Новини
за 2022-2023 навчальний рік

29 травня 2023 року відбулася зустріч з абітурієнтами зі спеціальності 012 Дошкільна освіта. Учасники зустрічі мали можливість здійснити віртуальну екскурсію сторінками студентського життя зі спеціальності. Також, спікери зустрічі зауважили на сторінках сайту та матеріалах, що стануть у нагоді абітурієнтам під час усіх етапів вступної кампанії.

26 травня 2023 року викладачі кафедри та здобувачі фахової передвищої й вищої освіти взяли участь в англомовному відкритому вебінарі «Наукова та методична підтримка освітян України: результати співпраці зі Стокгольмським університетом», що відбувся у рамках святкування Дня Європи в Україні.

26 травня 2023 року відбулась онлайн-зустріч з педагогічним колективом Комунального закладу "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) 30 Харківської міської ради" за темою "Формування у дітей культури інженерного мислення шляхом упровадження програми "STRЕAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт". У зустрічі взяли участь викладачі кафедри та здобувачі фахової передвищої й вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта. 

Під час зустрічі було розкрито організаційно-методичні аспекти та практичний досвід впровадження програми в освітній процес ЗДО. Дякуємо спікерам зустрічі за представлений досвід роботи. Ця практично орієнтована онлайн-зустріч є неймовірно корисною можливістю, для майбутніх фахівців дошкільної освіти, ознайомитись з різними аспектами впровадження альтернативних та авторських програм в освітній процес сучасних закладів дошкільної освіти.

Спікери зустрічі:

Худяєва Олена Володимирівна - завідувач Комунального закладу "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) 30 Харківської міської ради".

Ємцова Юлія Григорівна - вихователь-методист Комунального закладу "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) 30 Харківської міської ради".

Олексієнко Сніжана Анатоліївна - вихователь Комунального закладу "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) 30 Харківської міської ради".

З 22 до 27 травня 2023 року відбулися атестаційні екзамени зі спеціальності 012 Дошкільна освіта серед здобувачів фахової передвищої освіти Харківського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради. Майбутні фахівці дошкільної освіти продемонстрували належний рівень здобутих знань, умінь, навичок та рівень оволодіння загальними й спеціальними компетентностями.

18 травня 2023 року відбулася чергове засідання кафедри теорії та методики дошкільної освіти. Було обговорено питання щодо завершення навчального року, заслухано звіти викладачів про виконання індивідуального плану, а також визначено перспективи подальшої роботи.

16 травня 2023 року розпочато роботу екзаменаційних комісій. 16 та 17 травня відбулися Комплексний кваліфікаційний іспит з педагогіки (загальної та дошкільної) та психології (загальної та дитячої) в 411д групі та Комплексний кваліфікаційний іспит з педагогіки та психології в 512д групі денної форми навчання та 613д групі заочної форми навчання. Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти продемонстрували належний рівень здобутих знань та набутих компетентностей. Бажаємо подальших успіхів!



16 травня 2023 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти та здобувачі фахової передвищої й вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта взяли участь в онлайн-заході за темою "STEAM ЯК "ЗОЛОТИЙ КЛЮЧ" ДО ДВЕРЕЙ МАЙБУТНЬОГО В ОСВІТІ ДІТЕЙ З ООП". Організатори зустрічі: кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради та Комунальний заклад "Інклюзивно-ресурсний центр Полтавської міської ради". Дякуємо організаторам та спікерам за інформативну та пізнавальну зустріч.


6 травня 2023 року здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта 11д разом з наставником групи Яценко В.В., кандидатом педагогічних наук, доцентом, старшим викладачем кафедри взяли участь в заході за темою "Вплив війни в Україні на ситуацію з торгівлею людьми". Торгівля людьми — загальнолюдська проблема, і нікому не можна втрачати пильність у незнайомій місцевості — за кордоном, у іншій області.

Повномасштабне вторгнення змусило мільйони покинути домівки та переїхати в інші регіони України або за кордон, що підвищило ризики стати жертвами цього злочину. Про актуальність цієї проблеми розповіли спікери заходу: Олена Бєлоліпцева координаторка ЦГО, к.п.н., доцентка кафедри соціальної роботи Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, Сухорукова Наталія - Головний спеціаліст відділу науки, вищої та професійної освіти управління науки, вищої, професійної освіти та кадрового забезпечення Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації. Були розглянуті такі питання: Як можна убезпечити себе від торгівлі людьми? Що робити і куди звертатися, якщо людина або рідні чи друзі потрапили у подібну ситуацію,Законодавство в напрямку протидії торгівлі людьми.Були надані дієві поради, рекомендації.

15 травня 2023 року з нагоди Міжнародного дня сім'ї та Дня матері викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти отримали подяки Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради за виховання активної громадянської позиції, патріотизму, формування позитивної мотивації до навчання,   турботливу підтримку та материнську любов.

11 травня 2023 року цікавою та пізнавальною була чергова зустріч здобувачів освіти та викладачів кафедри із Мариною НАДТОЧИЙ, практичним психологом академії на тему «Ментальне здоров’я: як подбати про себе?»

За результатами лекції-тренінгу всі учасники отримали сертифікат про підвищення кваліфікаціі обсягом 2 години/0,06 кредиту ЕСТS.

11 травня 2023 року відбулось засідання робочих груп з освітньо-професійних програм зі спеціальності 012 Дошкільна освіта за освітніми рівнями: фаховий молодший бакалавр, бакалавр, магістр. Засідання було проведено плідно, усі нагальні питання було обговорено. В обговорені взяли участь викладачі кафедри, стейкхолдери та здобувачі  фахової передвищої та вищої освіти.

Із 01.05 по 03.05 у межах практики «Організаційно-методична практика» відбулись онлайн-зустрічі із вихователями-методистами КЗ «ДНЗ» № 119, КЗ ЗДО» № 338, КЗ «ДНЗ» № 376», КЗ «ДНЗ» № 416. Педагоги розповіли про напрями роботи своїх закладів дошкільної освіти, функціональні обов’язки

вихователя-методиста, особливості роботи із педагогічним колективом у період воєнного стану, зокрема виокремили сервіси, платформи, месенджери, що використовують у роботі із вихователями

13 квітня продовжила роботу Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Готовність дитини старшого дошкільного віку до систематичного навчання в школі», організована Міністерством освіти і науки України спільно з лабораторією психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України та Українським інститутом розвитку освіти у партнерстві з видавництвом «Ранок». До зустрічі традиційно долучилися здобувачі освіти та педагоги кафедри.

Модератор зустрічі Ольга Косенчук, кандидат педагогічних наук, доцент, начальник відділу дошкільної освіти Українського інституту розвитку освіти, наголосила, що тема готовності дитини старшого дошкільного віку до навчання в школі дуже актуальна. Про це свідчить, насамперед, кількість учасників, які взяли участь в роботі пленарного засідання. Географія учасників не обмежується лише Україною.

Під час другої зустрічі детально розглядалися питання готовності дитини до навчання в школі з різних точок зору всіх учасників освітнього процесу.

Лабораторією психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України під керівництвом завідувача Тамари Піроженко, доктора психологічних наук, професора, було розроблено діагностичний інструментарій визначення готовності дитини старшого віку до навчання в школі. На онлайн-конференції методику проведення обстеження та трактування результатів учасникам конференції представила Олена Хартман, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України.

Спікери конференції: Наталія Гавриш, доктор педагогічних наук, професор, Ольга Байєр, кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Лариса Шатирко, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторією психології навчання ім. І.О Синиці Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, Ольга Александрова, вихователь-методист ЗДО № 17 м. Києва, Ірина Підгайна, учитель початкових класів Канівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №6 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Після завершення другого науково-практичного семінару було проведено опитування, за результатами якого всі учасники отримали сертифікати.


27 квітня 2023 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти та здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта взяли участь у лекції-тренінгу "Прояви психологічного насилля: Мобінг. Босинг. Газлайтинг". Зустріч була змістовною та інформативною.

Спікер заходу: Марина НАДТОЧИЙ, спеціаліст вищої категорії, практичний психолог Академії.


27 квітня 2023 року відбувся вебінар за темою «Особливості організації зворотного зв'язку в роботі вихователя закладу дошкільної освіти за допомогою використання додатку Google Forms» в рамках реалізації програми підвищення цифрової грамотності майбутніх фахівців дошкільної освіти «Цифрова трансформація дошкільної освіти». До участі в роботі вебінару долучилися викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти, здобувачі фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта, педагогічні працівники закладів дошкільної освіти.

Під час зустрічі учасники вебінару мали можливість розширити теоретичні знання з питань використання Google Forms в роботі фахівця дошкільної освіти, а також удосконалити практичні навички зі створення анкетування за допомогою цього інструменту. Дякуємо організаторам та спікерам за інформативну зустріч.

Координатори зустрічі:

Роганова Марина Вікторівна - доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласноїради.

Чаговець Алла Іванівна - доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.

Апрєлєва Ірина Вікторівна - кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.

Спікери та модератори зустрічі:

Сирова Юлія Володимирівна - кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради .

Колосова Світлана Вікторівна - кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.

Пивоваренко Марина Сергіївна - доктор філософії, викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.

26 квітня 2023 року відбулися конференції на платформі Zoom з передзахисту бакалаврських робіт здобувачів вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта 411д та 512д груп.

З 10 до 22 квітня 2023 року на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького викладачі кафедри Людмила БАЛЛА, Людмила САВЧЕНКО та Інна ТАБАЧНИК пройшли підвищення кваліфікації спеціальності Психологія (освітня програма Інноваційні технології в освіті та психології). Під час навчання, яке відбувалося онлайн на платформі ЗУМ, було багато корисної та цікавої інформації (90 годин/ 3 кредити).

Викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти Ірина АПРЄЛЄВА, Людмила БАЛЛА, Інна ТАБАЧНИК, Вікторія ЯЦЕНКО успішно завершили програму підвищення кваліфікації "Благополуччя дітей та педагогів: дієві інструменти і практики психосоціальної підтримки" за підтримки The LEGO Foundation, що тривала з 20 до 31 березня 2023 року.

21.04.2023 відбулась супервізійна кейсова зустріч творчої групи практичних психологів ЗДО Новобаварського району та магістрів дошкільної освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської міської ради. Тема зустрічі - «Особливості забезпечення психологічного благополуччя дітей та педагогів в ЗДО». Психологи дошкільних закладів презентували профілактичну програму для роботи з дошкільниками «Про себе подбаємо – всі негаразди подолаємо», обговорили практичні кейси з досвіду роботи з дітьми, батьками та педагогами.

06 квітня 2023 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти та здобувачі вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта взяли участь у Методологічному семінарі НАПН України «Національно-патріотичне виховання дітей та молоді в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України: стратегії і завдання». Захід був дуже актуальним та інформативним.

25-26 лютого 2023 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти та здобувачі фахової передвищої й вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції "Міжнародний та український досвід використання людино-тваринної взаємодії для допомоги людям у різних життєвих ситуаціях". Участь у такому заході була інформативною й актуальною. Дякуємо організаторам та спікерам конференції.Усі учасники отримали сертифікати 📝


Здобувачі вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта разом із Савченко Л.Л. взяли участь в програмі підтримки «ПОРУЧ»: Навчання технік зцілення для батьків, осіб, що їх замінюють, та спеціалістів, які працюють з дітьми, що реалізується за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні."ПОРУЧ" — спільний проект Міністерства освіти і науки України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії  та ГО «ВГЦ «Волонтер». Було цікаво, пізнавально, корисно: ми отримали базові знання щодо стресових реакцій, навчилися основних методик емоційної стабілізації й стресостійкості, отримали психологічну підтримку у групі колег.


📣 Міністерством освіти і науки України спільно з лабораторією психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України та Українським інститутом розвитку освіти у партнерстві з видавництвом «Ранок» у квітні 2023 року буде проведено серію науково-практичних семінарів в рамках Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «Готовність дитини старшого дошкільного віку до систематичного навчання в школі».

Щочетверга, впродовж трьох тижнів педагогічною спільнотою разом з батьками будуть обговорюватись найбільш назрілі та хвилюючі питання щодо готовності дітей до навчання в школі.

06 квітня 2023 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти та здобувачі фахової передвищої й вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта взяли участь в першому з трьох вебінарів присвячених питанням підготовки дитини до навчання в школі.

ℹ️ Метою конференції було: об’єднання зусиль дорослих для забезпечення соціального та психологічного благополуччя дитини на етапі переходу від дошкільної до початкової освіти, прийняття науково виваженої позиції щодо систематичного шкільного навчання дитини в умовах Нової української школи.

Під час участі у семінарі кожен учасник має можливість доєднатися до обговорення таких питань:

🟨 Готовність дитини до шкільного навчання. Що це означає?

🟨 Правова база рішення батьків про вступ дитини до школи.

🟨 Позиції та твердження щодо проблемних питань.

🟨 Наукова платформа рішення проблеми готовності дитини до шкільного навчання.

📚 Наступні семінари відбудуться 13 та 20 квітня поточного року.



06 квітня 2023 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти та здобувачі вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта взяли участь у Методологічному семінарі НАПН України «Національно-патріотичне виховання дітей та молоді в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України: стратегії і завдання». Захід був дуже актуальним та інформативним.


23 березня 2023 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти, здобувачі фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта взяли участь в лекції-тренінгу "Як розпізнати та нейтралізувати токсичних людей". Усі учасники отримали сертифікати. Дякуємо організаторам та спікерам за цікаву й інформативну зустріч.


31 березня 2023 року відбувся вебінар "Створення та використання YouTube каналу в практичній діяльності фахівця дошкільної освіти" в рамках реалізації програми підвищення цифрової грамотності майбутніх фахівців дошкільної освіти «Цифрова трансформація дошкільної освіти». 

Під час вебінару було розкрито особливості створення власного YouTube-каналу для розміщення освітнього контенту для аудиторії дітей дошкільного віку та їх батьків. Також було обговорено, досить актуальне питання сьогодення, а саме віртуальний імідж педагога та відповідальне ставлення до його формування. В роботі вебінару взяли участь викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти, педагогічні працівники закладів дошкільної освіти, здобувачі фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта. Дякуємо організаторам та спікерам за цікаву й інформативну зустріч.

Координатори вебінару:

Роганова Марина Вікторівна - доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.

Чаговець Алла Іванівна - доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.

Апрєлєва Ірина Вікторівна - кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.

Спікер вебінару:

Колосова Світлана Вікторівна - кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.


Модератори вебінару:

Сирова Юлія Володимирівна - кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради .

Пивоваренко Марина Сергіївна - доктор філософії, викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.

24 березня 2023 року відбулася творча практично орієнтована онлайн-зустріч з педагогічними працівниками ЗДО 420 м.Харкова на тему "Використання LEGO конструктора при створенні колективних та індивідуальних творчих проєктів" за участі викладачів кафедри теорії та методики дошкільної освіти, здобувачів фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта. Під час зустрічі з вітальним словом виступила Шапаренко Х.А., доктор педагогічних наук, професор, декан факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії. Учасники творчої зустрічі мали змогу переконатися у широких функціональних можливостях LEGO-технології в роботі з дітьми дошкільного віку. Викладачі кафедри активно долучилися до обговорення актуальних питань. Щиро дякуємо педагогічному колективу закладу дошкільної освіти за плідну та творчу співпрацю!

23 березня 2023 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти, здобувачі фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта взяли участь в лекції-тренінгу "Як розпізнати та нейтралізувати токсичних людей". Усі учасники отримали сертифікати. Дякуємо організаторам та спікерам за цікаву й інформативну зустріч.


22 березня 2023 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти, куратори й наставники груп та здобувачі фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта взяли участь в гостьовій онлайн-лекції з інспекторами з особливих доручень Управління патрульної поліції в Харківській області на тему "Кримінальна та адміністративна відповідальність за вчинення правопорушень". Дякуємо організаторам та спікерам за цікаву й інформативну зустріч.

Викладачi кафедри теорії та методики дошкільної освіти взяли участь у заході з нагоди 85-рiччя з дня народження видатного українського вченого, академіка Івана Андрійовича Зязюна. Учасників  круглого столу «Розвиток педагогічних ідей І.Зязюна у теорії і практиці сучасної освіти», тов. «Знання» привітав Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Григорович Кремінь. До пізнього вечора учасники згадували, який вплив на їхню долю мала зустріч з Іваном Андрійовичем, цитували його "крилаті фрази", пропонували відстоювати головні ідеї та зняти повноцінний фільм про життя Вчителя Вчителів.

Викладачі  кафедри  теорii та методики дошкiльноi  освiти взяли участь у панельній дискусії «Якісна реалізація та оновлення освітніх програм в галузі 01 Освіта/Педагогіка: імплементація наказу Міністерства освіти і науки України № 1006 від 11.11.2022 р.».

Організатори: Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, Міністерство освіти і науки України, Національне агентство кваліфікацій, Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди для представників закладів вищої освіти, що готують фахівців з педагогічних спеціальностей.  

Під час вебінара було надано роз’яснення та висвітлено дискусійні питання, що стосуються імплементації наказу Міністерства освіти і науки України № 1006 від 11.11.2022 р. «Деякі питання розміщення державного (регіонального) замовлення, поєднання спеціальностей (предметних спеціальностей), спеціалізацій та присвоєння професійних кваліфікацій педагогічних працівників закладами фахової передвищої, вищої освіти».  

Освіта заради миру! 💙💛

23 лютого 2023  відбулася зустріч з талановитою дитячою письменницею, авторкою  чудових аудіоказок, віршів та медитацій для дітей, які написані з душею та читаються з особливою приємністю, випускницею Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, Марінессою Радченко. Здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, викладачі кафедри та вихователі закладів дошкільної освіти мали чудову нагоду поспілкуватися, дізнатися про творчість молодої педагогині та про її команду однодумців, які допомагають у  створенні  аудіоказок,  дитячих медитацій та інших цікавинок для дітей і дорослих. 

Учасники зустрічі отримали можливість  відволіктися від щоденних реалій та доторкнутися до світу прекрасного, додати до власної душі нових яскравих та чарівних барв, відкрити нові горизонти  для прояву особистого таланту.

22 лютого 2023 року здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності 012Дошкільна освіта взяли участь в заході "Вплив війни в Україні на ситуацію з торгівлею людьми", що відбувся в рамках проєкту, який стартував в Харківській області, «Допоможемо, підтримаємо, переможемо», що за сприяння Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації реалізується ГО «Чистий аркуш» разом з Міжнародною організацією з міграції (IOM) Міністерством закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії, Міністерством закордонних справ Швеції та Програмою протидії торгівлі людьми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проєкт має на меті підвищення обізнаності різних категорій населення  щодо убезпечення себе та своїх рідних потрапляння до ситуації торгівлі людьми. Проєктом передбачено проведення 50-ти  інформаційних заходів «Вплив війни в Україні на ситуацію з торгівлею людьми» для учнів і студентів закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток на Харківщині, волонтерів  та осіб, які знаходяться на обліку у центрах зайнятості.

17  та 20 лютого 2023 року здобувачі фахової передвищої та вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта взяли участь у лекції  із співробітницею інституту національної пам'яті Марією Тахтауловою з теми "День пам'яті Героїв Небесної Сотні".

За вагомі досягнення у науково-дослідній роботі та з нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат у науці грамотами Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради були нагороджені викладачі кафедри:

Капустіна Олена Ігорівна - докторка філософії, методистка відділу практики.

Пивоваренко Марина Сергіївна - докторка філософії, викладачка кафедри теорії та методики дошкільної освіти.

Сирова Юлія Володимирівна - кандидатка педагогічних наук, доцентка, старша викладачка кафедри теорії та методики дошкільної освіти.

31 січня 2023 року в онлайн-форматі відбувся круглий стіл на тему «Цифрова трансформація наукової діяльності у закладах  вищої освіти в умовах євроінтеграції», в якому взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі вищої освіти. 

Метою заходу було обговорити досвід застосування в закладах вищої освіти цифрових сервісів та е-інфраструктур, розгляд особливостей застосування інструментів відкритої науки, особливості цифровізації наукової діяльності тощо.

Всі учасники заходу отримали сертифікати

З лютого 2023 року у рамках співпраці між кафедрою педагогіки і психології дошкільної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова та кафедрою теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» було проведено методичний міст «Сучасний вихователь на шляху вдосконалення: партнерський підхід»

Організатори заходу – Ірина Апрєлєва, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики дошкільної освіти КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»;

Вікторія Яценко, кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти КЗ  «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»;

Світлана Колосова, кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Спікери заходу - Софія Довбня, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова;

Галина Савлук, засновник PRESCHOOL BUSINESS CONSULTING «ВЛАСНИЙ ДИТЯЧИЙ САДОЧОК», викладач кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.

Учасники заходу поділилися творчими здобутками, зокрема з питань: педагогічне партнерство як система ефективної взаємодії учасників освітнього процесу закладу дошкільної освіти»; практичний досвід приватного закладу дошкільної освіти «Wonderland» з проблеми педагогічного партнерства; організація взаємодії з педагогом-початківцем в ЗДО.

Під час проведення методичного мосту здобувачі освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 012 Дошкільна освіта отримали можливість покращити свої аналітичні вміння пошуку шляхів створення ефективних умов для педагогічної творчості вихователів в ЗДО та знаходження оптимальних моделей поведінки у педагогічному середовищі, ознайомились з дієвими інструментами ефективної роботи наставника.

Учасники спілкування дійшли висновків, що сучасний заклад дошкільної освіти має стати для педагогів творчою лабораторією спільних пошуків кращих моделей професійної педагогічної діяльності, простором для розвитку культури життєтворчості особистості вихователя, який прагне розвиватися, вчитися, думати і діяти.


Розширюємо свої горизонти. 

Що таке ПСИХОСОМАТИКА

Українці й українки щодня відчувають страх, тривогу, розгубленість та біль у зв’язку з війною. І це не може на нас не впливати. То ж, як це все відображається на нашому тілі здобувачі освіти першого (бакалаврського) рівня дізнавалися на тренінгу з психосоматики.

👍 Протягом заходу були розглянуті такі питання:

🔸 Що таке психосоматика?

🔸 Чому ми хворіємо?

🔸 Родові сценарії;

🔸 Як ми реагуємо на стрес?

🔸 Переконання, які керують нашим життям;

🔸 Вторинні вигоди: чому нам вигідно хворіти?

🔸 Дитяча психосоматика. Дитячі хвороби.

? Тренерка: Наталія Кутова, експертка з психосоматики та цвяхостояння.

Психосоматика – напрям у психології та медицині, який займається вивченням впливу психологічних факторів на виникнення та подальшу динаміку захворювань людини. Іншими словами, психоматика — це про те, як ми сприймаємо світ через наше тіло.

Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти доєдналися до досить пізнавального вебінару «Життєвий баланс: стратегія для успішних жінок-лідерів», під час якого взяли участь у практиках, що допоможуть розставити пріорітети в усіх сферах життя та сфокусуватися на досягненні кар’єрних цілей, спробували віднайти ідеальний work-life баланс.

Спікерка вебінару: Марина Ляшенко, перша жінка на посаді директора Michelin Ukraine.

За 1,5 години вебінару присутні розібрали:

- місце лідерства в самореалізаціі жінки;

- методи визначення гармонійного балансу життя;

- формування самооцінки за методом «Колесо життєвого балансу»;

- способи постановки професійних пріоритетів і цілей; 

- покрокове створення річного плану дій.

Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти доєдналися до досить пізнавального вебінару «Життєвий баланс: стратегія для успішних жінок-лідерів», під час якого взяли участь у практиках, що допоможуть розставити пріорітети в усіх сферах життя та сфокусуватися на досягненні кар’єрних цілей, спробували віднайти ідеальний work-life баланс.

Спікерка вебінару: Марина Ляшенко, перша жінка на посаді директора Michelin Ukraine.

За 1,5 години вебінару присутні розібрали:

- місце лідерства в самореалізаціі жінки;

- методи визначення гармонійного балансу життя;

- формування самооцінки за методом «Колесо життєвого балансу»;

- способи постановки професійних пріоритетів і цілей; 

- покрокове створення річного плану дій.

20 січня 2022 року здобувачі освіти доєдналися до вебінару "Лялька-мотанка: «Мій ресурс – тримаю все в своїх руках». Спікером якого була Смаль Богдана Вікторівна. Метою вебінару було: розкриття питання лялькотерапії, зокрема саме в техніці ляльки-мотанки; ознайомлення учасників з процесом створення ляльки; висвітлити відмінності створення ляльки кожним учасником на усіх етапах; розгляд характеристик та їх опис за використанням конкретних матеріалів і отриманого кінцевого результату; розбір відчуттів, страхів та тривог під час створення ляльки- мотанки. Здобувачі набули як теоретичних знань так і практичних навичок.

20 січня 2022 року здобувачі освіти доєдналися до вебінару "Лялька-мотанка: «Мій ресурс – тримаю все в своїх руках». Спікером якого була Смаль Богдана Вікторівна. Метою вебінару було: розкриття питання лялькотерапії, зокрема саме в техніці ляльки-мотанки; ознайомлення учасників з процесом створення ляльки; висвітлити відмінності створення ляльки кожним учасником на усіх етапах; розгляд характеристик та їх опис за використанням конкретних матеріалів і отриманого кінцевого результату; розбір відчуттів, страхів та тривог під час створення ляльки- мотанки. Здобувачі набули як теоретичних знань так і практичних навичок.

Чудова та пізнавальна зустріч пройшла на базі ЗДО 420 на тему «Конструктор LEGO як інноваційна технологія всебічного розвитку дошкільника».

Здобувачі освіти переконалися, що LEGO – це найпоширеніша на сьогодні педагогічна система, що використовує моделі реального світу і предметно-ігрове середовище для навчання та розвитку дитини і головне, допомагає комплексно інтегрувати форми роботи з конструктором LEGO в освітній процес та вирішувати ряд завдань передбачених Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні.

Дякуємо педагогам закладу освіти за креативний підхід.

Тримаємо разом освітянський фронт.

Здобувачі першого (бакалаврського ) рівня вищої освіти доєдналися до вебінару «Знайомство з техніками стабілізації емоцій», на якому тренерка Смирнова Аліна – MARI Practitioner, NBCC, US, сімейна психологиня продемонструвала та навчила користуватися вправами, які допоможуть зупинити потік негативних думок і впоратися з тривогою, де б ви не знаходилися.

Психологиня познайомила присутніх із дуже простими та дієвими техніками самовідновлення, ресурсу та допомоги іншим. Вони просто повинні бути «під рукою» у кожного і допоможуть швидко повернутися до реальності.

💙💛

Діяльність відбувалася у межах проєкту «Психологічна арт-студія для дітей та підлітків, які постраждали внаслідок бойових дій» за фінансової підтримки ТОВ «БАЙЄР»

12 січня 2023 року відбулось засідання кафедри теорії та методики дошкільної освіти. 

На засідання був обговорений  початок освітнього процесу на 2 семестр 2022-2023 навчального року.  Уточнено питання щодо проведення педагогічної практики в різних закладах дошкільної освіти.

25 листопада відбулось засідання кафедри теорії та методики дошкільної освіти. Були підведені підсумки освітнього процесу за 1 семестр 2022-2023 н.р.

Відповідно графіку освітнього процесу відбулись захисти кваліфікаційних робіт магістрів зі спеціальності 012 Дошкільна освіта.  Голова екзаменаційної комісії доктор педагогічних наук, професор Роганова М.В., заступник голови доктор філософії, доцент Бакуменко Т.К.. Члени комісії: кандидат педагогічних наук, доцент Колосова С.В., доктор філософії ПивоваренкоМ.С., кандидат педагогічних наук, доцент Сирова Ю.В., директор Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №266 комбінованого типу Харківської міської ради»  Крівошеєва І.О.. Секретар: Колуканова С.А.. В умовах воєнного стану захист відбувся в режимі ZOOM конференції. Бажаємо майбутнім фахівцям дошкільної освіти миру, блискучих професійних перспектив, самореалізації!



За високі досягнення у навчанні, наполегливість у здобутті майбутньої професії, активну громадську діяльність на благо України та з нагоди міжнародного дня студента грамотами було нагороджено здобувачку першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Отич Ганну та здобувачку другого (магістерського) рівня вищої освіти Колуканову Софію. Вітаємо та бажаємо подальших успіхів та досягнень!

 2 листопада 2022 року відбувся передзахист магістерських робіт в 611д  групі (денна форма навчання) другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 012 Дошкільна освіта

2 листопада 2022 року відбувся передзахист магістерських робіт в 21дз групі (заочна форма навчання) другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 012 Дошкільна освіта

Увага‼️ 

РЕЗУЛЬТАТИ ОНЛАЙН-ВИСТАВКИ "ДАРУНКИ ОСЕНІ"‼️

За загальною кількістю вподобайок на сторінках кафедри в соціальних мережах Facebook та Instagram ❤️👍 було визначено переможців:

24 жовтня відбулось засідання кафедри теорії та методики дошкільної освіти. 

Було обговорені такі питання:

18 жовтня 2022року відбулась Міжвузівська науково-практична онлайн-конференція "Актуальні питання дошкільної освіти"

З нагоди Дня працівників освіти науково-педагогічні працівники кафедри теорії та методики дошкільної освіти були нагороджені дипломами, грамотами та подяками. Вітаємо зі святом з найкращими побажаннями та бажаємо подальших звершень на професійній ниві!

Викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти взяли участь у Міжнародний online–марафоні «дошкільна освіта в епоху постмодернізму: європейський досвід, інноваційні практики»27 – 29 вересня 2022 року. 

 Національний та європейський досвід організації дошкільної освіти та ціннісносмислові детермінанти особистісного і професійного розвитку педагога в контексті європейських освітніх викликів (1-й день, 11.00). Психолого-педагогічні практики подолання та корекції тривожних станів під час військових дій (2-й день, 11.00).Практико-орієнтована педагогічна діяльність в системі дошкільної освіти (3-й день, 11.00).

Професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає від більшості глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи. Виховання наших дітей на початку їхнього життєвого шляху - не просте завдання, але від його успішного вирішення залежить майже все наше майбутнє. Дитячий садок для малюків не дарма вважають першою школою життя. Той фундамент, який закладається в нас з самого дитинства, служить нам опорою і основою в подальшому житті. І як би нам не здалося дивним, але саме освітяни спільно з батьками та близькими наших дітей, стоять на своєрідній фронтовій передовій нашого спільного, самого найближчого майбутнього. 

З нагоди Всеукраїнського дня дошкілля на кафедрі теорії та методики дошкільної освіти був організований флешмою "Я пишаюсь, що я вихователь".

23 вересня відбулось засідання кафедри теорії та методики дошкільної освіти, на якому обговорювались питання щодо успішності здобувачів освіти, перебіг освітнього процему, передзахист та захист магістерських робіт здобувачів денної та заочної форми навчання, виховна робота, підготовка до Всеукраїнського дня дошкілля тощо.

23 вересня викладачі та здобувачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти приєдналися до урочистостей з нагоди Всеукраїнського Дня дошкілля «Сучасне дошкілля під крилами захисту».

22.09.22. відбулася зустріч здобувачів освіти перших курсів факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії з соціально-психологічною службою та культорганізаторами академії. До зустрічі долучились Шапаренко Христина Андріївна  - декан факультету, доктор педагогічних наук, професор, Надточий Марина Владиславівна - практичний психолог вищої категорії, Єна Аліна Сергіївна - практичний психолог, Богомол Інна Євгеніївна - соціальний педагог ІІ категорії, Кобзар Юлія Володимирівна - культорганізатор, наставники груп.  Під час зустрічі обговорили питання щодо пільг, орієнтовного плану заходів з групами, психологічної підтримки та ознайомили з соціальними мережами Молодіжного Хабу.




Вивчення дисципліни «Методика національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку» здобувачами 3 курсу бакалаврського рівня освіти почалось із ознайомлення з новою парціальною програмою «Моя країна Украіна», яка була презентована у ході Всеукраінського онлайн марафону «Реалізація змісту Державного стандарту дошкільноі освіти в парціальних програмах». 

Авторами програми є справжні професіонали, експерти дошкілля:

- Наталія Гавриш, доктор педагогічних наук, професор;

- Тамара Піроженко, доктор психологічних наук, професор, завідувач лабораторії психологііі дошкільника інституту психологіі їм. Г.С. Костюка національної академії педагогічних наук України;

- Ольга Касянчук, кандадат психологічних наук, доцент, начальник відділу дошкільноі та початковій освіти УІРО.

Здобувачі освіти познайомилися з першочерговими наскрізними смислами  патріотичного виховання; проаналізували, як простежується в програмі соціально-громадянська компетентність у державному стандарті Дошкільноі освіти; структурою та вимогами освітньо-виховних завдань.

Було цікаво дізнатися, що до комплексу парціальної програми входять христоматія та робочі зошити для дітей дошкільного віку.

Після вебінару, здобувачі освіти пройшли тестування, що підтверджено сертифікатами.


Запровадження військового стану в країні у зв’язку зі збройною агресією російської федерації внесли значні корективи в діяльність закладів освіти. У реаліях сьогодення особливо значущим є розуміння того, що життя та психологічне благополуччя дітей є найвищою цінністю.

Тому вкрай корисним було здобувачам освіти взяти участь у вебінарі «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах воєнних дій», який був організованим Міністерством освіти і науки України спільно з державною установою «Український інститут розвитку освіти», ГО «Підтримай дитину» та у партнерстві з видавництвом «Ранок».

Спікери заходу:

- Тетяна Костенко, кандидат психологічних наук, завідувач відділу Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченко НАПН України;

- Ольга Набойченко, кандидат педагогічних наук, державний експерт з інклюзивної освіти директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН;

- Катерина Довгопола, кандидат психологічних наук, дитячий психолог, старший науковий співробітник Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченко НАПН України, волонтерка проєкту «Підтримай дитину».

Виступи спікерів були цікавими. Здобувачі освіти-майбутні вихователі мали можливість отримати:

- відповіді на важливі запитання щодо надання психологічної підтримки учасників освітнього процесі в умовах стресових ситуацій;

- рекомендації стосовно інклюзивного навчання для дітей, що мають психологічну травму;

- поради щодо психолого-педагогічного аспекту організації перебування дітей дошкільного віку у сховищі.

За підсумками тестування всі учасники отримали сертифікати.


01 вересня розпочалась практика «Перші дні дитини в школі». Здобувачі освіти 411 д групи під керівництвом викладача-керівника Савченко Л.Л. були присутні на онлайн-уроках учнів 1 класу Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 54 Харківської міської ради Харківської області. Практиканти мали можливість поспостерігати за уроками, роботою вчителя та дітей у дистанційному форматі 


Із метою успішного проходження здобувачами  вищої освіти 411 д групи практики «Перші дні дитини в школі» було проведено консультацію. Під час онлайн-зустрічі викладач-керівник Савченко Л.Л.  ознайомила із особливостями організації  практики з використанням технологій дистанційного навчання, планом  та її  змістом, окресилила вимоги до оформлення документації. Здобувачам  вищої освіти також був презентований  навчально-методичний посібник «Перші дні дитини в Новій українській школі», що допоможе практикантам у вирішенні різних освітніх завдань.


31 серпня відбулась розширена Педагогічна рада Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 119 Харківської міської ради» та кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу» Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. Під час онлайн-засідання було обговорено особливості організації освітнього процесу у дистанційному форматі, розглянули праціальні програми на 2022-2023 н.р.


З 15.08.2022 в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради розпочато новий навчальний семестр. Забезпечення освітніх компонентів здійснюється з використанням технологій дистанційного навчання. Викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти забезпечують освітній процес в  режимі Zoom конференцій, а також підтримуючи зв'язок у Google classroom, Viber та Telegram.



Шановні здобувачі освіти!

Сердечно вітаємо вас з початком нового навчального року. Цей день сповнений хвилювань, але водночас є чудовим і світлим святом для всіх, хто живе за особливим навчальним календарем. Ми з вами стоїмо на порозі цікавих відкриттів, нових звершень та перемог!

Пам’ятайте, усі перешкоди долаються силою знань. Існує думка, що скільки книг прочитала людина, стільки життів вона прожила. Саме ваше прагнення до навчання та пізнання, творчого мислення та самореалізації є запорукою гідного майбутнього.

Бажаємо усім мирного неба над головою, приємних посмішок, гармонії, тепла й нових неймовірних звершень в ім’я процвітання України!