Відеоматеріали

Матеріали для інтеграції на уроках мови та літератури  

Солістка гурту Onuka випустила першу лекцію про народні музичні інструменти в межах свого освітнього та мистецького проєкту «Фабрична, 12». У цьому епізоді команда розказує про тилинку, свищик та бугай, знакову сопілку, постать дідуся співачки, таємниці українських народних інструментів та ще багато іншого.

Проєкт покликаний переосмислити та зберегти український культурний спадок у Чернігові, рідному місті Onuka. Локацію теж обрали не випадково. Це музична майстерня дідуся співачки — старовинний родинний будинок, що пережив окупацію та пошкодження на початку повномасштабного вторгнення.

youtu.be/lg_3ipGIys0?si=kN9wngKHgl7Ot0ui 


Авторство: Oleg Shupliak Art

Із загальнодоступних джерел: fb.watch/sCBG6uq4zu/ 

Мова важлива/ Урок від Ольги Криштопи

Життєпис і спадщина Григорія Сковороди у відеоматеріалах

https://www.youtube.com/watch?v=80N6dV6xNII 

(Ірина Фаріон "Філософ Духу і Серця")

https://www.youtube.com/watch?v=FD8MOR7kGGk (Від чого Григорій Сковорода все життя тікав? - Обличчя на купюрах)

Ілюстрація - Картина Олександра Ройтбурда “Сковорода в Саду божественних пісень” 

Пропонуємо увиразнити вивчення поетичних творів, використовуючи відеороботи української співачки Марії Бурмаки, які вона об'єднала під назвою "Улюблені класики".

Пропонуємо доповнити уроки в НУШ цікавими анімаційними роликами про легенди України.

Avramenko 7 kl.avi

Шановні колеги, акцентуємо Вашу увагу на основних аспектах підручника з української мови та літератури. За потреби можете ознайомитися з електронним варіантом навчально-методичних посібників на сайті Інституту модернізації змісту освіти на сторінці електронної бібліотеки за покликанням  https://cutt.ly/lyP5Ay2

Як приклад – представлення автором підручника з української літератури для 7 класу


08.09.2020

Почуймо голос Стуса...

* "Наявність таких людей дозволяє вважати наш народ волелюбним. Але брак таких людей не дає змоги цілому народові стати вільним" (Любомир Гузар).

*"Людина морального абсолюту"  ( І. Дзюба)

*"Архітектор на будові духовного храму України" (М. Горбаль).

*епрезентант своєї нації, бо має на це вистраждане право" (Є. Сверстюк).

 Присутність В. Стуса в сьогоденні визначається як зверненням до його особистості відомих мислителів сучасності, так і створенням мистецького простору для його слова, оприсутнення його духу в сучасному часопросторі.

Пропонуємо педагогам під час уроків української мови та літератури послуговуватися доробками українських митців, знаходити в мережі Інтернет відеокліпи на слова Василя Стуса  (або пропонувати таку роботу своїм учням) і створювати завдання, які б допомагали осмислювати велич особистості поета, його моральні уроки, силу й красу його поетичного слова.

Наразі до вашої уваги пісні на слова Василя Стуса: «Розпросторся, душе моя» у виконанні Тараса Компаніченка, соліста гурту «Хорея Козацька»; "Ще встане із печалі твій випалений край",  київської групи  "The Frunk" .

29.09.2020

Шановні колеги, пропонуємо вам долучитися до творчої майстерні Любові Володимирівни Хомич, учительки української мови та літератури Житомирської ЗОШ І-ІІІ ст  № 33. Авторка пропонує покращити якість змішаного навчання учнів через використання невеликих анімованих роликів, створених в застосунку PowToon. Надихайтеся і творіть!

Результати ІІІ Всеукраїнського марафону Вітаємо вас з завершенням III Всеукраїнського відкритого марафону з української мови. Для того, щоб подивитися свої результати, скористайтесь Рейтинговою таблицею за посиланням: bit.ly/3GkDvkX