През втората седмица от мобилността основен акцент бе поставен върху уменията за креативно и устойчиво използване на хранителни остатъци. Чрез трансформацията им в нови месни, зеленчукови и сладкарски ястия усвоих техники за минимизиране на хранителните отпадъци, оползотворяване на ресурси и създаване на разнообразни, балансирани и атрактивни ястия.