Стратегія розвитку

СХВАЛЕНО ЗАТВЕРДЖУЮ

на засіданні педагогічної ради Директор школи

від 22.10 2020 року. І. Г. КАЗИМИРІВ

Протокол № 02 23.10.2020 року

Стратегія розвитку

загальноосвітньої школи

І-ІІ ступенів с. Перемилів

Хоростківської міської ради

на 2020 – 2025 роки

І. Аналіз роботи ЗЗСО

1.1. Вступ

Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів села Перемилів заснована в 1978 році.

1.2. Контингент учнів

Станом на 01 вересня 2020 року у школі навчається 136 учнів, з яких у 1-4 класах –52 , у 5-9 класах – 84.

1.3. Мова навчання

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про повну середню освіту» мовою освітнього процесу в школі є державна мова.

1.4. Педагогічний склад

У закладі працює 25 педагогічних працівників, з них: 24 – працюючих, 1– у соціальній відпустці по догляду за дитиною до 3-х років.

15 учителів — випускники нашої школи. Із них присвоєно звання «Старший вчитель» - 3, «спеціаліст вищої категорії» - 10, «спеціаліст І категорії»-7, «спеціаліст ІІ категорії» - 1, «спеціаліст» - 7

Педагогічний колектив – це творчі люди, які весь час підвищують свій професійний рівень, беруть участь у різних конкурсах як із своїми вихованцями так і самі.

1.5. Позашкільна робота

Велика увага приділяється позашкільній роботі. Так, під керівництвом вчителів, у школі працюють три гуртки.

1.6. Матеріально-технічна база

Постійно поповнюється матеріально-технічна база школи. Всі класи укомплектовані новими партами, 1-3 класи оснащені ноутбуками, принтерами. Створено ресурсну кімнату для дітей з особливими потребами, оснащену матеріалами для занять та ігор, трьома ноутбуками.

1.7. Мета та завдання школи.

Головні цінності педагогічного колективу— дитина, культура, творчість. Основний принцип педагогіч­ного процесу закладу — цілеспрямована взаємодія дорослих і дітей, що виступає джерелом розвитку й задоволення вищих потреб дитини, умовою її можливої реалізації, навчальним середовищем, у якому індивід самостверджується й самореалізуеться.

Наша мета - створення такого середовища в школі, яке б плекало творчу особистість, створю­вало умови для повноцінного інтелектуального, творчого, морального, фізичного розвитку дитини, вироблення сучасної моделі випускника школи, спроможного реалізувати власний позитивний потенціал.

Освіта в нашому закладі буде зосереджуватись на дитині, а не на академічних знаннях, для цього вчитель підтримуватиме і розвиватиме потенціал кожного учня. Відповідно до цього, на уроках діти не стільки готуватимуться до далекого майбутнього життя, а житимуть ним зараз, тобто навчання має бути максимально наближеним до умов сучасного швидкоплинного життя.

Завдання - реалізація ціннісних пріоритетів особистості, створення розвивального середо­вища, у якому б реалізувалася модель випускника, задоволення освітніх потреб не тільки обдарованої молоді, а й звичайних учнів, де всі стануть успішними в житті, здатними до інтеграції з європейським співтовариством.

Завдання школи колектив вбачає в здобутті учнями основ мудрості. Тому правило «Будь мудрим!» повинно стати девізом закладу. А це значить вчити учнів узгоджувати свої інтереси з інтересами інших, прагнення досягти спільності з людьми і принести їм користь саме в тому, що найбільше відрізняє особу від інших. Це також означає діяти так, як всі хочуть, але як тільки може мудрий. Разом з цим учні мають знати, що мудрість виявляється, коли знання підсилюються інтуїцією і глибокими роздумами, освітленими високою моральністю. Вона набувається самосвідомістю і самовихованістю. В загальному все це сприятиме навчанню учнів вміти, розуміти, аналізувати, тобото мислити.

ІІ. Стратегія розвитку ЗЗСО

2.1. Розділи

До стратегії розвитку школи входять наступні розділи:

- реалізація сучасної державної політики в галузі освіти на основі державно-громадської взаємодії з урахуванням сучасних тенденцій розвитку та потреб учасників навчально-виховного процесу; нормативно-правових актів у сфері загальної середньої освіти;

- створення належних умов для розвитку доступності та якісної системи освіти у закладі; умов рівного доступу до освіти; гуманних відносин в освітньому закладі; сприятливих умов для підтримки та розвитку обдарованих учнів; належних умов для соціально-психологічного захисту учасників освітнього процесу; необхідної матеріально-технічної бази та фінансового забезпечення;

- забезпечення функціонування закладу освіти в режимі постійного розвитку; суттєвого зростання якості освітніх послуг; запровадження компетентнісно орієнтованого підходу в освіті; організації профільного навчання; запровадження новітніх інформаційно-комунікативних технологій в освітній процес; упровадження моніторингу якості здобувачів освіти у контексті зовнішнього незалежного оцінювання, як аналізу результатів освітнього процесу в закладі з метою підвищення освітніх послуг.

2.2. Діяльність директора школи по втіленню даної стратегії розвитку

Мета – забезпечити позитивну динаміку розвитку школи , як відкритої системи, конкурентоздатної й орієнтованої на підготовку громадянина - патріота, здатного до участі в розв’язанні сьогоденних і перспективних завдань держави, готового до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської активності.

Місія школи полягає у:

· забезпеченні якісної освіти як найважливішої умови успішної соціалізації дитини в сучасному суспільстві;

· формуванні свідомості громадянина, що володіє політичною культурою, критичним мисленням, здатністю самостійно здійснювати свій вибір;

· вихованні любові до Батьківщини, духовності, моральності;

· створенні умов, сприятливих для доброзичливого ставлення до школи, однолітків, учителів, держави;

· підтриманні сприятливої ​​атмосфери співробітництва серед працівників школи, батьків та громадськості;

· уміння генерувати нові ідеї й ініціативи та втілювати їх у життя;

· застосуванні інформаційно-комунікативних технологій.

Головне завдання – створення розвивального середовища, у якому б реалізувалися всі потенційні можливості конкурентноспроможних випускників.

Все це можна здійснити лише за умов упровадження інноваційних педагогічних технологій, самовдосконалення й кваліфікаційного зростання вчителів, створення безперервного процесу формування творчої, обдарованої особистості та плідної колективної праці всіх учасників освітнього процесу.

2.3. Принципи діяльності педагогічного колективу

-Принцип особистісної орієнтації освіти. Визнання особистостей учасників педагогічної взаємодії як найвищої цінності. Забезпечення організації навчально-виховного процесу відповідно до індивідуальних інтересів, здібностей та потреб кожного учня, виявлення талантів кожної дитини школи, створення найсприятливіших умов для всебічного та гармонійного розвитку учня.

-Діяльнісний принцип. Сутність людської особистості розкривається тільки у цілеспрямованій усвідомленій діяльності.

-Принцип збереження здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу.

-Принцип демократизації. Створення навчального закладу адаптованого і комфортного для дітей, батьків, учителів, який забезпечує можливість самореалізації кожного учня. Ставлення до учня, як до майбутнього повноправного громадянина України, визнання прав учня на всебічний розвиток та реалізацію своїх здібностей.

-Принцип стандартизації. Зміст навчального процесу та рівень навчальних досягнень учнів відповідає національним нормам і стандартам освіти.

-Принцип інтеграції. Оптимізація процесу реального розвитку кожного школяра забезпечується через інтеграцію його урочної та позаурочної діяльності.

-Принцип відповідності. Корекційно-розвивальна відповідність освітнього процесу спрямована на задоволення потреб розвитку школярів відповідно до їхніх нахилів та здібностей.

-Принцип життєвої спрямованості освітнього процесу в школі, метою якого має бути особистісне, у тому числі й професійне, самовизначення випускників школи.

-Принцип модернізації. Створення єдиної системи збору, обробки та зберігання інформації, залучення ресурсів і можливостей глобальної мережі Інтернет; модернізація структур управління, функцій і методів управлінської діяльності.

-Принцип гуманізації освіти. Навчальний процес будується з акцентом на формування духовності на основі загальнолюдських цінностей, світової педагогічної культури, з організацією на інтереси, потреби та розвиток особистості учня. Школа — це виховання не тільки освічених, але й гуманних людей.

-Принцип індивідуалізації та диференціації. Зміст і технології навчально-виховного процесу орієнтовані на забезпечення всебічного розвитку особистості школяра, розвитку індивідуальності з урахуванням його можливостей.

-Принцип безперервності. Забезпечення постійного самовдосконалення особистості.

2.4. Пріоритети розвитку школи

Пріоритети розвитку:

· підвищення якості освітніх послуг;

· запровадження у закладі інноваційних підходів, форм, методів і засобів навчання;

· забезпечення ефективної взаємодії та співпраці всіх учасників освітнього процесу;

· гуманізація міжособистісних стосунків між педагогами, дітьми та батьками;

· активізація діяльності закладу в освітньому просторі;

· формування іміджу освітнього закладу

2.5. Стратегічні завдання

– забезпечення якості освіти, яка відповідає сучасним освітнім стандартам;

– розвиток інформатизації освіти в школі та розширення єдиного інформаційного простору;

– формування в здобувачів освіти громадської свідомості, відповідальності та активності, громадського обов’язку та громадської гідності;

– гуманізація міжособистісних стосунків між педагогами, дітьми та батьками

– модернізація ресурсного (матеріально-технічного, кадрового, методичного) забезпечення освітнього процесу та формування сучасної шкільної інфраструктури.

На здійснення завдань плану перспективного розвитку школи основними джерелами фінансування є кошти місцевого бюджету, спонсорські та позабюджетні кошти.

2.6. Очікувані результати після реалізації Стратегії розвитку

Для адміністрації:

• активізація діяльності всіх структур школи;

• підвищення ефективності управління;

• збереження іміджу школи;

• використання механізмів і прийомів стимулювання діяльності педагогів;

Для вчителів:

• покращення матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу;

• використання вчителями інноваційних та вироблення власних технологій;

• підвищення рівня професійної компетентності педагогів;

• створення комфортних психолого-педагогічних умов для здійснення професійної діяльності.

Для здобувачів освіти:

• підвищення рівня навчальних досягнень;

• формування інформаційних, інтелектуальних та комунікативних компетенцій;

• створення ситуації життєвого успіху в усіх сферах шкільної діяльності;

• формування правової та громадської свідомості;

• підвищення показників фізичного та психологічного здоров’я.

Для батьків:

• створення умов для задоволення потреб батьків щодо отримання якісної освіти дітьми;

• встановлення та зміцнення дружніх відносин між родинами учнів і школи;

• створення умов для: задоволення інтересів і розвитку різноманітних здібностей школярів;

• збереження та зміцнення здоров'я дітей;

• виховання громадянина здатного до суспільного життя.

Для представників громадськості:

• підвищення уваги та інтересу до проблем навчання і виховання у школі;

• участь у вирішенні проблем навчання та виховання;

• створення позитивного іміджу школи в соціумі міста, підвищення її конкурентоздатності.