Музеї та студії

Живемо сьогодні, не забуваємо про минуле, думаємо про майбутнє 

У Карлівському ліцеї імені Ніни Герасименко  створено та успішно функціонує музейний комплекс, що об’єднує  етнографічний , військово- історичний музеї та  музей розвитку школи . Усі вони мають  основне завдання -  культурно-просвітницька та краєзнавча чудіяльність. Ці музеї працюють у рамках довготривалого гімназійного  проєкту. 

« Минуле та майбутнє» , мета якого - нести історичні  знання,  відтворювати українську культуру, традиції, відповідати  на численні запитання минулого і сучасного , показувати   їх  нерозривний зв’язок . 

Створені власними силами музеї не тільки бережуть пам’ять про події чи видатних людей, а є осередком  громадського , патріотичного життя гімназистів.  Усіх  юних гуртківців, що відшукують нові експонати, старі фотографії чи спогади про якусь подію  історії, об’єднує любов до рідного краю,    повага до минулого свого народу, усвідомлення  неповторної ролі  та обов’язку громадянина, небайдужість до того, щоб зібрати, зберегти і передати прийдешнім поколінням краще, щоб не зітерлись у пам’яті відомі події, розповіді про тих, хто жив  чи живе поруч і заслуговує шани і поваги земляків.

Стіни  музею розвитку школи  оформлені стендами сучасних подій, що відбуваються у ліцеї, матеріалами про історію освітнього закладу , зібрані спогади вчителів-ветеранів, оформлено чимало альбомів, до яких  додаються нові і нові фото,  що  неодмінно через роки стануть цікавинкою для кожного випускника, адже тут кожен зможе знайти світлину свого класу і вчителів під час зустрічі випускників.

 У музеї є тематичні стенди та розділи, що можуть розказати нам історію від самого початку виникнення закладу, інформації про перші випуски, директорів закладу,  про вчителів-ветеранів,  чиїм покликанням були школа і діти. Окрема кімната присвячена першому директору  та засновнику гімназії - Герасименко Ніні Василівні .

 Військово-історичний музей , керівником якого є учитель історії В. І Безсмертна,  розповідає про  Другу світову війни, про події,  які пов’язані з історією боротьби за незалежність України  (  Революція Гідності,  війна на Сході , анексія Криму ), про випускників - героїв , земляків , учасників цих подій. При музеї успішно працює волонтерський загін «Стежинка до наших сердець» .

Етнографічний  музей , керівником якого є вчитель початкових класів  С. Ю. Коваленко ,  зібрав  предмети побуту нашого народу, елементи одягу та житла, колекцію вишитих українських рушників . Окремі стенди розповідають про життєвий та творчий шлях народного художника - писанкаря ,   колишнього керівника студії образотворчого мистецтва  І. О. Ніколаєвського.  У музеї  зберігається  колекція його неповторних писанок. 

А ще тут зберігаються списки випускників гімназії, вишиті дбайливими руками їхніх батьків на рушниках.  Збереження і примноження нашої історії є вагомим виховним впливом на учнів: вони  із задоволенням навідуються до музейних кімнат під час годин спілкування, під час підготовки та  проведення традиційних українських свят, патріотичних виховних заходів. 

Гімназія  постійно дбає про оновлення і поповнення своїх шкільних музеїв.