Kliendi seisundi terviklik hindamine ja dokumenteerimine erihoolekandes

AVATUD E-KURSUS

Hea tegevusplaani eelduseks on kliendi terviklik hindamine. 

Tegevusjuhendajatel ja teistel  töötajatel, kes puutuvad kokku erivajadustega inimestega on vaja oma kliente tundma õppida, teada nende võimeid ja nende soove arvestada.

Selleks, et otsida klientidele sobivaid aktiviseerivaid tegevusi, aidata neil elada võimalikult täisväärtuslikku elu ja teha klientidega head koostööd, tuleb meil osata oma klientide võimeid hinnata, oskuseid kindlaks teha. Samuti on meil vaja leida võimalikult palju kliendile meeldivaid tegevusi, et neid motiveerida ja premeerida. 

Tervikliku hindamise all mõtleme me inimest kui tervikut - inimese elu kõiki olulisi valdkondi: tervist, igapäevaelu oskuseid, sotsiaalseid oskuseid, vaba- aja oskuseid ja sõpru, tööoskuseid, õppimisvõimalusi jne. 

Oluline on teada nii kliendi minevikust, kui osata hinnata hetkeolukorda.

Sotsiaalkindlustusamet soovitab koostada kliendile isikuprofiil, mis sisaldab teadaolevaid andmeid varasema elukäigu kohta, lähedaste andmeid ja omavahelist läbisaamist, kirjeldada kliendi eripärad, olulised oskused ja anded, takistused ning muu oluline info.

Isikuprofiil ja hindamistulemused dokumenteeritakse tavaliselt tegevusplaani alguses.

Proovime anda selle kursusega Teile teadmised ja oskused, et oma kliente edukalt hinnata, neile hea ja efektiivne tegevuskava koostada ja  selle järgi klienti juhendada. Samuti soovime, et kliendi hindamine ja planeeritud tegevused oleksid mõistetavad ja kasutuskõlblikud kõikidele töötajatele, kes seda klienti juhendavad ja aitavad.

Kursuse maht: 3 EKAP

Õpiväljundid: 

Õpilane

SISUKORD

Hindamise põhimõtted

Hindamise meetodid

Hindamise valdkonnad

Probleemse käitumise hindamine ja dokumenteerimine

Tegevusplaan

Kasutatud kirjandus

Erihoolekandeteenused on suunatud inimestele, kes vajavad oma vaimse tervise olukorra tõttu igapäevaelus juhendamist, nõustamist, kõrvalabi ja järelevalvet erihoolekande tegevusjuhendaja poolt ning kellele teiste hoolekande abimeetmetega ei ole vajalikku abi võimalik osutada.

Erihoolekandeteenused on sotsiaalteenused psüühikahäirega inimestele, kuid mitte kõik psüühikahäirega inimesed ei vaja alati oma igapäevaelu toimetuleku tagamiseks, elukvaliteedi hoidmiseks või tõstmiseks erihoolekandeteenuseid.

Erihoolekandeteenuste eesmärk on inimeste iseseisva toimetuleku arendamine ja tegevuste juhendamine. 

Hoolekanne peab olema suunatud isiku enda võimete arendamisele, et ta saaks elada võimalikult iseseisvat elu.

Hoolekande korraldamisel lähtutakse peale indiviidi põhivajaduste eeldusest, et kõik inimesed on võimelised arenema, kui selleks on vajalikud tingimused ja lähtutakse konkreetse inimese arengutasemest: keskkond, inimese võimed ja oskused, vajalik ravi

Lähtekohaks on see, mida inimene suudab, mitte see, milleks ta võimeline ei ole! Seega on vajalik hinnata lähtekohta!

Erihoolekande teenused Eestis

Loe lisaks!

 "Tegevusjuhendaja käsiraamatust" peatükk "Tegevusvõime hindamine" ja raamatust "Eriline maailm" peatükk "Erivajadusega inimeste motiveerimisest" ning "Erivajadusega inimeste võimete hindamisest".

ÜLESANNE

Tee internetis oma elukvaliteedi test. Kui Sa ei soovi, siis selle tulemust Sa ei pea kellegagi jagama.