1️⃣  Виконайте вправу «Русь за часів князя Володимира», давши відповіді на запитання за темою уроку.

 2️⃣  Виконайте вправу «Правильний порядок», розташувавши події з історії Руси за хронологією від найдавнішої до найближчої до нас.

 3️⃣  Скориставшись описом київського дитинця на с. 46 підручника, виконайте вправу «Місто Володимира», дібравши назви до споруд на макеті. (Для зручності відкрийте вправу в окремому вікні.)

4️⃣  Прочитайте уривок з «Повісті минулих літ» та проаналізуйте його, скориставшись порадами, які вміщено в рубриці «Додаткові матеріали».

5️⃣  Ви вже знаєте, що з прийняттям християнства князь Володимир розпочав розбудову столиці та будівництво в ній церков. Найвеличнішою була церква Богородиці, або Десятинна, яка є першим відомим кам’яним храмом часів Руси. До спорудження Софійського собору Десятинна церква була кафедральним, тобто головним храмом Києва.

      У 1240 р. під час монгольської навали храм було зруйновано. Лише в першій половині XVII ст. київський митрополит Петро Могила ініціював його реставрацію. За радянської влади в 1936 р. Десятинна церква була знищена. На її місці археологи неодноразово проводили розкопки. У 2012 р. створено Музей історії Десятинної церкви.

    Перегляньте відео про історію будівництва Десятинної церкви та її 3D-реконструкцію, яку створив дослідник історії та архітектури Києва Дмитро Горбатюк (науковий консультант – археолог Віталій Козюба). Що нового дізналися про історію храму? Які матеріали використовували для його будівництва та оздоблення? Кого з князівської родини тут було поховано? Як думаєте, які враження справляла велична Десятинна церква на киян та гостей міста?

Музей.mp4

6️⃣  Розгадайте ребус та дізнайтеся, під якою назвою у скандинавських сагах згадується держава Русь (цю назву перекладають як «країна градів, міст)».