Geometrician's views
(Viziuni ale specialiștilor în geometrie)
Proiect initiat de Asociatia Les Maths En Scene Franta, implementat la Colegiul Tehnic Ioan Ciordas Beius
Geometrician's views
(Viziuni ale specialiștilor în geometrie)
2. Organizarea echipei din România; Echipa locală de management a proiectului; Echipa de implementare a proiectului.
Pentru CTIC-TOTAL SUBVENTIE - 16.938 EUR
Echipa de gestiune CTIC
-Crina-Aurelia Bercovici- responsabil cu implementarea proiectului, responsabil cu comunicarea, responsabil administrativ-logistic, responsabil cu activitatea științifică din proiect;
-Claudia-Florina Cighir- responsabil cu evaluarea impactului, responsabil cu pregătirea culturală din proiect;
-Jemima Feneși- responsabil cu monitorizarea, responsabil cu activitatea artistică din proiect;
-Corina-Emilia Sabău- responsabil cu diseminarea și exploatarea rezultatelor, responsabil cu pregătirea lingvistică;
-Edit Szatmari- responsabil cu vizibilitatea proiectului, responsabil cu activitatea digitală din proiect;
-Rodica- Mirela Frențiu- responsabil financiar.
La nivel local,
-se va coopera în domeniul științific cu profesorii de matematică din școală: prof. Simona-Elena CAP, Violeta ZOȚ, Gheorghe CAP,
-în domeniul artistic prof. Ioana-Anamaria HERMAN (aplicațiile practice la gimnaziu),
-vor fi alături de noi, în calitate de cercetători (ei ne vor ghida, din punct de vedere științific),
-dr. ing. Florica-Maria NAGHIU, șef de lucrări la Universitatea „Ioan Slavici” din Timișoara.
-conf. univ. dr. Ioan FECHETE, Universitatea din Oradea, Facultatea de matematică și Științe
-vom fi îndrumați pe latura artistică de 1),2) prof. Pavel BENȚA și Liana BENȚA, absolvenți ai Institutului de Arte Plastice „Nicolae Grigorescu” din București. Au o vastă experiență în domeniul artistic, îndrumând elevii de la profilul arte-plastice.
3)Alexandra-Doria JURJ (bibliotecar), absolventă a Facultății de Artă și Desen din Cluj-Napoca
4)prof. Niculina BARBU, prof. de desen va explica elevilor tema/temele din punct de vedere artistic lucrând în echipă cu cercetătorii.
În funcție de tema abordată vom fi sprijiniți și de alți colegi care doresc să contribuie la reușita proiectului.
Un scurt raport, în decembrie 2022 îl găsiți în rândurile care urmează.
La implementarea proiectului Erasmus Plus „Geometrician`s view”, nr 2020-1-FR01-KA227-SCH-095534
activitățile IO2 (Intellectual Outputs)/ Activități și suporturi expoziționale despre artă și matematică/ Activități interdisciplinare/ s-au desfășurat conform graficului de mai jos: