НОВИНИ
4 червня в ЗДО № 5 «Сонечко» відбулася виставка робіт учасників майстер-класу з декоративного розпису для вихователів та керівників гуртків з образотворчої діяльності «Мистецький дивограй вихователів міста». Виставка стала підсумком роботи майстер-класу протягом 2018-2019 навчального року, що проходив під високопрофесійним керівництвом талановитого вихователя ЗДО № 5 «Сонечко» Мурги Світлани Борисівни. Вихователі міста представили різноманітні вироби, прикрашені декоративними розписами Яворівщини, Полтавщини і Уманщини та продемонстрували свої вміння вдало використовувати колористику для досягнення декоративності зображення.
Шуляк Вікторія, методист з інноваційної діяльності ЗДО Центру ІОТ, вручила сертифікати про професійну підготовку та успішне завершення курсу майстер-класів з декоративного розпису від КЗ ФМР «Центр інноваційних освітніх технологій».
23 травня у ЗДО № 6 «Казка» відбулося засідання студії психологічного розвитку «Інсайт» для практичних психологів закладів освіти м. Фастова «Графологічний метод діагностики особистості». Практичний психолог ЗДО № 6 «Казка» Софія Ярославівна Підгурська провела для колег практичне заняття з графологічною експертизою.
Графологія – наука, що вивчає почерк з метою визначення характеру, здібностей і нахилів, а також теорія, згідно з якою за допомогою почерку людини можна її схарактеризувати. Графологію широко використовують у кадровому менеджменті, правоохоронних органах. Вона також служить психологам у консультуванні: з метою самопізнання, діагностики проблем у стосунках, діагностики підлітків та дітей. Особливу увагу, Софія Ярославівна, приділила питанню графотерапії, адже людина може свідомо, змінюючи певні елементи письма, коригувати ворожу поведінку, тривожність, інші особистісні якості.
У засіданні брали участь практичні психологи ЗОШ, ЗДО, Фастівського навчально-реабілітаційного центру.
Управлінський університет керівників ЗДО
В рамках проекту «Освіта Фастова – курс на якісне навчання в епоху інноваційних змін» 25.04.2019 р. в ЗДО №6 "Казка" зібралися керівники закладів дошкільної освіти міста на засідання управлінського університету з теми «Інновації в управлінській діяльності».
Координатор «Управлінського університету» В. В. Шуляк, методист з інноваційної діяльності Центру інноваційних освітніх технологій привітала учасників та наголосила, що сучасний заклад освіти потребує не тільки нового педагога, а і нового керівника, який стане агентом змін в системі дошкільної освіти.
Т. Г. Шуригіна, завідувач закладу представила презентацію на тему «Інноваційні підходи до управлінської компетентності керівника ЗДО» та провела з колегами цікавий педагогічний коучинг «Самоосвіта – основа професійного розвитку керівника ЗДО». Шляхом інтерактивних вправ учасники засідання проаналізували етапи, джерела, мотиви, умови та результати самоосвіти, що є рушійною силою у саморозвитку сучасного керівника та удосконаленню роботи освітнього закладу.
Обласний навчально-практичний семінар
«Використання медіатексту на уроках
зарубіжної літератури та в позаурочний час»
24 квітня 2019 року у Фастівському НВК «ЛІТ – СЗОШ І-ІІІ ст. № 9» відбувся обласний навчально-практичний семінар «Використання медіатексту на уроках зарубіжної літератури та в позаурочний час» для методистів районних, міських методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів, які координують роботу вчителів зарубіжної літератури.
Привітали учасників семінару Савчук Марина Миколаївна, директор КЗ «Центр інноваційних освітніх технологій» та Ріпко Наталія Анатоліївна, директор Фастівського НВК «ЛІТ – СЗОШ І-ІІІ ступенів № 9». Зі вступним словом до учасників семінару звернулася Химера Наталія Володимирівна, методист відділу української мови і літератури та зарубіжної літератури КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».
Гривачова А.Б. та Попов М.В., учителі зарубіжної літератури Фастівського НВК «ЛІТ– СЗОШ І-ІІІ ступенів № 9», презентували меседж «Креолізований текст на уроках зарубіжної літератури». Дячун Т.А., учитель зарубіжної літератури та учні 8-го класу Фастівського НВК «Ліцей – ЗОШ І-ІІІ ступенів №2» дозволили присутнім поринути у світ японської культури, представивши проект «Японія така далека і близька».
Рефлексивне коло та екскурсія «Серцем лину до рідної землі» вразила та дала можливість учасникам семінару познайомитися з краєвидами нашого міста, насолодитися цвітінням магнолії та японської вишні – сакури у дендропарку «Молодіжний». Побажання гостей – ще і ще повертатися у місто Фастів.
Дякуємо адміністрації Фастівського НВК «ЛІТ – СЗОШ І-ІІІ ст. № 9» та Фастівської станції юних натуралістів за допомогу у проведенні даного заходу.
Майстер-клас для вчителів економіки та математики
Нова українська школа (НУШ)– це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Реформа НУШ розрахована на роки, адже неможливо швидко змінити освітню традицію, що плекалася в Україні протягом десятків років. Проте зміни вже розпочались, і КЗ ФМР «Центр інноваційних освітніх технологій» робить усе, аби вони були невідворотними.
Ключова зміна для учнів стосується підходів до навчання та змісту освіти. Замість запам’ятовування фактів та визначень понять, учні набуватимуть компетентностей. Це – динамічна комбінація знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, інших особистих якостей, що визначає здатність особи успішно соціалізуватися, провадити професійну та подальшу навчальну діяльність. Серед списку компетентностей, яких набуватимуть учні, є математична компетентність. Саме тому, 23 квітня 2019 року у Центрі інноваційних освітніх технологій відбувся майстер-клас для вчителів математики та економіки м. Фастова на тему «Прикладні аспекти шкільного курсу математики». Проводили захід викладачі інституту інформаційних систем і технологій в економіці ДВНЗ «КНЕУ імені В. Гетьмана».
Волощук Сергій Дмитрович, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри ЕММ, ознайомив педагогів з питанням застосування QR – кодів на уроках математики. Використання QR-технологій включає в себе новизну, загадку і непередбачуваність, що, безсумнівно , привертає увагу як вчителів так і учнів. Скільки триватиме ця новизна складно сказати, але поки QR-коди залишаються чимось незвичайним для більшості учнів, нам варто скористатися цією можливістю. Шатарська Інна Федорівна, старший викладач кафедри ЕММ, зосередила увагу вчителів математики на прикладному аспекті шкільного курсу математики. Прикладне спрямування містить уміння учнів засобами математики досліджувати реальні явища, складати математичні моделі задач та зіставляти знайдені результати з реальними.
Наші учні відвідали
Національний авіаційний університет
З метою залучення учнівської молоді до науково-дослідницької діяльності у системі Малої академії наук України та в рамках підписання угоди про співпрацю КЗ ФМР «Центр інноваційних освітніх технологій» та Національного авіаційного університету, учні Фастівського НВК «ЛІТ – СЗОШ І-ІІІ ст. № 9» 11 квітня 2019 відвідали День відкритих дверей в університеті та свято для учнів ЗЗСО «Шлях до зірок», що присвячене Дню авіації та космонавтики України. Учні відвідали Авіаційний навчальний ангар та музей історії НАУ. Незабутні враження отримали школярі від майстер-класу «Хімічне шоу – демонстрація експериментів», який представив асистент кафедри хімії і хімічних технологій НАУ Сергій Примаченко.
Сподобались виступи колективу Палацу дитячої та юнацької творчості Солом’янського району Києва: ансамбль сучасного та стилізованого танцю «Пектораль», хореографічний ансамбль «Чисті роси», ритм-балет «Пірует», вокальний ансамбль «Водограй», В’ячеслав Суботін та першокурсниця НАУ Юлія Ярошенко.
«Творіть і будуйте літаки й зорельоти, прокладайте нові космічні траси, підносячи славу України, утверджуючи її імідж як світової космічної держави» - закликав учнів приєднатись до команди активних та енергійних студентів Національного авіаційного університету ректор Володимир Ісаєнко.
Навчальна гра «Країна гідності»
для лідерів міської ради учнівського самоврядування
Фастівських загальноосвітніх шкіл
5 квітня у Фастівському центрі позашкільної роботи відбулася навчальна гра «Країна гідності» для лідерів міської ради учнівського самоврядування ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, НВК «Ліцей – ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, НВК «ДНЗ -ЗОШ І-ІІІ ст. № 3», СЗОШ І-ІІІ ст. № 4, ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №7-ЦВПВ «Гарт», НВК «ЛІТ-СЗОШ І–ІІІ ст. № 9».
Гра розроблена молодіжним сектором Ради Європи та адаптована в Україні міжнародною організацією «Партнерство «Кожній дитині» в рамках проекту «Молодь для молоді». Учні дізнавалися та досліджували соціальні права, вчилися приймати стратегічні рішення щодо розвитку соціальної політики та раціонального планування країни.
Гру супроводжували фасилітатори Олена Лисенко, методист з психологічної служби центру ІОТ, Ірина Петренко, методист ФЦПР та Світлана Бутмарчук, практичний психолог Фастівського ліцею-інтернату.
Дякуємо адміністрації ФЦПР за організаційну допомогу та гостинність.
21 березня 2019 року ЗДО № 2 «Ромашка» приймав педагогів-дошкільників міста на засіданні педагогічної студії «Діалог». Вихователі, практичні психологи, логопеди та музичні керівники працювали над темою «Вдосконалення комунікативних навичок та розвиток зв’язного мовлення дітей старшого дошкільного віку шляхом рольової гри».
А. В. Морозова, музичний керівник закладу показала музично-розважальну виставу, під час якої діти старшої групи продемонструвала свої набуті мовленнєві вміння. І. А. Мартинюк, практичний психолог виступила з презентаційним меседжем «Використання театралізованої діяльності як засобу розвитку зв’язного мовлення дітей старшого дошкільного віку», ознайомивши присутніх з продуктивними видами театральної діяльності, що використовують на практиці вихователі ЗДО № 2 «Ромашка» для розвитку мовлення дошкільників.
М. В. Каткаленко, вихователь старшої групи познайомила слухачів з інноваційною технологією створення лепбуків, яку вона застосовує для покращення комунікативних навичок своїх вихованців. О. В. Шашкова, логопед провела практичне заняття з педагогами-дошкільниками «Позамовні засоби виразності під час читання дитячих художніх творів: поза, жести, міміка». Також учасники педстудії мали можливість переглянути дві виставки лепбуків «Подорож казками» та «Театр своїми руками».
Гарне і правильне мовлення - найважливіша умова всебічного повноцінного розвитку дітей. Чим багатша і правильніша у дитини мова, тим легше їй висловлювати свої думки, тим ширша її можливість в пізнанні навколишньої дійсності, змістовніші відносини з однолітками і дорослими, тим активніше здійснюється її психічний розвиток. Тому так важливо піклуватися про своєчасне формування мовлення дітей, про його чистоту й правильність – наголосила В. В. Шуляк, методист з інноваційної діяльності центру інноваційних освітніх технологій.
Семінар-практикум учителів зарубіжної літератури
19 березня 2019 року для вчителів зарубіжної літератури у Фастівському НВК "ДНЗ - ЗОШ І-ІІІ ступенів №3"відбувся семінар-практикум «Створення ситуації успіху на уроці – важлива умова формування творчої, всебічно розвиненої особистості учня». Вчитель зарубіжної літератури Макеєва В.О. провела відкритий урок-квест у 7 класі "Стежками Шерлока Холмса".
Уже з перших хвилин уроку учні поринули в світ детективних розслідувань: від таємничого зникнення валізи, розгадування маршрутів, віднайдення речових доказів і до відомого вислову "Ваша вівсянка, сер" - усе це створило атмосферу творчості та позитивного ставлення до навколишнього світу. Приємно вразив колег-педагогів виступ Віта Олексанлрівни, яка поділилася таємницями проведення уроків-квестів, довела, що кожен урок може бути цікавим і сучасним.
Навчальний тренінг
«Основи медіаграмотності»
для працівників управління освіти та
центру інноваційних освітніх технологій
18 березня відбувся навчальний тренінг «Основи медіаграмотності» для працівників управління освіти та центру інноваційних освітніх технологій міста Фастова. Тренінги проведено за ініціативи та сприяння Академії Української Преси.
Тренінгове поле окреслювалося фактчекінгом, інформаційним тролінгом, оцінкою медіапродукту, вибором медіаконтенту. Ми розглядали журналістські стандарти, виявляли фейки. Дебютували як журналісти-розслідувачі! Тренінг став актуальним діалогом для освітян, які свідомі - якісна медіаосвіта в Україні - це дуже важливо. Робимо реальні кроки до мети.
Майстер-клас учителя української мови та літератури
Фастівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 - ЦВПВ "Гарт" Тимофієва І. М.
18 березня 2019 року у Фастівському НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 - ЦВПВ "Гарт" відбулося заняття міського майстер-класу вчителя української мови та літератури Тимофієва І. М. Протягом року колеги міста змогли познайомитися з творчою робітнею Івана Михайловича.
"Як навчити учнів писати твори?" Саме таке завдання ставили перед собою учасники майстер-класу. Керівник довів, що попри всі труднощі, які виникають в учнів при написанні творчих робіт, правильно вибудована система роботи дозволить досягти високих результатів.
Тренінг для лідерів міської ради учнівського самоврядування
"Булінг: як захиститися, протидіяти і запобігати"
13 березня у Фастівському центрі позашкільної роботи відбувся тренінг для лідерів міської ради учнівського самоврядування "Булінг: як захиститися, протидіяти і запобігати". Про булінг сьогодні говорять і пишуть дуже багато. А чи можуть пояснити, що таке булінг, діти?
Сьогодні це з'ясовували на тренінгу. Говорили про різні форми булінгу та кібербулінгу. Старшокласники розповідали про створення шкільних служб медіації, якою вони там бачать свою роль. Ці служби зараз активно створюються у наших школах за участі психологів. Інтерактив тренінгу: вправи на розв'язання конфлікту, створення "потрету" молодіжного лідера, програвання комунікативних позицій, серед яких - "Я-О'кей - Ти-О'кей".
А ще вчилися розмовляти мовою ненасильницького спілкування (ННС), як альтернативі мови конфліктів і пресингу, яка так часто звучить у молодіжному середовищі.
Дякуємо Фастівському центру позашкільної роботи за технічну і організаційну підтримку тренінгу.
Тренінг «Основи медіаграмотності»
для лідерів міської ради учнівського самоврядування
12 березня для лідерів міської ради учнівського самоврядування – старшокласників закладів загальної середньої освіти відбувся тренінг «Основи медіаграмотності», який провела Олена Лисенко, практикуючий психолог, методист з психологічної служби центру інноваційних освітніх технологій. Тренінг проведено за сприяння Академії української преси.
Діти створювали власний медіа-контент, керуючись журналістськими стандартами, провели журналістське розслідування. Під час тренінгу учні дізналися про фактчекінг, фейки, джинсу, інформаційний тролінг, аналізували власне медіаполе.
Сьогодні в Україні розвивається багато ініціатив із медіа грамотності - криза фейків спонукає освітян до критичного осмислення медіапродукту. Долучаючись до проекту Академії української преси, можемо допомагати учням розвивати критичне мислення, ефективну комунікацію у сучасному медіапросторі, свідомо формувати власний медіаконтент.
Дякуємо Фастівському центру позашкільної роботи за сприяння під час проведення тренінгу.
Тренінг "Ефективні копінг-стратегії на захисті психологічного здоров`я"
11 березня для працівників Центру інноваційних освітніх технологій відбувся тренінг "Ефективні копінг-стратегії на захисті психологічного здоров’я”, який провела Олена Лисенко, практичний психолог, методист з психологічної служби.
Копінг - це конкретні, свідомі та конструктивні дії у відповідь на стресову ситуацію. Регуляція емоційного стану в стресових ситуаціях, активізація сильних сторін та особистісних ресурсів, адекватне відреагування негативних емоцій, тілесно-орієнтовані техніки, практикування стану спокійного розуму Делай Лами - серед різноманітних стратегій і технік кожен міг віднайти ефективні особисто для себе. Тренінг є реальним ресурсом, зміцнюючим механізми адаптації і саморегуляції у складних життєвих та професійнизх ситуаціях.
5 березня у Фастівській міській бібліотеці відбувся II учнівський Фестиваль поетичної майстерності «Мій Кобзар», присвячений 205 річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, у якому взяли участь учні закладів загальної середньої освіти міста разом з шкільними бібліотекарями.
Ольга Горчинська, методист Центру інноваційних освітніх технологій, привітала учасників та гостей і запросила до подорожі найцікавішими сторінками життя та творчості великого поета. Учні декламували вірші, згадали найважливіші події з життя Тараса Шевченка, були учасниками вікторини «Скільки в тобі Кобзаря».
Всім учасникам фестивалю Марина Олічева, заступник директора Центру інноваційних освітніх технологій, вручила дипломи та подарунки і побажала продовження поетичних традицій. Так разом з усім містом учні та шкільні бібліотекарі відзначають Шевченківські дні.
Фестиваль педагогічних інновацій дошкільної освіти
Навчання протягом усього життя. Це золоте правило вже давно взяли за основу педагоги міста. Сьогодні ж містян дивували вихователі дитячих садочків Фастова. Вони презентували свої інноваційні ідеї, які вдало використовують у роботі з малечею.
Під час міського Фестивалю педагогічних інновацій дошкільної освіти, який проходив у міському Палаці культури, було презентовано чимало різних цікавинок. Олена Давиденко, заступник міського голови з гуманітарних питань, привітала усіх присутніх та побажала вихователям цікавих ідей та натхнення на майбутнє. А також зауважила, що керівництво міста охоче підтримає різноманітні інноваційні ідеї та цікаві пропозиції щодо формування вихованого процесу у дошкільних освітніх закладах.
Учасники прензентували свої надбання про формування основ соціально-економічної освіти дітей, про вивчення англійської мови за допомогою карт, про використання інформаційно-комп’ютерних технологій у роботі з інклюзивними групами, про фітнес для дошкільників тощо. Ділилися досвідом використання різноманітних методик, педагогічних технологій у роботі з дітлахами. Малювали, танцювали, робили запальну зарядку… Фестиваль був цікавим, корисним, інформативним.
Результати проробленої роботи були оцінені. Всі учасники Фестивалю відзначені дипломами та цінними подарунками.
Заняття міського майстер-класу
Дрозд М. П., вчителя української мови та літератури
Фастівського НВК "Ліцей - ЗОШ І-ІІІ ступенів №2"
20 лютого 2019 року відбулося третє заняття міського майстер-класу Дрозд М. П., вчителя української мови та літератури Фастівського НВК "Ліцей - ЗОШ І-ІІІ ступенів №2" з теми «Бінарні та інтегровані уроки як метод реалізації учнями набутих знань і навичок».
Чи існує справжнє кохання? Чи має воно вікові обмеження? Чи владний нам коханням час? Ці та інші, не менш важливі й цікаві для усіх запитання було висвітлено на бінарному уроці, проведеному у форматі ток-шоу "Моя правда" (тема "Кохання квітне тільки раз") вчителями Дрозд М.П. (українська мова та література) і Нікуліною Л.Ю. ( англійська мова) у Фастівському НВК "Ліцей - ЗОШ І - ІІІ ст. № 2". Літературні герої класичних творів про вічне кохання В.Шекспіра " Ромео та Джульєтта", М.Коцюбинського "Тіні забутих предків" ( у виконанні учнів 10-А кл.) змусили аудиторію замислитися над багатьма досить непростими питаннями...
Нарада «Організація роботи практичного психолога щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню)»
21 лютого у Фастівському центрі інноваційних освітніх технологій відбулася нарада для практичних психологів «Організація роботи практичного психолога щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню)». Психологи розглянули питання про внесення змін до законодавства України щодо протидії булінгу (цькуванню), комплексний підхід у сфері запобігання булінгу та створення у закладах освіти безпечного середовища для всіх учасників навчально-виховного процесу.
Даниленко Л. М., головний спеціаліст управління освіти, розповіла присутнім про нормативно-правове забезпечення щодо організації роботи в закладах освіти з питань запобігання та протидії булінгу.
Лисенко О. А., методист з психологічної служби ЦІОТ, зосередила увагу на комплексному підході щодо запобігання булінгу та психологічному супроводі у випадках жорстокого поводження з дітьми. Обговорила з учасниками створення шкільних служб розв’язання конфліктів, впровадження програми «Медіація однолітків». На нараді психологи опрацювали види булінгу, методи профілактики і втручання та організацію системної роботи в учнівських та педагогічних колективах.
РОЗШИРЕНА
20 лютого відбулася розширена спільна нарада заступників з виховної роботи, педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти, управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради, центру ІОТ, ССДС, ЦСССДМ, ювенальної превенції, МРВ з питань пробації. На нараді розглянуті питання про внесення змін до законодавства України щодо протидії булінгу (цькуванню), комплексний підхід у сфері запобігання булінгу та створення у закладах освіти безпечного середовища для всіх учасників навчально-виховного процесу.
Даниленко Л. М., головний спеціаліст управління освіти, розповіла присутнім про нормативно-правове забезпечення щодо організації роботи в закладах освіти з питань запобігання та протидії булінгу.
Лисенко О. А., методист з психологічної служби ЦІОТ, зосередила увагу на комплексному підході щодо запобігання булінгу та психологічному супроводі у випадках жорстокого поводження з дітьми. Обговорила з учасниками створення шкільних служб розв’язання конфліктів, впровадження програми «Медіація однолітків».
Про кодекс безпечного освітнього середовища як технології попередження насильства у закладах освіти говорила Дзюба В. П., методист з виховної роботи ЦІОТ.
На відповідальності учасників навчально-виховного процесу за вчинення булінгу акцентував свій виступ Горовенко С. С., інспектор ювенальної превенції Фастівського відділення ГУ НП в Київській області. Про відповідальність керівника навчального закладу у випадку булінгу (цькування) також говорила з учасниками Бабкіна Я. О., начальник Фастівського МРВ з питань пробації. Питанню соціального захисту дітей, які перебувають у СЖО, приділила увагу Небрат Н. В., головний спеціаліст ССДС.
Даниленко Л. М. підвела підсумок спільної наради та відзначила важливість розглянутих питань для створення безпечного освітнього середовища у закладах світи.
Перші барикади… Боротьба за європейське майбутнє України, бажання відстояти інтереси простого народу. Нескорений Майдан і неймовірно сильна підтримка, підтримка тих, хто знає, що таке боротьба, війна, протистояння-підтримка афганців.
Сьогодні це все відтворили вихованці Центру військово-патріотичної підготовки «Гарт». Дітям вдалося поєднати дві нелегкі віхи історії. На базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст № 7 – Гарт» відбувся захід,присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні та 30-річчю виведення військ з Афганістану, завітали на який учні усіх загальноосвітніх закладів міста!
На захід були запрошені поважні гості – ветерани війни в Афганістані , котрі пройшли стежками нелегкої та жорстокої війни – Леонід Балашкевич, Володимир Волков та Іван Мазур.
Згадки про минуле під час концертної програми, пісні, які супроводжували воїнів-інтернаціоналістів та які так допомагали першим майданцівцям – усе це подарували гостям заходу запрошені гості. Багато говорили про воєнні будні та про цінності. Учасники заходу охоче ділилися своїми думками та досвідом – усім, що може бути корисним юному поколінню.
Діти не могли залишитися байдужими. Білі паперові журавлики – їх вихованці Гарту приготували на згадку про усіх загиблих під час афганської війни та на Майдані. Кульмінацією заходу стало відтворення барикад та перших протистоянь, що відбулися 5 років тому – на пів години подвір’я школи перетворилося на осередок Майдану – місце, де відчайдушно захищали демократію та європейське майбутнє власної держави українці…
Ґрунтовні знання з математики та економіки – так презентували себе представникам інституту інформаційних технологій в економіці ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана» старшокласники міста. У понеділок команди школярів змагалися в рамках фінального етапу економіко-математичного брейнрингу Фастова.
Захід було організовано за ініціативи Центру інноваційних освітніх технологій та за активної співучасті інституту інформаційних технологій в економіці ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана».
З вітальним словом до присутніх звернулася заступник міського голови з гуманітарних питаньОлена Давиденко, яка наголосила на співпраці середньої та вищої школи, партнерських стосунках та висловила слова вдячності учням, їх наставникам, а також директору інституту Сергію Сергійовичу Ващаєву.
Ведуча брейн-рингу - Вікторія Леонідівна Кравченко, викладач кафедри економіко-математичного моделювання ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана», запропонованими завданнями викликала неабиякий інтерес в учасників гри. У фінальному етапі турніру взяли участь учні 10-11 класів закладів загальної середньої освіти: ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, НВК «Ліцей – ЗОШ І-ІІІ ст. № 2», ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 та НВК «ЛІТ-СЗОШ І–ІІІ ст. № 9». Кожна команда продемонструвала ерудицію та ґрунтовні знання з математики й економіки.
У результаті запеклої боротьби переможцем стала команда НВК «ЛІТ-СЗОШ І–ІІІ ст. № 9». З невеликим відривом у балах друге місце виборола команда НВК «Ліцей – ЗОШ І-ІІІ ст. № 2», третє місце здобули учні ЗОШ І-ІІІ ст. № 1.
Всі учасники брейн-рингу отримали призи, а переможці – ще й почесний кубок від директора інституту.
Брейн-ринг став стимулом для старшокласників замислитися про власне професійне майбутнє.
"Ефективні копінг-стратегії
на захисті психологічного здоров’я педагога”
7 лютого у Фастівському центрі позашкільної роботи відбувся тренінг "Ефективні копінг-стратегії на захисті психологічного здоров’я” для практичних психологів закладів освіти м. Фастова. Проводила тренінг Олена Лисенко, практичний психолог, методист з психологічної служби центру інноваційних освітніх технологій. На тренінгу психологи практикували ефективні копінг-стратегії: регуляції поведінки в стресових ситуаціях, залучення особистісних ресурсів, конструктивної взаємодії з людьми у складних ситуаціях, відреагування негативних емоцій, тілесно-орієнтовані техніки для зняття м’язової напруги. Кожен з учасників віднаходив індивідуальні копінг-стратегії, що допомагатимуть використовувати механізми адаптації і саморегуляції у складних життєвих та професійнизх ситуаціях, захищатимуть психологічне здоров’я.
Дякуємо адміністрації центру позашкільної роботи за допомогу в організації тренінгу.
Семінар-практикум для молодих спеціалістів та новопризначених методистів «Технологія організації та проведення консультативної бесіди. Етичні аспекти консультативної діяльності»
5 лютого у КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» відбувся другий семінар-практикум для молодих спеціалістів та новопризначених методистів Київщини на тему «Технологія організації та проведення консультативної бесіди. Етичні аспекти консультативної діяльності», організований відділом практичної психології та соціальної роботи КОІПОПК.
Провела семінар Олена Андріївна Лисенко, методист з психологічної служби КЗ ФМР «Центр інноваційних освітніх технологій». Олена Андріївна обговорила з колегами технологію організації і проведення консультативної бесіди, етику роботи, професійні та особистісні якості ефективного консультанта. Акцент семінару - надання психологом дієвої допомоги, що дає можливість вирішення особистісних проблем людини та налагоджування міжособистісних стосунків з оточуючими.
На психологічному практикумі учасники розглянули різні ситуації та техніки консультативної взаємодії для виведення траєкторії ефективного психологічного консультування.
Команда спеціалістів відділу практичної психології та соціальної роботи КОІПОПК Маковкіна Н. О., Багдасарова Л. В., Шелест Л. В. забезпечили організаційну підтримку семінару.
Семінар-практикум для практичних психологів
«Вплив соціальних мереж на становлення особистості дитини»
31 січня у Фастівському НВК «ЛІТ-СЗОШ І-ІІІ ст. № 9» відбувся семінар-практикум для практичних психологів закладів освіти м. Фастова «Вплив соціальних мереж на становлення особистості дитини».
Особливості перебування підлітків у соціальних мережах, їх позитивне значення та небезпеки обговорила з колегами Суха Г. В., практичний психолог НВК «ЛІТ-СЗОШ І-ІІІ ст. № 9». Ганна Володимирівна – фахівець з великим досвідом роботи у школі, ділилася з колегами власними напрацюваннями. Ознайомила з результатами анкетування учнів 8-х та 9-х класів, що свідчить про вагомий вплив соціальних мереж на дітей: на їх успішність у навчанні та налагодженні позитивних стосунків у соціумі.
Психологи говорили про найпопулярніші соціальні мережі і потреби, які задовольняє підліток, перебуваючи в мережі. Зосередилися на явищах кіберсоціалізації, кіберадикції, фішингу, та найголовніше - на роботі з дітьми, які потерпають від кібербулінгу.
Практичні психологи отримали методичні рекомендації щодо етики перебування у соціальних мережах, дотримання правил безпеки їх використання та рекомендації, які зможуть надавати батькам, що стикнулися з проблемою формування інтернет-залежності.
Координатор заходу – Лисенко О. А., методист з психологічної служби КЗ ФМР «Центр інноваційних освітніх технологій».
Дякуємо керівництву НВК «ЛІТ-СЗОШ І-ІІІ ст. № 9» за організаційну підтримку під час проведення семінару.
25 січня молоді вихователі міста зібралися в ЗДО № 7 «Журавлик» на ІІ засідання Школи педагога-початківця «Документація вихователя сучасного закладу дошкільної освіти».
Керівник Школи В. Шуляк, методист центру інноваційних освітніх технологій, провела презентаційний меседж, під час якого зробила аналіз навчальних програм та документації вихователя ЗДО та ознайомила з інструктивно-методичними рекомендаціями щодо сучасних вимог до планування освітнього процесу. Молоді фахівці мали змогу переглянути інтегроване заняття з логіко-математичного розвитку дітей середнього дошкільного віку «На гостини до зоопарку», яке підготувала та провела вихователь Мелковська Лілія Миколаївна.
Практичною частиною засідання був мозковий штурм «Плануємо за блочно-тематичним принципом», а методична виставка планів освітнього процесу дала змогу молодим педагогам переглянути планування за різними моделями та обмінятися цікавими ідеями творчого підходу у написанні планів, враховуючи сучасні особливості розвитку дітей дошкільного віку.
Міський конкурс «Педагогічні інновації»
Інноваційна діяльність педагогів стає на сьогоднішній день одним із основних напрямків реалізації освітніх реформ і одним із суттєвих напрямів переходу до моделі інноваційного розвитку України в цілому. До творчості педагога спонукає й сьогоднішній учень – розвинена й нестандартна особистість, вимоглива до свого наставника.
10 січня 2019 на базі центру інноваційних освітніх технологій відбувся міський конкурс «Педагогічні інновації» для педагогів закладів загальної середньої освіти. В ньому брали участь педагоги Фастівських навчально-виховних комплексів № 2, № 7, № 9, № 10, № 12 та Фастівської спеціалізованої ЗОШ № 4.
Мета конкурсу: удосконалення освітнього процесу, сприяння зростанню професійної компетенції педагогічних працівників, виявлення та поширення їх кращого педагогічного досвіду, інноваційних форм і методів навчання і виховання у закладах загальної середньої освіти.
Всього було представлено 7 конкурсних робіт педагогів міста.
За підсумками конкурсу переможцями стали:
І місце – Фастівський навчально-виховний комплекс «ЛІТ – СЗОШ І-ІІІ ступенів № 9» з педагогічною інновацією «Організаційно-педагогічні засади оцінювання професійної компетентності педагогів загальноосвітнього навчального закладу в умовах реформування освітньої галузі України», автори - Ріпко Наталія Анатоліївна та Єфіменко Тетяна Михайлівна.
ІІ місце - Фастівський навчально-виховний комплекс «Ліцей – ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» з педагогічною інновацією «Використання гаджетів в організації практичного навчання учнів на уроках української мови і літератури, або Поговорімо про гейміфікацію», автор - Демченко Жанна Володимирівна.
ІІІ місце – Фастівська спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 з педагогічною інновацією «Організація групової роботи на уроці засобами on-line сервісів», автор - Мельнічук Ірина Сергіївна.
Дякуємо всім учасникам та вітаємо переможців конкурсу!
Сподіваємося на нові творчі знахідки.
MIND ТРЕНІНГ
8 січня 2019 центр інноваційних освітніх технологій спільно з громадською організацією "Всеукраїнського Інституту Розвитку Інтелекту" (International Mind Education Institute), за сприяння управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради, ініціювали проведення дводенного Mind-тренінгу для обдарованої молоді закладів загальної середньої освіти міста Фастова. Тренінг проведено на базі ЗОШ І-ІІІ ст. № 1.
Учасників тренінгу вітали О.Давиденко, заступник міського голови з гуманітарних питань та І.Вдовенко, заступник начальника управління освіти.
Метою заходу є впровадження технологій та практик MIND-освіти у системі навчання та виховання молоді, подальша співпраця з International Mind Education Institute.
Освітянський квест
“Нестандартні методи прийняття управлінських рішень”
13 грудня директори закладів освіти міста Фастова взяли участь у освітянському квесті “Нестандартні методи прийняття управлінських рішень”.
Квест-технологія сьогодні користується великою популярністю, дозволяє на практиці активно застосувати ерудицію, знання і набутий досвід. У квесті використовувався рух по локаціях. Для керівника сучасної школи необхідні знання з економіки, менеджменту. Тому напрацьовували навички прийняття рішень методами, що викорисовуються у менеджменті - це діаграма Ісікави, модель прийняття рішень Врума-Йєттона, метод “5 “чому”, “Корабельна нарада”. На локаціях учасники мали можливість систематизувати свої знання щодо класифікації і специфіки управлінських рішень.
Савчук Марина Миколаївна, директор центру інноваційних освітніх технологій провела презентацію “Сучасний керівник закладу освіти” і також зробила акцент на конкурентоспроможності, умінні приймати та реалізувати рішення.
Модератором квесту була Лисенко Олена Андріївна, методист з психологічної служби центру інноваційних освітніх технологій. Активність, колаборація, ефективне спілкування допомогли команді бути насправді ефективною.
18 грудня відбувся квест “Нестандартні методи прийняття управлінських рішень” для завідуючих закладами дошкільної освіти міста Фастова. Освітянський квест - це інструмент, за допомогою якого можна здійснити заплановане, а не просто інформація, яку забудеш завтра.
Керівники сучасних ЗДО мають бути обізнаними не лише у педагогічних технологіях, вони - менеджери освіти. Тому освоювали навички прийняття рішень методами, що використовуються у менеджменті - це діаграма Ісікави, модель прийняття рішень Врума-Йєттона, метод “5 “чому”, “Корабельна нарада”.
Савчук Марина Миколаївна, директор центру інноваційних освітніх технологій, провела презентацію «Сучасний керівник освіти», акцентувавши увагу завідуючих на конкурентоспроможності, умінні приймати та реалізувати управлінські рішення.
Лисенко Олена Андріївна, методист з психологічної служби, модератор квесту, відзначила: ми працювали не поспішаючи, проживаючи кожну локацію по-особливому.
Учасники слухали один одного, дискутували і взаємодіяли. Активність, колаборація, конструктив - плоди сьогоднішньої зустрічі, і це дуже важливо для освітянського простору нашого міста.
Дякуємо колегам Фастівського центру позашкільної освіти за організаційну допомогу.
"Шкільна медіація:
ефективне вирішення конфліктів у закладах освіти"
27 грудня у НВК “ДНЗ-ЗОШ I-II ступенів №12” відбулося засідання інтервізійної групи практичних психологів "Шкільна медіація: ефективне вирішення конфліктів у закладах освіти" з теми «Особливості прояву конфліктної поведінки дітей підліткового віку. Допомога батькам у формуванні навичок самоконтролю дітей”.
Модератор групи Яровенко Алла Анатоліївна, практичний психолог НВК “ДНЗ-ЗОШ I-II ступенів №12”, створила конструктивне дискусійне поле: психологи обговорили причини конфліктів, які виникають між поколіннями батьків і дітей та способи їх вирішення.
На засіданні психологи розглянули теорію поколінь В. Штрауса і Н. Хоува, основні відмінності між поколіннями X, Y, Z. Психологічний практикум «Конфлікт поколінь» стимулював учасників до аналізу стратегій, що допоможуть батькам формувати самоконтроль у дітей.
У засіданні брали участь практичні психологи ЗОШ, ЗДО, Фастівського ліцею-інтернату.
Координатор заходу - А. Лисенко, методист з психологічної служби Центру інноваційних освітніх технологій.
У колі однодумців
завжди весело
Майстер-клас для практичних психологів
закладів освіти м. Фастова
"Застосування притч у психологічному консультуванні"
13 червня у рамках постійно діючого майстер-класу практичного психолога Світлани Бутмарчук «Метафора як інструмент роботи практичного психолога» відбулося чергове засідання на тему "Застосування притч у психологічному консультуванні". Засідання проходило у Фастівському центрі позашкільної роботи.
Притчі – ефективний інструмент у руках досвідченого психолога. Притчі успішно застосовуються у індивідуальному консультуванні, на тренінгах, публічних виступах, адже сприймаються одразу на декількох рівнях: інтелектуальному, емоційному, ментальному.
На майстер-класі психологи розглядали і рефлексували притчі про сімейні цінності, любов, дружбу, виховання, стосунки, сім’ю. "Професійно і креативно", - зворотній зв'язок, який давали наприкінці психологи нашій колезі Світлані, практичному психологу КЗ КОР "Фастівський ліцей-інтернат". �