Subota 13.10.2018.
10h Otvaranje [amfiteatar]
UVODNA PREDAVANJA [amfiteatar]
10:10h Ivana Gadjanski, Fab Inicijativa: FAB LAB PRIČA U SRBIJI
10:30h Svetozar Kolesar, 3D Republika: UPOTREBA ADITIVNE TEHNOLOGIJE U RAZVOJU PROIZVODA
11h pauza [kantina] +
Uvod u izložbu PRAISTORIJSKI MEJKERI [hol] + postavljanje za EXPO škole + VR (virtualna realnost) corner + 3D Republika corner [hol]
PREDAVANJA [amfiteatar]
11:45h Slobodan Birgermajer, Institut BioSens: ŠTA JE 4D ŠTAMPA?
12:15h Aleksandra Šljukić i Todor Cvetanović, Fab Inicijativa: KREIRAJ SVOJU BUDUĆNOST
PRAKTIČNE RADIONICE [čitaonica]
11-13h Vakuum forming i izrada sapuna
13:00h pauza [kantina] +
Izložba PRAISTORIJSKI MEJKERI + EXPO škole + VR corner + 3D Republika corner [sve vreme izloženo u holu]
PREDAVANJA [amfiteatar]
14:00h Boštjan Vihar, IRNAS Institut: 3D BIOPRINTING
14:30h Sanja Kojić, Fakultet Tehničkih Nauka: MIKROFLUIDIKA
PRAKTIČNE RADIONICE [čitaonica]
13:30-15:30h Napravi konja-osvoji Troju
15h pauza [kantina] +
Izložba PRAISTORIJSKI MEJKERI + EXPO škole + VR corner + 3D Republika corner [sve vreme izloženo u holu]
15:15h GRUPNO SLIKANJE
PREDAVANJA [amfiteatar]
15:30h Saša Rackov: ŠTA JE TO DRON?
16:00h Marko Jovanović: ROBOTI U ARHITEKTURI I DIZAJNU
PRAKTIČNE RADIONICE [čitaonica]
16-18h Moderne tehnologije susreću manufakturnu izradu + Oslikavanje keramike
16:30 – 18h Izložba PRAISTORIJSKI MEJKERI + EXPO škole + VR corner + 3D Republika corner [sve vreme izloženo u holu]
18h Zatvaranje I dana [amfiteatar]
Nedelja 14.10.2018.
10:30h okupljanje i mini koktel [kantina]
Izložba PRAISTORIJSKI MEJKERI + VR corner + 3D Republika corner [sve vreme izloženo u holu]
11:00-12:45h PRAKTIČNE RADIONICE [multimedijalne sale – MMS, I i II sprat] + [hol]
11-12:45h DIY mikrofluidika [MMS I]
11-12:45h Od snimka do odštampanog 3D modela [MMS II]
11-12h Modelovanje jednom rukom [hol]
11-11.30h Solarni kofer i Laboratorija na daljinu, ETŠ „Mihajlo Pupin “ Novi Sad [hol]
12-12:45h 3D bioprinting demo [hol]
PRAKTIČNE RADIONICE [čitaonica]
11-14:30h Vakuum forming i izrada sapuna + Oslikavanje keramike
12:45h - 13:15h pauza [kantina]
13:15-15:30h PRAKTIČNE RADIONICE [multimedijalne sale – MMS, I i II sprat] + [hol]
13:15-14:15h "Uradi sam" neuronauka - neuronauka iz garaže [MMS I]
13:15-14:15h Nastavnici - zavirite u svet FFF 3D štampe [MMS II]
14:30-15:30h Prezentacije škola o korišćenju aditivnih tehnologija u nastavi [MMS II]
Zrenjaninska gimnazija, TŠ Bor, TŠ Šabac
PRAKTIČNE RADIONICE [čitaonica]
11-14:30h Vakuum forming i izrada sapuna + Oslikavanje keramike (nastavak)
2 paralelne radionice:
14:30-15:30h Arduino radionica ŠC “Nikola Tesla” Vršac
14:30-15:30h Od kockice do žičice i CNC-a: Robotika u Politehnici, Politehnika, Zemun
16h mini koktel i zatvaranje [kantina]