Методична робота

Посібник "Формування лідерської компетентності учнів на засадах дитиноцентризму, рівного доступу до якісної освіти" (за матеріалами обласного семінару (онлайн)  Полтавської обласної мережі шкіл лідерської освіти), засідання СДГ «Філософія лідерства в  освіті», 27.04.2023 

Посібник Карлівка 27.04.2023 семінар (онлайн).docx

Навчаємось, удосконалюємось,  практикуємо в роботі

      Цікаво та по-діловому пройшло засідання педагогічної ради по проблемі «Безпечне освітнє середовище. Правові аспекти. Психолого-педагогічні умови створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації».  Конструктивна розмова щодо проявів насильства, дискримінації, булінгу, кібербулінгу в дитячому і молодіжному середовищах  та ролі вчителя як медіатора у розв’язанні конфліктів між учнями, важливості комунікації з батьками школярів, перегляд  відеороз’яснення М. М. Кулеби — Уповноваженого Президента України з прав дитини  щодо даних проблем,  суттєві пропозиції  педагогів щодо створення безпечних, комфортних умов для навчання та відпочинку учнів гімназії  - такі життєво важливі  проблеми сьогодення порушувались на зібранні.

                                                    Т.М.Андрійченко, 

заступник директора по виховній роботі

«Мислити критично не означає шукати помилки чи недоліки в позиції або думках іншого. Це означає аналізувати та синтезувати ідеї, збільшувати силу аргументу, ясно формулювати тези та перевіряти істинність ідей» - під таким девізом 24 жовтня в Карлівській гімназії імені Ніни Герасименко пройшли педагогічні дебати. 

    Теза «Реформування освіти в Україні поліпшить якість освітньої діяльності» викликала живий інтерес як у спікерів груп «ствердження» - «заперечення», так і в учителів закладу. Педагоги Губарь О.В., Федорусь М.Б., Ніколаєнко Т.В., Боровик Л.А., Верещака В.Г., Тарасенко А.О., виступаючи, обговорювали інклюзивне навчання, сертифікацію, систему перекваліфікації, якість навчання, дитиноцентризм, фізіологічну та моральну готовність до школи молодших школярів, фінансування освіти. Модератор Мороз Л.М. визначила точки зіткнення двох команд та проаналізувала гру.

   

Учителі ще раз переконалися, що одним із ефективних засобів розвитку мислення є дебатна технологія, адже це той навчальний інструмент, який сприяє розвитку критичного, структурного мислення, риторичних навичок; формує інфо-медійну грамотність, навчає толерантності та поваги до опонента, стимулює інтерес до вивчення спірних актуальних питань, сприяє ефективному спілкуванню.

                                                 Л.П. Полтавська, заступник директора