Новини

за 2 півріччя 2021-2022 н.р.

Відповідно графіку освітнього процесу було проведено атестаційні екзамени в 41д групі педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради спеціальності 012 Дошкільна освіта.

До атестаційної комісії було залучено членів кафедри теорії та методики дошкільної освіти у такому складі:

Голова державної атестаційної комісії: Пивоваренко М.С.

Заступник: Ярославцева М.І.

Члени комісії: Апрєлєва І.В., Клебанівська А.О., Оніщук Т.І.

Секретар: Потапова Ю.І.

В умовах воєнного стану члени атестаційної комісії приймали іспит в режимі ZOOM конференції.

Бажаємо майбутнім фахівцям дошкільної освіти миру, блискучих професійних перспектив, самореалізації!

Відповідно графіку освітнього процесу було проведено атестаційні екзамени 411 д, 512 д та 613 д групах факультету дошкільної та спеціальної освіти та історії спеціальності 012 Дошкільна освіта. А також захист бакалаврських робіт здобувачами освіти 411 д та 512 д груп.

До атестаційної комісії було залучено членів кафедри теорії та методики дошкільної освіти у складі таких комісій:

411 д

Голова державної атестаційної комісії: Притуляк Л.М.

Заступник: Єфименко Л.М.

Члени комісії: Колосова С.В., Капустіна О.І., Пєхарєва С.В.

Секретар: Бреславська І.В.

512 д

Голова державної атестаційної комісії Чаговець А.І.

Заступник Яковенко В.В.

Члени комісії: Яценко В.В., Фролова І.В., Балла Л.В.

Секретар: Бреславська І.В.

613 д

Голова державної атестаційної комісії: Бакуменко Т.К.

Заступник Роганова М.В.

Члени комісії: Савченко Л.Л., Табачник Т.Г., Сирова Ю.В.

Секретар: Данило Т.Л.

В умовах воєнного стану члени атестаційної комісії приймали іспит в режимі ZOOM конференції.

Бажаємо майбутнім фахівцям дошкільної освіти миру, блискучих професійних перспектив, самореалізації!

Відповідно планів педагогічної практики відбулися підсумкові конференції за участі викладачів-керівників практики: Бреславської І. В., Єфименко Л. М., Сирової Ю. В., Яковенко В. В., методиста відділу практики (Капустіної О. І.) та здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 111 д та 211д груп.

12 травня 2022 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти долучилися до Міжнародної науково-практичної конференції "Європейські практики інклюзивної освіти". Було багато цікавої, корисної та змістовної інформації.

9 травня 2022 року о 9.00 год. відбулось засідання проєктної групи щодо обговорення освітньо-професійної програми 012 Дошкільна освіта (перший (бакалаврський) рівень) у складі:

кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри теорії та методики дошкільної освіти Ірини АПРЄЛЄВОЇ – гаранта ОПП;

декана факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії, доктора педагогічних наук, доцента, професора кафедри теорії та методики дошкільної освіти Христини ШАПАРЕНКО;

кандидата психологічних наук, доцента, доцента кафедри теорії та методики дошкільної освіти Інни ТАБАЧНИК ;

кандидата педагогічних наук, доцента, старшого викладача кафедри теорії та методики дошкільної освіти Юлії СИРОВОЇ ;

здобувачки вищої освіти 3 курсу ОПП Дошкільна освіта Яни ПОЛЄЖАЄВОЇ .

Присутні:

РОГАНОВА Марина Вікторівна, завідувач кафедри теорії та методики дошкільної освіти, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри теорії та методики дошкільної освіти

Запрошено:

Тетяна Владиславівна ВЛАСОВА директор Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 15 комбінованого типу Харківської міської ради».


9 травня 2022 року о 9.30 год. відбулось засідання проєктної групи щодо обговорення освітньо-професійної програми 012 Дошкільна освіта (другий (магістерський) рівень)у складі:

доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри теорії та методики дошкільної освіти Алли ЧАГОВЕЦЬ – гаранта ОПП;

доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри теорії та методики дошкільної освіти Марини РОГАНОВОЇ,

кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри теорії та методики дошкільної освіти Світлани ПЄХАРЄВОЇ,

кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри теорії та методики дошкільної освіти Мілени ЯРОСЛАВЦЕВОЇ,

викладача кафедри теорії та методики дошкільної освіти Ірини БРЄСЛАВСЬКОЇ.

Присутні:

Христина ШАПАРЕНКО, декан факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії, доктора педагогічних наук, доцент, професор кафедри теорії та методики дошкільної освіти

Запрошено:

Лариса ЗДАНЕВИЧ, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії,

Тетяна ТАНЬКО, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету дошкільної освіти Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди,

Ірина КРІВОШЕЄВА, завідувач Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №266 комбінованого типу Харківської міської ради».


9 травня 2022 року о 10.00 год. відбулось засідання проєктної групи Харківського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради щодо обговорення освітньо-професійної програми 012 Дошкільна освіта (фаховий молодший бакалавр) у складі:

кандидата педагогічних наук, доцента, старшого викладача кафедри теорії та методики дошкільної освіти Світлани КОЛОСОВОЇ - гаранта ОПП,

доктора філософії, старшого викладача кафедри теорії та методики дошкільної освіти Тетяни БАКУМЕНКО;

доктора філософії, викладача кафедри теорії та методики дошкільної освіти Марини ПИВОВАРЕНКО;

доктора філософії, викладача кафедри теорії та методики дошкільної освіти Людмили ЄФИМЕНКО;

здобувача освіти 4 курсу за спеціальністю 012 Дошкільна освіта Вікторії ПІДЛІСНОЇ.

Присутні:

Христини ШАПАРЕНКО, декан факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри теорії та методики дошкільної освіти;

Олена КАПУСТІНА, методист відділу практики, доктор філософії, викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти.

Людмила САВЧЕНКО, голова профспілкового комітету, кандидат педагогічних наук, доцент, доцента кафедри теорії та методики дошкільної освіти.


В ЮНІСЕФ Україна розробили кишенькового помічника для батьків – додаток Bebbo, що допоможе підклуватися про дитину від народження і до 6 років, враховуючи обставини війни.

У Bebbo є:

1.Трекер розвитку, що дозволяє відстежувати прогрес дитини у досягненні ключових для її віку етапів. Окремо є розділ, де можна фіксувати та відстежувати зміну зросту та ваги.

2.Ігри для батьків та дітей, що стимулюють навчання, розвивають конкретні навички та створюють емоційну стабільність під час війни.

3.Календар щеплень, де можна зафіксувати вже зроблені та відслідкувати, коли слід зробити наступні

4.Трекер здоров’я, у якому можна зберегти дані про відвідування лікаря, встановити нагадування щодо майбутніх сеансів та знайти поради, як подбати про гігієну дитини не вдома.

Додаток безкоштовний, завантажити його можна:

5 травня 2022 року на кафедрі теорії та методики дошкільної освіти відбувся передзахист бакалаврських робіт зі здобувачами освіти 411Д та 512 Д груп.

Важливе місце в освітньому процесі Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради посідає практика, яка спрямована на становлення у майбутніх фахівців дошкільної освіти загальних та фахових компетентностей, які допоможуть їм у майбутньому успішно здійснювати професійну діяльність.

Відповідно графіку проведення заліків та екзаменів на факультеті дошкільної і спеціальної освіти та історії, викладачі проводять підсумковий контроль знань.

У тривожний та неспокійний час для нашої України, ми повинні бути впевнені, що все налагодиться! Завдяки дистанційному навчанню успішно триває освітній процес на кафедрі теорії та методики дошкільної освіти! Віримо, підтримуємо один одного, бажаємо здоров’я кожному з нас і всій Україні!


28 квітня 2022 року здобувачі освіти та викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти долучились до вебінару Національного технічного університету «Харківського Політехнічного Інституту» «Гендер та цифрові технології в науці», що проводився в рамках International Girls in ICT Day. Під час вебінару провідні фахівці ХПІ різних галузей знань розкрили погляди на проблему гендерної рівності та впливу цифрових технологій на майбутнє суспільства.

26 квітня 2022 року здобувачі освіти 1 та 2 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти розширили свої знання з освітнього компоненту "Психологія дитини" переглянувши вебінар "Хто вони діти з особливими освітніми потребами!".

Спікерка вебінара: Черниш Олена - психолог в галузі розвитку емоційного інтелекту, корекції невротичних розладів, наслідків психологічної травми та проблем розвитку особистості, керівник громадської організації "Центр сучасної психології "Міррада", автор програми "Розвиток творчої обдарованості учнів сучасної школи шляхом формування навичок емоційно-вольової саморегуляції" (гриф МОН України, 2018 рік), має 28 років досвіду роботи в закладах освіти.

21 квітня відбулося засідання кафедри теорії та методики дошкільної освіти. В рамках засідання кафедри було розглянуто такі питання:

- підведення підсумків семестру;

- підготовка до державної атестації здобувачів фахової передвищої та вищої освіти випускних груп;

- визначення рейтингу науково-педагогічних і педагогічних працівників кафедри;

- підведення підсумків педагогічної практики;

- обговорення питань підготовки до засідання тарифікаційної комісії.


Сьогодні здобувачі освіти 1 та 2 курсу за ініціативи Савченко Л.Л., - кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри теорії та методики дошкільної освіти, долучилися до перегляду та подальшого обговорення найболючішої та найважчої теми - «Психологічна допомога дитині, яка втратила родину».

Що говорити або робити, як допомогти подолати горе малечі та підліткам пояснювала Екатерина Зеленская, доцентка, кандидатка медичних наук Харківського національного медичного університету, кафедри психіатрії, наркології, медичної психології та соціальної роботи.

Під час активного обговорення лекції увага майбутніх вихователів була звернута на рекомендації дорослим, які допомагають дітям, пропозиції заходів корекційної роботи, ознаки того, що дитині потрібна психологічна допомога.

12 квітня здобувачі освіти, викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти взяли участь у вебінарі "Освіта і виховання дітей дошкільного віку: традиційні та інноваційні методики в сучасних українських реаліях", і отримали сертифікати. Дякуємо організаторам вебінару!

Дистанційне навчання зі студентами під час війни - для нас, викладачів, це перш за все - зустріч зі студентами, їх підтримка, співпраця та взаєморозуміння. Намагаємось постійно підтримувати той вогник любові до професії вихователя, який запалили на початку зустрічі з ними. Наші здобувачі підтримують один одного і нас, викладачів. Їх слова " бережіть себе", " тримайтеся" , " обов'язково зустрінемось" і бажання вийти на зв'язок, виконати завдання - вражає. Дякуємо за співпрацю ВСІМ і КОЖНОМУ! У нас гарні студенти і найкращі викладачі! Бережіть один одного!


В умовах воєнного стану найголовніше зберегти життя та здоров’я кожного українця. Небезпека може бути там, де її не чекаєш. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з Дитяча література видавництва "Ранок" розмістило у відкритому доступі книжку «Мінна безпека не без ПЕКа», яку важливо прочитати батькам разом із дітьми.

Посібник у форматі коміксу роз‘яснює дитині основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами.

Завантажити видання можна безкоштовно за посиланнями:

1 частина http://bit.ly/3EdAtMB

2 частина http://bit.ly/3KPblOO

Дотримуйтесь правил поведінки в небезпечних ситуаціях: це може зберегти ваше життя!

#Безпека

ПОРАДИ ВІД ВОЇНА: МОН РОЗРОБИЛО КОРИСНИЙ КОМІКС ДЛЯ ДІТЕЙ

Наш захисник добряче вжахнув по ворогу і дає поради дітям, як вони можуть наблизити Перемогу.

Війна забрала у діток спокій та можливість навчатися. Тому Міністерство освіти і науки України створило інформаційний комікс, щоб емоційно допомогти маленьким українцям та підтримати патріотичний дух. Персонаж коміксу - воїн ЗСУ.

Авторитетний герой радить малим слідкувати за здоров’ям, навчатися, дотримуватися інфомаційної гігієни...До захисника долучилася волонтерка. Вона пояснює дітям, чим займається в умовах війни, і чому її робота потрібна та важлива.

Покажіть цей комікс дітям! Більше порад - на сайті Міністерства: https://mon.gov.ua/ua/news/poradi-vid-zahisnika-ukrayini-mon-rozrobilo-informacijnij-komiks-dlya-ditej-u-voyennij-stan

12 квітня здобувачі освіти 1 та 2 курсів (бакалаврського рівня) разом із Савченко Л.Л., кпн, доцентом кафедри теорії та методики дошкільної освіти взяли участь у вебінарі "Освіта і виховання дітей дошкільного віку: традиційні та інноваційні методики в сучасних українських реаліях".

Спікери вебінару:

  • Наталія Василівна Гавриш - доктор педагогічних наук, професор кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти, розробник Базового компоненту дошкільної освіти, автор навчальних програм для дошкільної освіти. Автор навчальних видань для дошкілля та початкової школи, флагман вітчизняної освіти України.

  • Курська Вікторія Вікторівна (Виктория Курская) - вихователь І категорії ЗДО "Дюймовочка", смт Черкаське. Педагогічний стаж - 13 років. Апробатор видавництва "Генеза".

  • Заяць Наталія Григорівна (Наталія Заяць) - вихователь Лужанського ЗДО Чернівецької області

Захід був цікавим, насиченим та корисним!

Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» гідно тримаєте освітній фронт і попри всі труднощі продовжує освітній процес дистанційно. Викладачі кафедри теорії і методики дошкільної освіти проводять лекції, практичні заняття та педагогічну практику в режимі Zoom конференцій, а також підтримуючи зв'язок у Google classroom, Viber та Telegram.

Виховна година зі здобувачами освіти 411 д групи, на тему: «Ефективні методи подолання стресу». Куратор: Сирова Юлія Володимирівна

Відео-ролик "НІ ВІЙНІ"

від здобувачів освіти факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії

0-02-05-e45286238b1efd57b5d3ddb2f4abbe45fe49bcbc5d9402140bcabff1e46aab6c_aec1c7249549ff33.mp4


Здобувачі освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 1 та 2 курсу разом з Савченко Л.Л. - кандидатом педагогічних наук, доцентом, доцентом кафедри теорії та методики дошкільної освіти, долучились до перегляду відеолекції «Кризова психологічна допомога дітям, які пережили психотравмуючі події війни» Олени Василівна Анопрієнко, кандидата психологічних наук, зав.центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги дітям НДСЛ ОХМАТДИТ. Було цікаво та пізнавально!

ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА ДОШКІЛЬНЯТ!

ПИЛЬНУЄМО ПРАВО НА ОСВІТУ РАЗОМ!

Майбутні фахівці дошкільної освіти можуть скористатися у своїй педагогічній діяльності порадами для батьків дошкільнят, педагогів та керівників ЗДО щодо організації дистанційного навчання. У добірці містяться різні за тематикою активності для дітей дошкільного віку, а також інструкції щодо використання запропонованого матеріалу.

Детально можна ознайомитись на сайті Міністерства освіти і науки України за посиланням https://mon.gov.ua/ua/tag/doshkilna-osvita

#МиРазом #Дошкільнаосвіта

Насилля, війна, смерть та втрата найближчих, особливо раптова і передчасна, - стає шоком, від якого отямитися дуже складно.

Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта 111д та 211д груп взяли участь у 12 відкритому вебінарі «Я-поруч! Я-психолог!»

Тема вебінара: «Робота з травмою, горем, насиллям. АРТ-терапія. Психологічна допомога дітям, дорослим та родинам».

Спікер вебінару: Наталія Сабліна, кандидат психологічних наук, доцент психології та педагогіки.

Ключові питання вебінару:

1.Як правильно підтримати в жалобі?

2.Які техніки можна використовувати про роботі з травмою?

3.Як зрозуміти, що дитина «потерпає» від насилля?

Особливо, допомога психолога терміново потрібна зараз дітям, які втратили батьків. Дитяча психіка більш вразлива. Не ігноруйте почуття близьких людей і, якщо, в Вашому житті або житті близької людини трапляється горе, краще не відкладаючи звернутися за допомогою.

Савченко Л.Л. - кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, з 12 лютого до 20 березня 2022 року пройшла Міжнародне стажування за програмою підвищення кваліфікації для педагогічних та науково-педагогічних працівників (Польща-Україна) за темою "Фандрейзинг та організація проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід".

Війна навчила нас бути мужніми, серцем відчувати один одного. На виховній годині "Відкрий своє серце" здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта 41 д групи обмінялися своїми словами підтримки один одному, поділились своїми справами під час війни.

Куратор групи: Яценко В.В. - кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.

Виховна година "Протидія стресам у сьогоденні. Актуальні методи і прийоми важливі для життя" за участі здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта 11д групи.

Куратор групи: Табачник І.Г. - кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методики дошкільної освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарна-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Незважаючи на надзвичайно складну ситуацію в нашій державі, Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради продовжує навчання відповідно графіку освітнього процесу. Забезпечення освітніх компонентів здійснюється з використанням технологій дистанційного навчання у визначений термін. Викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти забезпечують освітній процес користуючись сервісами Zoom та Google Classroom. Окрім використання платформ дистанційного навчання, спілкування зі здобувачами освіти відбувається у Viber та Telegram. Все буде ‒Україна!

Від 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан. До учасників освітнього процесу звернувся Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі https://t.me/SerhiyShkarlet/669.

«Прошу зберігати спокій та розсудливість. Всі заклади освіти здійснюють навчання у дистанційній формі. По можливості залишайтеся вдома», – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр закликав орієнтуватися на офіційні повідомлення державних органів влади України, Нацполіції, РНБО, Міноборони, місцевих органів влади та слідувати рекомендаціям.

Також Сергій Шкарлет підкреслив, що ситуація контрольована, а Кабінет Міністрів працює у штатному режимі. «Ми – сильні! Ми – Україна!», – закликав Міністр.

16 лютого 2022 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти й здобувачі фахової передвищої освіти та здобувачі бакалаврського й магістерського рівнів вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта долучилися до заходів з нагоди Дня Єднання.

14 лютого 2022 року відбулася зустріч здобувачів фахової передвищої освіти 41д групи та здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 111д групи з випускницею Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради Колодкіною Світланою, яка наразі є магістранткою Університету Коменського в Братиславі. Тема зустрічі: Діалог педагогічних культур в контексті інтеграційних процесів сучасного світу.

Цікава зустріч пройшла в затишній атмосфері, обговорювались різні питання, серед яких: мобільність здобувачів освіти, навчання за кордоном, культура взаємовідносин, співпраця викладачів та здобувачів освіти, самореалізація і шляхи знайти себе в професійній діяльності та багато інших.

Світлана зазначила, що у нас отримала величезний досвід і найкращу практику! А також, що такої практики, як у нас немає за кордоном! Подякувала всім викладачам кафедри за незабутні спогади про навчання й материнську підтримку! І щасливу професійну долю. " Я пишаюсь, що саме ХГПА , дала мені старт у професію ПЕДАГОГА. І я щаслива, що можу продовжувати навчання в магістратурі в університеті Коменського (Братислава)." - зауважила Світлана Колодкіна.

10 лютого 2022 року відбувся онлайн-захід "Основи роботи в кадрі". Усі викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти та здобувачі вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта, які виявили бажання вдосконалити свій особистий бренд та додати впевненості у роботі перед камерою – взяли участь в онлайн-тренінгу, спікером якого була телеведуча та медіатренер Анна Шевченко.

8 лютого 2022 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної освіти та здобувачі вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта взяли участь у Всеукраїнському онлайн-флешмобі "Разом для найкращого Інтернету!". Захід відбувся в межах співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України.

7 лютого 2022 року увагу здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 211 д групи привернув практичний вебінар професора кафедри криминалістики та психології Ольги Смирнової "Читайте людей як відкриту книгу. Основи психодіагностики".

Здобувачі освіти дізналися багато цікавого, а саме: як психодіагностика допомагає скласти психологічний портрет людини по зовнішності, ефективно і швидко надати психологічну допомогу.

Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 211д групи спільно із Савченко Л.Л. - кандидатом педагогічних наук, доцентом, доцентом кафедри теорії та методики дошкільної освіти долучилися до вебінару «Практика профілактики та подолання боулінгу: Ізраїльський досвід», який був організований Академією інноваційного розвитку освіти.

Тренер вебінару - Трухан Оксана, кандидат психологічних наук, психолог-практик, експерт з питань актуалізації мотивації педагогів до активної професійної діяльності в умовах змін.

Поглиблюючи свої знання з освітнього компоненту «Психологія дитини», здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 111 д групи під керівництвом Савченко Л.Л. - кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри теорії та методики дошкільної освіти, взяли участь у семінарі Андрія Бешлей «Діагностика і збереження психічного здоров’я».

До уваги абітурієнтів!

Оголошення.pdf

Кафедра теорії та методики дошкільної освіти

вітає всіх з новорічними та різдвяними святами, що наближаються!

Бажаємо міцного здоров'я, щастя, креативних ідей та нових звершень.

Наприкінці року всі підсумовують найкращі моменти та досягнення, які супроводжували нас весь 2021 рік.

І в нас та наших здобувачів є свій перелік таких досягнень та позитивних моментів.

Цей рік був наповнений цікавими започаткуваннями та мудрим удосконаленням.

2021 року наші здобувачі вищої та фахової передвищої освіти постійно підвищували рівень своєї обізнаності та професійного розвитку. Для студентів перших курсів цей рік став першим кроком до професійної діяльності, а здобувачі старших курсів вже впевнено можуть ділитися набутими вміннями, навичками та досвідом. Таланти наших студентів, що розкриваються в процесі навчання не мають меж, а це є вагомим підтвердженням, що професія обрана душею.

За 2021 рік кадровий склад кафедри якісно зріс і поповнився вченими званнями професора, доцента, а також науковими ступенями доктора філософії. Успішно пройдено акредитацію ОП 012 Дошкільна освіта за другим (магістерським) рівнем вищої освіти та отримано сертифікат на 5 років. Було продовжено роботу з напряму реалізації права на академічну мобільність здобувачів вищої освіти, започатковано роботу за програмою підвищення цифрової грамотності фахівців дошкільної освіти, проведено значну кількість виховних заходів з нагоди визначних дат.

Загалом, можемо впевнено зазначити, що кожному моменту цього року ми можемо бути вдячні. І маємо впевнену надію на те, що в майбутньому такі звершення буде продовжено і примножено. З радістю вітаємо всіх зі святами, що наближаються.

З найкращими побажаннями,

колектив кафедри теорії та методики дошкільної освіти.