Новини за 2023-2024 навчальний рік

Каністерапія (від лат. canis — собака) — метод позитивного психосоціального і фізіореабілітаційного впливу на людей, які цього потребують, через спеціально керованих і навчених собак. Є одним із методів зоотерапії.

Назва терапії походить від латинського слова «canis», що й означає «собака».

Каністерапія — це новий абсолютно для України метод реабілітації за допомогою спеціально навчених і відібраних собак. Сам термін «каністерапія» виник у 60-ті роки ХХ ст. у США. Хоча, історія співіснування, співпраці та співдопомоги між людиною і собакою налічує за деякими джерелами до 40-ка тисяч років — і це підтверджують археологічні знахідки — але, власне, як напрямок терапії це отримало свій розвиток із середини минулого століття.

Це не тільки реабілітація, це може бути абілітація для дітей, які народилися із певними особливостями психофізичного розвитку: із синдромом Дауна, із ДЦП, із розладами аутичного спектру.

У Європі дуже розвинута каністерапія — наприклад, у Польші спеціальність «каністерапевт» входить до класифікатору професій. У Чехії, Іспанії є освіта за дипломом «каністерапевт». У Ізраїлі є післядипломна освіта та видається диплом державного зразка за спеціальністю «каністерапевт». Україні, для того щоб цей напрямок реабілітації і терапії став визнаним державою, потрібно пройти достатньо довгий шлях: зробити вітчизняні наукові наробки, зробити українську базу по відбору та підготовці собак і спеціалістів. Допомогу в цьому надають іноземні фахівці. Зокрема, є ряд осередків в Україні, які співпрацюють з Америкою та Канадою.

24-25 лютого 2024 року викладачі та здобувачі освіти взяли участь у незвичайному та дуже цікавому заході -  ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

"Анімалотерапія (людино-тваринна взаємодія) для зміцнення здоров'я, профілактики та реабілітації людей в складних життєвих обставинах: проблеми, пошуки, перспективи".

Під час конференції було зʼясовано: 

✅Що таке каністерапія? 

✅Яка роль тварин у житті сучасної людини — це помічник, друг, лікар? 

✅Як можна використовувати тварин (собак, котів, коней) для реабілітації дітей, людей похилого віку, сімей і дітей, які побували у зонах бойових дій та військових?

Усі учасники заходу отримали сертифікати.

‼️Підтримка маленької особистості, що тільки розпочинає своє становлення є важливим питанням сьогодення. ✅16 квітня 2024 року відбувся методичний міст "Підтримка дошкільнят в умовах війни". У зустрічі взяли участь викладачі та здобувачі освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія Харківської обласної та Харківського педагогічного фахового коледжу, Запорізького національного університету, Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка та педагогічний колектив закладу дошкільної освіти 50 м.Харкова. Під час заходу завідувач ЗДО 50 Анна ГРИБІНИК поділилася досвідом педагогічного колективу щодо організації освітнього процесу в умовах Метросадочку. Учасники та гості зустрічі активно долучились до обговорення теми методичного мосту та відзначили актуальність та нагальність висвітлених питань. Дякуємо усім за співпрацю та плідну зустріч!



15 квітня 2024 року здобувачі фахової передвищої освіти педагогічного відділення 11д групи спільно з наставником групи Людмилою САВЧЕНКО  долучились до курсу "Родинна та дошкільна безпека: роль батьків та педагогів у забезпеченні захисту малюків".

Мета курсу полягала в ознайомленні педагогів із шляхами налагодження педагогічного партнерства закладу дошкільної освіти та батьків вихованців під час організації дистанційної форми освітнього процесу в умовах воєнного стану, формуванні компетентності щодо реалізації Базового компонента дошкільної освіти та створення позитивного психоемоційного середовища спілкування з дітьми дошкільного віку у дистанційному форматі.

Усі учасники курсу отримали цінні знання та сертифікати. Дякуємо організаторам та спікерам заходу за інформативну й пізнавальну зустріч.

Мрії - це поновлюваний ресурс.Неважливо, скільки Вам років і в якому Ви стані, всередині Вас таїться маса нездійсненних можливостей і нова краса, готова народитися на світ.

                                Джек Кенфілд

11 квітня 2024 відбулася ресурсна онлайн-зустріч  команд-мрійників у форматі Тріо:

Запорізького національного університету, Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка та Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.

Висловлюємо щиру подяку партнерам та співорганізаторам зустрічі за приємне знайомство, цікаві ідеї  та спільне прагнення до реалізації проєкту.

Неймовірна атмосфера, обмін досвідом та нові знання — все це зробило зустріч незабутньою!

Бажаємо нових ідей, успішне втілення  задуманих планів, здоров'я, миру та натхнення!

м.Харків, Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради 

20 березня 2024 року здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта взяли участь у тренінгу з розвитку життєвих і м'яких навичок. Захід проведено в рамках реалізації проєкту ГО "Відповідальні громадяни" у партнерстві з World Vision. Участь у тренінгу сприяла формуванню таких навичок:

✅ планування та постановки цілей;

✅критичного мислення;

✅ефективної комунікації;

✅ прийняття рішень та креативного мислення;

✅бізнес-компетенцій;

✅розвитку цифрових навичок, що необхідні для успішної професійної реалізації.

Дякуємо організаторам за цікаву та інформативну зустріч. Спікерка заходу: Олена БЄЛОЛІПЦЕВА - сертифікована тренерка-експертка з питань захисту дитинства та освітніх програм, супервізорка, координаторка тренінгових програм, кейс-менеджерка.


Викладачі Людмила САВЧЕНКО й Інна ПРОВОРНА разом зі здобувачами освіти Ганною ОТИЧ, Ольгою БОРИСОВОЮ, Тетяною ТИТАРЕНКО, Наталею ПРОВОРНОЮ взяли участь у тренінгу на тему "Технології визначення потреб дітей та значення їх задоволення для попередження ризиків розвитку складних життєвих обставин у сім'ї".

Метою тренінгу було формування навичок з реалізації основних технік та прийомів, що допомагають виявити та задовольнити потреби дітей, запобігаючи при цьому виникненню негативних ситуацій у шкільному та сімейному середовищі.

Захід відбувся в м. Київ з 14 по 16 березня 2024 року.

Тренінг проведено в межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні: "Надання послуг з психосоціальної підтримки, захисту та освіти родинам з дітьми в Харківській, Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях", який реалізується ГО “Відповідальні громадяни”.

Тренери:  Олена БЄЛОЛІПЦЕВА – сертифікована тренерка-експертка з питань захисту дитинства та освітніх програм, супервізорка, координаторка тренінгових програм, кейс-менеджерка.

Марина КРАВЧЕНКО  – сертифікована тренерка, консультантка, мережева терапевтка, фасилітаторка, фахівчиня кризових комунікацій.

20 березня 2024 року здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта взяли участь у тренінгу з розвитку життєвих і м'яких навичок. Захід проведено в рамках реалізації проєкту ГО "Відповідальні громадяни" у партнерстві з World Vision. 

Участь у тренінгу сприяла формуванню таких навичок:

✅ планування та постановки цілей;

✅критичного мислення;

✅ефективної комунікації;

✅ прийняття рішень та креативного мислення;

✅бізнес-компетенцій;

✅розвитку цифрових навичок, що необхідні для успішної професійної реалізації.

Дякуємо організаторам за цікаву та інформативну зустріч!


Спікерка заходу: Олена БЄЛОЛІПЦЕВА - сертифікована тренерка-експертка з питань захисту дитинства та освітніх програм, супервізорка, координаторка тренінгових програм, кейс-менеджерка.

Відбулося засідання проєктної групи щодо обговорення освітньо-професійної програми "Дошкільна освіта" (фаховий молодший бакалавр). Дякуємо всім стейкхолдерам за плідну співпрацю та цінні практичні рекомендації й поради. Усі пропозиції буде  враховано під час удосконалення програми.

Питання еколого-валеологічного виховання завжди є на часі. Формування знань про важливість бережного ставлення до довкілля, навичок відповідальної поведінки є важливим, починаючи з дошкільного дитинства. 14 березня 2024 року здобувачі фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта спільно з викладачами кафедри теорії та методики дошкільної освіти мали можливість доєднатися до цікавого заняття з ознайомлення дітей з природою з елементами дослідницької діяльності "Засідання екоклубу "Наша планета - не смітник" в ЗДО 420 м.Харкова. Дослідницька діяльність завжди зацікавлює дошкільнят, активізує їх пізнавальну діяльність та сприяє розвитку логічного мислення. Для майбутніх фахівців дошкільної освіти цінним є те, що під час ознайомлення з досвідом роботи педагогів-практиків, вони мають можливість розширити знання здобуті під час теоретичного навчання й удосконалити практичні уміння. Дякуємо педагогічному колективу закладу дошкільної освіти 420 м.Харкова за зустрічі, які наповнені творчістю, натхненням та безліччю цікавинок!




Творча діяльність дітей дошкільного віку віднаходить реалізацію в різних формах роботи. Театралізовані ігри, заняття з освітнього напряму "Дитина у світі культури", святкові ранки тощо. Дитячий світ наповнений яскравих барв та мрій. 07 березня 2024 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти разом зі здобувачами фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта мали можливість долучитися до перегдяду зображувально-театралізованої вистави "Як козенятко маму шукало", яку було проведено педагогічним колективом закладу дошкільної освіти 420 м.Харкова. Дякуємо педагогічному колективу закладу дошкільної освіти 420 за невичерпний досвід, творчу та затишну атмосферу кожної зустрічі!


28 лютого 2024 року здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта Харківського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради доєдналися до вебінару «ШІ: як технології змінюють навчання" на YouТube-каналі.

Спікер: Людмила ЛИСОГОР - доцентка, кандидатка біологічних наук, методистка базової, профільної шкільної освіти та профорієнтаційної роботи Українського інституту розвитку освіти та амбасадорка AR Book.

Спілкування було інформативним і цікавим.

#дошкільнаосвітаХГПА 

#kafedradoshkhgpa

Збереження та зміцнення здоров'я завжди було і залишається одним із найважливіших питань в організації життєдіяльності кожної людини. Формуванню здоров'язбережувальної та рухової компетентностей варто приділяти належну увагу з раннього дитинства. Для дитини дошкільного віку потреба в руховій активності є природною. 

В освітньому процесі ЗДО організація фізичного виховання відбувається в різних формах роботи, зокрема у формах активного відпочинку. Під час таких форм роботи відбувається зміцнення здоров'я, загартування дитячого організму, удосконалення рухових умінь та навичок, розвиток фізичних якостей, виховання позитивних моральних та вольових якостей особистості. Різні форми активного відпочинку позитивно впливають на емоційну сферу дошкільника та сприяють заохоченню дітей до подальших занять спортом та фізичними вправами. 

29 лютого 2024 року здобувачі фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта разом з викладачами кафедри долучилися до творчої зустрічі з педагогічним колективом ЗДО 420 м.Харкова, яку було присвячено проведенню спортивної розваги "Веселі перегони". Щиро дякуємо педагогічному колективу закладу дошкільної освіти за невичерпний досвід, творчість та позитивну атмосферу кожної зустрічі!


28 лютого 2024 року відбулося засідання робочої групи щодо обговорення  освітньо-професійної програми 012 Дошкільна освіта (перший (бакалаврський рівень) 


17 лютого 2024 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти разом зі здобувачами фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта долучились до гостьової лекції на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького за темою "ДОСВІД РОБОТИ ВЧИТЕЛЯ ДИТЯЧОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ТА ВИХОВАТЕЛЯ ЛОГОПЕДИЧНОЇ ГРУПИ ДІТЕЙ В ЧЕСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ". 

ЛЕКТОРКА: БАЛАШОВА ВІКТОРІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА

Дякуємо організаторам та спікерам заходу за змістовну, цікаву та інформативну зустріч.

09 лютого 2024 року відбулась творча зустріч з педагогами-практиками дошкільної освіти в рамках програми "Цифрова трансформація дошкільної освіти" за темою "Організація освітнього процесу в умовах сучасності". Під час зустрічі здобувачі фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта мали можливість ознайомитися з досвідом роботи педагогів-практиків щодо організації освітнього процесу засобами дистанційного навчання та роботи в Метрошколі й Метросадочку. Для майбутніх фахівців дошкільної освіти було розкрито велику кількість важливих питань організації освітнього процесу з дошкільнятами в сучасних умовах. Дякуємо усім учасникам заходу за інформативну й змістовну зустріч!

Спікери та координатори зустрічі:

Світлана КОЛОСОВА - кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти.

Юлія СИРОВА - кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти.

Марина ПИВОВАРЕНКО - доктор філософії, викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти.

Запрошені педагоги-практики:

Юлія БЄКЕТОВА - вихователь-методист Комунального закладу "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) 376 Харківської міської ради".

Марія РЕВЕНКО - помічник вихователя Комунального закладу "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) 174 Харківської міської ради".

Катерина ШМОРГУН - інструктор з фізичної культури Андріївського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) Донецької селищної ради Ізюмського району Харківської області.

02 лютого 2024 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти та здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта долучились до вебінару в рамках проєкту "Хібукі-терапія" за темою "Мій тато Герой! Як підтримати дитину у якої батьки на фронті"

Спікерка: Наталія САБЛІНА - кандидатка психологічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки, голова Міжнародної Асоціації психологів та тренерів-експертів, директорка Тренінгового Центру Наталії Сабліної, авторка 21 онлайн курсу.

Під час заходу було розкрито питання підтримки дітей, чиї батьки воюють, ключові аспекти психологічної допомоги та надання підтримки малюкам у таких складних умовах.




В організації освітнього процесу сучасного закладу дошкільної освіти чільне місце посідає LEGO-конструювання. Заняття з використанням LEGO-цеглинок сприяють розвитку дрібної моторики, логічного мислення у дитини-дошкільника. Виконання спільних завдань та вправ допомагають оптимізувати процес соціалізації маленької особистості. Вправи з конструювання допомагають втілити фантазію та творчий потенціал дитини. 01 лютого 2024 року здобувачі фахової передвищої та вищої освіти долучились до творчої зустрічі з педагогічним колективом закладу дошкільної освіти 420 м.Харкова. Педагоги закладу дошкільної освіти продовжують ділитися своїм досвідом з майбутніми фахівцями щодо впровадження LEGO-конструювання в освітній процес ЗДО. Дякуємо за творчу, змістовну та інформативну зустріч!


Наступність дошкільної та початкової освіти є важливим чинником у забезпеченні процесу цілісного розвитку й гармонійного виховання особистості. 31 січня 2024 року здобувачі фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта мали можливість за допомогою Zoom-конференції долучитися до перегляду занять в Метрошколі м.Харкова. Для майбутніх фахівців дошкільної освіти є досить важливим та цінним досвід роботи педагогів-практиків. Зустріч була дуже цікавою та змістовною. Дякуємо за плідну багаторічну співпрацю педагогічному колективу закладу дошкільної освіти 50 м.Харкова.



Здобувачі фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта під керівництвом викладача кафедри Людмили БАЛЛИ, з метою набуття відповідних компетентностей та підвищення рівня самоосвіти, взяли участь в Міжнародній осінній школі «Лідерство, залучення та широка інклюзія в співпраці університетів та громад», що було проведено в рамках імплементації проєкту Центр досконалості Жана Монне «Європейські Студії соціальних інновацій в освіті» - Jean Monnet Centre of Excellence ESSIE - 101085552 - ERASMUS-JMO-2022-COE та у синергії з проєктами напряму Еразмус+ КА2 «Університети-Громади: Посилення співпраці» 101083077 — UNICOM — ERASMUS-EDU-2022-CBHE та Кафедра Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій» (SCAES)620635-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR. Літню Школу було проведено за підтримки Національного Еразмус+ Офісу в Україні. 

Основні напрями роботи осінньої школи:

✅Широка інклюзія та залучення громад: соцієтальні виклики;

✅Університети та інклюзія;

✅Соціальна інклюзія та міграційні виклики сучасності;

✅Діалог університетів та громад;

✅Європейське глобальне лідерство. Роль освіти.

Здобувачі освіти відвідали круглі столи за різними напрямами, серед яких: «Відповідальне глобальне лідерство ЄС: можливості для України». А також вебінари на актуальні теми сьогодення, серед яких: «Глобальні компетентності лідерства. Роль освіти»; «Широка інклюзія та залучення спільнот: новий соціальний виклик».

Воркшопи та вебінари.

Для самостійного вивчення здобувачам освіти було надано курси.

Загальна кількість годин складає 180 годин, 24 з яких було присвячено питанням інклюзивної освіти.

Усі учасники отримали сертифікати.

Дякуємо засновниками Міжнародної осінньої школи за можливість долучитись до цікавих й актуальних заходів сьогодення.

Разом до Перемоги!

В рамках вибіркових освітніх компонентів "Практикум з ігрової діяльності в ЗДО"  та "Педагогіка гри в ЗДО" 30 січня 2024 року відбулась зустріч  з Хібукі- терапевткою, здобувачкою 512 д групи Аліною СОБОЛЬ за участі здобувачів фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта. Аліна  поділилась досвідом проведення терапевтичних занять з собакою-обіймакою Хібукі для дітей 6-8 років. До зустрічі долучились методист Академії Оксана КУПІНА разом з сином Артемом, які також поділились цікавинками взаємодії з Хібукі. Дякуємо усім учасникам заходу, зустріч була дуже інформативною та пройшла у затишній атмосфері!


Здобувачкою першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Аліною СОБОЛЬ було проведено проведено заняття за методикою Хібукі-терапія з дітками. Заняття пройшло в чудовій та затишній атмосфері.


25 січня 2023 року відбулася творча зустріч з педагогічним колективом ЗДО 420 м.Харкова за участі здобувачів фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта. Заклад дошкільної освіти поділився своїм досвідом роботи щодо впровадження нейроігор в роботу з дошкільнятами. Здобувачі освіти мали можливість розширити горизонти своїх знань, що в перспективі обов'язково стане у нагоді в їхній професійній діяльності.

Дякуємо педагогічному колективу закладу дошкільної освіти за багаторічну плідну співпрацю!


Марія СОНЬКО, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 211 д групи факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії та Поліна ГОНТАРЕНКО, здобувачка фахової передвищої освіти 11д групи педагогічного відділення, в межах волонтерської діяльності, брали участь у міських новорічних заходах. Дякуємо Марії та Поліні за активну громадську позицію!

Всеукраїнський фестиваль гри, навчання й натхнення Play Fest-2024 "Мріємо та діємо" набирає обертів.  До дружньої спільноти дошкільнят долучилась і наша творча група. Разом рухаємось далі! І передаємо вітання всім мрійникам! Наша креативна команда обрала коло дослідницьких інтересів, визначила підтему своєї проєктної групи і готова рухатися вперед!

Щасливих мирних світанків, щирості,  родинного затишку всім!

Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради

м.Харків

#PlayFest2024 

#Мріємо_та_діємо 

#Хвилинка_для_дитинки


 22 , 23 та  25 грудня відбулись захисти кваліфікаційних робіт магістрів здобувачів вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта денної форми навчання.  Під час захисту робіт здобувачі освіти продемонстрували високий рівень здобутих знань та сформованих компетентностей.

13 та 14 грудня 2023 року відбулися захисти кваліфікаційних робіт магістрів здобувачів вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта заочної форми навчання. Під час захисту робіт здобувачі освіти продемонстрували належний рівень здобутих знань та сформованих відповідних компетентностей. Бажаємо випускникам мирного неба, подальшого особистісного та професійного зростання, творчої наснаги.

13 грудня 2023 року здобувачі освіти спеціальності 012Дошкільна освіта разом із викладачами кафедри теорії та методики дошкільної освіти переглянули  на YouTube-каналі цікавий вебінар на тему  "Штучний інтелект в освітньому процесі". 

Спікер  вебінару: Ірина ПАХОМОВА, доцентка, кандидатка фізико-математичних наук, незалежна експертка з питань імерсивних технологій в освіті, освітніх платформ, ресурсів щодо реалізації змішаного навчання, а також амбасадорка AR Book 🤩

ШІ тепер є звичною частиною нашого життя. В тому числі й для освітньої сфери 👩‍🏫

❗️З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну більше 1 100 дітей отримали поранення,  понад 19 тисяч дітей вважаються депортованими. Сотні тисяч щодня долають стреси через небезпеку для їхнього життя. Точні цифри встановити неможливо через активні бойові дії та тимчасову окупацію.


📝Тому нові знання про травма-інформовані практики вкрай важливі для всіх, хто дотичний до виховання та навчання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку в  закладах освіти та поза ними.


✅З метою оволодіння практичними техніками підтримки педагогів, вихователів та батьків, чиї учні, вихованці або діти переживають травми через війну та вимушене переміщення, здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти пройшли  онлайн-курс «Травмообізнані: практики для вихователів і вчителів» та отримали сертифікати.


💁Навчання допоможе створити міцну базу для розуміння психологічних механізмів травми у дітей. Практики сфокусовані на тому, що здатні зробити дорослі, щоб якісно дбати про дітей, особливо в умовах війні та вимушеного переміщення.


Завдання курсу:

✅визначати стрес та травму, розрізняти їх види та вплив на організм;

✅надавати підтримку дітям, які переживають травматичний досвід; 

✅якісніше піклуватися про себе;

✅підтримувати колег щодо травма-інформованої освіти та травма-інформованого піклування.


Питання національно-патріотичного виховання молодого покоління завжди було і залишається на часі. Важливим є розуміння про те, що фундамент формування національної свідомості починається з раннього дитинства, а укорінення та зміцнення цих якостей особистості триває упродовж життя. 

Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на парах з освітнього компоненту "Методика патріотичного виховання дітей дошкільного віку" мають можливість розширити свої знання щодо шляхів, засобів та методів патріотичного виховання дітей дошкільного віку. 

Викладач: Савченко Л.Л., кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методики дошкільної освіти.

Такі знання допоможуть майбутнім фахівцям дошкільної освіти більш цілеспрямовано будувати індивідуальну траєкторію власної професійної діяльності в цьому напрямі.


25 листопада 2023 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти та здобувачі фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта долучились до меморіального заходу "Запали свічку пам'яті".

Свічка на вікні – символ скорботи за загиблими, віри в Перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди більше не повторювалися.

Національна пам’ять робить нас більш сильними та згуртованими. 


Ми пам'ятаємо...


24 листопада 2023 року відбулася Міжвузівська науково-практична онлайн-конференція "Актуальні питання дошкільної освіти" за участі науково-педагогічних та педагогічних працівників, здобувачів вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта. 

Під час конференції було обговорено актуальні теми за такими напрямами:

📝Професійна підготовка майбутніх педагогів дошкільної освіти 

📝Виховання дітей дошкільного віку. Теорія і практика.

Дякуємо усім учасникам заходу за змістовні та інформативні виступи.



програма коференції 2023.pdf

24 листопада 2023 року відбувся передзахист магістерських робіт здобувачів вищої освіти спеціальності 012Дошкільна освіта.


15 листопада 2023 року здобувачі освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради мали можливість доєднатися до екскурсії до Мобільного  інклюзивно-ресурсного  центру  КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» 🚌За допомогою Zoom-конференції до такого інформативно насиченого заходу змогли долучитися більше здобувачів фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта. Під час зустрічі здобувачі освіти дізналися актуальну інформацію щодо організації інклюзивного навчання та ознайомилися з усіма видами навчально-методичного забезпечення центру. Дякуємо за цікаву та інформативну зустріч! Автор відео: здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Ганна ОТИЧ.



15 листопада 2023 року було проведено черговий вебінар за програмою підвищення цифрової грамотності майбутніх фахівців дошкільної освіти "Цифрова трансформація дошкільної освіти" за темою "Міжособистісна взаємодія засобами цифрових технологій: особливості комунікації у віртуальному просторі ЗДО".  До уваги учасників зустрічі було представлено ряд цікавих та практичних застосунків та інструментів для забезпечення налагодження міжособистісної взаємодії між учасниками освітнього процесу ЗДО. Серед яких було запропоновано як застосунки для підтримки зв'язку, так і для розробки та створення дидактичних матеріалів. Спікери та модератори зустрічі: Сирова Юлія Володимирівна - кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради. Колосова Світлана Вікторівна - кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради. Пивоваренко Марина Сергіївна - доктор філософії, викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради. Дякуємо за цікаву та корисну зустріч💻💡

09 листопада 2023 року було проведено плідну роботу в онлайн форматі творчої групи викладачів кафедри теорії та методики дошкільної освіти над майбутнім проєктом з орієнтацією на матеріали Play Fest.

The Foundation LEGO - постійно надихає

Рухаємося вперед!

Дякуємо The Foundation LEGO 💙💛

24 жовтня 2023 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти та здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освіти долучилися до Всеукраїнського тренінгу з арт-терапії. 

🖼️Тема: «Психологія в мистецтві та мистецтво в психології – частина 4: арт-терапія в дії».

👍Дякуємо спікерам за творчість та креативність: 

- Бальбузі Ользі Миколаївні, методисту ООРЦПІО, старшому викладачу кафедри психологіі, соціальної роботи та інклюзивної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», доктору філософііі в галузі психологіі МКА МАУП, арт-терапевту;

- Нерубасській Аллі Олександрівні, доценту, завідувачці кафедри загальнонаукових соціальних та поведінкових дисциплін Одеського інституту МАУП.

✅Кожен учасник отримав електронний сертифікат (0,2 кредити ЄКТС).

Бажаємо переможного миру, здоров'я і творчих успіхів!

Викладачі та здобувачі  освіти факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії взяли участь у VIII Міжнародній науково-практичній конференції «MODERN PROBLEMS OF SCIENCE, EDUCATION AND SOCIETY» (9-11.10.2023 року). Київ, Україна, що підтверджується сертифікатами підвищення кваліфікації 24 год (0.8 ECTS).



11 жовтня 2023 року відбулась онлайн-зустріч Любові ЦУКОР, головної редакторки Освітнього проєкту "На Урок",  організаторки та спікерки більше 130 вебінарів та всеукраїнських інтернет-конференцій зі здобувачами освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради на тему "Можливості неформальної освіти для фахівців інклюзивної освіти: від обміну досвідом до використання ШІ". Ми хочемо висловити щирі слова вдячності за Вашу захоплюючу лекцію про неформальну освіту і штучний інтелект.  Це дозволить здобувачам освіти та майбутнім вихователям краще розуміти важливість неформальної освіти і вплив штучного інтелекту на наш сучасний світ. Корисне посилання - Персональний помічник сучасного вчителя - https://naurok.com.ua/assistant



⁉️Втомилися від переживань через низьку самооцінку дитини? 

⁉️Не знаєте, як допомогти їй знайти впевненість у собі? 

⁉️Як на щоденному рівні підвищити самооцінку дитини, при цьому не докладаючи особливих зусиль, за браком часу?

✅Цим актуальним питанням було присвячено майстер-клас «Як підвищити самооцінку дитини без значних зусиль з боку батьків» від психолога Лани ЄФРЕМЕНКОВОЇ, в якому взяли участь здобувачі освіти, які вивчають освітній компонент "Дитяча психологія", разом із доцентом кафедри теорії та методики дошкільноі освіти Людмилою САВЧЕНКО.

Разом із спікером заходу розбиралися, що робити якщо дитина:

❓часто виправдовується та вибачається навіть там, де це 

 робити не потрібно;

❓постійно поступається одноліткам;

❓не впевнена в своїх знаннях та силах;

❓ кидає почату справу, як тільки стикнулась з перепоною;

❓ боїться знайомитись та спілкуватися з іншими дітьми;

❓ не може відстояти свою думку;

❓ не може себе захистити перед однолітками;

❓надто сором’язлива;

❓ комплексує через свою зовнішність, звички або певні дії;

❓ не проявляє ініціативу;

✅ Було розглянуто практичні методики для розвитку впевненості, вміння захищати свою думку і покращення соціальних навичок дитини. Дякуємо за інформативну та змістовну зустріч!

У вересні 2023 року здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти разом із викладачами Савченко Л.Л. та Сініченковою А.С. отримали цікаву та корисну інформацію, доєднавшись до воркшопу за важливою темою "Інклюзивні аспекти роботи з дітьми дошкільного віку".

📍 Платформа вебінару: 

Facebook-сторінка "Буду вправним першачком".

📍 Формат вебінару: 

пряма трансляція на сторінці.

📍 Спікери:

🌸 ЗАХОЖА Ірина,

дитячий психолог, спеціаліст з раннього розвитку, засновник психологічного центру «Початок»

🌸 Зоряна МАЦЮК,

кандидат філологічних наук, доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти факультету педагогічної освіти та соціальної роботи Волинського національного університету імені Лесі Українки. Учитель української мови та літератури вищої категорії КЗЗСО «Луцький ліцей № 27 Луцької міської ради»

🌸 ЯРЕМЧУК Крістіна,

вихователь Садківського ЗДО "Ластівка" с.Садки, Житомирська область, Житомирський район

📍 Модератор заходу:

СЕРГЕЄВА Наталія,

головний редактор видавництва "Генеза".

Після перегляду воркшопу всі учасники отримали сертифікати на 2 год.

Кафедра теорії та методики дошкільної освіти щиро вітає усіх Захисників та Захисниць України зі святом! Щира вдячність та низький уклін кожному, хто зараз виборює перемогу та мирне небо над нашою державою. З найкращими побажаннями для наших Захисників та Захисниць, скорішої перемоги та миру, міцного здоров'я, дякуємо вам в кожному слові! 

З нагоди Дня Захисників та Захисниць України кафедрою було організовано флешмоб привітань, у наступних дописах наші здобувачі освіти звертаються до Захисників та Захисниць України зі словами щирої подяки за відданість обраній справі та надану можливість кожному навчати й навчатись під крилами вашого захисту💙💛

IMG_7795.MOV

Кафедра теорії та методики дошкільної освіти щиро вітає всіх освітян з професійним святом, Днем працівників освіти 💐💐💐

Бажаємо миру, міцного здоров'я, добробуту, досягнень та успіхів на професійній ниві, творчої наснаги, зростання та самовдосконалення! Зі святом ✨

29 вересня 2023 року відбувся вебінар  на тему «Цифрова грамотність – запорука безпеки дитини в мережі» за участі здобувачів фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта, викладачів кафедри теорії та методики дошкільної освіти, педагогів-практиків закладів дошкільної освіти в рамках реалізації програми підвищення цифрової грамотності  «Цифрова трансформація дошкільної освіти».

Спікери заходу:

Пивораренко М. С. доктор філософії, викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Сирова Юлія Володимирівна – кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Колосова Світлана Вікторівна – кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Щиро вітаємо з нагородженням Нагрудним знаком "Василь Сухомлинський" Шапаренко Христину Андріївну, декана факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії, доктора педагогічних наук, професора. З найкращими побажаннями миру, міцного здоров'я, творчої наснаги та подальших визначних досягнень.


За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність грамотою Міністерства освіти і науки України нагороджено Роганову Марину Вікторівну, завідувача кафедри теорії та методики дошкільної освіти, доктора педагогічних наук, професора. Щиро вітаємо і бажаємо миру, міцного здоров'я, добробуту та подальших визначних досягнень.


За сумлінну працю, вагомий внесок у справу підготовки висококваліфікованих фахівців, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди Дня працівників освіти подяку Харківської обласної ради вручено Капустіній Олені Ігорівні, методисту Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, доктору філософії. Щиро вітаємо бажаємо миру, міцного здоров'я і подальших професійних злетів та досягнень.


За сумлінну працю, творчий підхід до реалізації завдань сучасної державної політики в галузі освіти та з нагоди професійного свята Дня працівників освіти грамотою Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради нагороджено Пивоваренко Марину Сергіївну, викладача кафедри теорії та методики дошкільної освіти, доктора філософії. Бажаємо миру, міцного здоров'я, творчої наснаги, подальшого професійного зростання.



Щиро вітаємо з нагородженням грамотою Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради за сумлінну працю, творчий підхід до реалізації завдань сучасної державної політики в галузі освіти та з нагоди професійного свята Дня працівників освіти Колуканову Софію Андріївну,  старшого лаборанта. Бажаємо миру, міцного здоров'я, творчої наснаги, подальших професійних успіхів та досягнень.



        27 вересня 2023 року на кафедрі теорії та методики дошкільної освіти в рамках діяльності науково-дослідної лабораторії "Духовні основи дошкільного дитинства" було проведено годину духовного єднання "Сучасне дошкілля під крилами захисту". До заходу долучились науково-педагогічні та педагогічні працівники кафедри теорії та методики дошкільної освіти, викладачі Балаклійського та Красноградського  педагогічних фахових коледжів Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, педагоги-практики закладів дошкільної освіти, здобувачі фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта. Зустріч пройшла в неймовірно теплій, позитивній та затишній атмосфері. Спікери зустрічі розкрили актуальні питання сучасного дошкілля, здобувачі освіти висловили свої щирі привітання з нагоди професійного свята. Дякуємо усім учасникам зустрічі, бажаємо миру, міцного здоров'я, творчого натхнення, професійного й особистісного зростання 💙💛

Цьогоріч Всеукраїнський день дошкілля припадає на 24 вересня.  Щороку здобувачі освіти діляться своїми теплими враженнями про професію, створюючи яскраві та затишні відеопривітання. Цей рік не став винятком і  здобувачів фахової передвищої та вищої освіти долучитися до цієї традиції



Вітаємо колег зі Всеукраїнським днем дошкілля!

Шановні освітяни, викладачі та студенти кафедри теорії та методики дошкільної освіти, педагоги та працівники дошкільної галузі! Прийміть щирі та сердечні вітання з нагоди професійного свята – Дня дошкілля! У нашій державі вже стало традицією відзначати Всеукраїнський день дошкілля в останню неділю вересня. Хоча деякі заклади дотримуються єдиної дати та щорічно святкують цей день 27 вересня.

У цей особливий день ми звертаємо увагу на цінність дошкільного виховання. Адже дошкільний вік є надзвичайно важливим і відповідальним періодом у житті кожної людини. І від мудрості вихователя, його терпіння, уваги до внутрішнього світу дитини залежить благополуччя і подальша доля кожного майбутнього дорослого.

Натхненні та самовіддані вихователі допомагають дошкільнятам пізнавати секрети навколишнього світу, вчать любити й берегти свою Батьківщину, збагачують світ мудрістю, знаннями, милосердям, людяністю.

Дякуємо вам за щоденне служіння улюбленій справі, за чесність, благородну любов і турботу про наше майбутнє – наших дітей! Нехай ваша праця завжди буде вдячною, а діти – щасливими!

Висловлюємо щиру вдячність кожному захиснику та захисниці України за можливість жити, працювати та виховувати наше патріотичне майбутнє держави!

20 вересня здобувачі освіти 511 д, 411 д, 211 д, 21 д долучились до діалогу: Мир. Освіта. Партнерство: виклики та перспективи. В ході заходу було обговорено:

Захід був  цікавим та корисним для здобувачів освіти та викладачів. Ми віримо, що разом ми можемо відновити мир в Україні!

Долучайтесь до наших наступних діалогів  та робіть світ кращим!



У Міжнародний день миру, 21 вересня 2023 року, викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти та здобувачі вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта долучились до важливої та життєво необхідної справи - донації крові. Пишаємося кожним, хто кожного разу підтримує цю важливу справу. Ваша кров рятує життя. Ми за мир! Разом до перемоги!

      Кафедра теорії та методики дошкільної освіти щиро вітає усіх з Днем знань та початком навчального року! Бажаємо мирного неба, творчої наснаги, особистісного та професійного зростання!

        28-29 серпня 2023 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти Балла Л.В., Оніщук Т.І., Яценко В.В. приймали участь у координаційні зустрічі- тренінгу від освітніх ініціатив і проектів the LEGO Foundation. Метою якої є впровадження навчальних дисциплін та спецкурсів, а саме, "Гра у закладах дошкільної освіти: цілісний погляд, системний підхід", "Педагогіка гри у закладах дошкільної освіти" в освітньо- професійній програми за спеціальностями "Дошкільна освіта" та "Початкова освіта"

         28 серпня 2023 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти взяли участь в презентації електронного застосунку "Віздом: Світ емоцій" для підтримки соціально-емоційних потреб дітей старшого дошкільного віку та учнів початкової школи. Зустріч була досить пізнавальною й інформативною.