Технологія

Домашне завдання скидувати vladislav2130tolmachov@gmail.com 


03.05.2024

Тема: Де застосовуються лужні метали


01.05.2024

Тема: Техніка безпеки при взаємодії

Лужні метали дуже небезпечні, здатні спалахувати і вибухати просто від контакту з водою або повітрям. Багато реакцій протікають бурхливо, тому працювати з ними допускається тільки після ретельного інструктажу, із застосуванням усіх запобіжних заходів, в захисній масці і захисних окулярах.

Розчини калію, натрію та літію у воді є сильними лугами ( гідроксиди калію , натрію, літію); контакт зі шкірою призводить до глибоких болючих опіків. Попадання лугів, навіть низької концентрації, у вічі може призвести до сліпоти. Реакції з кислотами, аміаком, спиртами проходять із виділенням пожежо- та вибухонебезпечного водню.

Лужні метали зберігають під шаром гасу або вазеліну у герметичних ємностях. Маніпуляції із чистими реактивами проводять в аргоновій атмосфері.

Слід ретельно стежити за утилізацією залишків після дослідів із лужними металами. Усі залишки металів попередньо мають бути нейтралізовані.


24.04.2024

Тема: Реакційна здатність лужних металів

Реакційна здатність лужних металів підвищується зі зниженням групи. Це є наслідком поєднання двох факторів: першої енергії іонізації та енергії розпилення лужних металів.

Оскільки перша енергія іонізації лужних металів зменшується порівняно з групою, менш вимогливо, щоб периферійний електрон видалявся з атома та брав участь у хімічних реакціях, отже, реакційна здатність групи підвищувалася.

Електронегативність

Електронегативність – це хімічна властивість, яка відображає тенденцію атома притягувати електрони (або електронну товщину) до себе.

Якби зв’язок між натрієм та хлором у хлориді натрію був ковалентним, пара загальних електронів була б втягнута в хлор на тій підставі, що життєздатний атомний заряд зовнішніх електронів становить +7 у хлорі, але становить лише +1 у натрії.

Точки плавлення та кипіння

Температура плавлення речовини це коли воно змінює свій стан з твердого на рідке, у той час як температура кипіння речовини (в рідкому стані) – це коли тиск пари рідини дорівнює атмосферному тиску, що охоплює рідину, і вся рідина змінює стан на газ.

Коли метал нагрівається до температури плавлення, металеві зв’язки, що утримують атоми, слабшають, щоб молекули могли переміщатися, і металеві зв’язки у довгостроковій перспективі повністю руйнуються за температури кипіння металу.

Таким чином, падіння, температура плавлення та кипіння лужних металів показують, що якість металевих зобов’язань лужних металів знижується за групою.

Це тим, що частинки металу утримуються разом електромагнітної силою від позитивних частинок до делокализованным електронів.

Хімічні властивості лужних металів

Їхня хімія перевантажена втратою їхнього одиночного валентного електрона на периферійній s-орбіталі для отримання стану окислення +1 через простоту іонізації цього електрона і високої енергії другої іонізації.

Більшість хімії спостерігалася тільки в перших п’яти осіб із групи. Хімія Франція не вивчена через його дуже високий рівень радіоактивності; відповідно, запровадження його властивостей тут обмежено.

Те, що думають про Францію, свідчить про те, що вона виключно близька по провідності до цезію, що не дивно?

Фізичні властивості франція набагато схематичніші у світлі того факту, що масова складова ніколи не спостерігалася; згодом будь-яка інформація, яку можна знайти в тексті, безперечно, є теоретичною екстраполяцією.

Вони дуже активні у хімічному відношенні. Відновлювальна активність їх швидко зростає при переході від літію до Франції разом із збільшенням іонізації потенціалів.

Кисень повітря (при звичайній температурі) окислює за схемою:

4Е + O 2 = 2Е 2 O

Тому зберігають їх під шаром рідких вуглеводнів (гасу, бензолу). Найбільш активні з них – рубідій і цезій – самозаймаються на повітрі, інші загоряються при невеликому нагріванні.

Однак згоряння лужних металів тільки літій утворює нормальний оксид Li 2 O , натрій утворює пероксид Na 2 O 2 , а калій , рубідій та цезій – супероксиди складу Е 2 O 4 .

Інші елементарні окисники ( галогени , сірка , фосфор ) також досить легко окислюють лужні метали до галогенів, сульфідів, фосфатів; всі реакції протікають із теплоти.

З азотом за нормальної температури взаємодіє лише літій і виходить нітрит Li 3 N . Нагріваючи лужні метали в струмені газоподібного водню, отримують гідриди:

2Е + H 2 = 2ЕH

До того ж атоми водню відновлюються до негативно заряджених іонів Н⁻.

Маючи велике негативне значення стандартних електродних потенціалів, лужні метали окислюються навіть молекулами води з утворенням гідроксидів та виділенням вільного водню.

2Е + 2Н 2 О = 2ЕОН + Н 2

Ці реакції екзотермічні, унаслідок чого водень і метал зазвичай займаються.


15.04.2024

Тема: Атомний та іонний радіуси

Ядерні радіуси лужних металів збільшуються, знижуючись по групі. Через захисний вплив, коли частка має більше однієї електронної оболонки, кожен електрон відчуває електричну відразу від альтернативних електронів так само, як електричне тяжіння від ядра.

У лужних металах периферійний електрон просто відчуває чистий заряд +1, оскільки частина атомного заряду (що еквівалентно атомному номеру) відкидається внутрішніми електронами; кількість внутрішніх електронів лужного металу на одиницю менше, ніж атомний заряд.

Таким чином, першим фактором, що впливає на ядерний діапазон лужних металів є кількість електронних оболонок. Оскільки це число збільшується у групі, ядерний радіус дії також має зменшуватись у групі.

Енергія першої іонізації

Перша енергія іонізації компонента або частинки – це енергія, необхідна для переміщення електрона, що вільно утримується, від одного моля пароподібних атомів компонента або атомів, щоб сформувати один моль пароподібних частинок з електричним зарядом +1.

Факторами, що впливають на первинну енергію іонізації, є атомний заряд, міра захисту внутрішніми електронами та відокремлення від найбільш вільно утримуваного електрона від ядра, яке, безперечно, є зовнішнім електроном у компонентах фундаментальної групи.

Вихідні два компоненти змінюють життєздатний атомний заряд, який відчуває електрон, що найбільш вільно утримується.

Оскільки периферійний електрон лужних металів надійно відчуває еквівалентний вимушуючий атомний заряд (+1), першим фактором, що впливає на основну енергію іонізації, є відокремлення від найдальшого електрона до ядра.

Оскільки цей поділ піднімається групою, найдальший електрон відчуває менше тяжіння до ядра, і з цих лініях енергія первинної іонізації зменшується.


08.04.2024

Тема: Щільність лужних металів

Всі лужні метали мають однакову структуру (кубічну по центру тіла), і відповідно до цих ліній щільність-це маса загального числа атомів, які можуть поміститися в певному обсязі.

Основний фактор залежить від обсягу молекули і, отже, ядерного діапазону, що збільшується за групою; вздовж цих ліній об’єм атома лужного металу збільшується за групою.

Маса атома лужного металу також зростає, знижуючись групою. Таким чином, структура щільності лужних металів залежить від їх ядерних навантажень та радіусів ядер.

Якби були відомі значення цих двох факторів, можна було б визначити пропорції між щільностями лужних металів.

Ядерні властивості лужних металів

Усі лужні метали мають непарні ядерні числа; таким чином, їх ізотопи повинні бути або непарно-непарними (числа протонів і нейтронів непарні), або непарно-парними (число протонів непарне, проте число нейтронів парне).

Непарні – непарні ядра мають парні масові числа, тоді як непарні-парні ядра мають непарні масові числа.

Непарні – непарні первинні нукліди рідкісні у світлі того факту, що більшість непарних ядер надзвичайно нестабільні при бета-розпаді, на тій підставі, що елементи розпаду парні-парні, і, отже, все чіткіше пов’язані через вплив атомного змішування.


05.04.2024

Тема: Лужні метали – властивості, для чого потрібні

Лужні метали – група неорганічних речовин, простих елементів таблиці Менделєєва. Всі вони мають схожу атомну будову і, відповідно, схожі властивості. До групи входять калій, натрій, літій, цезій, рубідій, францій і теоретично описаний, але ще не синтезований елемент унунненій. Перші п’ять речовин існують у природі, Франції — штучно створений, радіоактивний елемент. Свою назву лужні метали отримали через здатність утворювати луги у реакції з водою.

Всі елементи групи хімічно активні, тому на Землі зустрічаються лише у складі різних мінералів, наприклад, кам’яної, калійної, кухонної солі, бури, польового шпату, морської води, підземних розсолів, чилійської селітри . Францій часто супроводжує уранові руди; рубідій та цезій – мінералам з натрієм і калієм.

Усі представники групи – м’які метали, їх можна різати ножем, згинати руками. Зовнішньо – блискучі, білого кольору (крім цезію). Цезій відливає золотистим блиском. Легкі: натрій і калій легший за воду, літій спливає навіть у гасі. Класичні метали з гарною електро- та теплопровідністю. Горять, надають полум’ю характерного кольору, що є одним з аналітичних способів визначити тип металу. Лужні метали легкоплавкі, найбільш «тугоплавким» є літій (+180,5 ° С). Цезій тане прямо в руках за температури +28,4 °С. Активність групи збільшується зі зростанням атомної маси: Li →Cs. Мають відновлювальні властивості, у тому числі в реакції з воднем. Виявляють валентність -1. Бурхливо реагують із водою (усі крім літію — з вибухом); з кислотами, киснем. Взаємодіють із неметалами, спиртами, водним аміаком та його похідними, карбоновими кислотами, багатьма металами.

Калій та натрій є біогенними елементами, беруть участь у водно-сольовому та кислотно-лужному балансі людського організму, необхідні для нормальної циркуляції крові та функціонування багатьох ензимів. Калій важливий для рослин.

У нашому організмі є й рубідій. Його знайшли у крові, кістках, головному мозку, легенях. Він має протизапальну, протиалергічну дію, пригальмовує реакції нервової системи, посилює імунітет, позитивно впливає на склад крові.


01.04.2024

Тема: Розплавити латунь в домашніх умовах

Устаткування для плавки латуні в домашніх умовах є індукційною піччю з вогнетривких матеріалів, тиглем з графіту або шамотної цеглини, ливарним ковшом, сталевими щипцями і об’ємною ложкою. Перш ніж плавити метал, тигель необхідно упродовж20-30 хвилин прожарити при температурі не менше95 С. Ложка потрібна для видалення шлаку, щипці-для виймання тигля з печі, а ківш-для підтримки тигля при розливанні металу.

Для забезпечення безпеки земля має бути застелена азбестовим листом, а розплавлений метал треба проносити до форм строго над ящиком з піском. Обов’язкова наявність спеціальної екіпіровки. Щоб уникнути отруєння токсичними речовинами, пекти варто розташувати на відкритому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні.

Коли устаткування буде готове до роботи, що підлягає плавленню матеріал змізерніють і поміщають в тигель, який вирушає в піч. Тигель повинен залишатися в печі до повного розплавлення металу. Простежити цей процес можна через віконце, якщо пекти заводського виробництва, або ж періодично підводячи вогнетривку кришку, якщо пекти саморобна. Рідка латунь виливається у форму, де повинна остигнути перед остаточною обробкою.

Розплавити латунь в домашніх умовах можна і за допомогою газового пальника. Для цього її розміщують під місткістю, в якій знаходиться подрібнений сплав. Рівномірно прогріваючи дно місткості, можна добитися рідкого стану металу.

Врахуйте, що під час плавки необхідно запобігати появі навіть дрібних бульбашок, які можуть зіпсувати якість майбутнього виробу. Розплавлений метал перемішувати не можна, навіть під час видалення шлаку з його поверхні.

Чи можна паяти латунь

Багатьох новачків, як правило, хвилюють питання: паяється латунь або ні і до скількох градусів її можна нагрівати. Відповідь однозначна : паяти латунь можна. Зробити спайку латунних поверхонь цілком реально, хоч і знадобиться більше вправності, ніж при з’єднанні звичайним припоєм. Припій для латуні повинен складатися з міді і срібла, сполучених в співвідношенні1 до2. Розміщені на азбестовій основі деталі змочують флюсом ( бура, борна кислота, вода), посипають подрібненим припоєм, потім нагрівають газовим пальником. Температура не повинна перевищувати700 C щоб уникнути деформації деталей, нагрів треба робити поступово.

Різниця між температурами плавлення припою і латунних деталей не перевищує50 З, тому при перегріванні є ризик отримати замість якісного виробу великий зливок. Якщо робота була виконана якісно, то шов матиме такий же колір, як і латунна поверхня деталі. Це пояснюється хімічною дифузією. Останній етап пайки-видалення залишків флюсу. Для цього використовується гаряча трипроцентна сірчана кислота, яка потім змивається з виробу водою.


25.03.2024

Тема: Для чого потрібна плавка латуні

Як правило, латунь плавиться перш, ніж з неї виготовлять фасонні частини, конденсаційні труби, сепаратори, черв’ячні гвинти, втулки, а також інші деталі, призначені для використання при високих температурах (до300 градусів за Цельсієм). Плавлять латунь для відливання перил, ка
рнизів, дверних ручок, декоративних панно, рам для дзеркал і картин. З цього сплаву можуть відлити і кухонне начиння: чайники, самовари, підноси, хлібники, декоративний посуд для розміщення на стіні. Для виготовлення сувенірів і прикрас також згодиться суміш міді і цинку.

Знаючи, як розплавити латунь, можна здійснити це в домашніх умовах. У побуті з розплавленої латуні відливають больстеры, потиличники, меблеву і віконну фурнітуру і так далі


18.03.2024

Тема: При якій температурі плавиться латунь

Температура плавлення латуні складає880-950 C. Цей показник змінюється залежно від хімічного складу сплаву. Питома теплота плавлення латуні не співпадає з температурою литва. Особливо добре це помітно при плавці свинцевої латуні, яка має понижену плинність. Різниця між температурами їх плавлення і литва складає145-185 C. Наприклад, латунь марки ЛС59-1В плавиться при температурі900 C, але литво можна здійснювати при1030-1080 C. Для марок ЛС59—1 і ЛС74—3 ці показники складають885-895 C / 1030-1080 C і965 C /1120-1160 C відповідно, і т. д. У двокомпонентної латуні температури плавлення і литва співпадає. Наприклад, у Л60 це885-895 C, Л80-965-1000 C, Л96-1055-1070 C.Питома теплоємність латуні складає380 Дж/(кг С). Інакше кажучи, щоб нагрівати380 кг до температури1 З, необхідно витратити1 Дж енергії.

Зверніть увагу: чим більше знаходиться в латуні свинцю і вісмуту, тим проблематичней її буде розплавити. Найшвидше плавиться латунь, що містить в собі велику кількість цинку. Сплави, де кількість цього елементу доходить до32,5 %, можна обробляти і без нагрівання, за допомогою протягання або плющення.







04.03.2024

Тема: Де застосовується латунь

Такий кольоровий метал, як латунь, є сплавом міді і цинку (до50%) з можливими домішками невеликої кількості легуючих елементів. Вона має високу тепло — і електропровідність, щільність в межах8300-8800 кг/м3 і міцність  до600 Мн/м2. Завдяки цим якостям, а також привабливому золотисто-жовтому кольору, латунь широко використовується:

Залежно від складу хімічних речовин, латунь підрозділяється на:

По  мірі і якості обробки латуні бувають:




26.02.2024

Тема: Класифікація видів зварювання за фізичними ознаками

Класифікація процесів зварювання за фізичними ознаками хоч не відноситься безпосередньо до теми статті, але вона побічно пов’язана з джерелами живлення. Оскільки саме завдяки ним вдається виконати той або інший вид зварювання.

Існує три різновиди зварювання за фізичною ознакою:

При термічному зварюванні джерело живлення повинне генерувати дугу, яка плавитиме метал тільки за допомогою своєї теплової енергії. Дугове зварювання, плазменно-, электронно-, іонно-променеве зварювання, електрошлакове, індукційне, газове зварювання – усе це термічні види зварювання.

Термомеханічне зварювання припускає не лише використання теплової енергії, але і застосування тиску. Ці параметри потрібні, наприклад, для контактного зварювання. А ще для дифузійної, дуго-, шлако-, індукційно-пресового і пічного зварювання. Класифікація зварювальних процесів не обходиться без механічних видів зварювання металів. При такому типі зварювання деталі з’єднуються під дією тиску і механічної енергії. Це зварювання вибухом, холодне зварювання, зварювання тертям і так далі. Цей тип зварювання не використовує зварювальну дугу і не потребує джерела живлення. 

19.02.2024

Тема: Чим відрізняється джерело живлення на постійному струмі і на змінному

Зварювальний апарат змінного струму і постійного в чому різниця? Давайте розбиратися.

Апарат на змінному струмі дуже простий: він збирається зі знижувального трансформатора і спеціального механізму, який регулює силу зварювального струму. При застосуванні зварювальної дуги змінного струму зварювання ведеться на змінному струмі відповідно.

Апарат на постійному струмі технологічніший. Його основні компоненти-це знижувальний трансформатор, пристрій, що випрямляє струм (випрямляч), яке перетворює змінний струм, що поступає, в постійний, і пристрій, що регулює силу струму. Відповідно, тут зварювання ведеться на постійному струмі. Це основні конструктивні відмінності. Є ще відмінності експлуатаційні. Зварювання постійним струмом прийнятніше, оскільки у цього джерела струму більше переваг. Апарати на постійному струмі набагато компактніше і простіше в застосуванні, вони технологичнее, і в цілому вважаються сучаснішими. Зварювання змінним струмом складніше і характеризується нестабільністю горіння дуги.

Також згадаємо инверторные джерела живлення, які на даний момент вважаються найтехнологічнішими і поширенішими. Це складні апарати, які багаторазово перетворюють струм, згладжуючи його за допомогою спеціальних фільтрів, і згодом випрямляють. В результаті зварювальник отримує постійний струм, а значить украй стабільну дугу, яка легко підпалюється. Також инверторные апарати забезпечуються електронним блоком управління, який простий в застосуванні.

Инверторный джерело зварювального струму-найпоширеніший тип на даний момент. Такі апарати найкомпактніші і легші (у продажу є моделі вагою не більше3-5 кг), при цьому вони оснащуються додатковим функціоналом, що спрощує зварювання. ут усе набагато простіше. Незалежно від типу джерела живлення, будь він змінний або постійний, трансформатор або інвертор, у будь-якому з них може бути або один роз’єм для зварювання, або3 і більше.

Апарати з одним роз’ємом називаються однопостовими і призначені для генерування одніє
ї зварювальної дуги. Т. е., для застосування одним зварювальником. Апарати з великою кількістю роз’ємів називаються багатопостовими, і відразу декілька зварювальників можуть робити зварювання від одного апарату.

Джерела живлення за способом установки можуть бути мобільними (переносними) або стаціонарними.

Вимоги до джерел живлення зварювальної дуги

До усіх джерел живлення дуги пред’являються вимоги, обов’язкові для здійснення дугового зварювання. Так джерела живлення повинні генерувати стабільну дугу, яка при цьому повинна легко підпалюватися. Також джерело повинне видавати необхідні вам характеристики, а саме силу зварювального струму і напругу дуги.

Ще одна важлива вимога-це можливість швидкого відновлення напруги дуги після короткого замикання, коли напруга падає до нульової відмітки. І, нарешті, джерело має бути оснащене пристроєм, який дозволить регулювати силу зварювального струму, вчасно і після виконання робіт.


12.02.2024

Тема: Класифікація і характеристики джерел живлення зварювальної дуги

Дугове зварювання-те сама часто вживана зварювальна технологія на сьогодні. Існує безліч різновидів дугового зварювання, і усі вони використовуються всюди: від гаража до заводу. У основі технології лежить застосування електричної дуги, яка плавить кромки металу і дозволяє сформувати зварне з’єднання. Температури дуги вистачає, щоб розплавити більшість існуючих металів. Проте, зварювальна дуга не автономна і потребує джерела живлення. У цій статті ми детально розповімо, які існують джерела живлення для дугового зварювання, чим вони відрізняються між собою і які їх основні характеристики. Спершу трохи загальної інформації про зварювальну дугу. Дуга є потужним електричним розрядом, який формується між основним металом і кінцем електроду. Зварювальна дуга генерує високотемпературне тепло, якого вистачає для зварювання більшості металів. Щоб підпалити дугу, потрібне зовнішнє джерело струму. У загальних рисах основні джерела живлення для зварювання-це трансформатори, випрямлячі, генератори і інвертори. Простіше кажучи, зварювальні апарати типи трансформатор, випрямляч або генератор. А також инверторный зварювальний апарат. Але у рамках цієї статті ми дамо більше інформації, оскільки джерела для живлення зварювальної дуги мають безліч особливостей.

Отже, ми вже розібрали, що джерелом живлення може бути трансформатор, випрямляч і генератор. Але в ширшому сенсі усі ці джерела можна поділити ще на декілька підгруп. Одна з них-тип струму, який генерує джерело.

Джерело може генерувати постійний або змінний струм. Класичний трансформатор і генератор підвищеної частоти частенько генерує змінний струм. Зварювальний випрямляч генерує постійний струм.



Мал. 2.6. Зовнішні вольт-ампернис характеристики (1-4) джерел живлення в поєднанні з внутрішніми статичними вольт-амперних характеристиками (5, 5 ') дуги:

/ - зростаюча; 2 - жорстка; 3 - пологопадаюшая; 4 - крутопадаючих; А - Г - точки стійкого горіння дуги; U - напруга; / - сила струму; U xx - напруга холостого ходу; З / л , 1 / ' а - напруги дуги різної довжини; / СВА , / СВБ , / С1 в, / св г - значення сили зварювального струму; / До , - сила струму короткого замикання


Мал. 2.7. Схема зварювального трансформатора серії СТЕ:

1 - сердечник трансформатора; 2 - первинна обмотка; 3 - вторинна обмотка; 4 - компенсує обмотка; 5 - сердечник дроселя; 6 - ярмо; 7 - електрод; 8 - дуга; 9 - заготівля; 8 - зазор; Т - понижуючий трансформатор;


Мал. 2.8. Схема зварювального трансформатора серії ТД:

/ - сердечник трансформатора; 2 - первинна обмотка; 3 - вторинна обмотка; 4 - гвинтовий механізм; стрілками показані напрямки переміщення вторинної обмотки


05.02.2024

Тема: ДЖЕРЕЛА ЖИВЛЕННЯ ЗВАРЮВАЛЬНОЇ ДУГИ.

Стійкість горіння дуги залежить від відповідності форми зовнішньої ВАХ джерела живлення статичній характеристиці дуги.

Зовнішні ВАХ джерел живлення (рис. 2.6) можуть бути зростаючими, жорсткими, полого- і крутопадаюшімі.

Джерело живлення необхідно підбирати по відповідності його характеристики прийнятого способу зварювання. Для живлення дуги на ділянці II (див. Рис. 2.3) застосовують джерела з крутопадаючих характеристикою. Розглянемо роботу ВП з полого- і крутопадающей характеристиками.

Сталий горіння дуги при зварюванні можливо за умови перетину статичної ВАХ 5 дуги з зовнішньою характеристикою 3 або 4 ВП у робочій точці А чи Б. Під час горіння дуги і перенесення електродного металу на заготовки довжина дуги змінюється. Вольт-амперна характеристика також змінюється, і її положення описується кривої 5 '. Внаслідок цього змінюються значення напруги дуги і сили зварювального струму. Горіння дуги буде стійким тільки тоді, коли при випадкових відхиленнях від робочого режиму (точки А-Г) режим зварювання швидко відновлюється і коливання зварювального струму відносно малі.

При режимі холостого ходу ІГ1 дуга нс горить і зварювальний ланцюг розімкнути. Для полегшення запалювання дуги напруга холостого ходу джерела повинно бути в 2 - 3 рази вище напруги дуги, але в той же час воно має бути безпечним для зварника (що не перевищує 80 В для джерел змінного струму і 90 В - постійного).

При запаленні дуги її замикання здійснюється краплями рідкого електродного металу. Для того щоб не допустити перегріву проводів ІП повинен мати ВАХ, що обмежує струм короткого замикання. Необхідно, щоб відношення сили струму короткого замикання до сили зварювального струму знаходилося в межах 1,1 ... 1,5, а тривалість відновлення напруги при переході від режиму короткого замикання до запалювання дуги становила соті частки секунди.

Для ручного дугового зварювання та зварювання під флюсом з автоматичним регулюванням напруги дуги (див. Рис. 2.3, ділянка II) зовнішня характеристика ІП повинна бути крутопадающей (див. Рис. 2.6, крива 4). Чим більше крутизна характеристики, тим менше коливання струму при зміні довжини дуги.

При автоматичному зварюванні з саморегулюванням дуги зовнішня характеристика І П повинна бути пологопадающих (див. Рис. 2.6, крива 3), що підвищує стабільність горіння дуги.

При зварюванні в захисних газах на постійному струмі в випадках, коли застосовують великі щільності струму і ВАХ дуги зростаюча (див. Рис. 2.3, ділянка III), зовнішня характеристика джерела живлення повинна бути зростаючої або жорсткої (див. Рис. 2.6, криві / і 2).

Кожен ІП дуги розрахований на певне навантаження (номінальні робочі струм і напруга), при якій він не перегрівається. Режим роботи при дугового зварювання характеризується величиною ПВ,%, яка називається тривалістю включення і визначається відношенням тривалості зварювання t c " до сумарної тривалості зварювання і пауз

Тривалість робочого циклу при ручного дугового зварювання / св + + 1 " = 5 хв. Для промислового зварювального обладнання встановлено значення ПВ 60 ... 80%, для побутового - 20 ... 35%.

Для живлення дуги використовують джерела змінного струму (зварювальні трансформатори) і джерела постійного струму (зварювальні випрямлячі і генератори).

Зварювальні трансформатори поширені найбільш широко, так як вони простіше в експлуатації, довговічніше і мають високий ККД. Однак застосування постійного струму більш технологічно, так як дуга має підвищену стійкість (особливо при зварюванні на малих токах), поліпшуються умови зварювання в різних просторових положеннях, а також можна вести зварювання на струмі прямої і зворотної полярності. Крім того, для роботи трансформатора необхідна лінія електропередачі.

Розглянемо кілька схем зварювальних трансформаторів.

Зварювальний трансформатор серії СТЕ (рис. 2.7) складається з двох частин: понижувального трансформатора Т і дроселя L , з'єднаних в послідовний ланцюг. На замкнутому П-подібному сердечнику / трансформатора знаходяться первинна 2 і вторинна 3 обмотки. На П-подібний розімкнутий сердечник 5дросселя намотана компенсує обмотка 4. Трансформатор знижує напруга мережі до 60 ... 70 В.

виникає ЕРС самоіндукції, спрямована протилежно основному магнітному потоку. В результаті падіння напруги в дроселі трансформатор набуває крутопадаючих характеристику. Переміщення ярма 6 сердечника дроселя приводить до зміни зазору 8. Чим більше зазор, тим вище ЕРС самоіндукції компенсує обмотки і сила зварювального струму.

Більш досконалою є конструкція зварювального трансформатора серії ТД (рис. 2.8). Його первинна 2 і вторинна 3 обмотки намотані на протилежні гілки замкнутого П-образного сердечника /. Вторинна обмотка встановлена таким чином, що її можна переміщати щодо первинної за допомогою гвинтового механізму 4. Зварювальний струм регулюють за допомогою зміни відстані між первинною і вторинною обмотками. При зближенні обмоток магнітний потік розсіювання і індуктивне опір зменшуються, а сила зварювального струму збільшується.

Стійкість горіння дуги змінного струму можна підвищити харчуванням зварювального кола струмом високої частоти і високої напруги. Ця умова забезпечується введенням в зварювальну ланцюг осцилятора, що представляє собою коливальний контур (іскровий розрядник і L- С-фільтр). Осцилятори підключають до мережі змінного струму через підвищувальний трансформатор і мережеві фільтри. З зварювальної ланцюгом осцилятор з'єднаний через погоджує обмотку високочастотного трансформатора і захисні конденсатори. Потужність осцилятора


Д.З. Повний конспект матеріалу


Мал. 2.5. Криві напруги (/) і сили струму (2) ІП і напруги (J) дуги в ланцюзі з активним опором:

U mstx - найбільше (амплітудне) напруга І Г1; U "U r - напруги запалювання і гасіння дуги; / 3 - тривалість запалювання дуги; / 2 - тривалість гасіння дуги; t 4 - тривалість горіння дуги


Мал. 2.4. Зовнішня вольт-амперна характеристика (/) джерела живлення в поєднанні з внутрішньою статичної вольт-амперної характеристикою

(2) дуги:

U - напруга; / - сила струму; 1 / жж - напруга холостого ходу ІП; / До , - сила струму короткого замикання ІП; (/ "/, - напруга і сила струму запалювання дуги; U" / л - напруга і сила струму (стійкого горіння) дуги; А, - точка запалювання дуги; А 2 - точка стійкого горіння дуги


29.01.2024

Тема: СИСТЕМА ДУГА - ДЖЕРЕЛО ЖИВЛЕННЯ.

Енергію, необхідну для запалювання та стійкого горіння дуги, забезпечує джерело живлення. Властивості ІП визначаються його зовнішньої ВАХ / (рис. 2.4). Точці перетину Uxx характеристики ІП з віссю ординат відповідає напруга холостого ходу джерела (навантаження на його клемах відсутній), а точці перетину / кз з віссю абсцис - струм короткого замикання ВП. При харчуванні дуги від джерела постійного струму її горіння стійко. У разі живлення дуги від джерела змінного струму (частотою 50 Гц) значення сили струму і напруги в протягом 1 з 100 раз проходять через нуль. З такою ж частотою змінює своє положення катодна пляма, що є джерелом електронів. Зменшується іонізація дугового проміжку, і зварювальний дуга стає менш стійкою (на початку і в кінці кожного полупе- періоди відбувається гасіння дуги).

Розглянемо систему дуга-ІП в ланцюзі з активним опором (рис. 2.5). Миттєві значення напруги / і сили струму 2 ВП збігаються по фазі. Струм в зварювальної дузі починає протікати тільки при напрузі запалювання U 3 через час /, (або / 3 ) після початку напівперіоду. У кожен напівперіод відбувається гасіння дуги протягом часу / 2 . Загальна тривалість паузи t n в проходженні струму дорівнює сумарній тривалості запалювання і гасіння дуги.

Тривалість паузи залежить від амплітудного значення напруги ІП, напруги запалювання дуги і частоти змінного струму. Згідно з вимогами техніки безпеки амплітудне значення напруги обмежена (у промислових зварювальних апаратів воно становить не більше 80 В, а у побутових - не більше 50 В).

Підвищення частоти струму пов'язано із застосуванням спеціальних високочастотних генераторів змінного струму, що економічно доцільно тільки в умовах великосерійного виробництва.

Найбільш ефективною є стабілізація дуги за допомогою зменшення напруги запалювання за рахунок застосування електродів зі стабілізуючими покриттями, елементи яких мають низький потенціал іонізації. Підвищити стабільність горіння дуги можна введенням в зварювальну ланцюг індуктивного опору. Послідовне включення такого опору (з самоіндукцією, достатньої для підтримання (/ 3 на ділянці спаду кривої напруги джерела живлення) забезпечує зрушення фаз між зварювальним струмом і напругою ВП. При цьому в момент гасіння дуги напруга ІП вже одно? / 3 .

Д.З. Повний конспект матеріалу


Мал. 2.1. Схема збудження дуги коротким замиканням:

а - розплавлення вершин мікронерівностей; б - випаровування металу; в - виліт електронів; г - іонізація атомів: / - електрод; 2 - заготовка; 3 - «місток» з розплавленого металу; 4 - розтягнутий «місток», 5 - пари металу; 6 - позитивний іон; 7 - електрон; 8 - атом; / До , - сила струму короткого замикання


Мал. 2.2. Ділянки електричної дуги:

1 - анодна пляма; 2 - дуга; 3 - катодна пляма; 4 - катод; 5 - анод; 1 са - сила зварювального струму; L A - довжина дуги; L a - довжина анодної області; L c - довжина стовпа дуги; L K - протяжність катодного області; U % - падіння напруги на дузі; (/ ,, U K , U K - падіння напруги в анодному, катодного областях

і стовпі дуги


22.01.2024

Тема: Електрофізичні властивості зварювальної дуги.

Зварювальний дуга - одна з форм електричного розряду в іонізованої суміші газів, парів металу, компонентів електродних покриттів і флюсів.

Для збудження електричної дуги необхідно іонізувати повітряний проміжок між електродами; тільки в цьому випадку він буде проводити електричний струм. У звичайних умовах гази нейтральні. Їх іонізація може статися під впливом зовнішнього впливу: сильного нагріву, високочастотного електромагнітного випромінювання або бомбардування швидкими електронами. Для іонізації атома (молекули) необхідно зробити роботу, що перевищує енергію взаємодії електрона з іншою частиною атома (молекули) і звану роботою іонізації. Її значення залежить від природи хімічних зв'язків атомів в молекулах і енергетичного стану виривається електрона. Так, наприклад, робота іонізації Не, Ne, N 2 , Аг, С0 2і Na становить відповідно 24,5; 21,5; 15,8; 15,7; 14,4 і 5,1 еВ.

Іонізувати повітряний проміжок для збудження дуги (рис. 2.1) можна нетривалим коротким замиканням електричного кола джерело живлення (ІП) - зварювальний електрод (катод) - заготівля (анод). Електродом / (рис. 2.1, а) короткочасно стосуються заготовки 2. При цьому між вершинами микронеровностей електрода і заготовки протікає струм короткого замикання. При досить великій силі цього струму в проміжку між торцем електрода і поверхнями, що зварюються заготовок виділяється така кількість теплоти, яке дозволяє розігріти до розплавлення вершини мікронерівностей. З розплавленого металу утворюються "містки" 3.

При швидкому відведення електрода від заготовки (рис. 2.1, б) «містки» розтягуються і звужуються. В результаті щільність струму .

«Містках» Зупиниться достатньою для випаровування частини металу. Проміжок між електродом і поверхнями, що зварюються заготовок іонізується, і виникає дуговий розряд. Якщо фактори, що підтримують іонізацію, зберігаються, то утворюється стійка електрична дуга.

При нагріванні торця електрода і заготовок електрони поверхневого шару катода отримують приріст кінетичної енергії, що дозволяє їм подолати межу розділу тверде тіло - газ (термоелектронна емісія). Електрони 7 (рис. 2.1, в) спрямовуються до анода зі швидкістю, що досягає 2 км / с, і стикаються з молекулами 8 (рис. 2.1, г) парів металу і компонентів покриття електрода.

При такій високій швидкості електронів їх зіткнення з нейтральними атомами призводять до іонізації останніх. Процес іонізації набуває лавиноподібний характер, потік заряджених частинок орієнтується електричним полем, що забезпечує стабільне горіння дуги.

У момент запалювання дуги повітряний проміжок між електродом і заготовками недостатньо прогрітий, тому необхідно ввести додаткову енергію для його іонізації (підвищити різниця потенціалів між катодом і анодом). Найбільш нагріту ділянку поверхні торця катода (рис. 2.2), званий активним катодних плямою J, проводить весь струм дуги.

При підвищенні сили струму до 50 А площа катодного плями збільшується, зростають щільність струму і іонізація дугового проміжку. В результаті зменшується електричний опір цій галузі, і для підтримки необхідного струму потрібна менша різниця потенціалів. При силі струму більше 50 А катодна пляма займає всю площу торця електрода, швидкість збільшення електропровідності дугового проміжку приблизно дорівнює швидкості зростання струму і падіння напруги в стовпі дуги зберігається практично постійним.

У дуги довжиною А д можна виділити три характерних ділянки: катодний область протяжністю L K ~ I мкм, анодний область протяжністю? а = I ... 10 мкм і середню частину дуги довжиною А з , звану стовпом дуги. Оскільки L K + L x « А з , можна допустити, що А д = А з , де А л - довжина всього дугового проміжку. Напруга дуги складається з трьох складових:

де U K ,? / а , U c - падіння напруги відповідно в катодного і анодного областях і в стовпі дуги; Е з - напруженість електричного поля в стовпі дуги.

Область стійкого горіння дуги визначається її внутрішньої статичної вольт-амперної характеристикою (ВАХ), що складається з трьох ділянок (рис. 2.3).

На ділянці I (при малій силі струму) статична ВАХ дуги падаюча. Низька іонізація дугового проміжку призводить до крупнокрапельне переносу металу і необхідності підтримки високої напруги дуги. Розміри крапель приблизно рівні діаметру електрода. До 85% електродного матеріалу переносяться у вигляді великих крапель, решта 15% осідають на зварюються заготовки у вигляді бризок. У цих умовах значна частина крапель і бризок встигає окислюватися атомарним киснем, що призводить до незадовільної якості зварного шва; в той же час робота на підвищеній напрузі небезпечна для зварника.

На ділянці II (при середній силі струму) сумарне анодна і катодного падіння напруги є постійною величиною. Площа поперечного перерізу стовпа дуги збільшується пропорційно силі струму, а електропровідність змінюється мало. Опір стовпа дуги обернено пропорційно силі струму, тоді як напруженість електричного поля і падіння напруги в стовпі дуги від сили струму не залежать. Тому статична ВАХ жорстка, а дугового проміжок досить іонізований, що призводить до дрібнокраплинного переносу металу і можливості використання низької напруги дуги. Розміри крапель складають 0,6 -0,8 діаметра електрода. До 95% електродного матеріалу переносяться у вигляді крапель, решта 5% осідають на зварюються заготовки у вигляді бризок.

Крапельний перенесення металу відбувається без замикання краплями дугового простору.

Д.З. Повний конспект матеріалу



15.01.2024

Тема: Зварювання алюмінію та міді

Обидва метали відмінно проводять електрику, тому їхнє з’єднання активно застосовується в електронній промисловості, з’єднанні проводів різної потужності, зварюванні труб, наприклад, при виготовленні холодильників. Але це не дуже добре сумісні метали і поєднати їх досить складно. 

Великий вміст міді призводить до крихкості шва та утворення тріщин. Але все ж таки є пара способів з’єднання алюмінію і міді.

Перший – це замкове зварювання, на алюміній приварюється мідь, у вигляді накладки, а потім виконується наплавлення, що закриває всі шви. Другий – це використання графітових електродів.

Виконуються роботи при силі струму від 500 до 550 ампер, напруга 50-60 Вт, довжина дуги від 20 до 25 мм. Технології зварювання можуть бути різні, аргоном, газом, дуговим зварюванням, так само застосовна технологія холодного зварювання.

У побутових умовах, майстри рідко зустрічають чистий алюміній, в основному це його сплави, і зрозуміло, що це ускладнює і так складний процес зварювання, оскільки марка металу, тобто його склад невідомий.

Д.З. Повний конспект матеріалу


13.11.2023

Тема: Як зварити алюміній та нержавіючу сталь


Для складного промислового обладнання, для використання деталей в агресивному середовищі, потрібні легкі та не піддані окисленню матеріали, з’єднання алюмінію та нержавійки, відмінний варіант.

Вони зварюються як за допомогою біметалевих вставок, так і за допомогою покриття різними складами металів.

Дугове зварювання добре використовується, у разі коли сталь покривається шаром алюмінію, але важливо щоб дуга не торкалася нержавіючої частини заготовки. Так само сталь можна покрити і срібним припоєм, у такому випадку теж важливо стежити, щоб припій не був порушений, для зварювання використовують алюмінієвий дріт. 

Д.З. Повний конспект матеріалу


06.11.2023

Тема: З’єднання алюмінію та заліза


Залізо і алюміній дуже різні за показниками, ковкістю та температурою плавлення, можна сказати, вони несумісні. Але все ж таки існує 2 способи їх з’єднання в побутових або напівпрофесійних умовах.

Наприклад, ви можете використовувати вставку між металами, що зварюються, так звану біметалічну прокладку, яка складається з алюмінію і заліза, залізну сторону проварюють із залізом, алюмінієву з алюмінієм, використовується для цього дугове зварювання.

Або, наприклад, ви можете покрити залізну або алюмінієву заготовку із сумісним для нього металом, наприклад цинком, і після цього зробити зварювальні роботи.

Д.З. Повний конспект матеріалу


16.10.2023

Тема: Технології зварювання алюмінію



Способів зварювання алюмінію декілька:

Для більшої міцності шва та для зварювання відповідальних конструкцій застосовують зварювання з аргоном. При використанні вольфрамових електродів дріт подається плавно, лягає тільки вздовж зварювального шва безпосередньо перед електродом, за складом він повинен відповідати сплаву металу.

Дугу тримають у мінімальному розмірі, обов’язково потрібно вибирати приміщення без протягів, щоб вони, не здували дугу та захисні гази із зони зварювання, це необхідно для захисту.

Варити алюміній, можливо, будь-яким видом шва як горизонтальний, так і вертикальний або стельовий. Але якщо зварювання виробляється стельовим швом, то суміш аргону потрібно додати гелій, для більшої летючості.

Для побутового зварювання алюмінію найчастіше використовують напівавтомати, це дуже популярна технологія. Дріт повинен відповідати металу, з яким ви працюєте, у нашому випадку алюмінієвий.

Напівавтоматом варять товщину близько 3 мм металу, дріт подається автоматично, інші функції виконує майстер. Газ, що надходить, захищає алюміній від окислення, і режимні параметри підбираються відповідно товщині металу, діаметра електродів, сили струму.

Наконечник повинен бути товстішим, ніж дріт, що подається, струм повинен бути постійний, але зворотної полярності, механізм для подачі дроту, повинен бути забезпечений чотирма коліщатками, для плавності процесу подачі. Якщо всіх заходів дотримано, ви отримаєте бажаний результат.

Якщо товщина металу, що зварюється, від 4 міліметрів, то можна використовувати зварювання електродом. При цій технології потрібно попередній нагрівання заготовок, якщо великої товщини до 400 градусів, якщо товщина не дуже велика, то 250 градусів буде достатньо, так само не забуваємо про обробку кромок.

В основному досвідчені майстри використовують певну марку електродів для зварювання алюмінію в домашніх умовах – УАН або ОЗАНА. Звичайно, добитися якості зварювання алюмінію в такий спосіб дуже складно, якщо порівнювати з плазмовим зварюванням.

Метал у процесі роботи розбризкується, шлак дуже важко зчищається на поверхні шва. Як би не був професійний майстер шов, все одно виходить пористим, і порівняно, неміцний. У будь-якому випадку для більшої якості краще використовувати будь-який інший спосіб зварювання, а не дугове зварювання електродом.

Контактне зварювання відмінно підійде для обробки алюмінію, воно буває точковим, стиковим, шовним, будь-який спосіб застосовується. Але складність полягає в тому, що пересування самого електрода повинно проводитися дуже швидко, щоб метал зміг рівномірно прогрітися і забезпечити рівномірний тиск на всю площу металу.

Застосовуються для точкового зварювання електроди виключно з міді або її сполук. Міді проводить електрику відмінно, тому використовує акумульовану енергію. Щоб досягти рівномірного оплавлення алюмінію, можна використовувати стиковий спосіб зварювання.

Застосовна сила струму має бути майже 15 тисяч ампер на сантиметр товщини металу.

Якщо обладнання дозволяє вам, і апарат досить потужний можна використовувати шовний спосіб зварювання, для цього має бути наявність іонних переривників.

Д.З. Повний конспект матеріалу


10.10.2023

Тема: Особливості зварювання алюмінію


Робота з алюмінієм передбачає руйнування окисного шару, при цьому використовують або змінний струм, або постійний зі зворотною полярністю.

Чому важливо зачистити оксидну плівку, тому що температура її плавлення дуже висока і становить близько 20 тисяч градусів, а сам метал алюміній плавиться при 660 градусах, відповідно, вона перешкоджає зварюванню металу.

У зв’язку з цим алюміній вариться серед захисного газу, щоб ця плівка не утворювалася в процесі роботи. Не забуваємо, що алюміній дуже плинний метал, це ускладнює роботу з ним, якщо немає досвіду, варто використовувати мідні прокладки, які відводять тепло. Якщо ви використовуєте пальник для з’єднання алюмінію, то частота струму повинна бути високою, так як алюміній дуже добре проводить тепло, тому сила струму потрібна набагато більше, ніж під час роботи з іншими металами. Якщо, наприклад, порівнювати зі сталлю, то різниця температур становить сто відсотків. Різновидів сплавів у поєднанні з алюмінієм велика кількість, тому складно буває визначити точний склад і підібрати правильний присадний дріт і вибрати потрібний режим, що порушить технологію, а значить і якість результату. 

Зварюється на зворотній полярності і постійно струмі, це дозволяє зруйнувати окисну плівку і виконати роботу, оскільки тільки в цих умовах можливе катодне розпилення, що її знищує. Звичайно, дозволяє досягти високих результатів автоматичне плазмове зварювання.

Автомат використовує іонізований газ для захисту, що дає більші можливості отримати якісний шов. А за допомогою плазми можна працювати з будь-якими металами, і з алюмінієм вона теж добре справляється, як у побуті, так і на виробництвах.

За допомогою мікроплазмового способу можна скріпити деталі до двох міліметрів і не пропалити шов (за умови роботи на малих струмах), то за таких товщин металу неприйнятно. Шов не вимагає додаткової обробки, тому що спочатку виходить рівним та чистим. 

Д.З. Повний конспект матеріалу


09.10.2023

Тема: Підготовляємо метал до зварювання

 За технологією зварювальних робіт потрібно попереднє очищення металів, що зварюються від забруднень. Це стосується і алюмінію, зачистка в місцях зварювання має бути до блиску заготовок.

Обов’язково потрібно знежирення деталей, наприклад, розчинниками. Так само обов’язковим правилом є обробка кромок, якщо алюміній товщиною до 1,5 міліметра, тобто зрізаються всі зазубрини і нерівності.

Якщо товщина металу, що зварюється більше 2 см., то роблять обробку кромок, тобто знімають частину металу з кромок під певним кутом. Це не рекомендація – це обов’язкова процедура, винятків немає.

Обов’язково потрібно зняття окисної плівки. У домашніх умовах її можна зняти пальником, щіткою по металі або напилком, іноді використовують каустичну соду, яку потрібно змити водою.

Поле всіх підготовок потрібна перевірка металу на цілісність, його покривають хімічним складом, який виявляє тріщини та пошкодження, що дозволяє правильно оцінити, де формувати зварювальний шов.

Перед початком робіт обов’язково перевірте обладнання на малому ході, щоб переконатися, що все працює справно. Тепер можна приступати безпосередньо до зварювання.

Д.З. Повний конспект матеріалу


02.10.2023

Тема: Де застосовується алюміній

Алюміній дуже добре проводить електрику та тепло, він дуже легкий і практично не іржавіє. Тому сфери його застосування дуже великі.

Починаючи з харчової промисловості, де виробляють із нього від фольги до посуду та столових приладів. Дуже широко застосовується у будівельній промисловості, у виготовленні деталей для виробничих агрегатів.


Через легкість металу активно використовується в суднобудуванні та авіаконструюванні. У машинобудуванні він використовується виготовлення деталей корпусів.

Також алюміній незамінний у виробництві твердого палива для ракет і вибухових речовин завдяки тому, що легко запалюється.

І його виробляють фурнітуру як для дверей та меблів, так і для одягу, корпуси для технічних пристроїв та багато іншого. У будь-якій сфері діяльність ви зможете знайти використання алюмінію.

Д.З. Повний конспект матеріалу


25.09.2023

Тема: Як зварити алюміній – технологія, обладнання, розхідники

Алюміній досить складний метал в обробці і для нього потрібний особливий підхід у зварюванні і не всі технології кольорових металів застосовні до нього.Проте він дуже широко застосовується в промисловості та будівельно-монтажних роботах завдяки своїй легкості та практичності та ще більшому списку переваг.Зварювальникам часто доводиться з ним працювати, для цього потрібно уважно вивчити властивості обробки та його особливості, особливо якщо ви любителі та зварювальні роботи чекають удома.Нижче ми розглянемо, яким способом виробляється зварювання, у чому особливості технології роботи з алюмінієм та його сплавами.

Д.З. Повний конспект матеріалу


19.09.2023

Тема: ІНВЕРТОРИ БЮДЖЕТНОЇ КАТЕГОРІЇ

У спеціалізованих магазинах представлено дуже велику різноманітність інверторів різного типу. Новачку може бути важко розібратися і підібрати відповідну модель. У цьому матеріалі ми зробимо кратну характеристику основних моделей інверторів, які підходять для роботи в домашніх умовах. Пропонуємо до вашої уваги три інверторні апарати за бюджетною ціною.

EUROLUX IWM 190. Цей інвертор – серед найбільш бюджетних, але водночас популярних зварювальних апаратів. Його ціна – близько 70 $, і це дійсно небагато. Інвертор з такими ж параметрами, але зроблений під популярнішим брендом, коштуватиме набагато дорожче.

IWM 190 не має додаткових функцій. З одного боку, форсаж дуги або антизалипання зробили б його багатозадачнішим і функціональнішим. З іншого боку, нові функції – це більш висока вартість. У комплектацію інвертора входять кабелі для зварювання, затискач на масу та утримувач для електрода. У цих комплектуючих не найкраща якість. Радимо придбати їх окремо.

Цей інвертор оцінять як майстри з мінімальним досвідом, так і ті, хто вже має базовий досвід у зварюванні. Незважаючи на не найвищу продуктивність, цьому інвертору під силу різні дрібні завдання, такі як зварювання теплиці або ремонт вхідних дверей.

ТОРУС 200С СУПЕР. Згодом зварювальники починають потребувати більш функціонального зварювального апарату, з яким їм будуть під силу різні роботи як вдома, так і на дачі або в гаражі. Не завжди є можливість купити дорогий апарат. Тоді радимо придивитися до інвертора Торус 200С Супер. Він має великий функціонал, але при цьому бюджетною ціною – приблизно 200 $. Цей інвертор повністю вартує своїх грошей. З ним вам буде доступна ММА та TIG зварювання. Цей апарат від бренду Торус сподобається як новачкові, так і досвідченому зварювальнику. Легкий підпал дуги, стабільне горіння, висока якість швів (зокрема, у зварюванні TIG) – додаткові переваги цієї моделі.

BLUEWELD PRESTIGE 186 PRO. Ця модель також варта вашої уваги. Виробник гарантує, що цей апарат збирають в Італії. Якість складання справді на висоті, хоч і ціна інвертора дещо вища. Втім, досвідчених зварювальників це не зупиняє, оскільки вони часто віддають перевагу європейській якості.

Технічні характеристики інвертора дуже середні: він може працювати при силі зварювального струму до 160А з параметром включення до 60%. Порівняно з двома попередніми апаратами, показники цього інвертора нижчі, але вони цілком реальні та використовуються максимально раціонально. Він важить близько 5 кг, а тому дуже компактний та зручний в експлуатації. 

Д.З. Повний конспект матеріалу


12.09.2023

Тема: ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ ІНВЕРТОРІВ

Інвертори мають свої сильні і слабкі сторони. Ми озвучимо головні. Основна перевага будь-якого інвертора – його компактний розмір. Інвертор не зрівняється з традиційним трансформатором або випрямлячем. У спеціалізованих магазинах є інвертори, вага яких не перевищує 5 кг. При цьому класичний трансформаторний пристрій для зварювання зазвичай досягає ваги кілька десятків кг. У інверторів вищий ККД, ніж в інших зварювальних апаратів. З його допомогою без особливих зусиль можна підпалити дугу і досягти її рівномірного горіння, а також уникнути розбризкування розплавленого металу. Налаштування інвертора прості та зрозумілі навіть новачкам.

Але навіть інвертори мають свої мінуси. Вони не такі надійні, як класичні трансформатори, їх дорожче лагодити та обслуговувати. Якщо перевантажити інвертор і виставити занадто високу силу струму, він непридатний, оскільки перегріється плата.

Також інвертори потребують особливих умов зберігання. Потрібно уникати потрапляння сміття, бруду та пилу, стежити за вологістю та уникати температурних стрибків. Спецзахист від забруднень є лише на деяких моделях професійного рівня, але більшість апаратів такого захисту не мають. При порушенні правил зберігання ваш апарат перестане якісно працювати і стане непридатним. 

Д.З. Повний конспект матеріалу


05.09.2023

Тема: Все про інверторно (інвекторно) імпульсні зварювальні апарати- де застосовуються, які характеристики, плюси і мінуси

Сучасний зварювальний апарат має безліч різних функцій. З його допомогою можна зварити метали різного типу, з будь-яким складом та товщиною.

Стрімкий прогрес у галузі розвитку технології зварювання призвів до того, що виробники почали випускати апарати з величезним функціоналом, але дуже компактні. Їх називають “інверторами” або “інверторними імпульсними апаратами”. Деякі зварювальники кажуть «інвекторні апарати», але така назва не зовсім вірна.

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Давайте розберемося з термінологією, тому що інверторні зварювальні апарати мають надто багато назв. Важливий момент: немає такого поняття як інвекторний імпульсний апарат або інвектор. Правильно говорити – “інверторний імпульсний апарат” або “інвертор”.

Ще один важливий момент: існують імпульсні інверторні апарати та апарати для імпульсного зварювання (вони ж – імпульсні зварювальні апарати). Незважаючи на дуже схожу назву, це не одне й те саме! Імпульсне зварювання ніяк не пов’язане з інвертором, тому що є принципово іншою зварювальною технологією. Плутанину в ці визначення принесло слово “імпульсний”, що зустрічається в обох термінах.

Таким чином, термінологія зрозуміла, переходимо безпосередньо до визначення. Зварювальним апаратом називають обладнання, завдання якого – забезпечити живлення дуги. Відбувається це завдяки вбудованому інвертору. У різних інверторів є джерела харчування. Це може бути генератор, трансформатор, випрямляч.

Інвертори на сьогоднішній день користуються великою популярністю та затребуваністю. Незважаючи на нещодавню появу (ближче до кінця ХХ століття), за короткий час інженери значно вдосконалили технологію зварювання. Наразі виробники пропонують інвертори для будь-якої категорії робіт.

Інверторні зварювальні апарати поділяються на різні види, виходячи з режиму зварювання, який вони підтримують: ММА (ручне електродугове зварювання), TIG (аргонодугове зварювання), MIG/MAG (зварювання за допомогою інертного або активного газу). Інвертори, що підтримують зварювання TIG і MIG/MAG, – це напівавтомати. Така технологія передбачає використання дроту присадки. Вона подається у зварювальну зону з використанням особливого механізму.

Конструкція всіх інверторів дуже схожа. Головна відмінність – це вольт-амперні характеристики. За фактом, ММА інвертор годиться і для зварювання TIG. Для цього достатньо поміняти вольт-амперні параметри та додати допоміжні елементи, наприклад, оснастивши інвертор механізмом подачі дроту або іншими деталями.

Д.З. Повний конспект матеріалу