Самоврядування


Бути президентом гімназії - почесно та престижно. А хто такий президент? Це той, хто користується авторитетом, ініціативний, запальний, вмілий організатор, справедливий, чесний... У цьому році виявили бажання позмагатися за лідерство члени шкільного об'єднання "Старшокласник" Артем Буханець, Федоренко Павло, Стороженко Настя, Пасенок Марія. Кожен з них - достойний очолити шкільний парламент. Тож побажаймо їм успіху у президентських перегонах! 


Учнівське самоврядування - основа формування громадянської активності школярів. Шкільний парламент гімназії уже розпочав свою активну роботу: обговорюємо, плануємо, реалізуємо. Актуальним на цьому тижні є підготовка до традиційного Олімпійського фестивалю. Усім бажаємо перемог та гарного настрою!


Розвиток свідомої та самодостатньої особистості – це один із пріоритетів шкільної освіти ХХІ століття. Уміння спілкуватися та взаємодіяти з іншими людьми, знання законів, почуття відповідальність за процеси, які відбуваються у суспільстві вирізняють свідомого учасника державного життя.

Концепція реформування української школи закладає докорінно нові підходи до освітнього процесу, пропонуючи педагогам переорієнтувати увагу на формування компетентностей учнів, відійшовши від традиційних методик простого передавання знань. Проєкт нового Державного стандарту освіти пропонує ключові компетентності, одна з них – «громадянська компетентність», розвиток якої готує нас до «ефективної та конструктивної участі у громадському житті» та у демократичних процесах, «в сім’ї, на роботі», до успішної взаємодії з іншими, солідарності та рівності на основі поваги до прав людини, мирного співіснування та поціновування соціокультурного різноманіття.

У гімназії розроблений та успішно реалізується проєкт «Демократична школа» ,що  підтримує реформи з демократизації та децентралізації шкільної освіти в Україні, спираючись на нещодавно ухвалену концепцію «Нової української школи» та рекомендації Ради Європи у сфері освіти для демократичного громадянства і прав людини.

Демократії маємо постійно вчитися і навчати – щоденно, упродовж усього життя. Свідомими громадянами не народжуються, ми стаємо ними у процесі освіти та виховання. При цьому одним із найбільших викликів сучасної школи є створення демократичного середовища для навчання й виховання дітей на основі цінностей демократії і прав людини.

У рамках проєкту « Демократична школа» у гімназії проведено такі заходи:

-         Круглі столи   « Партнерство та співдружність - основи демократії»;  « Україна та суміжні держави: проблеми та  перспективи відносин»

-         Тиждень права «Громадянське суспільство – основа демократії»;

-         Години спілкування  «Твоя активна життєва  позиція» ,  «Державні символи України . Знай,  люби ,поважай!», « Про що розповів нам Герб України? » « Твоя правова культура»;

-          Школа лідерів « Як здолати труднощі та випробування», « Демократія-це не хаос , а життя за правилами»;

-         Диспути   « Яким я бачу майбутнє своєї держави»,  « Громадянин України - звучить гордо!», « Чи можливі права без обов’язків? », « Що таке громадянська зрілість?»,  « Захист Вітчизни - обов’язок громадянина»;

-         Урок громадянської зрілості « Українське державотворення»

-         Лінійки до Дня Соборності ;

-         Дебатні ігри ;

-         Робота шкільного парламенту;

-         Участь у обласному молодіжному форумі  лідерів самоврядування;

-         Флешмоби « Я люблю Україну»,  « Славимо наш Герб»,

-         Виховні заходи « Я і соціум», « Моральні цінності мого народу»,

« Виховуємо лідерські якості».

Освіта, зорієнтована на формування громадянських компетентностей, вимагає докорінно нових підходів до навчання, адже успішне виховання громадянина вимагає не лише знань та критичного розуміння себе і світу, а й отримання особистого досвіду участі у громадському житті, у взаємодії з іншими на засадах поваги і рівності, відповідальності за спільну справу, мирного вирішення конфліктів.

                                                                         О. Є. Жура ,

педагог - організатор