кіберполіції, спільно з партнерами розроблено електронну платформу «МРІЯ».Основна мета – протидія кремлівській пропаганді та фейковим проросійським ресурсам у мережі Інтернет.

Ресурси проєкту «Мрія»:

https://mriya.social/ (офіційний сайт проєкту);

https://t.me/stoprussiachannel (основний телеграм канал, де здійснюються комунікація з підписниками, а також надання завдань для блокування);

@stopdrugbot (телеграм-бот для збору нових посилань на ворожі ресурси, а також автоматизованої взаємодії з користувачами);

https://t.me/ukraine_avanger_bot (офіційний бот для збору інформації про ворожу техніку, колаборантів, мародерів та іншу оперативну інформацію).

1 грудня світ відзначає день боротьби зі СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику. 

Безумовно, СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти і згадувати про ВІЛ-позитивних людей ми повинні не лише 1 грудня. У суспільстві потрібно з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою, їм потрібна наша допомога, співчуття, підтримка, розуміння.  Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ, тільки на підставі того, що вони є носіями вірусу, - це порушення прав людини.

Будьмо милосердними!


Шановні дорослі та діти! З 25 листопада стартує акція «16 Днів проти насилля». Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля – це не міф у сучасному житті, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпає значна кількість як дорослих, так і дітей. Будьмо толерантними та милосердними один до одного! 


Підліток і війна

Завдання підліткового віку - самоідентичність, тобто пошук себе. Тому підлітки можуть ставити різні питання, порівнювати відповіді, аналізувати. Саме так підліток зростає і трансформується у дорослого. Якщо дорослі можуть мати однозначну для себе відповідь на питання «Хто більше любить свою Батьківщину - український чи російський солдат?», «Чи не роблять наші Байрактари дітей в РФ напівсиротами?», «Якщо чоловік не хоче приєднуватися до лав армії, але готовий допомагати фінансово, він патріот чи ні?», підлітки продовжують власний пошук відповідей. Тут важливо, аби вони відчували себе емоційно безпечно ставити різні питання, якщо у них виникне така потреба. Ми не можемо мати відповіді на все. І їх питання - це своєчасна нагода обговорювати і шукати відповіді разом. «А як ти сам вважаєш?», «А що передувало цій події?», «А як би ти вчинив?», «Мені здається, що….. тому що…..» тощо. 


- Новини призначені для дорослих. Дивимося їх без дітей та зменшуємо гучність (краще - читаємо), оскільки драматичні фото та відео можуть травматизувати дитячу психіку. Якщо старшим підліткам цікаво, ми можемо разом обговорювати новини, які ми, дорослі, отримуємо з надійних джерел. Це можуть бути не лише місцеві сайти, але й, наприклад, BBC Україна. Підліток знайомиться з новими поняттями і може вже самостійно дізнаватися, що таке рецесія, яка різниця між Міжнародним судом ООН і Гаазьким трибуналом, тощо. Через порівняння і аналіз ми привчаємо підлітків до критичного мислення і знижуємо толерантність до будь-якої пропаганди.

 

- Війна - це тест на емпатію. Ми можемо знайомити підлітка з ідеєю про те, що турбота і допомога одне одному з кожним днем наближує нас до перемоги. І він, якщо бажає і це безпечно, може зробити власний внесок: вигуляти собаку хворого сусіда, перекласти текст, допомогти створити чат-бот або комікс, надіслати частину кишенькових грошей на потреби армії тощо. Допомога іншим знижує тривогу і підвищує самооцінку, що так важливо для підлітків. І ми можемо дати їм цю можливість вирости у власних очах. Це досвід, який залишиться з ними назавжди.

 

- Якою б насиченою не була наша палітра почуттів до держави-агресора, наші підлітки мають знати, що ми не станемо на заваді їх дружби з іншим підлітком із Росії або Білорусі, якщо між ними виникнуть здорові щирі відносини. 


- Підлітки можуть сумувати за татами, яким довелося залишитися в Україні. Якщо підліток мовчить, нам, дорослим, важливо самим розпочати розмову. «Знаєш, я сумую за татом. А ти?» Ми спокійно вислуховуємо, даємо право дитині на будь-які почуття суму, злості, образи. Ми можемо говорити, що всьому є початок і кінець. Так, ми не можемо прогнозувати майбутнє, але татові точно спокійніше, коли він знає, що ми у безпеці. І у критичній ситуації йому легше відповідати лише за себе, а не за всіх членів сім’ї. Підлітки чутливі до нашого внутрішнього стану і цінують відвертість. Тому ми ділимося своїми почуттями, розповідаємо, як справляємося, коли сумуємо за татом. Ми можемо пропонувати підлітку говорити з татом по телефону/відео, заохочувати тата надсилати відео про його повсякденне життя, аби дитина фокусувалася на тому, чим тато зараз живе, а не на його відсутності. Можемо запропонувати написати татові листа у вигляді «10 причин, чому я горжуся татом», «10 причин, чому я вдячна татові», або «10 справ, якими ми з татом займемося, коли він повернеться» тощо.

Будь ласка, розповсюджуйте, аби інші батьки теж могли підтримати свого підлітка. Все буде Україна!

                                                                                                                                                                

                                                                                                                                              

                                                                                                                        Верещака В.Г, соціальний педагог. 

Поради "Як працювати з дітьми під час війни"

Поради.docx

Тут попрошу уважно прочитати і втримати холодний розум. Розказати про це іншим.

Війна має свою «психологію».Вона складається з інформаційно-психологічних атак.Ми уже пережили всі стани діяльності психіки.

І зараз у нас виснаження. Попередній стан — це була ейфорія, яка підкріплювалася дикою злістю до ворога і невичерпною гордістю за наші перемоги. Під час ейфорії ми по максимуму об’єдналися, згуртувалися, зарядилися бойовим духом. Ми могли не спати, не їсти і функціонувати на всю бойову готовність.

Але для мозку енергетично важко працювати в такому стані. Тому він включив для себе функцію захисту!

І ми почуваємо себе тотально виснаженими. Можуть бути ознаки депресії через постійну тривогу.Хочу, щоб ви розуміли.

Ворог знає усі ці прийоми! Він на це й розраховує.Щоби у стані виснаження зламати нас повністю!

Залякати. Обдурити. Знешкодити.Наш мозок потім знову включиться в режим «готовності».Зараз йому потрібно допомогти пережити виснаження.За будь-якої нагоди спимо, навіть якщо для цього треба випити заспокійливе;

П’ємо воду. Обезводнений організм не може боротися зі стресом. Вода потрібніша за їжу;

Робимо інформаційні паузи від читання новин;

Виключаємо режим жалості за усим матеріальним. Ворог на це розраховує, тому нищить наші інфраструктури. Саме постійна жалість за втраченим ще більше підживлює тривогу і вирубує наш мозок.Ми усе відбудуємо. Гроші нам на це нададуть.

Включіться в план «що я зроблю після війни». це допоможе вашому мозку працювати на ваш порятунок, а не на тихеньке самознищення;

Рятуйтеся гумором. Це надійний щит для мозку, щоб трохи знизити кортизол;

Обіймайтеся;

Говоріть близьким «я тебе люблю». Такі слова допомагають тримати сили.

Не вірити, не поширювати не перевірену інформацію. Нас ніхто ніколи не здасть!

І ми Не Здаємося!




Як захистити дітей в інтернеті?


Через пандемію #COVID19 діти проводять більше часу  онлайн. Технології допомагають навчатися та спілкуватися, але  онлайн світ має багато ризиків

Сьогодні, в День безпечного інтернету, ми хочемо поговорити про кібербулінг.

За даними нашого опитування:

Кожна третя дитина віком 6-17 років бувала жертвою кібербулінгу.

Кожна п'ята дитина повідомила, що через кібербулінг пропускала школу.

А кожна дев'ята дитина постраждала від секстингу. 

Чи знає ваша дитина про безпечну поведінку та спілкування онлайн? Що робити, якщо вона стала жертвою кібербулінгу? А як з нею розмовляти, якщо вона сама є кібербулером? 

Разом із нашим партнером Всеукраїнський громадський Центр "Волонтер", ми підготували підбірку корисних матеріалів для батьків та вчителів

Як захиститися від кібербулінгу https://uni.cf/3Jg2C75

Як захистити дитину від секстингу https://uni.cf/3spplql

Як зробити цифровий світ дружнім до дітей https://uni.cf/3gw4V9O

Як захиститися від онлайн-грумінгу https://uni.cf/3gtyRTO

Дитина і соціальні мережі: що варто знати батькам, щоб захистити дитину https://uni.cf/3ou5yVp

Про кібербулінг для дітей https://uni.cf/3ouPBMP

Про кібербулінг для підлітків (відеокурс за участі Анни Трінчер та Насті Каменських)  https://uni.cf/33qumDb

10 запитань про кібербулінг https://uni.cf/3tpTBjz






З новими знаннями до дітей 

Карлівський ліцей імені Ніни Герасименко долучився до Всеукраїнського флешмобу онлайн "Разом для найкращого Інтернету". Дякуємо організаторам за можливість "прокачати" свої вміння та навички безпечного користування Інтернетом разом з освітянами з усіх куточків України!


Номер телефону та адреси для першочергових звернень у випадку порушення прав і свободи щодо дитини

Служба у справах дітей Карлівської міської  ради, Полтавська обл., Полтавський р-н, м. Карлівка, вул. Полтавський шлях, 54

Керівник: Деркач Олеся Ігорівна 

телефон (05346) 2 22 57

diti2010@ukr.net;

Diti-Karlivka@adm-pl.gov.ua

До уваги усіх дорослих та просто небайдужих людей!! 

Нам потрібно про це самим знати та говорити, оберігаючи дітей від небезпеки.

Серед підлітків розпочався старий, але дуже небезпечний челендж з придушуванням один одного, що може призвести до летальних випадків.

У новій соціальній мережі "ТікТок" з'явилася група, яка керує грою "Собачий кайф", і велика кількість дітей є учасниками цієї групи.

Тому будьте уважні, слідкуйте за сторінками соціальних мереж, в яких зареєстровані діти, за тим, з ким вони спілкуються, за їх фізичним станом та можливими зовнішніми негативними змінами (сліди на тілі).

Будьте уважні, адже під вплив цієї групи може потрапити будь-яка дитина, а в першу чергу та, яка має проблеми у спілкуванні з батьками та однолітками.

Давайте спільними зусиллями не допустимо, щоб наші діти потрапили у таку пастку!!



Гімназія проти булінгу. 

Скажемо булінгу НІ!