§ 7. Проєкт та узагальнення з теми «Виникнення та становлення Руси»
1️⃣ Виконайте вправу «Світанок Руси». Для цього розташуйте на лінії часу уривки з «Повісті минулих літ» так, щоб події, про які вони оповідають, було впорядковано за хронологією.
2️⃣ Розгадайте «Кросворд» за матеріалами теми «Виникнення та становлення Руси». За бажання завантажте вправу та виконайте її письмово.
3️⃣ Скориставшись поданими ілюстраціями, усно схарактеризуйте ключові події та постаті в історії східних слов’ян V–Х ст. За бажання напишіть есе про одну з них, скориставшись порадами з написання, які розміщено в рубриці «Додаткові матеріали».
4️⃣ Скориставшись хмаринкою, витлумачте якомога більше слів, доречних у розповіді про виникнення та становлення Руси. Запропонуйте своїм однокласникам та однокласницям укласти з них асоціативні кущі (наприклад, Ольга – деревляни – данина – …). Обґрунтуйте свій вибір понять. Переможцем буде той чи та з вас, у кого слів-асоціацій буде більше.
5️⃣ Виконайте вправу «Історична математика». Для цього знайдіть значення виразу, виконуючи математичні дії з роками вказаних подій (з урахуванням дужок). Отримавши відповідь, погортайте сторінки підручника та пригадайте, яку назву вперше згадано в записах про цей рік у «Повісті минулих літ».